A0. 1876, Woensdag 20 December. M 4054. Snjtenlandsclie Berichten. Binnenlanflsche jjnchtBii._ D er ti^ste Jaargang. COURANT. Ibohnkhentsj'Rijs, per kwartaal 1.85. Franco per post, door liet gehoele Rijk - 2.50. Wonderlijke noinmers- 0.10. RU R15 AU s MARKT, E, 1ÏJ, Advertentieprijs: van 1 10 gewone regels. 1.00, Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. TURKIJE. Do gevolmachtigde minister van Griekenland woonde Donderdag de conferentie niet bij. Uleen had hij een onderhoud met eenige Jer ambassadeurs, om hun mededeeling te loen van den inhoud van het Grieksche me morandum dat op de volle conferentie zal agediend worden. Het memorandum laat zich egenuver de Forte in zeer gematigde en vriend schappelijke bewoordingen uit. Da wapeningen worden ijverig voortgezet, je geregelde troepen en de vrijwilligers worden naar den Donau en de Aziatische grenzen ge- london en in de tuighuizen heerscht groote led lijvigheid. Den 16 dezer hielden de ambassadeurs ten vergadering, waarop de werkzaamheden Jer voorconferentie in hoofdzaak zijn ten einde gebiacht; wederkeerig werden eenige concessies gedaan"die tot een overeenstemming van de gevolmachtigden leiddendezen zullen nu aan hun regeeringen berichten en definitieve in structies vragen. Men meent, dat Salisbury lijn instructies zal ontvangen; in dit geval zal men zich onmiddellijk iu betrekking stellen met de Porte om den dag te bepalen voor de jpening van de conferentie. O O S T F. N R IJ K. De Politischa Corresp. meldt dat het Ser- dsclie gouvernement heeft toegestemd in den sisch van Oostenrijk, om het incident met de osteurijksche stoomboot liadctzky aan het onderzoek eener gemengde commissie te on derwerpen, terwijl gezegd gouvernement plech tig belooft, de schuldigen gestreng te zullen straften. Men beschouwt te Belgrado de verlenging van den wapenstilstand tot 1 Maart a. s. als ophanden. R E L G I E. De Nord behelst een schrijven uit Petersburg waarin de bijzonderheden, door JBtavas gemeld omtrent de eeisle zitting der conferentie, waarin gehandeld is over de voorwaarden van den vrede met Servie en Montenegro, bevestigd worden. De Nord maakt verder een telegram uit Berlijn bekend, waarin het volgende gezegd Wordt; Men koestert hier veel hoop, dat het doel der conferentie bereikt zal worden. De overeenstemming met Turkije is meer twijfel achtig, daar het nog altijd op Engelands steun hoopt. ENGELANI). Daily Telegraph verklaart een gerucht, dat de Engelsche regeering nieuwe instructiëu aan lord Salisbury heeft gezonden, voor volkomen ongegrond. Uit Cairo wordt van 18 dezer gemeld; Er is bevel gegeven tot onmiddellijke betaling der vervallen coupons van de leeningen, die op korten termijn gesloten waren. Men ver wacht de benoeming van de Engelsche en Fransche controleurs-generaal. Hoewel er nog meer dan een millioen pond sterling ontbreekt, verzekert men dat de coupon der buitenland- sche schuld, vervallende den 15 Januari a. s. betaald zal worden. F R A N K It IJ K. In het departement Tarn-et-Garonne is de conservatieve kandidaat Delbriei tot Senator gekozen met 149 stemmen tegen 94, die op Rous, republikein, vielen. RUSLAND. In de diplomatische kringen te Peteisburg bestaat de overtuiging, dat de beraadslagingen iu de voorloopige conferentie reeds genoegzaam zijn gevorderd, om de opening der eigenlijke conferentie aanstaanden Zaterdag mogelijk te maken. EERSTE KAMER DER STATEN-GEN ER A AL Zitting van 18 December. In de zitting van heden zijn de discussien over de muntwetten aangevangen. De heeren Ilartsen, Prins en PincolTs hebben het ontwerp bestreden uit verschillende oogpunten. Vooral de bevoegdheidin art. 27 aan deu Minister gegeven, wekte bestrijding. De heer Cremers kan zich niet het ontwerp wei vereenigen. De Minister van Financiën verdedigde uitvoerig het ontwerp