A0. 1877- Iiitmlailicke Bericbtea. Vrijdag 12 anu ar TcrsÉjit flaplijts, «itpzoiilrf Dinsdag. BiiisilaiJuie Berichten. 4070. Ben g- a r g-, Ano.NNEJiKNTbrHUs, per kwftituiil 4.8F, Franco per post, dooi lict geheele Rijk - 2.50, Afiondeilijke noimneis- 0,10. F HANK 11 IJ K. "Volgens de Moniteur, heeft men geen prefec torale benoemingen meer te wachten wel zou een ingrijpende hervorming van het personeel der onderprefecten plaats hebben, De Senaat heeft den hes tog d'Audiiïret- Pasquier met '195 stemmen van de 230 tot voorzitter herkozen. In de vergadering van aandeelhouders in het Suezkanaal is met bijna eenparige stemmen de ove. eenkomst met de zeevarende mogend heden goedgekeurd, waarbij de maatschappij zich verbindt om gedurende dei tig jaren jaar lijks een millioen aan werken te besteden tot verbetering van het kanaal. Er zal behalve de jaarlijksche rente van 25 fr., per aandeel een dividend uitgekeerd worden vüd 2.80 fr. Het voiige jaar was het dividend 4.88 fr. De uitgaven der maatschappij nemen eer af dan toe. Het rapport vdrkLart verder, dat de toestand zeer bevredigend is. Eerstdaags zal zekere Borelli, een der onder den heer Buffet aangestelde onderpie- fectenvoor de rechtbank verschijnen, onder beschuldiging gelden verduisterd te hebben, die voor de overstroomden bestemd waren. Het is thans bekend, dat Zweden aan dé wereldtentoonstelling van' 4878 niet zal deel nemen. ENGELAND. Beuten Office meldt uit Konstantinopel van 40 dezer het volgende: Morgen ochtend zal lord Salisbury met Midhat-pacba eene bijeen komst houden. Men neemt sedert eenige dagen bij Ignatieff eene meer verzoenende houding jegens de Porte waar. Op bevel van den groot vizier is men begonnen aan de Christenen in Bulgarije de wapens terug te gevendie hun gedurende den opstand ontnomen waren, Het behoeft geen betoog, dat het besluit van Rumenie om zich aan de Suzereiniteit van de Porte te onttrekken, afhankelijk is van het feit of de Porte als dan niet art. 7 van de nieuwe Tuiksche constitutie op de Donau-Vorsteudom- ihen denkt toe te passen. Ter beurze te Londen is besloten om de 3 pCt, Spaansche schuldbrieven, te beginnen met 47 dezer, te verhandelen ex-coupons De cember 4874, Juni en December 1875, Juni en December 1876 en ex-coupón 30 Juni 4877. T UKKIJ E. Daar de Porte heeft vernomen, dat Rumenie oagerustheid aan den dag heeft gelegd ten aanzien van den tekst der nieuwe Turksche Constitutie, zoo heeft zjj zich gehaast officieel te verklaren, dat die Constitutie alleen betrek king heeft op de Turksche gewesten en dat de Porte er volstrekt niet aan denkt, inbreuk te «aken op de rechten van Rumenie, die bij internationaal verdiag gewaarborgd zijn. 1 V.> BUREAU: MARKT, E, 124. De Bhare du Bhonphore verklaart, dat een enkel punt van het piogram der vooiconfeientie voldoende is om de verzoening te doen mislukken, want de punte.n zijn zoo gemaakt, dat de Porte zal weigeren, ook indien al de anderen werden aangenomendie voor de gepriviligeerde pro vinciën zijn aangewezene Eene depeehe uit Stamboul d.d, 8 dezer, bevat het volgende«De Porte zal geen verdere concessies doen, daar zij alles wat zij kon heeft ingewilligd. Er is spiake van eene proclamatie van den Sultan aan de vrijwilligers, waarin de Sultan verklaartdat hij zich aan hun spits zal stellen, indien het oogenblik daartoe gekomen is. «Te Konstantinopel meent men, dat de Duit- sehe gevolmachtigde (baron von Werther) en ook de Fransche (graaf de Bourgoing) de op dracht hebben bekomen, om het mogelijke te doen, dat de onderhandelingen worden voort gezet. Ook Rusland wenscht dit in stilte." BE1GIE.I Een groot haudelshuis "te Antwerpen Beeft een overeenkomst gesloten met de Turksche Regeering tot liet vervoer van een aantal ka nonnen binnen den tijd van drie dagen. Men schrijft uit Brussel aan de Bepu- lligue Frangaise, dat de uitlevering van Émé- rique, die nog altijd te Maz.as opgesloten