A". 1877. Maandag 29 Januari. Jtë4082. VKlijtt flaplijts, litpuM Jinsiai. Loting NATIONALE MILITIE EnitBnlandsciie Berichten. N O T 1 F C A T E K eiuiisgeving. 1 0. Een en Dertigste Jaargang. P R A N K R IJ K. Het Journal officie! bevat een decreet waarbij de invoer en het doortrekken van vee in Frankrijk, uit Duitschland, Engeland, Oosten rijk, Rusland, de Donau-vorstendommen en Turkije komend, worden verboden. De invoer van beesten en andere producten zal worden toegestaan na een streng onderzoek omtrent hun sanilairen toestand. De berichten uit de Fransch-Indische koloniën luiden, zeer--treurig. .Hongersnood schijnt aan staande. -'L. De heer Eugène Raspail zal naar verzekerd wordt, in de Kamer een wets-ontwerp indienen, waarbij het huwelijk aan de priesters veroor loofd wordt. 't Zal vergeefsche moeite zijn van Raspail en de afgevaardigdendie met hem chorus maken, zegt de Dnivers, De Kamer zal zeker bereid worden bevonden zoodanige wet aan te nemen; maar men moet niet gelooven, dat de Senaat lniar zou goedkeuren. Doch ook al mocht de Senaat zich met dergelijke voordracht vereenigen, dan nog zou het niets beteekenen, want de kerkelijke wetten gaan boven alle wetten, die de vrijdenkers er tegenover zouden willen stellen. Wat de valsche 'mauvaispriesters aangaat, de gjiegenheid die hun in Zwitserland en in Belgie gegeven wordt, om de wetten dei- kerk met vosten te treden, moet, zuu men zeggen, voldoende zijn voor de afgevaardigden, die door hun ontwerp kennelijk de belangen van dat soort van cliëalen willen dienen. DU IT SOU LAND. De lïciclts-J.nzciger bevestigt, dat do ambas sadeurs te Kbnstantinopel, onder hen baron von Werther. wegens stormachtig weder hun vertrek moestm uitstellen en dat zij «meren deels den 27 -dezer met de stoombooten van de Lloyds Koistautiuopel zoudou verlaten. Omireut des uitslag der herstemmingen voor den Rijksdag te Berlijn wordt gemeld, dat in alle drie de diitricteu' dê kandidaten der Fort- schritts-pmtij zegevierden, i Bij de birstemmiug te Offenbach is de i natiouaal liberie kandidaat dr. Dernburg' met 12,250 steromm tot lid van den Rijksdag gekozen tegen '.0,550 stemmen op den socialist Liebkiiecht., In den i'vond van den 24sten dezer is bij'j li'et'station deveutrop (bij Elberfeld), op de Rührtfiafó'nau ejen gemengde trein met'een goederentrein in botsing geraakt, tengevolge van welk onheil drie personen zijn gedood en nog vijftien gewond. ENGELAND. De redevoering van sir Stafford North* cote, Donderdagavond op het feestmaal te Liver pool gehouden, waariu hij het mislui kc-i der conferentie bestreed en hare goede werking volhield, heeft een zeer gunstigen indruk ge maakt en het internationale wantrouwen ver dreven. De vrede zou verzekerd zijn, indien men uittartingen vermeed, welke anderen aan de mogelijkheid van een oorlog zouden doen gelooven. In een bijzondere depêche uit Parijs wordt gemeld: ilu een Russisch memorandum zou aan de mogendheden worden voorgesteld, om de gemeenschappelijke handeling voort te zetten. Tevejs zou Rusland binnenkort mededeeling doe t van een programma, gericht aan de onder- teekenaars van het Parijsche vredesverdrag, met verzoek om zich daarbij aan te sluiten." ITALIË. Uit Rome wordt van 26 dezer gemeld dat de Paus nog ongesteld is, en de audiënties zijn gestaakt. De Qazetta Italia is wegens laster tegen den Minister Nicotera tot, 3 maanden gevange nisstraf en 500 lires boete veroordeeld. LUXEMBURG. In de Luxeml. Zeitung] wordt gemeld dat in de ijzeren geldkist der failliete spoorweg maatschappij van de Bassins-Ilouillcrs na nauw keurig onderzoek is gevonden de som van 12 centimes. AMERIKA. De Senaat heeft den 25 dezer gestemd over liet voorstel betreffende de opname der stenamen voor de presidents-verkiezing. 