'4 Gemellus Benclttan. Stsdelljt Niem Mie en veitolite onroerende goederen. Z e 61 ij fl i i g e a. CariaHisten. fineUoersen. Ffl Bemluruli m AKteriam. in de bureaux der Rolterdamschc ïlandcls- vereeniging was gekomen, bleek het dat hij, hoewel alles opengebroken hebbende, niets meer machtig is kunnen worden dan f 3.50 uit een lessenaar. Wellicht uit verdriet over die teleurstelling heeft hij de pendule van de directiekamer medegenomen, waardoor hij juist in den val liep. Delft. Toen de spoortrein Woensdag avond te 5.32 alhier van 's Gravenhage arriveerde, is de locomotief, toen zij de ijzeren draaibiug in de nabijheid van het station was gepasseerd, ontspoord. Daar er weinig vaart meer in den trein zat en de tender in het gat der brug beklemd geraakte, bleef de trein onmiddellijk stilstaan. Door den schok, dio daarvan het gevolg was, hebben eenige passagiers lichte kneuzingen bekomen. De ontsporing had plaats, naar men verzekert, doordien do sluiting der brug, bij het passeeren der locomotief, verbroken werd, waarvan het gevolg was, dat de brug- leiders werden verplaatst. Wenscbelijk ware het, dat deze brug, die gedurig herstelling be hoeft, zoo kon worden gemaakt, dat de veilig heid der passagiers daardoor niet langer werd bedreigd. Vfare het ongeluk gebeurd bij het passeeren van een sneltrein dan was de ramp niet te overzien geweest. In den afgeloopen nacht is het mogen gelukken, met behulp van de noodige werklieden en ge reedschappen, de locomotief en de tender weder op de rails te plaatsen. Met betrekking tot den Hoil. spoorweg deelt men ons nog mede, dat het onderhoud van den weg tusschen hier en Schiedam, inzonder heid het gedeelte in de nabijheid van de Polder vaart, aan de maatschappij voortdurend veel zorg baart. De kosten welke moeten worden gemaakt om dien weg, welke steeds aan ver zakking onderhevig is, berijdbaar te houden, zijn enorm. Dij invallende vorst, wanneer er geen genoegzame grond kan worden aangevoerd en verwelkt, bestaat er zelfs vrees dat de dienst zal moeten worden gestaakt. {'D. Ct.) Grave. Door den gemeenteraad is in een gehouden zitting besloten de bank van leening op to hellen. Litli. De heer A. S. Van Maurik, heeft dezer dagen nog versche doperwten enz. van den konden grond uit zijn tuin geplukt. Men heeft gemeld dat er in het park te Laeken zich een afzetsel van den vrijheids boom in vollen wasdom bevindt. Plet is op 's Konings bevel dat de bestuurder der tuinen Vim bet paleis deze goed geslaagde proef heeft genomen. Hij heeft alle noodige voorzorgen voor het bewaren en het groeien der afzetsels genomen, en verscheidene zijn in vollen was dom. Dus bestaat de nakomelingschap van den Brusselschen vrijheidsboom werkelijk en belooft zelfs overvloedige telgen. De tuinier verzekert dat zijne kweekelingen binnen twee jaren hondertien stekken van hunnen revolutio nairen grootvader zullen kunnen geven. Men zal zich herinneren, dat verleden jaar op het station te Rome een koffer is gevonden met het lijk van een jong meisje. De man, die beschuldigd wordt deze schandelijke daad te heb ben gepleegd zal binnen kort te recht staan. Hoogstwaarschijnlijk zullen bij de behandeling van het proces belangrijke of althans romantische en ook verschrikkelijke