A".1877. Woeasdag 24 Januari. VnnsMjit daplijïs, Biipzonflerfl DWat Baitetlaiisclt Bericlitaa. BiuBeBlaufisclte Bericlitei. Jtë 4078. XDen en JT a a r g a n. g*. T U R K IJ E. In de den 20 dezer door de conferentie ge bonden zitting heeft de Porte medegedeeld, dat zij alle voorstellen der Mogendheden verwerpt Salisbury heeft daarop de weigering der Porte geconstateerd, en de conferentie als gesloten beschouwd., Ignatieff sprak in deuzelfden geest. Beiden zouden. Maandag en de overige ambas sadeurs in den loop dezer week vertrekken. Ignatieff voerde ook nog het woord ten gunste van de Oretensen, Salisbury zeide dat Europa voldaan zou zijn indien de Poite de hervor mingen tot het geheeie Rijk uitstrekte. Elliot zal Donderdag Konstantinopel verlaten. Het vertrek der ambassadeurs sluit echter niet in zich het afbreken der diplomatieke bettekkingen, aangezien de raden van legatie als zaakgelastig den achterblijvenook gaf Ignatieff Turkije te verstaan dat het niets tegen Montenegro of Servie moest ondernemen en verplicht was de Christenen te beschormen. Uit Konstantinopel wordt van 21 dezer bericht: De gedelegeerden ter confeientie hebben heden allen het slotprotocol der zitting van gisteren nndei teekend; zij zullen morgen vertiekken. Al de gezanten hebben een afscheidsgehoor bij den Sultan geviaagd; waarschijnlijk zullen zij morgen vóór hun vertrek door dezen ontvangeu worden. Er is een gerucht iu omloop, dat Tutkije rechtstreeks met Servie en Montenegro over den vrede zal ondei handelen; denkelijk zat de Porte aan dezen nog grooteie concessiën doen dan die, verlangd door de mogendheden. Hobait- pacha heeft in last gekregen een aaoial Engel- sche maiine-Officieren in de Ottomannischc marine op to nemen. Zes Engelsche officieren hebben het kommando over de Turksche regi menten ltavalerio bekomen. ENGELAND. Volgens bericht uit Konstantinopel dd. 21 dezer zou de Porto waai schijn lijk na het vertrek der nmbassadeui s grooter conces«ies toeslaan dan door do mogendheden zyn gevraagd. De lieer Gladstone heeft aan oene depu tatie liet volgende veildaard: IIij geloofde dat aan lord Saüsbuiy peisoonlyk niets viel te ver wijlen wegens het misluk km der conferentie. Daar, de Poite de gewijzigde vooistellen heeft verworpen, zou de aanbieding van nadere voor stellen in strijd zijn geweest met de waaidig- hèid vau Euiopa. Het is duidelijk, dat Europa by Turkije niets had moeten aanbevelen zonder het vaste vooruemeji om er in te volharden. Thans rijst de gewichtige kwestie, of dc Porie na schandelijk in de vervulling barer beloften te zijn achtergebleven, in liet genot mag blijven van de voordeelen, haar bij liet tmetaat van 1856 veileend. Op Engeland rust in de zaak ecne ernstige verantwoordelykheid. liet gouver nement moet het land met de gevolgen van de mislukking der conferentie bekend maken. Teu slotte verklaarde de heer Gladstone de leiding der liberale paitij niet weder op zich te willen nemen. Weldra zal iu Engeland weder een Chioeesch 'gezantschap aankomen. De eerste ambassadeur. Kwo Suog Tao, kent geen woord EDgelsch, maar de eerste gezantschap-secretaris de heer Chan Laisun, een kweekeling der Engelsche missionarissen te Peking, spieekt het evengoedals zijne moedertaal. Twee jaren geleden heeft hij de Vereenigde Staten en Groot Brittanje bezocht en aan de regeering van zijn land een uitgewerkt rapport geleverd over het stelsel van opvoeding in Engeland. Naar men verneemt is het gouvernement van het Hemeische rijk voornemens in 1878 een wetenschappelijke commissie'naar Parijs te zenden om een rapport over de internationale tentoonstelling uit te brengen, evenals er thans een wordt opgesteld over die ie Philadelphia. RUSLAND. Het bericht, door buitenlandsche bladen ver spreid, dat Gortschakoff, naar aanleiding van het waarSahyn 1 ij.k_._mjsu!cken der conferentie, een schrijven aan de Mogendheden zou gericht hebben, is onwaar. Een offieieele mededeeling van het besluit van den Turkschen Grooten Raad is hier vau de Porte nog niet ontvangen en eerst na die offieieele mededeeling zal de