T 1°. 1876. Donderdag 17 Augustus. M 3965. Boitülaudsclie Berichten Binuenlanflsclse BtricUei Dertigste Jaargang. ENGELAND. Den 15 dezer werd de parlementaire sessie «sloten. In de koninklijke boodschap wordt «zegd dut de verhouding tot het buitenland riendsehappelijk is, en dat men vertrouwen nag dat de huidige goede verstandhouding oortduren zal. Er zijn pogingen gedaan, in vereensteinming met andere mogenheden, om et geschil tusschen de Porte en hare christelijke aderdanen iu Bosnië eu de Ilerzegowina bij i leggen tot heden tevergeefs. De strijd, i die provinciën aangevaugen, strekte zich uit ter Servie en Montenegro. Mocht eene gunstige elegenheid zich voordoen, dan is de regeering, overeenstemming met hare bondgenooten, ereid hare goede diensten aan te bieden tot smiddeling tusschen de oorlogvoerenden. Zij ra daarbij evenzeer hare bij tractaten aange- ane verplichtingen in het oog houden, als lerwegiugen van meuschelijkheid en staals- eleid. De regeering hoopte met de "Vereenigde laten een nieuwe schikking te treffen ten aan- en vau uitlevering. liet overige der koninklijke oodschap had betrekking op koloniale of op mnenlandsche aangelegenheden. De correspondent van Reuter te Belgrado eldt, dat de berichten den 15 dezer door een andensch blad verspreid, dat de bevolking van elgrado het ontslag eischte van Ristics en dat rins Milan abdiqueeren wildegeheel onge- tond zijn. liet blad Seriski Novinc zal den 3 dezer een artikel in het licht geven, uit linisterieele bron, om te verzekeren dat de aste overeenstemming bestaat tusschen de orsten van Servie en Montenegro en hunne alken. Hunne legers zuilen den oorlog tot het toste toe voortzetten, en wel bepaald tot dat enies geheele bevrijding vanhetTurksche juk ïrkregen zal zijn. Uit een brief van dr. Laseron uit Alexi- atz vau 10 Aug. blijkt, dat het met de hos talen in Servie treurig gesteld is. De Turken ebben meer dan erg huisgehouden. Dr, Laseron Ji'eekt van 04 dorpen, die door hen totaal arniold zijnhij dringt aan op het zenden vau eddegoed, linnen, portwijn enz. Het leggen der fundeeringen van hetge- ankteeken voor Shakespeare te Stratford-on- von is voor 1250 pd. st. aanbesteed. Er zal Middellijk een begin met het werk worden maakt. O O S T E N It Id K. Uit Zara wordt van *15 dezer gemeld: Tusschen de Turken en Montenegrijnen is laandag bij Kuci den geheelen dag gestreden. Turken werden teruggeslagen en vanFuu- na tot Podgoritza vervolgd. Zij verloren vele 'penen, ammunitie en vaandels; ook moeten lane verliezen aan dooden en gewonden zeer "zienlijk zijn. Uit eene goede bron verneemt men, dat de tegenwoordige afdeelingschef by het bureau van buitenlandsche zaken, baron Hoffmann, tot rijksminister van financiën is benoemd. FRANKRIJK. Het Journal Officiel maakt bekend, dat de President der Republiek, bij besluiten van 2 en '11 dezer, opnieuw aan '101 veroordeelden ter zake van den opstand van 1S71, kwijt schelding van straf heeft verleend of de straf heeft verminderd. Volgens de Univers wordt in Italië een nieuwe pelgrimstocht naar de gewijde plaatsen in Frankrijk op touw gezet. Deze zou op het einde van Augustus plaats hebben. De Paus heeft de pelgrims opgedragen naar Nótre Dame de Lourdes een kostbaar massief gouden palm tak ten geschenke over te brengen. Een Katholiek Comité te Pafijs heeft een circulaire uitgevaardigd om de geloovigen tot viering van den 9 Mei '77, den SOsten ver jaardag van de verheffing van Pius IX tot de bisschoppelijke waardigheid, op te wekken, dooi den Paus giften van allerlei aard toe te zenden, liet genootschap voor den St. Pieterspenning is gemachtigd die geschenken te ontvangen en op te zenden. Uit Parijs wordt gemeld, dat de thermo meter aldaar in de schaduw 38° Celsius (ruim 100° Fahrenheit) aanwees. De zonnesteken en aanvallen van cholerine zijn menigvuldig. DU1TSCHLAND. De Stedelijke Rechtbank te Bcrlyu heeft bekend gemaakt, dat het bevel tot inhechtenis neming van graaf von