onthullingen plaats heb ben. In 1872 toch kwam een monnik Viucenzo Palazzo, die in Amerika eenig fortuin had ver worven, te Napels aan en nam daar zijn intrek by de familie Gazzaro. Het duurde niet lang of hij had eene liefdesbetrekking aangeknoopt met de schoone slechts 15jarige Guizeppina Gazzaro, maar onze mouuik begon weldra het leven te Napels moede te worden en deelde zijn maitresse op zekeren morgen mede, dat hij naar Amerika wilde terugkeeren. Toen hij des avonds van dien dag thuis kwam bleek het dat Guizeppina was verdwenen en met baar 15,000 frauken in bank biljetten en andere papieren, die het eigendom van Palazzo waren. Deze diende een aanklacht tegen Guizeppina in en daar het niet gelukte haar te vinden, werd zij bij verstek tot 5 jaren gevan genisstraf veroordeeld. Over hetgeen sedert haar vertrek in 1872 of 73 tot het ontdekken van haar lijk den 22 September '1^75 met haar is voor gevallen ligt nog een dichte sluier. Op laatst genoemden dag ontdekte men op het station te Rome een koffer, die een afsehuwelijken stank afgaf en geopend zijnde vond men daarin het dubbel gevouwen lijk eener vrouw; de buik was geopend, de ingewanden er uit genomen en in plaats daarvan werk eu zout in het lichaam gestopt. De prachtige haren bedekten bijna het geheole lichaam, de eene schouder was een weinig scheef, en hieraan vooral had men het te dauken, dat men op het spoor kwam. Door eene oproeping in de dagbladen werd de moeder van Guizeppina opmerkzaam en zij herkende in het vreeselyk verminkte lijk, dat reeds tot ontbinding was overgegaan, hare dochter, die eenige jaren geleden was gevlucht. Nu rneu do identiteit van hetslacht- ofler kende was de vraag wie de moordenaar was. Dij toeval ontdekte, na tal van vruchte- looze nasporingen, op zekeren dag in de woning waar zij te Acerra het laatst had ge woond, de politie eene tasch met scheurpapier, waaronder een enveloppe met het adres ïM. Salvatore Dauiole, Strada Madaleua, 29." Door tusschenkomst van de kapster, die Guizep pina steeds had gekapt, kwam men tot de wetenschap, dat de heer Daniele haar oom was, en een nader onderzoek leidde tot de zekerheid dat hij de moordenaar is. ïfy schijnt haar eerst alles te hebben afgezet en zich ten slotte van haar te hebben ontdaan op eene wijze als eenig is in de geschiedenis van het crimineel recht. Dokter Richardson to Londen sprak on langs over den langen levensduur der Israëlieten. "Volgens zijne nasporingen, hebben de Doden, zoowel in Engeland als op het vasteland, een langeren levensduur dan zij, dio niet tot hen belmoren. Onder de oorzaken, die daartoe meewerken, noemt hij de gezondheidswetten, die onder hen bestaan, zooals het diëet, de zindelijkheid en de onthouding van sterke dranken. Lijders aan vallende ziekte worden op lettend gemaakt op een zeer eenvoudige nieuwe wijze om den aanval te voorkomen. Het zoude namelijk hierin bestaan omzoodra men den aanval voelt opkomenterstond een geheel of half theelepeltje keukenzout in den mond te nemen en met een weinig water door te slikken. Prof. Nothnagel uit Berlijn werd hierop op merkzaam naar aanleiding van een door hem waargenomen geval, medegedeeld in het Ber liner Klinische Wochenschrift van October II. Minder vleiend. Een