•A". 1876. 'oeiisdag 11 October. lijts, ii Bilttilaniscle Bericbten Bimienlandsclie Bencliteii. 4004 K I> ertig'ste J aargan g". c v i n Abonnementsprijs, per kwartaal. franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers0.10. B ÜBEA1I MAfiKT, 30, 12€. Advertentieprijs van 110 gewone regelsf 1.00. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. i o De BüRar.MEKSTEit en Wethouders \an Schiedam, Doen te weten Dat door den Raad dier Gemeente, in zijne Ycr- gadeiing van den 28 September 1870, is vastgesteld de volgende Vetoidening: VERORDENING Ier instandhouding van tic goede orde op het Buitenplein van en de toegangen tot het Sta/ion van de MollamlscJie IJzeren Spoorweg-Maatschappij te Schiedam. Art. 1. De beambten uw politie zijn belast met de handhaving der orde op liet Buitenplein en do toe gangen tot liet Station, leder is \eipligt de bevelen of aanwijzingen dezer beambten in het belang der goede orde gegeven, op te volgen. hu 2. Rij- of voertuigen, waaronder ook openbare middelen aan vervoor, welke op hot innemen van aan komende reizigers of goederen wachten, zullen geplaatst wonion volgens de aanwijzing door de politie. Art. 3. Onverminderd het bepaalde bij art. 10 van het Provinciaal Reglement op de wegen er. voetpaden is liet, zonder daartoe van wege de politie verkregen vergunning, aan de voerlieden verboden hunne rij- of voertuigen te verlaten. Art. 4. Het is aan ieder die op het Buitenplein van of den toegang tot hot Slation zijne diensten aanbiedt els kiuijer, drager, wegwijzer of dergelijke, verboden de reizigers lastig te vallen. Alt. 5.' Het is verboden afslnitingshekken of heiningen te beklimmen of over te klimmen, ten einde zich den toegang naar liet station of liet plein te verschaffen. Art. G. De overtredingen der bepalingen dezer Ver ordening, voor zoover daai tegen bij de wet of alge- meenen maatregel van bestuur gcene straften zijn bedreigd, worden gestraft mot eenc geldboete van Drie Gulden. Art. 7. Met hot opsporen en constateren dor over tredingen dezer Verordening worden belast alle be ambten van politie. Aldus vastgesteld ter Openbare Vergadering van den Gemeenteraad te Schiedam, den 28 September 1870. De Burgemeester, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. Zijnde bovengenoemde Verordening aan Gcdcputeeidc Staten van Zuid-Holland, volgens hun berigt van 3,5 October -1870, B, No. 2801, (1 AM.) G. S. No. 10, in aisclnift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet be- hooit, den 7 October !87G. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJIC VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. ENGELAND. In een toespraak tot de kiezers van Bradford betreurde Forster het, dot Engeland niet van sSen beginne af met de Mogendheden gezamen lijk had gehandeld. Hij keurde het laatste telegram van graaf Derby goed. Slechte admi nistratie en tyrannic in Bulgarije en her nieuwing van den opstand stonden zeker voor 3e deur, zoolang het Turkseh bestuur bleef bestaan. Forster verdedigde de oorlogsverklaring van Servie. Hij meende, dat Servie aan Tur kije liet hoofd kan bieden. Turkije rekende nog onlangs op Engelauds steun en beschouwde de aanwezigheid der vloot in de baai van Besika als een teekeu van Eugoiands bijstand. Ilij drukte den weusch, uit dat Turkije nog in een wapenstilrland zal bewilligen en locale auto nomie zal toestaan, onder voorbehoud van het recht der mogendheden, om toe te zien op hol nakomen der beloften. Ook hoopte hij dat Engeland aan Turkije duidelijk te verstaan zal geven, dat het niet meer op Engelauds be scherming rekenen kan. Engelands staatkunde moet niet door vrees worden geleid voor gevaar van sympathie der Mohammedaansche onder danen in Indië, maar door billijkheid. De meeting besloot een verzoek tot de Koningin te richten om hel Parlement bijeen te roepen. In de memorie, die door de Dulgaarsche gedelegeerden aan lord Derby is overhandigd, worden de geweldadigheden opgesomd, welke de Bulgaren sedert eeuwen