A0. 1877. Maandag 5 Februari. A? 4087. Tersclijit iaplijis, litgezÉM My. Bnilealaaistie Bemtten. BimitnMsclie BericHei, IS en en Dertigste Jaargang, De Herzegowina is weder met het villayet Bodaie vereenigd. Een Armeniër is benoemd tot moustechar by den gouverneur-generaal vau dat villayet. Voorts is er een nieuw villayet Rümélie gevormd onder den naam van Kas- gova. Tot moustechar aldaar is een Griek be noemd, Wassa Effendi genaamd. Savar-pacha, insgelijks een Griek, is benoemd tot gouverneur- geneiiw.! van den Ottomannischen Archipel. Volgens een particuliere depeche uit Pera, beeft de Porte de betaling dei' interressen van de Turksche leeningen van 1854 en 1874, waar voor de fondsen gedeponeerd zijn in de Engelsche •bank, verdaagd totdat zij door de beslissing van het Ottomannische Parlement zal zijn goed gekeurd. ENGELAND. ;Tsehernajeiï is te Ventnor aangekomen. De Times bevat een brief van Stiatford de Redd'tfFe die aanraadt ile'door Turkije beloofde hervormingen aan een behoorlijke proef te onderwerpen. Tevens doet hij de mogendheden het, denkbeeld aan de hand om gezamenlijk officieel aan de Porte te kennen te geven dat zij het niet alleen eens zijn, maar dat zij vast besloten en op hun hoede zijn en slechts in schikkelijkheid zullen betoonen voor een niet al te langen tijd, FRANKRIJK. De waarborg, die Turkije van Servie eischt, bestaat daarin, dat Servie zich zal verbinden, gedurende zekeren tijd geen oorlog te voeren. Servie heeft te St. Petersburg om raad gevraagd. Men gelooft, dat de Russische regeering het sluiten van den vrede zal aanraden. De mobilisatie der Russische keizerlijke garde heef zich nog niet bevestigd.' 1)Ü IT SC HL AND. De Kardinaal-Aartsbisschop van Gnesen en Posen, mgr. Ledochowsky, heeft te Rome van een deurwaarder een bevelschrift ont vangen om den 7 eu 8 dezer voor de recht bank te Posen te verschijnen om zich te ver antwoorden vvegeus ovei treding van de Pruisische kerkelijke wetten. II E L G I E. Geduiende de'opvoering van de opera la Moutte de Pertici in den kouinklyken schouw burg op Donderdag avond te Antwprpen, heeft hel publiek den kreet doen hooren van: sLeve de koning; weg met MalouDeze manifestatie was gericht tegen diens lives-ontwerp. RUSLAND. Hetgeeu in de buite'nlamlsche bladen gemeld •werd over óndei handelingen over een Russische leening of Russische iinancieele operaties,'wordt in' regecnugskringeuvoor' uit de lucht gegrepen' ■verklaard. J 1 v4^ t ITALIË. In de Kamer is eene interpellatie aangekondigd over de gewelddadigë maatregelen te Milaan genomen tegenover den politieken Franschen uitgewekene Malen. AMERIKA. De Senaat en de Kamer van Volksvertegen woordigers hebben denl dezer eene gemeenschap pelijke zitting gehouden, om de door de ver schillende Staten uit&ebiachte steramen voor de Presidentskeuze te tellen. De tribunes waren overvol. Vele notabiliteiten waren er tegen woordig. De stemmen uit Alabama, Arkansas Connecticut en Delaware zijn aan den heer Tilden toegewezen, die uit California en Colorado aan den heer Hayes, zonder eenigen tegenstand te ontmoeten. Vervolgens overgaande tot de stemmen uit Florida, zijn er dubbele rapporten opgemaakt en van weerszijden protesten inge diend. Daarna zijn de stemmen uit Florida naar de verkiezingscommissie verzonden. Na afloop der zitting van den Senaat en het Huis vantf-Vertegenwqnrdigers, heeft.de com missie, belast met de oplossing der kwestie over de verkiezingen voor het Presidentschap, hare weikzaamheden geopend onder voorzitter schap van den rechter Clifford. Zij heeft bericht ontvafigen van den uitslag der verkiezingen in Florida, waarbij zijn overgelegd do protesten van de beide partijen, die bij het commissoriaal onderzoek door advokaten zullen woiden ver tegenwoordigd. SCHIEDAM, 3 Februari 1877. Het water beurtelings de vijand en de boudgenoot vau ons vaderlandheeft, blijkens het in ons nommer van den 1 dezer mede gedeelde zich met kracht in eeistgemeldeu zin doen