fiemeniie Bericitsi als zoodanig gekozen de lieer II J, van Blomme- stein, kandidaat der liberalen. Sedert ecnigen tijd was bij de politie alhier bekenddat een tapper in de Poppen- steeg er zijn werk van maakte om knapen in zijn herberg, te lokken en hun sterken drank te schenken. Zondag 7 dezer werd hij door een hoofdagent van politie op heeterdaad be trapt, toen hij aan vijf jongelieden, beneden den ouderdom van 16 jaren, sterken drank tapte. Behalve deze vijf waren er nog een 20tal jongens van 16 a 17 jaren in de kroeg aanwezig, die allen zielig met kaart of andere spelen be'ighieldcn en onder gelag" zaten. Lelden. Alhier leeft nog een man, die in Jan. 1807 van onder de puinhoopen, door 't springen van het huskruitsehip vóroorzaakt, is gered. Het is de 85jarige A. Levisson. Bodegraven. Alhier zijn 33 runderen van den veehouder A. v, Oosterom afgemaakt, waarvan 11 aangetast door longziekte, de overige verdacht. Langs den Ttijn heeft die ziekte in de heide laatste weken een onrustbarende uitbieiding genomen. De laatste week toch wer den bij 3 veehouders 51 stuks vee onteigend en afgemaakt, lu Alfen 21, Oudshoorn 14, Aarlanderveen 13. In de eeiste week dezer maand werden er te Alfen 40, teOudeWete- ling 40 afgemaakt, Stocuwijk. Te dezer stede heeft een treurig voorval plaats gehad. De dochter van den heer P, 15 jaren oud, kwam van een avondbezoek thuis en1 had het ongeluk met haar regenmantel een petroleumlamp omver te werpen. Hare kloedeven vatteu vlam en zij verkreeg zooveel brandwonden, dat zij den volgende morgen be zweek. Hare ziekelijke moeder, die te bed lag wilde haar schielijk helpen, doch brak bij het uitstappen van liet bed haar been. Becsd. Weinige dagen geleden is hier de vrouw van een arbeider bevalleu van een kind van het vrouwelijk geslacht, dat geen tong heeftoverigens is het welgeschapen. Het onge lukkige wichtje kan natuurlijk niet zuigen, maar wordt tot nog toe in het leven gehou den, door het melk in de keel te gieten. Zutfen. Dinsdagochtend zijn twee knapen die in Nederlandsch Mettray bij deze gemeente werden verpleegd, uit dat opvoedingsgesticht gevlucht. Twee hunner kameraden hebben iu de vorige week eveneens die inrichting op ge melde wijze verlaten. Ilellondoorn. Er heerscht hier in deze streken een soort paniek; iedereen spreekt van inbiaak en roof, in iederen liedjeszanger of straatlooper ziet men een vermomden diéf of moordenaar. Waarom die ontsteltenis? Sedert eenigen tijd wordt iu het uaburige den Ham 's nachts wacht gehouden door burgers, aan gezien eenige liedendie men liefst verre wenschte, zich aldaar ophouden. Dit, met het bericht van .een inbraak te Vriezenveea, leidde tot de gedachte, dat ook onze gemeente wel eens door zulke lastige gasten bezocht zou kunnen worden. Het dagelijksch bestuur besloot tot voorkoming daarvan krachtige maatregelen te moeten nemen. Buiten de gewone nacht wacht werd nu een wacht georganiseerd uit de mannelijke ingezetenen, tusschen 20 en 60 jareu oud. lederen .nacht, trekken nu ongeveer 30 personen op wacht., qm ,haye en goed van hunne medeburgers te. be.veijigen. Venlo. Den '16 (Jezgr bad nabij het station van het naburige Gladbach een ernstig spoor wegongeluk plaats. De van Dusseldorp komende trein stootte nl. met zulk ,een ki acht tegen een hem tegemoet snellemlcn langeei trein, dat verscheiden waggons, waaronder de po«twaggon, werden verbrijzeld. Een twintigtal passagiers werden voor het meerendeel zwaar gekwetst. O. a, werden van een hoogst zvvaugere dame de beide beeuen