BinsenlanSuheBerldtten. si van staat by Binnenlandsche Zaken, Bami, gelost, die echter niet getroffen is- Castillo de Canovas ligt ernstig ziek op het kasteel La Granja. A M E It IK A. In Mexico wordt tegenwoordig jacht ge maakt op Protestanten. Tiet volk wordt hier en daar zoo gefanatisoerd, dat men in sommige streken niet veilig is.'Bij de mijnwerkers van Guadeloupe zijn twee Duitscheis als slachtoffers van den volkshaat gevallen, liet waren onder nemende en kundige mannen, zoodat hun dood als een verlies voor 't mijndistrict word gere kend, Ongelukkig is deze moord geen op zich zelf staand feit de daders zijn zeker van straf feloosheid, daar de regeering niet gezind is de schuldigen te vervolgen. SCHIEDAM, 20 Augustus 1876. Z. M, de Koning zal, naar men verneemt, den 2den of 3den September e. k. wederom naar het Loo vertrekken en in do helft dier maand in de residentie terugkeeren. De Gemeentel aad alhier hield gisteren den 25 dezereene zittingdie door 14 leden werd bijgewoondafwezig waren de heeren KerdelLoopuyt en Vrijland. '1. De notulen van het vei handelde in de zitting van Vrijdag 21 Juli jl.„ werden gelezen en goedgekeurd. 2. Ingekomen eene missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot ruiling van perceelen met den heer J. C. TI. Kramers. 3. Idem, houdende goedkeuring van het voljaarskohier der Plaatselijke Directe Belasting over 1876. Wijken A en B. 4. Proces-verbaal van d« opneming der kas en boeken bij den Gemeente-Ontvanger op 3 Augustus jl. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. 5. "Door Burgemeester en Wethouders werd ingediend het ontwerp, de.* Gemeeutebegrootiug voor 1877, zal, met de Memorie van Toelichting, worden gedrukt en rondgedeeld, en werden de afdeelingen tot onderzoek dier begrooting "aldus samengesteld: le afdeeling de heeren van Dijk van Mate- nesse, voorzitter, Loncq, rapporteur, Roelants, Meichers, J. L. J. Jansen en Loopuyt. 2e afdeeling de heeren J. A. Nolet Wz., voorzitter, L. W. Jansen, rapporteur, Kerdel, Zoetmulder, Pigeaud en J. B. Nolet. 3e afdeeling de heeren J. Lechner, voorzitter, Rynbende, rapporteur, Vrijland, J. F. Legner. Knappert en van der Schalk. 6. Ontwerp gewijzigde verordening op de honden, naar aanleiding van eene opmerking van Gedeputeerde Staten. Met algemeene stem men vastgesteld. 7. Ontwerp-verordening op het buitenplein van en de toegangen tot het station van den Huil. Spoorweg. Na eenige discussie en nadat een der artt. eenigszins was gewijzigd, aange nomen met 11 tegen 3 stenimen. Tegen de heeren Loncq, L. "W. Jansen en J. B. Nolet. 8. Rapport van de Financieele Commissie - over do gemeenterekening over 1875. Het Strekte tot goedkeuring van die rekening tot een bedrag van f 299,921.27 aan, uitgaven, ,f286,146.82'/j aan ontvangsten en alzoo batig Slot f 13,774,44'/i. Aangenomen met,alge meene stemmen; hebbende de leden van het dagelyksch bestuur, overeenkomstig art. 220, der gemeentewet, zich van medestemmen onL- - houden. 7 9. Rapport van de Financieele Commissie over "de rekening der, gasfabriek over 1875. Ter inzage nedergelegd en de behandeling aange houden. 10. Rapport van de Commissie van Fabricage op het adres van C. II Windhoist c. s., om .afstand van grond aan het exercitieveld, tot het daarop stichten van eene branderij. Ter in/nge en aangehouden. 11. Missive \uu het Burgeihjk Armbestuur, ten geleide van do rekening over 1875 en de begrooting voor 1877 van het Burgerlijk Armbestuur en het Stads Ziekenhuis. In handen van de Financieele Commissie, ten fine van onderzoek en ïapport. 12. Bericht van hetzelfde bestuur, dat allo schuldiorderingen dier inrichtingen over 1875 en vroeger zijn voldaan. Aangenomen voor kennisgeving. 13. Verslag van het Burgerlijk Armbestuur over 1875. Ter inzage. 14. Rekening van do dd. Schutterij over 1875. In handen vau do Financieele Com missie ten fme van onderzoek en opport., 15. Begrootiug van de dd. Schutterij voor 1S77. Hetzelfde besluit. 16. Missive, houdende bericht van het over lijden van mevrouw Vernède, geb, Mans, regentes van het St. Jacobs Gasthuis. "Aangenomen voor kennisgeving, zullende aan de familie deel neming worden betuigd wegens het geleden verlies. 17. Adres van J. C. Mousing, om ontslag als leeiaar in het boekhouden enz. bij het Middelbaar Onderwijs. Dat ontslag eervol verleend. 18. Adres van J. van der Biuijn, om aange steld te worden als leeraar in het boekhouden. Ter inzage en aangehouden. 19. Adres van J. C. Maarleveld, om eervol ontslag als hulponderwijzer met 1 October aan staande. In handen van de plaatselijke schoolcommissie ten fine van bericht en raad. 20. Adres van A. C. A. Nolet, om afstand van grond aan de Warande. In hauden van de commissie van fabricage ten fine van bericht en raad. 21. Adres van J. W. Kleiss, om voortduring van zijn toelage van f5 per week, met overleg ging van eene Geneeskundige verklaring. Ter inzage en aangehouden. 