is, meer en meer onwaarschijnlijk wordt geacht. De advocaat Lenté heeft nader betoogd, dat Émérique nooit opgehouden heeft Franschman te zijn, van den anderen kant heeft het hof van Brussel opnieuw op zijn uitleveiing aan gedrongen. D UITSC11L AND. De Beichsanzeiger bericht, dat de tijding der benoeming van Khalil-pacha, onjuist is, zoo mede het bericht en de daaiaau vastgeknoopte verwachtiug, dat baron Werther, Duitsclilands gezant te Konstantinopelte Berlijn verwacht wordt. -Door de officieien van het eerste garde regiment is aan Keizer Wilhelm, op diens jongste militair jubilé, ten geschenke gegeven een prachtige briefdekker, vervaardigd van steenen, waartusschen gouden lauwerbladeren zijn gelegd. Die steenen zijn genomen van de verschillende slagvelden, welke het regiment, sedert de Keizer er deel van uitmaaktebetrad. Blijkens eene bekendmaking van de rijks kanselarij te Beilijn, ^ld. 9 Januari jl., is het uitbarsten der veepest op twee landgoederen in den kreits Gross-Stielitzprovincie Silezie, officieel geconstateerd. De bij de wet voorge schreven veiligheidsmaatregelen zijn terstond uitgevoerd. AMERIKA. Den 9 dezer heeft zich een groot aantal democratische miliciens, onder aanvoering van den' democratischen gouverneur, meester ge maakt van het geiechtshof. Zij bleven daar zoola'og totdat de' clemocialeui zich insgelijks COURANT. AnvERTENTiEi'Rus: van 110 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekeid. meester hadden gemaakt \an alle bureels van politie. De republikeinsche gouverneur heeft alleen uog het paleis in zijn bezit. Er werd geen bloed vergoten, maar de toestand is hachelijk. Na den op 9 dezer gehouden Ministerraad is een bevel gezonden aan den federalen kom- maudant te New-Orleans om de orde te hand haven zonder een der beide gouverneurs te erkennen. De republikeinsche gouverneur en de republikeinsche Wetgevende Vergadeiing wor den in het Paleis door de democratische niilitie geblokkeerd. Tot nog toe is geen bloed gestort. D E N IIA A G 10 Januari 1877. Naar het Vad. verneemt is het jongste zoontje van D. H. den prins zuWied, Piins Wilhelm, sedert de vorige week door eene ernstige longontsteking aangetast. De jeugdige Prins, die in zorgvollen toestand verkeert, is onder behandeling van dr. van der Keilen, in consult met prof. Roscnstein, Blijkens een telegram uit Ned. Indie van 9 dezer heeft de nieuwe radja van Simpang-Olim de voorwaarden voor zijne onderwerping van dat landschap aangenomen (waaronder de be voegdheid voor het gouvernement tot over neming der belastingen tegen schadevergoeding). Na zijne beiiediging op 5 dezer op plechtige wijze, is de Nederlandsche vlag te Simpang-Olim geheschen en is den 7 de blokkade opgeheven. SCHIEDAM, 11 Jannari 1877. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam, zitting van 9 Januari 4877. 4. Onderzoek van de geloofsbrieven en instal latie der nieuw benoemde leden: de heeren J J. G. Nolet, 3. T. Beukers, J. Meijer Pz., T. H. B. Snijd eis en A, M. F. vau Deventer, 2. Worden benoemd: tot voorzitter de heer J. J. G. Nolet, tot voorzitter-plaatsvervanger de heer J. T. Beukei s. 3. Resumtie der notulen. 4. Mededeeiing dor ingekomen stukken. 5. Naar aanleiding van het adres der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Almelo be trekkelijk de fabriek- en handelsmerken; wordt besloten het daarover door Zijne Excellentie den Minister van Binnenlaudsche Zaken toegezegde wetsontwerp af te wachten. 6. Tot leden der commissie, belast met het ontwerpen van het jaarverslag der Kamer worden benoemd: de heeren A. M. F. van Deventer, T. P. Jansen en Mr. A. K. J, van. der Drift. De afdeeliugen van de Eerste Kamer der Staten-Genei aal zijn gisteren vergaderd geweest tot het onderzoeken der begrootingsont werper Big kens bericht vau Zijner Majesteits ministér-resident te Konstantinopel heeft de

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1