gevoelen. Alom heeft liet vieeselijke ver woestingen aangericht; de verschillende bladen hebben daan an hartverscheurende belichten medegedeeld. liet ligt niet in onze bedoeling, ons bestek zou het trouwens ook niet gedoogen al die berichten in 't breede op te nemen daarentegen meenen wij in 't kott te moeleu berichten, heigeen sedert den beruchten vloed van '1825 meer iu onze onmiddellijke nabijheid ondervonden is. Bij de mededeehng hieivau mogen wij niet nalaten met dankbaarheid te vermelden, dat onze gemeente, als men de verslagen leest vau hetgeen in aangrenzende steden ten Oosten te Rotterdam, ten "Westen te Vlanvdiugen geleden is, oin van meer verwijderde niet te spieken, Schiedam ditmaal een guustige uitzondei ing heeft gemiukt. De berichten hierboveu bedoeld zijn de volgende 1825. 3'tot 5 Febr. Vreeselijke stormen eu hooge spiirgvloed, .waardoor drie verzakkingen en "•'dijkbreuken"' in verscheidene Provinciën ontstonden, terwijl het water der buiten- en binnenhavens dezer stad geheel brak was door bet indringend zeewater, hetwelk in den na middag van 4 Februari ter hoogte van 1. 3 meter, tegen de huizen op het Hoofd stond'. 1827. 18 Maart. Door de aanhoudende stor-. men was hot binnenwater zoodanig gerezen dat het heden uit het Broersveld, langs den Oostmolen iu de Broersvest stioomde. 1833. 31 Dec. Vreeselijke stormen en hooge vloeden; het grootste gedeelte der binnenstad stond onder water en was de gemeenschap in verscheidene straten geheel gestremd, 1835. In den nacht tusschen 25 en 26 Juni bij hevigen storm en zeldzaam zoo hoogen vloed in dit seizoen, brak de ringdijk door, der gebouwd wordende scheepstimmerwerf de Nijverheid aan het Oosterhavenhoofd dezer stad. In denzelfden nacht brak ook de ringdijk door, aan de Vijfsluizen (eigenlijk de Vijfde sluis) nabij deze stad, aan welke sluis eene gewichtige herstelling plaats had. 1836. 29 Nov. Hevige Z. W. storm, welke des namiddags van 3 tot 4ure tot orkaan uit het ~W, Z. W. toenam en groote schade aan verscheidene molens veroorzaakte, terwijl vele huizen gedeeltelijk instortten of van daken en schoorsteenen werden beroofd; het was een tooneel van algemeene verwoesting. 23 en 26 Dec. Vreeselijke en langdurige storm uit het N. 0. met jaciitsneeuw, welke op vele plaatsen aanmerkelijke schade veroorzaakte, vooial door de zeldzaamheid van hevige stormen uit deze windstreek. 1837. 24 Febr. Allerhevigste N. W. storm, het water stond tegen de hui/en op het Hoofd op bijna gelijke hoogte als bij den algemeen bekenden vloed van 4 Februari 1825. 1841. 5 Mei. Des voormiddags woei een voor het tegenwoordige jaargetijde buitengewoon hevige storm waardoor oin en in de stad vele hoornen werden ontworteld en schoorsteenen ter neder geworpen. 1845. 21 Oct. Tengevolge der ongewoon vroegtijdige en hevige N. "VV. stormen van heden en den vorigen dag, stond het rivier water heden '1. 2 meter tegen de huizen aan het Hoofd dezer stad en wel bij den gunstigsten maansstnnd. 11 Dec. Tengevolge der vreeselijke storm vloeden bezweek heden de Nieuwiandsche Dijk, aan don naburigen Hoek van Holland, terwijl 12 dito het buitenwater aan het Hoofd dezer stad, op gelijke hoogte, tegen de huizen stond als den 4' Februari '1825. •1847. 28 Jan. Des morgens te 8'/a83Auvo woedde een hevige rukwind of orkaan, waar door de molens du Meiboom, de Eendragt, de Was hington, de Witte, de Palmboom eu de drie Koren bloemen, beduidende schade leden en even buiter; de Vlaardinger Pooit dezer stad een wagen en paard van den dijk werden geslagen. De uitwerkselen vau dezen kortstondigen storm4" deden zich over het geheele Rijk'en'in Belgie' COÜRAKT. ABONNKHtKTSi KIJS, pul ksvKI'tital f 1,85. franco per posi, door Het geUeele Rijk. - 2.50. Afzonderlijke nommera- 0.10. BUREAU.- MABKT, J5, 124. Advertentieprijs: \ati 110 gewone regels. 109. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal herebei d. TURKIJE. 1 v- f

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1