verbryzehlterwijl een post beambte een ernstige wonde aan liet hoofd ontving. Maastricht. In het afgeloopen boekjaar 1876 bedroeg het aantal deelnemers in de stedelijke spaarbank alhier 1060. Er was in gelegd f66,385.57, terugbetaald 152,875.88 en op de intrestrekening gewonnen f 3378.45. Op 1 Januari 11. bedroeg het kapitaal der deel hebbers f 186,470.13 en het reservefonds f '19,959.45. De zoon van den Orulei koning van Egypte, opperbevelhebber van het Egyptische leger tegen de Abyssiniërs, heeft hut ongeluk ge had iu handen te vallen van Keizer.Iohan van Abyssinie. Deze was pracliscli genoeg zijn ge vangene niet te dooden, maar er eene specu latie van te maken. Hij vroeg een losgeld van den Onderkoning van 200,000 Maria Theresia thalers. Natuurlijk stond de Onderkoning onmid dellijk deze som toe, en KeizerIohan was over dit fortuintje zoo verheugd, dat hij vergat bij de ontvangst der thaleis na te zien of zij van het bedongen jaartal 1780 waren. De vreugde was alleszins veiklaarbaar, nis men weet, dat in Abbyssinie 200,000 Maria Theresia thalers een waarde hebben, die hier te lande met 35 millioen gulden gelijk staat. Nog verklaarbaar der was de vreugde des Keizers, omdat die som geheel in zijne particuhme kas vloeide. Toch had hy voorzichtiger moeten zijn, want later, toen de gevangen opperbevelhebber reeds lang in vrijheid was gesteld, bleek, dat verre weg het grootste deel der thalers valsch wa«, zoodat de inwoners van Sehoa thans van de Abyssiniërs geen thaleis meer willen aannemen. Keizer Iohan had echter aan zijn vijand den Ondeikoning ook pene verrassing van ouaan- genamen aard bereid, zoodat de heeren zich niet veel te verwijten hebben. Zooals men weet, heet Keizer .Iohan christen, en om nu den Onderkoning goed te ergeren, liet hij zijn zoon, vóór de invrijheidstelling, het door de volgelingen van Mohammed zoo verafschuwde Christelijk symbool, een kruis, op den arm branden, In den staat Maine van de Vereenigde Staten van Amerika is indertijd een wet uitge vaardigd tegen het vloeken. Yolgens een der bepalingen van die wet, betaalt men eene geld boete van één dollar, indien men deze wet geduierule de werkdagen der week overtreedt; wie des Zondags wordt betrapt betaalt twee dollars voor eiken vloek. De helft van de gelden, op die wijze bijeengebracht, is bestemd voor het fonds tot het bouwen van een staats-kapitool, een zetel voor het "Wetgevend Lichaam van den Staat, de andere helft zal worden gebezigd tot bestrijding der uitgaven, benoodigd voor het oprichten van een gesticht voor krankzinnigen. Een jacht, die onwillekeurig herinnert aan den strijd van Nemo met de zeemonsters, in s Verne's 20,000 mijlen onder zee," heeft op de Fransche kust aan de Middellandsche zee plaats gehad. Sedert eenige dagen had men in de wateren van Morgeou talrijke dolphijnen gezien. De gezamenlijke reeders van Mazarquis bij Mar seille, die bij ondervinding weten hoeveel schade deze versciu ikkelijke vijanden van de sardine en van den wijting aan hunne netten toebren gen, organiseerden een geregeld gevecht. Zij lieten sterke netten ver van de kust brengen en lieten die nu langzaam naderen. Naarmate de visschen de netteu bemerkten trokken zij zich terug en eindelijk naderden zij de kust zoo dicht, dat de visschers als't ware een bassin konden vormen in den vorm van een halven cirkel, zoodat een aantal der onwelkomen gasten tusschen de netten en den vasten vi al gevangen zalen, 't Was een zonderling schouwspel de bewegingen der in de engte gedreven dieivu te zien. Nu eens zag men niets dan koppen die hoog boven 't water uitsteken, dan weder duikelden zij als om op den bodem een uitweg te vinden en hieven daarbij de staarten omhoog. Toen alles goed verzekerd was, begonnen de moedige visschers, met bijlen, haken en har poenen, den aanval. 