A". 1877. Donderdag 1 Februari. M 4084,. Biitsilanisült BeritMei VerscUjnt dagelijks, nitpniM Dinsflai. BimiBilaniscke Berieltea. n JC> ertigste Jaa gaiiff. O tl 113 ML Abonnementsprijs, per kwartaal f 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. F R A N K R IJ K. De Kamer heeft een krediet van 100,000 frs. toegestaan voorde noodlijdenden in Fransch- Indie en nam het uitleveringstractaat tusschen Frankrijk en Monaco aan. De Minister Wad* dington diende een ontwerp in waarbij het geven van kosteloos lager onderwijs van ge meentewege wordt in de hand gewerkt. Met 25 van de 30 stemmen herkoos het 11e bureel Bethmont als lid der begrootingscom- missie De li an que de JParis et des Pays-Bas te Parijs is het slachtoffer geworden van een misbruik van vertrouwen op gioote schaal. De chef der conespondentie ten haren bureele heeft, door middel van valsche stukken, een som van 548,000 francs ontvreemd, Toen het bedrog ontdekt werd, bevond hij zich te Wee- nen. Hij werd, onbewust van de ontdekking, teruggeroepen en door de Parijsche politie on middellijk na aankomst aangehouden. BELGIË. Jl. Dinsdag is vnor de rechtbank van koop handel te Brussel gepleit over het vei zoek van den heer Richard te Parijsom de Banque do Bélgique failliet te verklaren. De rechtbank heeft dien eisch, na het aanhooren van lang durige pleidooien, toegewezen en dadelijk twee curatoren aangewezen. Niet onbelangrijk is het, hierbij in herinne ring te brengen, dat de aandeelen dier bank, uitgegeven ter grootte van 500 frs., thans ten bedrage van 13 frs. op de beurs genoteerd staan. Douderdng a. s. zal dezelfde iechtbank uit spraak doen omtrent het door den heer Philip- part gedaan verzet tegen zijne persoonlijke faillietverklaring. Alweder gaat een Brusselsche bank den weg van alle Belgische banken. De Société des Actions reünies heeft besloten te liquideeren, daar de schulden de baten overtreffen ea er geen vooruitzicht is op beterschap. Men loopt tegenwoordig groot gevaar te verwarren in de bankzaken die bij de Brusselsche rechterlijke macht aanhangig zijn en waaraan geen einde schijnt te zullen komen. Als men ziet hoe uiterst langzaam de behandeling van die zaken vordert, ki ijgt men "inderdaad ook al geen hoog denkbeeld van de vlugheid der Belgische rechts pleging, althans in bankzaken. ENGELAND. Luidens een mededeeling in de Officieele Gazette betreft het verbod van invoer ook schapen en geiten, iadien zij zijn of geweest zyn aan boord van schepen die uit een Buit- sche of Belgische haven komen. Reuter seint uil Washington, dat door de demociatische party in 'de Kamer van Volks vertegenwoordigers Payne, Hunton en Abbot 5 BUREAU: M A IlïtT, E, 124. benoemd zijn als democratische leden van de bijzondere commissie, belast met het uitmaken van de kwestie der Presidents-verkiezing. ITALIË. In de zitting van jl. Zaterdag van de Kamer van Afgevaardigden zijn de' dicussiën over de interpellatiën nopens den toestand op Sicilië afgeloopen. De Kamer keurde verder het wets ontwerp goed, waarbij art. 49 van de jurywet afgeschaft wordt. Dit art. verbood de open baarmaking va het ter terechtzitting behan delde, gedurende de proceséen over misdaden en gewone misdrijven. D U ITS C II LAND. Een correspondent van de Köln. Zeit te Rome seint, dat de berichten over den slechten gezondheidstoestand des Pausen on juist zijn, Op 24 dezer stierf te Breslau op 80jarigen leeftijd de dichter Car! von Holtei. Ity bevond* zich aldaar in het klooster "der barmhartige broeders, waar hij sedert eenige maanden zijn woonplaats had gekozen. TURK IJ E. liét gei licht wil dat Montenegro een gewil lig our leent aan de voorstellen der Porte. Uit Jassy wordt gemeld, dat het Russische zuidei leger op een sterkte van 500,000 man zal worden gebiaclit. Men onderstelt dat de bedoeling is: voorioopig op papier 1 AMERIKA. In een boodschap aan het Congres herinnert