Russische regeering een besluit nemen aan gaande de gedragslijn, welke verder door haar gevolgd zal worden, Ilet vei trek van generaal Ignatieff, tegelijk met de andere gevolmachtig den en zijn vervanging door een zaakgelastigde, staat niet in rcchlstreeksch verband met dat besluit. D U IT 8 C 11 LAND. De socialisten te Elberfeld hebben hunne ontevicdenheid over de nederlaag van hun kan didaat Ilasselmanu opnieuw aan den dag ge legd door liet plegen van ongeregeldheden. Laatstleden Zaterdag hebben zij namelijk ander maal tumult gemaakt, ruiten ingeworpen en meer dergelijke baldadigheden bedreventot eindelijk" de politie alweder genoodzaakt werd van de sabels gebiuik te maken, waarbij het haar onder bijstand vau ecu aan tal .ingezetenen gelukte, een twaalftal belhamels in hechtenis te nemen. Thans is ook te Biieg, iu Pmisisch- Silozio, de runderpest uitgebroken. De dage- lijksciio nmtkt voor slachtvee te Breslau is dientengevolge tot nader orde geschoist. Iu liet Ojipciuor Rrasblatt is een persoon gesigualeerd, die met vijf ossen uit dc besmette streek bij Groot-Strelilitz gevlucht is. De bevolkiug is zeer ouder den iudi uk der ramp. grooting zonder discussie aangenomen met 26 tegen 4 stemmen. Bij de begrooting voor oorlog werd door verschillende sprekers hunne stem gemotiveerd en door sommigen vooral bezwaar gemaakt tegen het hooge eindcijfer, Anderzyds werd de Minister wegens ziju openhartigheid en flinkheid toegejuicht en hoopte men met vertrouwen hem werkzaam te zien. De Minister heeft daarop, evenals in de Tweede Kamer, uiteengezet, dat hij veel geld behoefde, maar, dat dit noodwendig was en daarby de onaf hankelijkheid des lands op 't spel stond. Hy deelde mede, dat eene commissie is benoemd tot onderzoek der inrichting voor do opleiding van militaire geneeskundigen te Amsterdam. Het budget is daarop aangenomen met 28 tegen 6 stemraen.j Bij het hoofdstuk Koloniën verklaarde de Miuister, op de vraag van den heer Duijmaer van Twist, niet andets te kunnen doen dan uit te voeren de haven te Tandjong Priok, waartoe de wetgevende macht, niet dan na rijp beraad en volledige inlichting heeft besloten. Het hoofdstuk is -daarop aangenomen met algemeene stemmen. De Kamer is tot nadere bijeenroeping ge scheiden. EERSTE KAMER DER STATEN-GENELtAAL. Zitting van 20 Januari. In de zitting van heden is de vestingbe- D E N IIA A G 23 Januari 1877. Z. M. heeft benoemd tot militaire leden en plaatsvervangende leden van den militieraad iu Zuid-Holland voor het jaar 1877, te 's Graven- hage: lid, majoor Steinmetz, provinciale adju dant in Zuid-Holland; plaatsvervanger majoor de Yilleneuve, van het regiment grenadiers en jagers; te Rotterdam lid majoor jhr. Klercky van het reg. grenadiers en jagers; plaatsver- vauger kapitein Hackstrohvan het 4e reg. inf.; to Leiden lid majoor Weier, plaatsver vanger kapitein van der Plas, beiden van het 4e reg. inf.; te Dordrecht, lid luitenant kolonel Dilleé. plaatsvervanger kapitein Dinaux, beiden van het korps pontonniers. De beiden kinderen van den Prins en Piinses vou Wied, zijn thans geheel hersteld! SCHIEDAM, 23 Januari 1877. Aan de Leidsche Hoogeschool is gisteren op stellingen bevorderd tot doctor in de i echten de heer P. A. Post Uiterweer, geboren te Schiedam. De loting voor de nationale militie, lich ting 1877, is bepaald voor deze gemeente op 20 Februari aanst, De Minister van Justitie heeft den rijks veldwachter 2e klasso P. Kennedy, van Noord- wijk naar Maassluis, den Rijksveldwachter der 3e klasse, Pieter Storm (brigadier-titulair), van Maassluis naar Noord wijk verplaatst. De Staatscourant bevat de nomiaatieve opgave van de Europeesche officieren, onder- officieien en soldaten, overleden na evacuatie uit Atsjin, voor zooverre daaromtrent tot op UJVO ABONNEMENTSPRIJS, per kwmtaal -1,85, Franco per past, door het geheele Rijk - 2,50» Afzonderlijke nomraers f- 0.10. BUREAU: HABRT, B, 134. Advertentieprijs vanl10 gewone regels, f 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.1 C. OaiEUAAi. plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1