A*. 1877. Vrijdag 19 Januari <M 4075. Yertijnt laielljb, litpzontel Uinsflai. Bnitenlanflsclie Berichten. K E o ii e n ertigste Jaargang. COURANT. ^«ONNKMKN röl'HIJl|K!l k\V11 t.«nI 1.85, franco per post, door het geheelc Rij» - 2.50. Afioiuloilijite hommers- 0.10. BVREAt: HIHKT, E, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels. 1.00 Iedere gewone regel meer- 0,10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaaj, berekend. e I) I S tr (i v I II De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat het Kohier der Grondbelasting op de Gebouwde en Ongebouwde Eigendommen dezer Gemeente over het Dienstjaar 1877, door den Heer Provincialen Inspecteur der Diieute Belastingen to Rotterdam, op den 16 Januarij 1877 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invor dering, is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een iederver- pligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 18 Januarij 1877. De Burgemeester voornoemd P. VAN DIJK VAN MATENESSE. OOSTENRIJ K. Er is een onderzoek ingesteld naai" de aan- ieggers der jongste demonstratiewaartoe het kortstondig verblijf van generaal TschernajefT te Praag aanleiding heeft gegeven. De heer Barok, redacteur van do Narodni Zisty, is gevangen genomen. Een brief uit Teheran in de Politische Correspondmz zegt, dat de loop der gebeur tenissen in Turkije met groote belangstelling door de Perzen wordt gevolgd, bij wie zij zeer gemengde en strijdige gewaarwordingen en inzichten opwekken. Aan de eene zijde 'gevoelen zij groote sympathie voor het Turksche volk, dat nu blootgesteld is aan een gevaar, hetwelk den geheelen Islam schijnt te bedreigen, terwijl zy van de andere zijde zeer geneigd zijn om van de aangeboden gelegenheid gebruik te ma ken om zekere nationale wenschen te bevredigen en een deel vau het Turksche Itijk bij Perzie in te lijven. Die neiging wordt zeer aange kweekt door den Itussischen gezant, en de Perzische staatslieden maken geen geheim van hunne hoop, dat een der gevolgen van de Oostersche kwestie zou wezen de inlijving bij Perzie vaa de provincie Kerbela, de heilige plaats van de shite secten der Mohammedanen. Een Russisch-Perzisch verbond tegen Turkije is daarom niet onwaarschijnlijk, ofschoon liet twijfelachtig is of Perzie aan Rusland veel steun zou kunnen bieden. liet Perzische leger is niet alleen veel zwakker dan liet Turksche, maar het is te nauwernood geschikt om in het veid te worden gebracht. In alle rangen, van den hoogsten tot den laagsten, heerscht bederf eu ofschoon sedert de reis van den shach naar Europa, er verscheidene pogingen zjjn aangewend om het leger op Europeeschen voet te schoeien, blijft feitelijk alles gelijk het vroeger was. De infanterie verkeert in een el- lendigen toestand eu de artillerie bezit maar enkele bruikbare kanonuende cavallerie is beter maar zij is niet talrijk en de geldmid delen des lands gedoogen ook niet een groot leger te onderhouden. Ook de binuenlandsclie toestand is niet zeer gunstig om zich aan bui- tenlaudsche verwikkelingen te wagen. De mol laks eu seïds, die het volk beschouwt als de opvolgers vau den profeet, beklagen zich luide over het wanbestuur der Regeering en reeds hebben ia de groote steden verscheidene mani festaties plaats gehad, die niets goeds doen ver wachten. De gouverneurs der provinciën verkoo- pen de betrekkingen, die te hunner beschikking zijn, aan de meestbiedenden en de ontevreden heid is algemeen over de schraapzucht en on eerlijkheid der ambtenaren. F B A N K R IJ K. Het linker-centrum van de Kamer van afgevaardigden heeft eergisteren zijn bureau ver nieuwd. De heer de Marcère, afgetreden Minis ter van Biunenlandsche Zaken, is met een parige stemmen (88) tot voorzitter gekozen, In strijd met de