'A0.' '1877. Maandag 15 Januari Yersoiijnt daplijls, fpzoatoi DiiMafr. BniteïïlanflsGlie Berichten Biiineilaiiaicle Berichten 4072. TG en en X> ertigste Jaargang, TUKKIJ E. In de zitting der conferentie van den 14 dezer duurde het verschil van gevoelen vooit; de Turksche gevolmachtigden weigerden voort durend de interventie van de Mogendheden toe te staan. De gevolmachtigden der Christelijke Mogendheden blijven eensgezind; er is geen beslissing genomenMaandag zal weder zitting worden gehouden. Dr. Busch, tijdelijk secretaris der Duitsche ambassade, te Konstantinopel, heeft een onder houd gehad met Midhat Pacha en den Groot vizier geraden aan de eischen der Europeesche Mogendheden toe te geven. De gevolmachtigden der Mogendheden zyn den 12 dezer bijeengekomen en hebben besloten, Maandag hunne laatste voorstellen aan de Porie te doen. De conferentie zal dan nog Donderdag daarop bijeenkomen en, als de Turken blijven weigeren, zullen alle leden der conferentie "Vrijdag vertrekken. De houding van den Duitschc-n ambassadeur, die elke verdere concessie weigert, trekt bijzonder de aandacht. De Porte is vast besloten,, indien geen verge lijk tot stand komt, den 4 Maart de vijande lijkheden te hervatten. De Rumeensche agent, Gliika, overhandigde aan Safet-Pacha eene nota,' waarbij de eisch gesteld werd, dat Turkije erkeu ie dat Ru- menie geen deel uitmaakt va'n het Ottoma- nisclie rijk. DUITSCIIt ASD. Aan het ministerie van eeredicnst en onder wijs wordt met vlijt gearbeid aan de samen- Stelling der wet op het onderwijs. Dagelijks worden conferentién over dit onderwerp ge houden door de hoofdambtenaren, met het ont werpen daarvan belast. Met de zaak wordt groote spoed gemaakt, want de fninister Falclc weDScht in staat gesteld te worden, in den loop der aanstaande zitting van den landdag aan het huis der afgevaardigden een volledig ovei zicht te geven betreflende den loop dezer aangele genheid welke, naar hij hoopt, binnenkort tot een goed einde zal worden gebracht.' In de herfstzittïng van den landdag hoopt de minister de vooidracht stellig te kunnen indienen. In de troonrede, waarmede de Keizer den 12 dezer den Landdag heeft geopend, woult de hoop uitgesproken, dat de Regeering in den Landdag een vasten steun zal hebben bij het Strevennaar de vervulling van de belioefLen des lands. De begrooting van inkomsten voor 1877 wijst hetzelfde cijfer aan als liet vorige jaar en geeft de middelen aau oiri in de nieuwe blijvende behoeften van den Staat te voorzien. De Keizer bedankt verder voor de bewijzen van gehechtheid en trouw van de zijde des volks by zijn zestigjarig militair jubilé ontvangen, (le Keizer ziet in deze gezindheid een zekeren waarborg, dat Piuisen door blijvende gehecht- heid aan zyn wezenlijk monaichale en tevens vrijzinnige instellingen zijn politieke taak /in het Duitsche Rijk verder zal vervullen. ZWEDEN. De Zweedsche regeering heeft, evenals de Noorweegsche, eene verordening uitgevaardigd waarbij de uitoefening der robbenvangst in de Noordelijke IJszee, tusschen Gagr. en 75gr. N.B. en 5gr. en 17gr.VV.L., van 1 Januari tot 3 April, op verbeurte eener boete van 200 tot 10,000 kronen, verboden wordt. i RUSLAND. De Staatsbegrooting voor 1877 raamt de ontvangsten op 570,778,000, de uitgaven op 568,770,000 roebels. De suikeraccijns wordt 1 millioen, de post voor telegrafie 2 millioen hooger, de in- en uitgaande rechten 3 millioen lager geraamd; de gewone uitgaven zijn 3Vj hooger gesteld dan in 1876. ENGELAND. De London Gazette meldt, dat, volgens mededeelin'g..van Sir.Henry Elliot, de uitvoer van vee en granen uit het Vilayet derDonau, en de uitvoer van granen uit de havens Trepa- zunt, Samsoun en Kerasoun in Klein-Azie ver boden is. SCHIEDAM, 18 Januari 1877. Op het kantoor vau den Rijks-telegraaf te Schiedam is in het dienstjaar 1876 het volgende aantal telegrammen behandeld: Aangenomen en verzonden: 48932 Regeeriugs- en bijzondere telegrammen. 