VcrsÉjt flaplijis, nitpioieri liMai. MciMscIie Berichten. A°. 1876. Vrijdag 1 September. J®. 3976. Kcmiisgevi ng. Kennisgeving. I> ertigste Jaargang. per se he door *ER, J0ÜRANT. Abonnementsprijs, poi kwartaal 1.85. franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nornmers- 0.10. HVKBM MKXI, 124. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer0.10. I Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. fntTgtlngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en "Wethouders yan Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad n». 95); Geven j deze kennis aan de ingezetenen dat op heden aan J. C. GRÓNE aldaar en zijne regtverkrijgendenvergunning is verleend tot oprigting eener branderij op het perceel open grond gelegen aan den Overschieschen weg, kadaster sectie G, no. 243. Schiedam, den 31 Augustus 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. YAN DIJK YAN MATENESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER. Inrlgtlngcu welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken om vergun ning van: 1. W. A. YAN DER BURG, tol plaatsing van een Stoomwerktuig van 2 paardenkracht in zijne Branderij, staande en gelegen aan de Ketlielstraat, wijk A, no. 65, kadaster sectie A. no. 731. 2. J. A. VAN VELZEN, tot oprigting eener Branderij op het perceel open grond, gelegen in den Nieuwlandsclien polder, kadaster sectie F, nrs. 1029 en *1032. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2en Junij 1875 {Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den 11 September a. s,, des middags ten 12 ure, ten Raad- huize gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen het oprigten dier inrigtingen in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge meente van de schrifturen, die ter zake mog- ten zgn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 31 Augustus '1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK YAN MATENESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER. OOSTENRIJK. Uit Pest wordt gemeld, dat aan de 68 ge- interneerde Russen te kennen is gegeven, dat zij vertrekken kunnen waarheen zij willen. Zij zullen zich naar Belgrado begeven. Berichten uit Ragusa van 30 dezer houden in dat de agitatie onder Miriditen toeneemt. Hun leider wordt te Scutari gevangen gehouden. Het bombardement van Bilek duurt voort. Uit Belgrado wordt van 30 dezer gemeld: De gezindheid der bevolking is nog steeds oorlog zuchtig. Men verwacht dat de Porte een wapen stilstand zal weigeren. Er wordt een legioen Montenegrijnsche voltigeurs georganiseerd. Een later bericht houdt in: De gezanten te Konstantinopel hebben de noodige instructies ontvangen, om met de Porte de kwestie van den wapenstilstand te behandelen. Men gelooft aan eene spoedige oplossing, tenzij Turkije Alexinatz mocht willen innemenmaar men gelooft hier, dat zjj daarin in langen tijd niet zal slagen, omdat de posities bij Alexinatz zeer sterk zijn. De 01 os Czernagora verwerpt alle buiten- landschc bemiddeling en zegt: Servie en Monte negro zullen eerst dan de wapenen nederleggen, al; de Slavische provinciën van het Turksche juk volkomen zullen bevrijd zijn. Djeladin-paehais met zes bataljons troepen en verscheidene stukken geschut van Stolacte Trebinje aangekomen. Uit Cattaro wordt gemeld, dat bij Podgo- ritza sedert 28 dezer wordt gestreden. TURKIJE. De consuls en de gezanten zijn den 30 dezer bijeengekomen om de mededeelingen der mogendheden betreffende den wapenstilstand te onderzoeken. Het gerucht, dat de Turken bij Alexinatz een nederlaag zouden geleden hebben, is louter een verzinsel. De Turken hebben er daaren tegen een reeks overwinningen behaald. De armee van Nisch heeft verscheidene verschan singen rondom Gurgusovatz genomen. De Turken opereeren thans, om zich van de versterkingen van Alexinatz meester te maken. B E L G I E. Maandag avond zijn de voornaamste Belgische en Nedorlandsche deelnemers aan het congres ten paleize ontvangen. Z. M. Koning Leopold had een honderdtal uitnoodigingen rondgezon den. Z. M. heeft zich met al de genoodigden minzaam onderhouden, vooral met de buiten- landsche congresleden, voor elk van wie'de Koning een afzonderlijk vleijend woordje over bad. Dinsdag zijn de sectiën op nieuw vergaderd. Ten twee ure is er algemeene zitting. Woensdag is het de laatste dag van het congres. In de algemeene vergadering die dan weder gehouden wordt, zal o. a de Ilollandsche of Ylaamsche stad aangewezen worden, waar liet volgende jaar het XVIe congres gehouden zal worden. De avonds is er muziek en vuurwerk in den Zoölogischen tuin. BU1TSCIILAND. De Beischanzeiger verklaart gemachtigd te zijn, het bericht in sommige dagbladen, dat maarschalk von Moltke den Turkschen bevel hebber Abdul Kerim- paclia geluk heeft gewenscht met zijn plan de campagne, te bestempelen als ten eeuenmale verzonnen. Yolgens particuliere berichten te Berlijn uit Weenen ontvangen, is het gevecht tusschen de Turken en Montene- grijnen bij Popovo in 't voordeel der Turken uitgevallen. Er heeft vervolgens een bloedig gevecht plaats gehad bij Bilek, waaraan de senator Yukotiv met 8000 Montenegrijnen heeft deelgenomen. Uit Konstantinopel wordt gemeld dat de ministerraad zou beraadslagen over het voorstel tot bemiddeling. ENGELAND. De Ball Mall Gazette bevat een brief van den Turkschen admiraal Ilobart-Pacha, (naar men zegt een Engelscbman van geboorte) waarin deze protesteert tegen de inmenging van het buitenland in de Turksche aangelegen heden en de verhalen van de gruwelen in Bulgarije sterk overdreven noemt. Te Woolwich zijn de werkzaamheden aangevangen voor liet boren van den nieuwen tunnel door de Theems, en wel om de graaf schappen Essex en Kent te verbinden, vooral ten behoeve van de arbeidende klassen, die nu dikwijls met levensgevaar van de volle ferry bootjes gebruik maken. Aan den Manchester Guardian wordt van de Goudkust nader bericht, dat de toestand in Dahomey onveranderd is. Drieëntwintig blanken worden als gijzelaars door den Koning gevangen gehouden. De Engelsche schout-by- nacht was nog niet gearriveerd. SPANJE. De toestand van den minister-president Cano- vas del Castillo, is iets beter. Te Pampelona is eene samenzwering ontdekt; van welken aard wordt niet gemeldonder de ge arresteerden bevinden zich twee onderofficieren. Men heeft korte wetten met hen gemaakt. Ze zijn van hoogverraad overtuigd en gefusilleerd. Do onlusten te San Sebastian zijn terstond onder drukt. FRANKRIJK. Ook het bericht van het overlijden van den senator de Tocqueville is blijkens een telegram uit Parijs in de Indépendance Beige, voorbarig geweest. De lijder doorstond eene zware krisis, doch bevindt zich sedert merkelijk beter. De beroemde Féticien David is ernstig ziek; hij lijdt aan typho'ide.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1