Arnim tot nader order buiten werking is gesteld. Per telegraaf wordt uit Munster gemeld, dat het stadje Brückenau, een badplaats op eenige uren afstands van Kissingen, voor twee derde gedeelten is afgebrand. ZWITSERLAND. De geslachtsnaam der Russische dame, die op Gortschakoff heeft gescholen, is Dobro- wolski. Vroeger heeft zij zich te Parijs opge houden en ook daar den Russisehen gezant en liet verder personeel der ambassade bij herhaling gedreigd. Haar doel was voor het gerecht te Petersburg gebracht te worden, om in de gelegenheid te zijn haar aanspraken op een erfenis van 500,000 roebels open 1 Iff te doen gelden. Te Parijs hield men haar voor ki aukzinnig. Het was volstrekt niet haar be doeling Prins Gortschakoff te dooden, doch een voudig in arrest genomen en naar Rusland overgebracht te worden. S CIIIE D A M1G Angustns 1S7G. II. M. de Koningin heeft gisteren, vergezeld van den heer Motley en diens beide dochters, de tentoonstelling der Holiandsehe teekenmaat schappij iu het gebouw der Academie voor beeldende kunst wederom met een bezoek vereerd. De dochters van den Duitschen Kroon prins, thans nog te Scheveningenzullen den 22n a. s. de badplaats verlaten en naar Duitsch- land terugkceren. Naar wij vernemen, heeft de eerste maal tijd, Zaterdag jl. in den tuin der Officioren- vereeniging gehouden, het 1 svijs geleverd, dat de heer Sluyter, de kastelein dor vereeuiging, ook hier heeft getoond, de rechte man op de rechte plaats te zijn. Op onbekrompen wijze is door hem geleverdwat hij had beloofd en voor uiterst nette bediening is door hem ge zorgd. We hopen daarom, dat vele corporation het goede voorbeeld door de onderwijzers- vereeniging gegeven, zullen volgen, en op deze wijze zullen trachten een zaak te steunen, die dit, behalve om andere bekende redenen, ook om den Hinken kastelein dubbel verdient. Op de Internationale Tentoonstelling van Kunsten en Wetenschappen toegepast op in dustrie, die te Utrecht gehouden wordt, is de firma Schade Buijsing alhier de onderscheiding te beurt gevallen met een bronzen medaille bekroond te worden,- voor de inzending van haar fabrikaat jenever, Een wagen van de glasblazerij te Delfs- haven van de heeren Gagesteijn cn Muller, beladen met flesschen in manden, die door touwen aan den wagen bevestigd waren, reed gisterenavond langs de Nieuwe Haven, bij 't Ludwina's gesticht, toen eenige jongens er achter op klommen, De voerman A.*M. Exalto, vreezende, dat zij het touw zouden losmaken en de manden daardoor van den wagen tuimelen, trachtte met behulp van zijn zweep de jongens tc verwijderen; toen dit echter niet gelukte sprong hij van den bok, verloor liet evenwicht en vielwaardoor hem een der voor wielen over de borst ging. Zijn zoon, die naast hem op den bok gezeten was, dit ziende, deed den wagen dadelijk stilstaan, haalde zijn vauer onder den wagen vandaan en bracht hem in bij A. de Raaij, in het Nieuwe Proveniershuis, waar hij liefderijk werd opgenomen, Door den lieer dr. DelBaere, wiens hulp in middels was ingeroepen, werd deze spoedig verleend en de lijder onderzocht, uit welk onderzoek bleek dat een zijner ribben gebroken was. Eenige oogenblikken later werd bij op advies van den geneesheer per vigilant naar zijn woning te Delfsliaveu vervoerd. Heden morgen, tc half elf ure, reed een vrachtwagen, in de richting naar liet Nieuw- sticht, voorbij de pakhuizen, grenzende aan don stoom-, pel- en rnoutmolen „de Rijsthalm" van den lieer J. G. van Dusseldorp aan den Buitenhavenweg, achter welken wagen het4jnrig zoontje van J. van Leeuwen liep. De moeder zulks bemerkende trachtte het kind daar van daan te halen, waarop hot kind in een schuine richting weg liep, juist toen een gcla- jonnemkntsi'RIJS, pei kwavta.ilf 1.85. ra-,ico per post, door het geheele Uijk - 2.50. fionderlijke «oinmers- 0.10. ItlIUKiV ÜIABK1, 134. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- o.lü, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1