A". 1877, dag 17 Januari. a» 4073. Terscliijnt iaplijb, oitpzonM Dhudaf. Buitenlanflsche Berichten. Bioieslaiiilsclie Bericlten. 33 e ii en X> e r tig- s te Jaargang; i COURANT. ABONNEMENTSPRIJS, per kwuitmU 1,85. •Franco per post, door het geheele Rij* - 2.50, Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU: MAK KT, E, 124. Advertentieprijs: van10 gewone regels1.00 Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen ty/eekaal, berekend. SCHIEDAM Januari 1877. Wettig Onecht Aan het bureau van den burgerlijken stand alhier, zijn gedureude het jaar 187G aangegeven: Geboren. Mannelijk524 Vrouwelijk. 432 j )taal9°6- Hieronder 13 tweelinggeboorten waarvan 10 Mann. en 16 Vrouw. Levenloos aangegeven, f Mannelijk 17 I Vrouwelijk. 15 Mannelijk 1. Overleden. Mannelijk297 Vrouwelijk286 f Mannelijk 221 Vrouwelyk 201 i Mannelijk 51 I Vrouwelijk 42 25 43 Huwciyken: 154 paren. Jonkmans en Jongedochters 130 Jonkmans en Weduwen5 Weduwnaars en Jongedochters. 13 Weduwnaars en Weduwen 6. Echtscheidingengeene. Woonplaats-veranderingen. Getal personen die zich in de gemeente gevestigd hebben: Mannelijk512 Vrouwelijk512 Getal personen die de gemeente verlaten hebben Mannelijk 507 Ongehuwden. Gehuwden Weduwnaars Weduwen Totaal 32. Totaal 583. Totaal 422. I Totaal 93. Totaal 68. Totaal 1024. Vrouwelijk. 527 Totaal 1034. Landverhuizingengeene. Bevolking op 31 December 187D. 21880. Hieronder 1 wettig gescheiden man. TDRKIJ E. Op de laatste vergadering van de Europeesche gevolmachtigden op het hotel der Russische ambassade stelde lord Salisbury voor de confe rentie te sluiten, terwijl Ignatielï raadde op nieuw eenige concessies te doen. Den 14 dezer had een onderhoud plaats tusschen Midhat Paclm en Igoatieiï ten huize van den Groot vizier. De Russische ambassaleur deelde de nieuwe concessies mede; de gendarmerie zou niet internationaal zijn, mam- bestaan uit Tuzelmannen met vreemde officieren, die bij aet i urksche leger zouden worden ingeschreven; de commissie van controle zou eveneens niet internationaal zijn, maar gemengd en bestaan uit Turken en vreemdelingen. De Grootvizier verklaarde echter aan deze concessies niet genoeg te hebben, omdat de gestelde eischen toch nog in strijd zijn me de onafhankelijkheid van het Turksche rijk. Met verzekert dat Salisbury instructies van zijn regeering heeft ontvangen om in overeen stemming te handelen met de Mogendheden zonder echter in een collectief ultimatum aan de Porte te treden. Van Konstantinopel'z'y'u 60 Krupp-kanon- nen naar Varna en 24 naar Erzeroum gezonden, benevens 15,000 geweren naar Batoum. Het ontbreekt de Turken dus niet aan krijgsmateriaal. BELGIË. De Belgische handelsvloot, zegt de Précur- seur, gaat van jaar" tot jaar achteruit. In 1876 liep geen enkel nieuw schip voor Belgische rekening af, en op 't oogenblik staat er geen enkel op stapel. Een jaar geleden bezat Belgie nog maai' 57 schepen, slechts 4 schepen z\jn genaturaliseerd en daaronder zijn nog twee sleepbootende England en de America van 136 ton, die in 1876 te Sunderland gebouwd werden. Daarentegen verloor de koopvaardij in 't afgeloopen jaar: 8 zeilschepen en 2 stoom- booten die aan buitenlandsche huizen verkocht werden1 stoomboot door brand1 stoomboot en 1 zeilschip door schipbreuk. De geheele Belgische koopvaardijvloot bestaat dus uit 48 schepen, waarvan er 37 te Antwerpen, 2 te Brussel, 3 te Gent en 6 te Ostende thuis be lmoren. In inhoud ging de Belgische handels vloot 3870 ton achteruit. DU IT SC HL AND. Van de 397 verkiezingen zijn 380 