24 republikeinen en 23 democraten hebben voor dat voorstel; en 10 democraten en 1 republikein er tegen gestemd. In den avond van den 29 December jl. is op een "spoorweg in Ohio een sneltrein in een hevigen sneeuwstorm verongelukt. De trein, die uit 5 wagens met twee locomotieven be stond, ging met langzamen gang a eer een 75 voet hooge ijzeien brug boven de Astalubabeek gelegen, toen die brug brak en de geheele trein naar beneden iu het ijs zakte. Er ont stond brand iu de wagens, en met uitzondering van de voorste locomotief, werd alles vernield Van de '175 passagiers kwamen er slechts 7 heelhuids af. Een honderdtal vonden een oogen- blikkelijken dood, terwijl de overigen meer of miuder zwaargewond werden. Velen verbrand den, anderen verdronken, sommigen waren in' de hevige koude doodgevroren. Een toegezonden trein met geneesheerec en verpleegsters uit Cleveland, 55 Engelsclie mijlen van de plaats des onheils verwijderd, kon wegens den sneeuw storm hen eerst den volgenden morgen berei- ken. A30NNKMENTM>rijs, por kwartaal j 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50, Afzonderlijke noimners- 0.10. IIUII EAUMARKT, 15, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. 1.C0. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie ZUID- HOLLAND, Gelet op art. 78, alinea 2 der Wet van den Aden Julij 1850 Staatsblad no. 37), Noodigen de inwoners der Provincie Zuid-Holland, die elders in 's Rijks directe belastingen zijn aange slagen, uit, om daarvan vóór lo. April aanstaande aan hun Collegie te doen blijken, door overlegging van het aanslagbiljet of van een uittreksel uit de kohieren der Rijks directe belastingen, ten einde daarop worde gelet bij het opmaken der Lijst van de Hoogstaange slagenen, verkiesbaar tot Afgevaardigden ter Eerste Kamer van de Staterr-Gcnernnl. De bedoelde stukke» behooren door belanghebbenden te worden ingezonden aan het lokaai van het Provin ciaal Bestuur van Zuid-Holland, mot opgave van: 1°. den naam, de voornamen en de woonplaats van den aangeslagene; 2°. de Gemeente en de dagteekening zijner ge boorte; en 3°. bija'.dictt hij buiten 's lands is geboren, of, en V zoo 'ja, wf.aroin hij als Nederlander Is te be schouwen, met vermelding-van de dagteekening zijner naturalisatie, indien deze mogt Hebben plaats gehad. 's Grnvenhageden 22sten Januari 1877. De Gedeputeerde Staten voornoemd, FOCK, Voorzitter, J. RÖELL, Griffier. VOOR DE De Burgemeester en Wethouders vnn Schiedam, Geven bij deze kennis, dat do LOTING der in hel vorige jaar voor de Militie ingeschrevenen, door den Heer Commissaris des Konings in deze Provincie, bij besluit vnn den -17 January 1877, A, no. 147, (2de Afd.). JOrov. Mlad no. 6, is bepaald op Dingsdag den 20 Februari] '1877, des voormiddags ten half tien ure. De belanghebbenden worden mitsdien opgei oepen om op gemelde» dag te verschijnen in hot gebouw: Maris Sacrttm, aan de Lange Haven nlhier, alwaar de Loting zal worden gehouden. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de Loting heeft plaats gehad, kunnen, tegen do wijze, waai op zij is geschied, bij Gedeputeerde Slaten' bez.waien wórden ingebragt door belanghebbende I-otelingert of door hun vader of voogd bij verzoek schrift op ongezegcld papier, onderteekend door hem dio do bezwaren inbiongt; welk verzoekschrift moet worden bezoigd bij den Burgemeester dezer Gemeente. Voorts wordt tor kennis van de Lotolingen gebragt, dat op Dingsdag den 27 Felruarij -1877, dos voor- middags van '10 tot 2 ure, ten Randhuize der Ge meente zitting zal woiden gehouden tot het opmaken van. de getuigschriften tor bekoming van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wettige soon, bedoeld bij al. 2 en 3 van art. 53 der Wet op-de Nationale Militie van den 19 Augustus 1801 (Staatsblad no. 72); tot vvelk einde de betrokken Loteling moot verschijnen met.twee ter goeder naam en faani slaande meerderjarige* Ingezetenen dezer Gemeente, die de vereischte getuigenis kunnen afleggen en het aldaar op te maken getuigschrift kunnen onderteekenen. En is hieivan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 27 Januarij 1877. Durgmneester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DDK VAN .MATENLSSE. De Secretaris A. W. MULDER. 1 I. MU i L - v i

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1