YmcMjit iaplijïs, Éprirt linsflaj. BiiteilaiSsche Berichten. Aü.1876. Woensdag 29 November. J*° 4039, ~~BÏQaGnlaBuSChe BeriGliten. Dertigste Jaargang. I ieoKNEMENTSPHiJS, per kwartaali.85. franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. iferaderlijke nommers- 0.10. BÜREJlV: HIESV, B, lül. Advertentieprijs: ianl10 gewone regels1.00 Iedere gewone ïegel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. OOSTENRIJK. Be lieer .Tonin, lid vaagden Raad van State en consul-generaal van Rusland in Montenegro, tevens diplomatiek agent aldaar, is jl. Zaterdag uit Montenegro vertrokken en Zondag te Ragusa aangekomen. Per telegram uit Petersburg ont boden, is hij onverwijld derwaarts gereisd. De ciief eener bende iusurgenten, Mussic geheeten, die het Oostenrijksche grondgebied heeft betreden, is in verzekerde bewaring ge nomen en onder militair geleide naar Slano getranspoi teerd. De chef van liet leger aan den Moiawa heelt aan Tschernajefl' getelegrapheerd, dat hij bij den Czaar op audiëntie is geweest. De Czaar heelt gezegd, dat hij zeer rekende op de Russis- sciie divisie in Servie: zeg dat de Russische officieren die blijven, niets verliezen, maar dat zij integendeel voorrechten zullen hebben. Tscher- ïmjeff deelde deze berichten mede aan MegeniofT, chef der Russische troepen in Servie. De groot vorst Nicolas telegrapheerde aan Tschernajelï naar Kicheneff te komen. Hij zal waarschijnlijk Donderdag vei bekken. Ten opzichte van de bijzondere hervor mingen voor de drie opgestane provinciën zijn de kabinetten het eens; het verschil tusschen Petersburg en Louden betreft meer den uiter- hjhen vorm dan de zaak zelve. Beti effende de kwestie der garantie beslaat er tusschen de Engelsche en Russische opvatting geen velschil. Slechts de vraag betieffende de wijze van opvatting der garantie zois een casus hlli kunnen worden. Rusland wil «ogenblikke lijk bezetting, terwijl Engeland daarvan niets wil weten ea de Poite Dog minder. Engeland bewaart den schijn en wil het doen vooi komen als bleef het Paiijsche verding ongeschonden, hoewel men toch met de feitelijke scheuding van ait. 9 evenzeer genoegen neemt als destijds met de zaak van den Libanon en Rusland wil ia de eveutueele protocollen bij het sluiten der confeientie juist schei per in den vorm dan in het wezen de opheffing van het verdrag gecon- stateeid zien, dewijl men dat in Rusland als een sooit van voldoening en rehabilitatie voor dan uitslag van den Krim-ooilog beschouwt. 1)UIT SC IlL AND. Van bijzondete zijde woidt uit Weonen ge meld, dat lord Salisbury in zijn onderhoud daar ter stede nadrukkelijk deed uitkomen, dat Engeland niet ter conferentie verschijntals tegenstander in beginsel van Rusland. liet zal er vooial op aankomen, of Ruslaud zijn eischen formuleertop eene wijze, welke aan het doel (waarborgen voor de rechten der Christeu- onderdanen) voldoet, zonder de souveieiuiteits- rechten der Porte te kwetsen. Doch, het-zou geen kiyest'mg dier rechten zijn, wanneer de %te tegenover Europa bepaalde verplichtingen Vv opzichte barer, .onderdanen op zich nam, wanneer1 de Mogendheden op de plaats zelf medewerkten aan het tot stand komen de ver- eischte waarborgen. RUSLAND. Het rapport van de Rijkscontroleurs over 1875 constateert, dat de ontvangsten een over schot hebben opgeleverd van bijna 28 millioen en dat de besparing op de uitgaven bijna 13 milUoen bedraagt, Tegenover het budget van 1 Januari 1876 heeft de schatkist een beschik bare som van meer dan 30 inillioen, terwijl de ontvangsten in 1875 ruim 13 inillioen meer bedragen hebben dan in 1874. AMERIKA. Ten gevolge van de handelwijze van het comité vau Zuid-Carolina heeft het hooggerechts hof van Carolina al de leden van dat comité veroordeeld tot '1500 dollars boete en gevan genzetting, totdat zij op last van het hof weder op vrije voeten zullen worden gesteld. St'HvEDAM, 28 November 1S76. H. M. de Koningin houdt nog steeds ver blijf te Pau, vanwaar zij over een veertien dagen, in de residentie zal terugkeet en. Haar gezondheid, die te Biarritz te wenschen over