Grant aan het dreigend gevaar dat het land geloopen heeft. Hij gelooft dat liet voorstel der commissie uit de beide, Kamers een ver standig en constitutioneel middel is om een crisis te vermijden.' Het land wil vrede en Grant gelooft, dat het voorstel geen oppositie zal vinden. SCHIEDAM, 31 Januari 1877. Zooals te verwachten was, is de vloed bij springtij en bovendien door den hevigen Noord- Westen storm- heden nacht tot eene belang rijke hoogte gestegen. Aan het Iloofd alhier bereikte hij den zeldzamen stand van 2,96 el; sedert den 3 December 1863, toen hy 3,14 el bereikte, is dit niet het geval geweest. Do hoogst bekende waterstand is 3,20, waarvan door een ijzeren bout in het wachtlokaal aan het Hoofd de herinnering is bewaard. Wan neer dit voorviel is ons echter niet mogen ge lukken juist te weten te komen; volgens den een was liet in '1795 volgens een ander in 1825. Naar wij vernemen heeft de storm, die heden nachtheeft gewoedook alhier, nogal eenige schade aangericht. Door den hoogen watervloed COURANT. Advertentieprijs: vanl10gewone regels. 1.10. Iedere gewone regel meer- 0,10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. - ',,.r zijn eenige stukken met jenever van het Wester havenhoofd weggedreven, waarvan er reeds 3 aan de overzijde der Maas, nabij Pernis, zijn teruggevonden. Van de beeren H. J. Plant Co. is, naar men ons mededeelde, een belang rijke hoeveelheid deelen, die aan het Ooster-, en Westerhavenhoofd lagen opgestapeld, weg gedreven, waarvan inen echter weder gedeelte-, lijk in het bezit is; liet overige hout moet nogal veel van het water geleden hebben. De stearine kaarsenfabriek Apollo" heeft zoo danig van liet water geleden, dat men gedurende eenige dagen het weik er niet geregeld zal kunnen voortzetten en zoo de vloed nog langer, had aangehouden dan ware de schade voor die fabriek zeker zeer aanzienlijk geworden. Ook in het lage gedeelte der stad was de communicatie verbroken daar het water tot voor, bij enkele zelfs in de huizen drong. De Minister van Oorlog heeft bevelen uitgevaardigd om, krachtens de artt. 123 en 124 der militiewet, de milicien-verlofgangers van de lichting 1875, behoorende tot de regi menten vesting-artillerie, onder de wapenen te roepen tegen 1 Maart a. s. De opgekomen manschappen zullen met groot verlof naar hunue haaulsteden worden teruggezonden op 27 April d, a. v. Wij vernemen dat de Regeei ing van plan is het aantal afgevaardigden voor de Tweede Kamer bij de nieuwe kieswet op 84 te brengen. De "Witte Kroonion no. 2, tegen de West vóór den Wateiweg liggende, is den 26 dezer door stormweder van zijn plaats geslagen en in den Waterweg komen aandrijven, doch den 28 dezer weder in hare vorige merken her plaatst. Met 1 Maart zal de tegenwoordige agent der firma Krupp, te Vlissingen, zich te Rotter dam vestigen, waar de schepen met ijzererts voor dat agentschap bestemd na dien datum zullen aankomen. Te "Vlissingen blijft evenwel een agentschap dier firma gevestigd voor den uitvoer van spoorstaven en andeie ijzerwaren die aldaar per spoor worden aangevoerd. In verband tot het ih ons nommer van 29 dezer opgemeikte omtrent den door voer naar Engeland van uit Duitschland afkom stig vee, verdient de aandacht hetgeen uit Londen aan de N. B Ct. geschreven wordt. sliet Engelsche gouvernement had aan de Nederlaadsche Regeering tijd gegeven van den 18 tot den 20 dezer, om den in- en doorvoer uit Duitsclilund, Frankrijk en Belgie te ver bieden, als wanneer Hollandsch vee onder het bevoonechte zoude blijven. sliet Nederlandsch gouvernement heeft even wel daarmede gedraald tot den 23 dezer. Op dien dag in den namiddag kwam een depêche bij de Engelsche Regeering, meldende dat eindelijk de in- cn doorvoer van vreemde schapen door Nederland verboden was. Aan de onvermoeide pogingen van den Nederland-

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1