Biitenlaiijscbe Berichten. BinneilaiSsclis ïeriebten. A°- rij dag 17 November. <M 4031. B e rtigste Jaarna Abonnementsprijs, per kwartaal 1,85. franco per post, door het gehecle Rijk - 2.50, Afionderlijke noinmors- 0.10. ITALIË. De Valicaansehe kroniekschrijver van de Florentijnsche Gazette d' Italia meldt aan dat blad over de schriftelijke nalatenschap van kardinaal Antonelli het volgende: De vermaarde documenten, bevattende de geheime onderhan delingen met Frankrijk, Oostenrijk en andere mogendheden, bevinden zich reeds in handen van den Paus. Deze heeft zioh alle sleutels van den overleden kardinaal laten geven, vóór dat de familie de hand op de papieren leggen kon. De Paus wil dat deel van Antonelli's nalatenschap persoonlijk ordenen, 't Zal een moeilyk werk zijn, dat hem wel het geduld kon doen verliezen, 'tls hem vooral te doen om zekerheid te bekomen aangaande eenige hoogst gewichtige geheimen, die msgr. de Mé- rode indertijd aan den Paus had medegedeeld. Men gelooft dat Antor-elli niet alie papieren vernietigd heeft, die hem persoonlijk konden compromitteerenofschoon hij gedurende zijne smartelijke ziekte een groot aantal brieven, vooral van vrouwen, verbiand had. Doch van meer belang is de briefwisseling, die hij met souvereiaen, ministers en staatsmannen in Europa gevoerd heeft. Uit eenige van deze moet duidelijk blijken, dat hij door verschei dene regeeringen betaald werd. De Paus zal nu ook te weten koineu, in hoever de kar dinaal in betrekking stond met de Italiann- sche partij van handelen en mot de revolutio naire comité's, die hij leidde of door welke hij geleid werd. Eindelijk bevatten de nage- Jaten papieren de correspondentie omtrent de bankzaken van den Heiligen Stoel, zoomede omtrent de private bankzaken van Antonelli. Aangaande het in de Köln. Zeiiung me degedeelde stuk der heeren Depretis, Mancini, Nicotera en Mezzacapo (zie ons nommer van gisteren) heeft het Duitsche Telegraafbureau Wolff een telegiain uit Rome ontvangen, onder dagleekening van 44 dezer, inhoudende: iDe Agenda Stephani meldt, naar het schijnt van authentieke zijde, dat het memoiandum aan den Koning, betreffende maatregelen bij overlijden van den Paus, van welk stuk melding wordt gemaakt in een der bladen in de Rijnprovin cie, niet is ingediend en zelfs niet bestaat." De verkiezingen zijn afgeloopen. De oppo sitie, de gematigde partij, zal in het nieuwe Parlementvolgens de ministericele bladen slechts een kleioe 400 stemmen stc-ik zijn. 'tls nu de vraag of de meerderheid, de progressis- tische partij, eensgezind en aaneengesloten zal blijven. Voor 't oogenblik heeft de politiek van Depretis, Mancini en Nicotera, 'dat is een sterk anti-clericalemaar tiausigeereude staatkunde op 't gebied vau economie en administratie, de overhand. ie Rome zijn vier progressisten, o. a, Gari baldi, gekozen. BUREAU 31 Alt KT, E, 124. F R A N' K R IJ K. In weerwil van de in Rusland voorgevallen incidenten, bestaat er geen twijfel, of de con ferentie zal bijeenkomendaar Duitschlaud, Oostenrijk, Frankrijk, Italië en Rusland zich aan het Engelsch programma hebben aange sloten. Naar men verzekert, verzet Mac-Mabon zich bepaaldelijk tegen de aanneming van het bekende voorstel Gatineau. In de ministerraad gaf Mac-Mahon den 44 dezer zijn voornemen te keunen, de ver hooging van zijn inkomen, met 300,000 frs. door de commissie voor het budget voorgesteld, niet aan te nemen. In den Ministerraad heeft Dufaure, naar men verneemt, het behoud der begrooting van eeredienst in haar geheel krachtig verdedigd. In den Senaat zou 45 dezer de datum voor de verkiezing van twee senatoren voor het leven worden bepaald. De Kamer lieeft 'de begrooting van binnenl. zaken aangenomen. De minister van financiën heeft de uitgifte van obligation van 500 fres. tot een bedrag van 309 millioeu voorgesteld voor spoorweg- en kanaahverken. De commissie van