'tWas een Bartholomeus- nacht van een nieuw genre. Zij sloegen rechts en links en weldra was de zee rood gekleurd van bloed. De visschen vlogen in radeloosheid tegen de netten aan of schuurden er langs. IJdele poging! geen uitweg was te vinden en 58 dolphijnen violen onder de slagen hunner aanvallers, slechts aan twee gelukte hot te ontkomen. Het wns een goede dag voor de visschers: de kleinste der dieren waren nog 7 a S voet lang en wogen 200 a 300 kilo. Men schat alleen de opbrengst der olie op 3000 fr. Te Parijs is in het gevolg van een der rijkste bezitters van paarlvisscherijen der In dische zee, Ali Djarpoer genaamd, zekere Ach- med Sing aangekomen, die in het afgeloopen jaar nabij het eiland Bahring op 250 vademen diepte een zwarte paarl heeft opgevischt, die zijn meester voor f35.000 aan den radja van Mysore heeft verkocht. Die vangst geschiedde onder de voigende vreeselijke omstandigheden. Achmed Sing was sneller gedaald dun hij ge wild had, en op don bodem der zee komende, sliet hij tegen scherpe koralenwelke hem diepe wonden toebrachten. Desniettemin zette lüj zich aan het werk om eenige paarlnosters op te rapen en was hiermede bezig, toen hij eensklaps een ontzaglijke groenachtige massa bespeurde, welke zich naar hem toebewoog. Razend van schrik, gaf hij werktuigelijk het alarmsein; maar terwijl men begon hem op te hijschen,, had het monster reeds drie zijner verschrikkelijke voelarmen om hein heen ge slagen. Men veibeelde zich aller ontzetting, toen zij Achmed Sing in zulk gezelschap boven de oppervlakte zagen verschijnen. Eenige bij slagen doodden gelukkig het monster bijtijds en men maakte den reeds half dooden Indiaan uit zijn omarming los. Iu een ander zijner voelarmen hield het ondier een reusachtige oester omsloten. Men opende de oester en vond de zwarte paarl waarvan hierboven spiake was. Si non e vero enz. Het kleinste dagblad der wei eld verschijnt te Fodokale, in Japan. Met inbegrip van titel datum, naam des drukkeis enz., telt het orgaan 20 regels. De oudste Courant is de Peking er Courant. Evenals voor 1000 jaren, verschijnt de eerwaar dige thans nog op gele zijde gedrukt. Gedurende eenigen tijd achten wij ons ver plicht, de aandacht der zieken te vestigen op de merkwaardige eigenschappen der teerlcapsuhs van Gugol ingeval van verkoudheid, catharreu, tering en andere aandoeningen vau de branches en longou. Eene zaak heeft ons echter bijzonder getrof fen, namelijk dat vele personen, die in onze pharmacie komen, om dat geneesmiddel te vragen, den naam zijn vergeten en het om schrijven met den naam van pillen, globules ja zelfs pastilles. Als men zich direct tot ons huis wendt, is het ons gemakkelijk het geheugen van den kooper te hulp te komen, maar dat is niet altijd het geval als men zich elders aanmeldt om genoemd geneesmiddel te verkrijgen en dat kan tot nadeelige vergissingen aanleiding geven. "Wij verzoeken daarom de koopers vriendelijk deu naam van teerJeapmles van Gui/ot ,\vel te willen onthouden. Ten einde elke dwaling te voorkomen, gelieve men zich vooral te herinneren dat de hand- teekening Guyot in drie kleuren gedrukt is op het etiquette, dat zich op'eiken flacon naoet bevinden.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 3