jong kantoorbediende was niet weinig prat op zijn uiterlijk. Hij pochte er bij den ouden boekhouder op, dat den pa troon bij wien hij pas in dienst gekomen was, zijn gezicht zoo goed had bevallen, dat hij hem dadelijk om een portret voor zijn album had gevraagd. De oude boekhouder keek niet eens op, maar zeide droogweg: »Ge begrijpt toch wel dat bet.alleen was voor een signa lement, als ge eens lust mocht gevoelen er van door te gaan!" BURGERLIJKE STAND. Geboren: 15 Nov, Elise Marie Dorethë dochter van G, A. R. de Warem en P. E. Stren gere, Singel. Elisabeth Cornelia, dochter van L. de Vogel en J. M. de Goederen, Singel. Charlotte, dochter van J. A. Grashuis en P. van der Brugge, Oroenelaan. Saul, zoon van S. Hartog en M. Koster, Hoogstraat. '16. Appolloniadochter van L. Kerkhof en C. J. HaringNbordmolenstraat. Neellje dochter van J. Mak en A. C. II. Eggelmeijer, Baan. Wilhelmina, dochter van J. Krom menhoek en H. Klaverdijk Baan. Overleden: 15 Nov. Christiaan Yerhoeckx, oud 12 weken, Ragnstraat. Arnoidus An dreas Ammeriaanoud 2 maandenOuden- dijk. '1G. Geertje van den Bosch, oud 76 jaren en 9 maanden, wed. van A. van Leeuwen, Oude Kerkhof. MARKTPRIJZEN AAN DE BEURS TE SCHIEDAM van den 17 November 1876. Roggeper 2100 kilo Libau f 226 6/w Petersburg f -195 a f 200 6/w. Gerstper 1950 kilo N. Pernau f 206 3/m. DloulnTjn: f 14 per hectol. Ct. «Jenever: Amsterd. proef, f 18 a f IS'/-, per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling: f2.60 per ketel. Bij de Schiedamsche Spoeling-Vereeniging: f2.50 per ketel. Geveild Jen 17 November 1876. Een dubbel Hccrenliuïs met Erve en Open Plaats Hoog straat wijk C, nos. 123 en 124, kadaster C, no. 6!6, f 10,000. KRONSTADT. 11 Nov. Vertrokken, Willemina, k. R. .1. Dalem.i, n. Schiedam. LIBAU. 13 Nov. Vertrokken, Urania, (st.), kn. Seliicdain. FLENSBURG. 13 Nov, Vertrokken, Conatio, (st), kv. Pernau n. Schiedam. KOPENHAGEN. 13 Nov. Gepasseerd, Johan Carl, k. Thede, v. Libau n. Schiedam. pCt. 16 Nov. 17 Nov. Premie leen. Rotterd. 3 98 Nbdehi,. VVerki. Schuld. 62% 62%, Hawtet-Maatsch. resc. 101% 101% Obl. Cenlraal-Spoorw. Spanje, Binnenlandsclie. 3 d'Vis Dito, Buiten! 1807 3 12% Portugal, 1867 3 52"/,, Rusland Nicolai 4 71% 09% Aand.Z.U,1001864 5 264'/. 204 f ia 1866 5 257 252 Gr. Russ, Sp -Maats. 5 253 249 Oostenr.,Old. pap. Mei 5 48"/,, 47%, zilverJan. 5 52%, 51% Loten 1854. 4 255 1860. 5 522 518 1884 126% 125 Hong. 1870 66 04 Turkije, Obl. 1865 5 9% i^7/® Egypte 1868. 7 48 47 1873. 7 48% Peru 1870 6 10% a 1872 5 13% 13% Vereen. Staten (881 6 102% 1885. 6 99% 99%» Mexico, 1851 3 1864 3 29% 28% 9% 8% 69 69 Union Shares Atl. Miss Ohio 1 Rotterdam, 16 Nov. Disc. per 3/M. Met- Nalii Zit». Div. Eng. port Fra« Belg Prui Ham LIRAU. II. F. Ulrichs (st.)k. 0. Stange, 329 last Lijnzaad. PERNAU. Saga (st.), k. R. Baij, 4894 Ischw. Gerst. Piima (st.)k. J. R. Hasscr.an, 2095 Isclnv. Lijn zaad, 1073 Ischw. Ccrst, 1500 Ischw. Rogge. Fylla, k. .1. Hansen, 2659 Ischw. Gerst. REDON. Junon, k. E. Berló, 149000 kilogr. Rogge. VVINDAU. Libra, k. A. Rashor, 1380 tschw. Gerst. PerTelegb. Londen 2 I r 1.99 Parijs 4 fr. 100 - 47.50 Antwerpen 2%% fr. 100 - 47.47% Kort. f 12.04% - 47.92% - 47 85

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 2