bekend. Onder de gekozenen telt men: 29 conservatieven, 105 nationaal-liberalen, 28 van de Rijks-party, 11 Polen, '19 van de »Fortschritts"-partij, 95 clericaleu, 10 socialisten, 6 Elzasser autono- mislen, 3 van de Elzasser protest-party, 8 niet tot bepaalde fraction behoorende, waaronder 4 particularisten. Voorts: 66 herstemmingen onder 132 candidaten; daarvoor komen in aan merking: 48 nationaal-liberalen, 24 socialisten, 15 conservatieven, '14 van de sForlscliritts"- partij, 14 clericalen, 9 >an de Duitsche rijks partij, de overigen pari icularisten en Polen. De runderpest is den 13 dezer te Altona uitgebroken. De uitvoer van vee is totaal ge staakt. De veeziekte is dooi' vreemd vee over gebracht. De Duitsche Vereeniging voor Noord- poolreizen heeft van de Obi-expeditie een tele gram ontvangen, gedateerd uit Jeniseïslc den 5den December, bij hetwelk kapitein "Wiggeus mededeelt, dat hij eene geschikte haven ge vonden heeft in de bnai van Podarata, waar hij gedurende eenige weken zijn verblijf heeft gehouden. Kapitein Wiggens heeft bovendien een groot eiland ontdekt, ten Noorden van den mond van den Obi, en eenen nieuwen weg over land tot aan den Jeniseï. Toen hij deze rivier opvoer tot Koersjahn, heeft hy lmar volkomen bevaar baar bevonden. Volgens de Silezische Schulzeitung hebben in een schooldistrict in die Provincie van de 4739 schoolplichtige kinderen ongeveer 2000 of 42 pet. geen voldoend onderwijs kunnen ontvangen wegens gebrek aan onderwijzend personeel. OOSTENRIJK. De Polit. Gorr. deelt den tekst mede der depêches, gewisseld tusschen de Porte en de Rumeensche regeering over de interpretatie der Turksche constitutie. ENGELAND. De Times bevat eene dépeche uit Calcutta, waarin op goed gezag het gerucht wordt tegen gesproken betreffende moeilijkheden tusschen Engeland en Afghanistan. De betrekkingen zijn beter dan ooit. Volgens de Globe heeft Nubar-Pacha de betrekking van gouverneur van Bulgarije aan genomen. Van 1 tot 10 Januari zijn 37 schepen het kanaal van Suez gepasseerd, gevende een opbrengst van 790,000 frs. S I' A N J E. Het officieel orgaan deelt de benoeming van ministers mede. Het gerucht aangaande liet verschijnen van gewapende benden in het noorden des lands is volkomen ongegrond. Er doen zich in de Noordelijke provinciën geene teekenen van spanning voor. RUSLAND. liet Russische leger heeft zijn marsch naar de Turksche grenzen moeten staken ten gevolge van don ongunstigen staat der wegen, DEN HAAG, 15 Januari 1S77. 2. M. de Koning zal morgenavond te 5 ure 40 minuten van het Loo alhier aankomen. Vernamen wij sedert Vrijdag dagelijks, dat er in den toestand van den jeugdigen Prins von Wied vooruitgang merkbaar en het gevaar als geweken te beschouwen was, met leedwezen ontvirgen wij heden het bericht, dat gisteren de beide oudere kinderen van het vorstelijk echtpaar door dezelfde ziekte zijn aangetast. De oudste is naar omstandigheden redelijk wel, doch de tweede, Prins lierman, verkeert in zorglijken toestand. Vad Een later beripht meldt dat gisteren in den laten namiddag het driejarig zoontje van den Prins von Wied, nadat de toestand van het kind een zeer bedenkelijken loop had ge-i nomen, op het Huis de Paauw, uan de gevol gen eener keelziekte is overleden. Algemeen is de deelneming in het verlies door het vorstelijk echtpaar von Wied geleden, door het afsterven van een zijner jeugdige telgen. Men verneemt dat IT. M. de Koningin, wier belangstelling in den toestand van de jeugdiga

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1