initiatief concludeert tot verwerping der voorsteilen van Marcou en Dufaure om de mannen dor coups cl'état van 2 Dec. en 4 Sept. in staat van beschuldiging te stellen. De Écho du Nord bericht, dat in het departement du Nord een speciaal comité ge vormd is voor het lager onderwijs, met het oog op de tentoonstelling te Parijs in 487S. O OSTENRIJK. De Tol Corresp. resumeert in eene corres pondentie uit St. Petersburg de waarborgen, welke Rusland, voor het doorzetten der hervor mingen in do opgestaue provinciën, voornemens' is als volstrekt noodzakelijke eischen te stellen, t. w.ontwapening; onderscheid in de reorga nisatie van de lokale politie, met toelating daarbij van de Christelijke bevolking; afschaf fing van de ongeregelde Turksche troepen; ovei brenging van de zich in Europa gevestigd hebbende Cii kassiers naar Azië; slechts inboor- lingen, die bij stemrecht gekozen zijn, kunnen als beambten aaugesteld worden; de bestaande tienJverpachting zal door een rechtvaardig be lastingstelsel vervangen worden; de landtaal zal bij de lagere gerechtshoven ingevoerd wor den; voor elk der drie provinciën zal een Christen-gouverneurdoor de Porte benoemd, aangesteld" worden. Verder zal er eene perma nente commissie van toezicht, bestaande uit de consuls der groote mogendheden, optreden. De bladen declen mede, dat het toestem mend antwoord van de Oostenrijk-Ilongoarsche regeering betreffende de Engelsche conferentie- voorstellen is verzonden. De opperbevelhebber van de Bosnische o toedelingen, Despalovic, heelt de vijaudelijk- COURANT. Advertentieprijs: \nn 150 gewone regels. 1.00 Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. heden gestaakt, nadat hem officieel kennis was gegeven, dat de wapenstilstand door Servie was aangenomen. De commissarissen voor de demar catie-lijn komen te Mostar bijeen om op den gtondslag van het uli possidetis ook voor Bosnië een neutrale grens vast te stellen. DUITSCRLAND, De postadministratie van bet Duitsche rijk maakt in den Teichs-Anseiger bekend, dat, te beginnen met 45 Nov. voor de postwissels naar Nederland de Nederlaudsche gulden wordt berekend op 4 mark 74 penningeu. TURK IJ E. De conferentie zal op het laatst dezer maand worden geopend. De Turksche regeering maakte aanvankelijk zwarigheden, maar het schijnt zeker, dat zij haar adhaesie zal hechten aan de conferentie tengevolge van de krachtige vertoogen van Engeland. Jt U S L A JS D. Het officieele blad van 45 -lezer deelt het regeeringsbesluit mede, waarbij de uitvoer van paarden naar het westen wordt verboden. ENG ELAND. De raad van vreemde fondsenhouders heeft bekend gemaaktdat volgens bericht uit Columbia de 4 dezer vervallen coupou voor de helft betaald zal worden en dat de betaling der andere helft mogelijk met het einde der maand zal volgen, Sedert het uitbreken van den Turksch- Servischen oorlog steeg het getal exemplaren van the Daily 'lelegraph en van the Daily News tot het kolossale cijfer van 200,000 per dag. AMERIKA. De toestand ten aanzien van de presidents keuze is onveranderd. In het geheele land heerscht rust. Den 44 dezer noodigden de hoofden der democraten de republikeinen uit, om met hen de telling der in Louisiana- uit gebrachte stemmen te controlceren. Generaal Sheridan is naar Nieuw-Orleans gegaan. SCHIEDAM, 16 November 1876. Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden heeft naar do National Zeiiung meldt, te Han nover de doopplechtigheid bijgewoond van het jongste kind van Z. K. H. Prins Albert van Pruisen, zoon van wijlen Prins Albert van Prui sen en Prinses Marianne der Nederlanden. Naar wij vernemen heeft het bestuur van het Algemeen Rotterdamsch Leenfonds van Z. IC. H. Prins Hendrik een prachtig gebeeld houwd speel- en rooktafeltje ten gescher' e ontvangen voor de Weldadigheidsloteryteu behoeve dier stichting.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1