hebben verduurd. De Bulgaarseho bevolking stelt geen vertrouwen meer in de hervormingen van Turkije en ver zoekt, dat de mogeudheden aan haar eene volledige autonomie verschaffen. Reuters agent te Belgrado seint van 9 dezer, dat de strijd tussehen de vredes- en de militair Russische partij zich al scherper aftee- kent. De minister Ristic heeft de civiele en militaire autoriteiten aangeschreven, dat zij voortaan geen eukele toespeling meer op het koningschap moesten maken. Een regeerings- agent is naar Deligrad afgevaardigd, om aan Tschcrnajeff te gelasten in zijue rapporten zich te onthouden van den titel sKoninklijk". De Engelsche kolonel Marciver is tot kommandant over al de cavalerie aan de Morawa en den Timok benoemd. Men verwacht weldra het sluiten van een wapenstilstand voor zes weken. OOSTEN'RIJ K. Uit goede bron wordt gemeld, dat de Porto het door alle mogeudheden nadrukkelijk onder- steuudc voorstel tot het sluiten van een wapen stilstand voor zes weken zal aannemen. Neemt de Porte het voorstel aan, dan is men er ook zeker van dat Servië zal toetreden, en dan zal te Konstautinopel de conferentie van de verte genwoordigers der mogendheden met de Porte over de voorstellen aangaande den defiuitieven vrede beginnen. Uit Cettinje wordt van 9 dezer gemeld: Dakovic is met zeven bataljons er in geslaagd de positie van Moukhtar-Pacha oni te trekken. Dakovic bevindt zich thans tussehen Trebinje en Gubinje; om te beletten dat de Turken versterkingen ontvangen, heeft Dakovic Gubmje in brand gestoken. Hij heeft voorts de Turken, die van Stolac kwamen, uiteengejaagd. tukkij e. De Porte vertrouwen stellende in de goede gezindheid der mogendheden, zal waarschijnlijk een wapenstilstand vau eene maand aannemen, die door do mogendheden gevraagd is. Er is hier veel sprake van liet houden eoner confe rentie. Mukhtar-pacha beeft don 0 dezer do Montenegrijaen op de hoogten van Bojnobrdo aangevallen. Hij maakte zicli van di ie schansen meester. De Montenegrijnen, die op de aauge- gane wapenschorsing vei trouwdenwerden overvallen, doch dreven ten slotte Mukhtar- pacha in zijne position terug. De Montene grijnen telden ruim '100 man aan dooden en gewonden. De verliezen der Turken waren ook aanzienlijk. F.R A N K R IJ K. Het blijkt uit betrouwbare mededeel ragen, dat geen mogendheid totnogtoe formeel het voorstel heeft gedaan, om een conferentie te houden. Nog altijd wordt het antwoord op de Porte betredende den wapenstilstand verwacht. Men verzekert, dat de gouverneur^van Odessa in een circulaire heeft aangezegddat geen verlof meer aan militairen zal worden gegeven. Mac Mahon is te Parijs teruggekeerd. lieden wordt een Ministerraad gehouden. D UJLTSC1I1AND. Te Berlijn wordt verzekerd, dat graaf Harry von Arnim door het Stnatsgerechtshof is schuldig verklaard en veioordeeid tot tucht huisstraf. SPANJE. Het bericht dat generaal Jovellar zijn ont slag zou hebben genomen als kapitein-generaal van Cuba is ongegrond; Jovellar blijft met het opperbestuur op Cuba belast, terwijl generaal Martinez Campos over de troepen bevel voort. AMElilK A. Sedert de opening der tentoonstelling te Philadelphia op 40 Mei is aan entrees ontvan gen f 5,750,000. SCHIEDAM, 10 October 187G. Een telegram uit Atsjin van 2 dezer meldt: Den 25 September is de versterking te Silang voltooid en bezet. Den 29 zijn de troepen op gerukt naar Pradjoe. Men ondervond iievigen tegenstand cn trof een aantal versterkingen aan; 22 stukken zijn veroverd. Door den vijand zijn 35 dooden achtergelaten, terwijl van ons 1 man gesneuveld is en 8 gewond zijn. Eene versterking is opgericht '1200 meters Zuid-Oost van Kwal la Gighen. De gezondiieid is goeden de stemming der troepen uitmuntend. liet standbeeld van prinses Hendrik, opgericht in het park te Luxemburg, is Vrijdag ochtend op het voetstuk geplaatst. Volgens de berichten is do bewerking van het beeld, evenals die van alle overige deelen van het monument,

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1