1594 kaarttelegrammen, 56 diensttelegrammen. 20582 te zamen. Ontvangen en ter bestelling afgegeven: 25729 Regeerings- en bijzondere telegrammen. 3217 kaarttelegram men. 304 diensttelegrammen. 29250 te zamen. Opgenomen en verder geseind: 90 teiegtammen. 49922 totaal telegrammen behandeld in 1876. 43417 1875. 6505 telegrammen meer behandeld in 1876. Als procureur-genei aal voor Noord-Brabant en Limburg, in plaats van den heer d'Aulnis de Bourouill, die gelyk thans verzekerd wordt, wegens redenen van gezondheid en van huise- lijken aard zijn ontslag heeft gevraagd, wordt genoemd jhr. mr. van den Bergh, vice-presi dent van het gerechtshof te 's Bosch. (HU.) Z. M. de Koning heeft bewilliging verleend op hel ontwerp der akte van oprichting van de naamlooze vennootschap Zeeuwsche Kustvis- scherij, te vestigen te Veere, De Staatscourant van heden bevat de wet van den 31 Dec. 1876, houdende .maat regelen tot voorkoming der uitputting van* de robbenvangst. Te Soerabaya wordteen prospectus ver spreid van een op te richten maandblad, dat onder den tite'! Onze getuigenis, voor de moderne- theologie zal optreden en ijveren. YJnnrdiugen. Door schipper C. van Velde, voerende den logger Zeemeeuw, behoorende aan de Zeevisscherij-Maatschappij cRegt door Zee" al - hier, zijn '10 dezer aangebracht de kapitein A. C. Kromann, benevens de overige ekwipage, be staande uit 5 man van het Deensche schoener schip Flora, thuisbehoorende te Marsal, welk schip op den 24 December jl., bij stormweder en hooge zee in reddeloozen staat door schipper van "Velde werd ontmoet op 58° 56' N.Br. en 0» 45' W.L.zynde het op reis-van Leith met steenkolen naar Kiel. Niettegenstaande de groote gevaren, besloten onze wakkere visschers aau de smeekingen van de schipbreukelingen, om hen toch van een wissen dood te redden, gehoor te geven en werd de boot van de Zee- meeuw bemand met vier matrozen, n.l. A. Struys, J. HopmanH. Koster en Jb. Kosteraan wien het na veel inspanning mocht gelukken in één tocht de zes natuurgenooten van het wrak te halen en behouden aan boord van de Zeemeeuw te brengen. Aan redding van hunne goederen bij de hooge zee viel niet te denken en behalve de kleederen welke zij tijdens de redding droegen, hebben deze menschen dus alles verloren. Zij werden door schipper van Velde en zijn volk liefderijk ontvangen en ver pleegd en roemden om het zeerst het wakkere en menschlievende gedrag onzer landgenooten. Na een verblijf van 18 dagen aan boord, kwamen zij hier behouden aan wal en vertrokken gisteren naar Schiedamten einde zich bij den vice- consul van Denemarken te vervoegen en verder de reis naar hun vaderland te ondernemen. (IV*. VI. Ot.) Maassluis. De lieer Locher predikant bij dö Ilerv. Gemeente te Zelhem is als zoodanig naar deze gemeente alhier beroepen. In de voormiddag godsdienstoefening by de Chr. Ger. gemeente alhier zat haar nieuwe C leeraar, de heer T. Meyster, in zijn dienstwerk worden bevestigd door den heer Schoolland predikant te Maasland, terwijl eerstgenoemde i; in de avondgodsdienstoefening zijn intree-rede zal houden. Utrecht. Gedurende het jaar 1877 2ijn in het Nederlandsch gasthuis voor oogiijdets alhier 400 groote operatiën verricht, 430 per sonen verpleegd en is aan 1831 personen oog- heelkndige hulp verleend. 1 ricseirveen. By den gemeenteontvanger heeft men een som van f20,000 gestolen. De dief of dieven hebben zich, bij inklimming door een raam den toegang verschaft tot de- slaapkamer der kinderen, van daar zijn zij iu COURANT. Abonnementsprijs, per kwartail 1 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzondtülijke nornmers - 0.10. BUKKA1IMARKT, E, 124. Advertentieprijs van 1—10 gewone regelsf 1.00 Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1