Biitenlanlscfce Bericltei EmeilaitoU Bericttji. A0. 1876. Maandag 25 December. M 4058. I v I) ortigste Jaargang, COURANT. Adonnkmentsi'RUS, per kwartaal 1.85. Franco per post, door het geheele ftijk - 2.50. Afzondeilijka noinmers- 0.10. BDUEAlf: MAKKT, K, 124. Om liet Kerstfeest, zal aanstaan den BIUSDACAVOlfD geen Courant worden uitgegeven. De Ambtenaar vak den Burgerlijken Stand der Gemeente Schiedam, brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat op Dlngsdag den 20 December eerstkomende, zijnde de Tweede Kerstdag, van des middags lStot !s namiddags 2 ure, aan het Bureau van den Burgerlijken Stand gelegenheid zal worden gegeven, tot het doen van aangiften van geboorte en overlijden. Schiedam den 22 December 1876. De Ambtenaar voornoemd, N0LET "Wz. ENGELAND. Naar men zegt, zal de Koningin in persoon het Parlement openen. De Morning Post deelt mede, dat de confe rentie _het eens is geworden over het plan om een Europeesche commissie te benoemen, ten einde op het uitvoeren der hervormingen toe te zien en Bulgarije door 6000 Belgische solda ten te doen bezetten. Lord Salisbury bewilligde daarin alleen om den oorlog te vermijden, die anders onmiddellijk zou uitgebroken zijn. De beslissing van de Porte wordt den 25n ver wacht. Te Delhi zal op 1 Januari Koningin Vic toria in eene vorstenvergadering als Keizerin van Indie geproclameerd worden. Daar dit met groote praal zal geschieden en veel kosten zal na zich slepen, drukt het Daily News daarover zjjn leedwezen uit, omdat de bevolking nog lijdt aan de gevolgen van den jongsten hongers nood. In het presidentschap Bombay worden uitgebreide maatregelen genomen om een nieuwen hongersnood te voorkomen. Te Bombay worden groote hoeveelheden graan aangevoerd, welke verder naar de in nood veikeerende districten worden gezonden. .Groote vrees dat het aan voedsel ontbreken zal, bestaat dan ook niet; het gevaar voor gebiek aan water is grooter, doch ook in dat opzicht verbeteren de vooruitzichten. Intusschen verhuizen uit sommige districten vele personen naar andere streken. J)e berichten uit Madras zijn minder gunstig dan die uit Bombay. Te Madias komt een menigte gebreklydende personen aan en heeft •zich reeds een geval van hongerdood voorge daan. Ook daar worden echter krachtige pogingen aangewend om de noodlijdenden te hulp te komen. De berichten uit de districten zijn treurig; ook daar heerschen gebrek en ziekte. DUIT SC IIL AND. De zitting van den Rijksdag is den 22 dezer door ;en- Keizer in persoon gesloten. In ;de door iflkkfllü daarby uitgesproken réde-komen, be- lliik volgende zinsneden voor: «De tot dusver tus- scliea de groote mogendheden gevoerde onder handelingen over de Oostersche kwestie i echt- vaardigen de hoop, dat het aan de door mij aangewende pogingen en aan de wederzijdsche vredelievende voornemens der onmiddellijk daar by betrokken mogendheden zal gelukken, de aanhangige kwestiea tot eene oplossing te bren gen, zonder verbreking der goede betrekkingen, die thans tusschen de mogendheden bestaan. Duitschland zal, door middel van vriendschap pelijke en belangelooze bemiddeling, ook verder tot bereiking van dat doel-medewerken." BELGIE. Op de avondbeurs werd stellig veizekerd, dat officieel de vraag aan de regeering is gericht, omtrent eene bezetting van Bulgarije door Belgische troepen. De meeste bladen keui en het denkbeeld van' zulk een bezetting ten sterkste af. TÜBKIJE. Den 21 dezer had een onderhoud plaats tusschen Midhat-Pacha en lord Salisbury, het welk een vol uur duurde. De bijeenkomst vond plaats in de woning van lord Salisbury en alie Turksche ministers benevens graaf de Chaudordy namen er aan deel. Het adres der Grieksche gemeenten des rijks is nog niet aan de Porte aangeboden. Dq oecumenische patri arch zal morgen eene samenkomst met lord Salisbury hebben. Volgens gerucht zijn in Armenie door Mohammedanen ernstige buitensporigheden ge pleegd. Een Christenwijk zou in brand ge stoken zijn. RUSLAND. Een bericht uit St. Petersburg van 22 dezer meldt dat aldaar oen koude heerscht van 28 graden. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL Zitting van 22 December, In de zitting van heden heeft de Minister van Koloniën in een zeer uitvoerige rede de heeien Wintgens en Insinger beantwoord en het standpunt der Regeering, ten aanzien van de conversie van het grondbezit toegelicht. De historische hei komst van het communaal bezit is thans buiten de orde, maar zooveel is zeker dat het individueel bezit door de cultures en de heereudiensten is belemmerdterwijl ook het communaal bezit vroeger een individueel karak ter had, omdat de verdeelde grondstukken van geslacht tot geslacht overgingen. Dat er strijd tusschen de planterspartij en de partij van het algemeen belang zou bestaan, ontkent de Minis ter, en in deze Kamer mag men haar niet veronderstellen Hy zou de Kamer meenen te beleedigen, als hij zulk eene onderstelling van bevordering van het privaat tegenover het pu bliek belang .uitte. In het geheele betoog van jiv*r:_ Advertentieprijs van 1—10 gewone regelsf 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. reactie tegen het regeerings-reglement en de verdere vastgestelde wetten en doet nader uit komen, dat de particuliere industrie rneer be lang heeft bij communaal- dan bij individueel grondbezit. Hoe dit zij de regeering was en blijft neutraal. De Minister heeft vervolgens alle bijzondere vragen beantwoord en de politiek nopens Atsjin verdedigd, die niet zoozeer af wijkt van die van den generaal van Swieten. Hij weet niet anders dan dat de generaal Wiggers van Kercliem eervol en op diens ver zoek is ontslagen. De algemeene beraadslaging is daarop gesloten en zijn de onderdeelen, zoo mede de begroeting voor Suriname en Curasao in behandeling genomen. Nadat deze begrootingen, die van Suriname na discussie, waren aangenomen, is het geheele hoofdstuk Koloniën aangenomen met 53 tegen 9 stemmen. Avondzitting van 22 December, De geheele avondzitting werd ingenomen door de behandeling van 16 ontwerpen tot afwijking der regels bij de gemeentewet gesteld omtrent plaatselijke belastingen en zijn de uitzonderings wetten goedgekeurd voor Hellevoetsluis, Middel- harnis, Nieuwe Tonge, Stad aan't Haringvliet, Urk, Vlieland, Helder, Veere, Vlissingen an Zwartsluis: Omtrent Alkmaar is verworpen een amendement van den heer Smidt, om het bedrag der weeg- en vviktoonen in plaats van op 80 op 70 ets. per 100 kilogram te stellen, waarna het ontwerp zelf, zoomede die nopens Hoorn, Purmerend en Edam, met overgroote meerderheid werden aangenomen. Omtrent Harderwijk hebben de stemmen gestaakt en zal morgen een herstemming plaats hebben. Morgen zullen het voorstel van den heer Casembroot omtrent eene uitzonderingswet voor Vlaardingen en de verdere aanhangige onder werpen behandeld worden. SCUIEDA3I, 23 December 1876. Z. M. de Koning is gisteren nacht naar het Loo teruggekeerd. Den 27 dezer zal Z. M. wederom voor eenige dagen alhier aankomen. Door den generaal-majoor A. J. E. Die- inont, opgetreden militair, tevens civiel behel- hebber te Atsjin, is onder dagteekeniug van 8 November het volgende telegram verzonden: «Kommando den zesden overgenomen. «Zeven November een compagnie infanterie «van Kotta-Radja en een van Edi naar Simpang- «Olim gezonden om dan Toekoe Moeda Ang- «kassa te ondersteunen. «Gezondheidstoestand ongunstig. Vcelkoort- «sen en buikziekten ten gevolge van ongunstige «weersgesteldheid." - I De gemeenschap op de telegraafkabel tusschen Penang en Singapore is afgebroken;'' die tusschen Bahia en Rio Janeiro is weder V VM

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1