22. Adres van A. Multum en anderen, om verhooging van loon als aai dowei kers. In handen gesteld van Burgemeester en Wethou ders in overleg met de Commissie van Fabri cage, ten fine van beschikking. 23. Adres van do weduwe J. Laroij, om gia- tificatie of pensioen. Ter inzage'en aange houden. 24. Adres van J. Giphart, om benoemd te worden tot opzigter over de plantsoenen. In handen gesteld vkn Burgemeester en Wet houders. 25. Tiet tweede voljaarskohier der plaatselijke directe belasting over 4876, en wel de wijken CG, ten bedrage van f 42072.70'4 werd goedgekeurd. 26. De rekening vau de hofjes, van Belois over 4875 werd met algemeene stemmen goed gekeurd. De heer J. A. Nolet Wz. als lid van het bestuur dier instelling, heeft tijdens de behandeling der rekening, de vergaderzaal ver laten. 27. Begrootiug van du hofjes van Belois voor 4877 ten bedrage van f3800. Met algemeene stemmen aangenomen. 28. Tot hulponderwijzers aan de eesste en derde openbare armenscholen, worden achter volgens benoemd C. J. Voortman en J. van der Most met 12 en 44 van de 14 stemmen. 29. Adres van J. van Kilsdonk, om vergun ning tot oprichting van veestallen in den polder Vettenoord. In handen gesteld van Burge meester en Wethouders, overeenkomstig ai t. 489 der algemeene politieverordening^ ten fine van beschikking. r'%," - 30. Burgemeester en Wethouders zijn gi magtigd, in overleg met de Commissie va Fabricage, tot bet opmaken dor bestekken to het uitvoeren van eenige verfwerken, alsmed tot liet doen der openbare aanbesteding daarvan 31. Vooistel van Burgemeester en Wethou ders tot het doen vau enne af- en overschrijvin, ter bestrijding van de uitgaven van het Algemeei Ilandols-Entiepot. Die machtiging ver leend. 32. Aan de oulc was het ontwerp-reglemen op de korenmeters-wegers. Na eenige dis cussio werd besloten dit ontwerp tot eene vol gende zitting aan te houden. Daarna werd de vergadering gescheiden. Z, E. de minister vau Binnenlandschi Zaken heeft goedgevonden mot ingang vai 26 dezer eervol ontslag to verlcenen aan P van den Leer als-opzichter van het gezondi rundvee in de Gemeenten Ylaatdingou en VIaar dinger-Ambacht en als zoodanig in zijne plaats aan te stellen den heer Cs. van Leeuwen Czj tot hieitoe opzichter van het verdachte rund vee in de.genoemde gemeenten, Gisteien is de gemeente Vlaardingen bezoehl door den Commissaris des Konings in deze provineie, den heer Fock. Te 12 uur aidant aangekomen heeft Z.Ex. audiëntie verleend,waar van door eenige ingezet/nen werd gebruik gemaakt; vervolgens hoeft Z.Ex, de scholen van do heeren Olivier eu Haan en de stoommeel- fabiiek silo Maas" van de Heoien A. M. van Dusseldorp Co. bezocht en is te 3 uren weder naar de residentie vei trok ken. De laats1 e berichten ointi ent den gezond heidstoestand van dr. A. Kuyper zyn over hot algemeen veel gunstiger. De gedwongen rust en de versterkende berglucht in Zwitserland werken zeer weldadig op zijn gestel. (JDbl) De Keizer van Brazilië zal, naar de Tijd thans meldt, het volgende joar in Juli ook Nederland, bezoeken. Vroeger werd sooitgelijk bericht tegengesproken. Het comitd voor het Spinoza-standbeeld heeft bij 't allengs naderen van den 200stea jaardag zijns oveilijdens (Februari 1877) op nieuw een circulaire verzonden, waarin 't met opgave van de lijst der beroemde mannen, die buitenslands hun steun hebben toegezegd, dien steun nogmaals bij herhaling vraagt van allen, die het moedig streven naar waarheid en het voorstaan der viyheid van denkeu eeren, waatin Spinoza's zedelijke grootheid lag. Zooals men weet, heeft het comité het voornemen het standbeeld te doen verrijzen op de Paviljoens- giacht in den Ilaag, in 't gezicht van het woon vet,trek vanwaar de groote denker zyn wijsgeerige denkbeelden heeft verspreid. Naar wij vernemen, zijn ter opluistering van het XVde Nederlaudsoh taal- en letter kundig congi es dat aanstaanden Zondag te Brussel een aanvang ueemt, door den gemeen teraad van Brussel en door het Belgische gouvernement subsidiën toegekend- Koning Leopold II zal eene der zittingen en den zang- festival met zijne tegenwoordigheid vei eeren. De onderwerpen op «le dertigste Alge meene Vergadei ingder Hollandsche Maatschappij vau Landbouw, op Maandag 18 September e.k. te 12 uren in het Verkooplokaal te Rotterdam belegd, zijn gedrukt aan de leden rondgedeeld. Men vindt daai onder verschillende belangrijke voorstellen der afdeelingen. Assendelft stelt voor, dat vauwege dé Maatschappij een bekwaam persoon belast worde* met in Amerika én~m Engeland de inrichting en de resultatenvan verschillende kaasfabiicken le onderzoeken, die later bij de oprichting van eene kaasfabriek hier te lande, als raadgever kan optreden. Haarlem doet het voorstel om, bij wijze van proef, ,4877 de tentoonstelling te houden in de^eersif 1 helft van Juli. évenals zulks-in liet buitenland -7; J V, ;*3"" - i.' i |.i V V 1 J f'*-t 'it -s i i 4 ff V v f r r, f 1 1

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 2