liet, heeft zich volkomen heistcld, liet onlangs door Reuter vermelde bericht vau een reis van H. M. door Spauje is ons gebleken onjuist te zijn gewee3l: die ïeis is niet geschied; er is zelfs geen sprake van geweest. (Fad.) De Gemeenteraad alhier heeft Vrijdag jl. eene openbare vergadering gehouden, die door 13 leden werd bijgewoond. Afwezig de heeren Kerdel, Loopuyt, Melcheis en J. B. Nolet. I. De notulen van het vei handelde in de zitting \an 25 October jl., worden gelezen en goedgekeui d. 2. Is ingekomen eene missive van Ged. Sta ten houdende goedkeuiiug vau liet ïaadsbesluit tot vaststelling van het derde voljaarskohier der plaatselijke directe belasting over 1876. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Idem, tot goedkeuring van het ïaadsbesluit tot afstand van grond aan de Warande aan A. C. A. Nolet. Aangenomen voor kennis geving. s 4. Rappoit van de Commissie van Fabricage op liet adies van II. J. Plant Co., tot het liuieu van opengroud aan het Oosterhaven- hoofd. De Commissie had daartegen geen bezwaar. Tot de dadelijke behandeling be sloten en het verzoek met algemeene stemmen toegestaan. 5. Aanbeveling tot benoeming van een lid vau de Commissie van Toezicht voor het mid delbaar-onderwijs, wegens periodieke aftreding van heer C. J. Loucq. Daarop komen voor de heeren C, J. Loncqen J. Loopuyt. Ter inzage nedergelegd en du benoeming tot eene volgende zitting aangehouden. 6. Aanbeveling tot benoeming van een lid der Plaatselijke Schoolcommissie, wegens periodieke aftreding van den heer J, van Buuren. Daarop komen voor de heeren J. van Buuren en G. C. Beukei s. Ter inzage en de benoeming tot eene volgende zitting aangehouden. 7. Rekening van de Commissie van beheer der fondsen van het voormalige Oude Mannen huis over 1875. Ter inzage en aangehouden. 8. Missive van H. Feteris, houdende dankbe tuiging voor de verhooging van het schouwloon der stutten enz. in branderijen. Aangenomen - voor kennisgeving. 9. Nader adres van A. J. J. Jansen, om afstand van meer grond achter zijn branderij ia het West-Fiaukeland, beuevens ïappoitvan de Commissie van Fabricage, die geen bezwaar tegen dat verzoek heeft. Ter inzage en aangehouden. 10. Adres van de firma J. M, van Otterdyk en Zn., om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1876. In handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van beschikking, overeenkomstig het bepaalde bjj de verordening. 11. Adres van K. van der Knoop om ver betering van zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1876. Ter inzage en aange houden. '12. Adres van F. E. Numan, om demping van een gedeelte sloot aan de Frankelandsche Laan. In handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van onderzoek en rapport. 13. Adres van M. Tuijlom aanstelling als makelaar in granen, gedistilleerd, jeneverbessen en sleenkolen. Ter inzage en aangehouden. 14. Aan de orde zijn vier ontwerp-besluiten tot het doen van af- en overschrijving en betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven op de gemeente-begrooting van 1876.Aangenomen met algemeene stemmen. 15. benoeming van eene regentes van het St. Jacobs-Gasthuis. Mevrouw J. II. Schieveen, geb. Poortman, wordt benoemd met *10stem men er worden 3 stemmen uitgebracht op Mevrouw J. C. C. van der Schalk, geb. Maas, 16. Benoeming van een hulponderwijzer van de 3e klasse, voor de 1ste openbare armen school; met algemeene stemmen wordt daartoe benoemd A. Lankester, te 's Gravesande, er waren 3 blanco briefjes. 17. Onlwerp-\erordening voor de kweekschool voor ouderwijzers. Na eenige beiaadslaging en na enkele wijzigingen, wordt deze verorde ning iu haar geheel met algemeene stemmen aangenomeu. 18. Ilieiop wordt door Burgemeester en Wethouders eene, door hen in overleg met den schoolopziener en den directeur opgemaakte voordracht gedaan nopens het personeel der onderwijzers voor die kweekschool. Ter inzage ten einde in een voigeude vergadering tot de benoeming over te gaan, - JfU 19. Voorstel,van Burgemeester, ei Wethou-

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1