geruchten, door de ver schillende bladen verpreid, verzekert de Répu- bliyue Frangahe dat Garibaldi te Caprera de beste gezondheid geniet. In het departement van de Seine werden gedurende het jaar 1876, 1834 personen of maatschappijen failliet verklaard. Uit den staat van Fraukrijks in- en uit voerhandel gedurende het afgeloopen jaar blijkt, dat de invoeren bedragen hebben eene som 3,950,174,000 fr. (tegen 3,536,654,000 in 1875) en de uitvoeren een cijfer van 3,569,891,000 fr. (tegen 3,872,632,000 in 1875). B E L G I E. De rechtbank van Koophandel te Brussel heeft Pbilippart, persoonlijk, in staat vau fail lissement verklaard. Men zegt, dat bij de Luxeinburgsche Regeering in onderzoek is de vraag, of Pliiiippart niet moet worden vervallen verklaard van zijne waardigheid van kommandeur der orde van de Eikenkroon. Eenige bladen hebben gemeld dat T'Ivint de Roodenbeke iu vrijheid gesteld en aan En geland teruggegeven zal worden, daar de mis daden, voor welke hij is uitgeleverd, niet te bewijzen zijn. Dit is onjuist, <»n wel verre van den gewezen kassier der »Banque de Beigique" uit den kerker te ontslaan, is men bedacht op de inhechtenisneming van eenige zijner zeer hooggeplaatste medeplichtigen. Daarentegen is de heer Fiirth, een der directeuren van de nUniori du Crédit," op vrije voeten gesteld. T URKIJ E. Men gelooft dat de Groote Raad de voor stellen der mogendheden rondweg zal afwijzen. De wapening wordt op groote schaal voort gezet. De Regeering heeft besloten nieUzooali zij eerst van plan was, 7 millioen ponden aan assignaten uit te geven. ENGE L A N 1). De Regeering heeft eene dépêche ontvaugen vau het Indische gouvernement, gedagleekend uit Calcutta van 17 dezer. Volgens deze dépê che wordt eene som van 6,500,000 p. st. ver- eischt om de bevolking in de presidentschappen Bombay en Madras, welke door hongersnood wordt bedreigd, te hulp te komen. GRIEKENLAND. Volgens de Stoa, een Atheensch dagblad, onderhandelt de Grieksche Regeering over den aankoop van 40,000 chassepot-gewereu in Frankrijk. ITALIË. In de Kamer van afgevaardigden zijn de beraadslagingen geopend over het Regeerings- ontwerp tot het tegengaan der ambtsmisbruiken van de geestelijkheid. De Nationale bank heeft het dividend over het tweede semester vau 1876 bepaald op 50 lires. ZWEDEN. De Rijksdag is jl. Woensdag door den Koning, met een troonrede, geopend. Daarin wordt o. a. gesproken van de indiening eener,voordracht op de uitbreiding van den militairen dienst plicht en de wapenoefeningen, welke den grond slag zullen uitmaken eener nieuwe legororgaui- satie. Wijders werden geldmiddelen aangevraagd tot vermeerdering der vloot. AMERIKA, De lieer Ferry, voorzitter van den Senaat, is herbenoemd tot lid vau dat lichaam. Het verzoek van den heer Paekart, te New- Orleans, om hulp der federale troepen, is van de liaud gewezen. De president Grant heeft per telegram bericht gezonden, dat van den dienst der troepen alleen mag gebruik worden gemaakt, wanneer de openbare orde bedreigd wordt. Door het zachte weder is het ijs op de Ohio opgebroken en eene overstrooming ont staan welke te Pittsburg groote schade heeft veroorzaakt. Zeven stoomschepen, 400 kolen- en andere schuiten zijn verongelukt. De schade wordt te Pittsburg op 2 millioen en te Cincin nati op 400,000 dollars geschat. Ook andere steden aan de Ohio hebben groote schade ge leden. Houderden schepen dreven de rivier af, bekneld in groote ijsmassa's, met een snelheid vau tien mijlen iu het uur. De directeur der Munt iu de Vereenigde Staten schrijft de rijzing der zi!venprijzen in December aan groote inkoopen toe r.n verklaart onvoorwaardelijk voorstander te rijn van den makelen gouden standaard.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1