en zette de reden uiteen, waarom hij van standpunt was veranderd. In de avondzitting werd de discussie over de muntwet voortgezet. De heer Ilartsen, repü- ceerende, erkende volkomen, dat het de zaak der Regeering is dépréeintie te voorkomen. Daartoe heeft de wet van 1875 gediend en daarbij moeten wij nu blij ven, totdat het oogen- blik zal Zijn gekomen om eene definitieve muntwet aan te nemen. Maar voorzichtigheid eischt, nu op dit oogenblik geen beslissenden stap te doen. De Minister van Financiën heeft dnarop geantwoord dat het ontwerp juist be doelt, zich te onthouden van eiken beslissenden stap, daar dit ontwerp een geheel onbeteeke- nendo aanvulling is der wet van 1875. Nadat deze wet door den lieer Pincofls be streden en door den heer den Tex verklaard was zijn stem aan liet ontwerp te geven is dit ontwerp met 16 tegen 11 stemmen verworpen. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAI. Zitting van '16 December. Bij liet algemeen debat over het hoofdstuk Marine hebben de heeren de Casembroot, Fabius en van Wassenaer van Catwijck veel lof toegezwaaid aan den ijver en de energie van den Minister en den vooruitgang van personeel en materieel sedert zijn optreden geconstateerd. Omtrent de afschaffing der lijfstraffen advi- seerden zij voorzichtigheid te betrachten. De heer Fransen van de Putte spoorde daaren tegen tot spoedige aigeheele afschaffing aan, terwijl hij met den heer des Amorie van der Hoeven tegenover de heeren de Casembroot en Fabius de afschaffing der rottingstraf op Java verdedigde. Een amendement van deu heer Blussé, om niei weder twee zeeofficieren aan het departement werkzaam te stellen, is aangenomen met 29 tegen' 22 stemmen. By de afdeeÜDg loodswezen verklaarde de Minister, dat een streng onderzoek aanhangig was over willekeurige handelwijzen vs n loodsen omtrent binnenvallende schepen. Op art 29 is met 28 tegen 21 stemmen aangenomen een amende ment van den heer Fransen fan de Putte, om den nieuwen post van kolonel an administratie ad f 3750 te doen vervallen. De heer de Casembroot heeft zijne beide an lere amende menten, die bestreden werden, 'ngetrokken. Daarna is het geheele budget van marine aan genomen met 41 tegen 9 stemmeu. Do Miniotov van Pinan tot behandeling van het ontwerp tot vast stelling van liet fonds, voortspruitende uit koopprijzen der domeinen, dat mede is aan genomen. Eindelijk is ook het hoofdstuk Nationale Schuld met algemeene stemmen aangenomen. Maandag te 2 uren is het hoofdstuk Finan ciën aan de orde. Zitting van 18 December. In de zitting van heden heeft bij de behan deling vau het hoofdstuk Financiën de Minister van Buitenlandsche Zaken aan den heerGode- froi geantwoord, dat het handelsverdrag met Rumenië zal zijn gebaseerd op gelijkstelling van alle onderdanen, zonder ondeischeid van godsdienstige gezindheid. De Minister van Binnenlandschc Zaken heeft uitvoerig geantwoord op het verslag der Tweede Kamer nopens het ontwerp tot afwij king van de regels der gemeentewet omtrent de plaatselijke belastingen. De Minister toont naderde noodzakelijkheid dier afwijkingen voor de bij het ontwerp bedoelde gemeenten aan, zich beroepende op het adres van Gedeputeerde Staten; en voorts wordt ieder jaar, alvorens 's Konings goedkeuring tot afwijking verleend wordt, door onderzoek van vorige rekeningen en begrootingen nagegaan; of tot vermindering van den accijns kan worden overgegaan. liet afdeelings-verslag over het voorstul van den heer de Casembroot om ook voor "Vlaardingen een uitzonderingswet vast te stellen, zegt dat dit voorstel nagenoeg algemeen on gunstig ontvangen is. Slechts enkele leden waren er voor. SCHIEDAM, 19 Decomber 1876. Z. M. de Koning is Zondagavond met gevolg vau het Loo in de residentie terug gekeerd.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1