IA0. 1877- rijdag 16 Februari M 4095. Bnitenlandsclie Bericliten. Bi ui eilaa ische Beri titel 33 ©n <©n Dertigste J a a r g a n g. Abonnementsprijs, per kwartaal f 1,85. Franco per post, door liet geheele Rijk 2,50. Afzonderlijke nommers- 0,10. BÜRBJ.V: MARKT, E, 124. Advertentieprijs van 110 gewone regels1,00. Iedere gewone regel meer- 0,10. Driemaal plaatsing wórdt tegen tweemaal berekend, ENGELAND. Eene openbaar gemaakte depêche -van lord Derby nan sir II. Elliot, gedagteekend 25 Mei '1S76, zegt, dat hij aan den Turkschen gezant Muzurus Paclm te kennen gaf, dat, hoe wel Engeland liet memorandum van Rerlyn verwierp, de omstandigheden en de stemming in 'tland sedert den ICrimoorlog zoodanig ver anderd waren, dat de Porte hoogstens zou kunnen rekenen op moreeien steun, indien de moeilijkheden niet op bevredigende wijze uit dcn'weg geruimd mochten worden. De vertegenwoordiger van het Comité der obtigatieliouders van Ecuador heeft bericht dat hij uit Quito is vertrokken na een onder houd met generaal Sentiuella te hebben gehad. Deze drukte de vriendschappclijkste gevoelens jegens de obligatiehouders uit, docii betreurde geen schikking met. hen te kunnen makBujyioc.,. de installatie van het nieuwe gouvernement. .De commissaris droeg de belangen der obligatie- houders op aan Alfred Jones, die gelooft dat het nieuwe gouvernement weldra aan de eischen der obligatiehouders gevolg zal geven. Uit Belgrado wordt van 14 dezer gemeld De Staatsraden Christies en Malies zijn als gevolmachtigden voor de vredesonderhandelin gen met den heel Bacsics ais tolk naar Kon- slantinopel veitsokken. Een vorstelijk besluit is gepubliceerd, waarbij de Skupschlina tegen 26 dezer wordt bijeengeroepen te Belgindo; nieuwe verkiezingen zijn uitgeschreven tegen 20 dezer Een telegram van den BrUsch-Indischen Onderkoning, van II dezer, schildert den toe stand van de door hongersnood bedreigde pro vinciën uls onveranderd. Sir Richard Temple rapporteerde op 7 dezer, dat in de geheele presidenlie Madras de nood met goed gevolg bestreden en hongerdood voorkomen was Volgens de Times is Z, II. de Paus voor nemens het Vaticaauseh Concilie voort te zet ten, maar heeft de congregratie van kardinalen hem dat afgeraden, Uit Brindisi wordt gemeld dat Midhal- pacha heden naar Napels zal vertrekken waar hij zich metlmvoon zal vestigen, II E L G Ik. Nog steeds worden hier en daar meetings gehouden door de liberale partij, waarop altijd conclusie wordt genomen, dat men geheeio intrekking van 't ontwcrp-Walou wit, en eene andere wet, waarbij do onafhankelijkheid van den kiezer en 'l geheim van de stemming beter gewaarborgd worden. Of het aau 't weder lag (hel regende er lustig °P !'s), of aau de ongunstig finaneieele om- igheden, of aan do politieke opgewonden- ■"id, de optocht van rijtuigen, die gewoonlijk 'a twee lot vijf men op Vastenavond de stralen v»n Brussel doortrekt, was veel kleiner dan andere jaren. Er wat on bijna geen rijtuigen; in de rijtuigen waren bitter weinig gecostu- meerden en gemaskerdenen van geestige toe spelingen op politieke of maatschappelijke toestanden was weinig of niets te bespeuren. Er was slechts ééne meldenswaardige voorstel ling. Op een boerenkar zat een arme drommel, geboeid en streng bewaakt door twee gendar mes. Een opsclirilt maakte duidelijk dat'de man een brood bad gestolen. Hierop volgde iu een phaëton een welgedaan heer, rnel keurige handsclioeuen, in een ge- ïnakkelijkeu pels gedoken, een sigaar in den tnond eu vei gezeltl van twee heeren, misschien gendarmes iu politiek. Deekwipage was keurig, en een lakei liep aan weerskanten van 't ry- tuig. Een opschrift vertelde, dat de heer iu den pels milliocneu had gestolen. F Jt A N K K IJ E. Volgens dè Rappel heeft de Fransche regeering afgezien van haar plan, aau de gratie-commissie eenige nieuwe leden toe te "voegen. "Die commissie zei fis zëef~Karig" met het verkenen van gratie. "Waarschijnlijk zullen opnieuw stappen worden gedaan bij de Ministers Simou eu .'.laitel eu, als die niet helpen zal de kwestie in de Kamer ter sprake worden ge bracht. De Minister van Justitie, de heer Martel, die sedeit hij de poileleuiile aanvaard keeft, b'yna onafgebroken ten behoeve zijner gezond heid op reis was, is thans hersteld en zal den den 20 dezer te Parijs terugkeeven. Du Uien public bericht, dat men valsche bankbiljetten tot een bedrag van 25 millioen frs. op liet spoor gekomen is. Een bankier in de Rue Richelieu is daarbij 100,000 frs. tekort gekomen. Te Graissasac in het depai lenient de l'üéiault heeft een ontploffing van grauwvuur plaatsgehad iu eene mijn, waarin GO inijnwer- keis ai beidden. Slechts 5 konden zich redden. Onmiddellijk zijn maatregelen genomen tot red ding der anderen. D U 1 T S C 11 h A N I). Volgens den Staats-Anz, ziju in '1876 te Hamburg, Bremen on Stettin 50,537 landver huizers sclieepgegaau legen 56,289 in 1875. Ia den nacht van Zondag op Maandag heeft te Bei lijn en omstreken een felle storm gewoed, die groote verwoestingen beeft aan gericht. Tengevolge van den hoogen waterstand van den Rijn bobben in de omstreken van Bonn ovorstruoiiiiugeti plaats. 0 OS.TKN Jt IJK. In het Huis van afgevaardigen te Weeuen werd, na een levendig debat, wantin de minister van koophandel krachtig voor deelneming aan de Pai-ijsche wereldtentoonstelling optrad," liet voorstel van de minderheid der commissie, om hiervoor een krediet van 600,000 11. toe te staan, met 155 tegen 37 stemmen, bij tweede lezing aangenomen. ITALIË. In bet den '19 Maart e. k. te houden consistorie zal de Paus tot Kardinaal benoemen: msgr. Nimn, assessor van liet Heilig Officie, msgr. lbaretti, secretaris der Bisschoppelijke congregratie; den bisschop van Verona; de aartsbisschoppen van Lyon, Rheims, Salzburg ett Weeuen, en twee Spaausclie prelaten. A ME It IK A. De Kamer heeft het wetsontwerp betreffende den kabel van Baltimore naar Europa aange nomen. De verkiezingscommissie heeft kennis ge nomen van de betoogen der beide partijen betreffende de stemmen van. Louisiana. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van '14 Februari, In de zitting van heden is de discussie over verschillende vrijstellingen in art. 2 van het ontwerp tot wijziging van het tarief van rechten geëindigd. Aangenomen zijn de amendementen vau den heer Verniers vau der Loefi', om ge reedschappen, kalk en steen geheel vrij te stellen, en de amendementen, van den lieer Veiling Meinesz om duigen, vaat- eu knipwerk vrij te stellen. Verworpen is een amendement van den heer Saaymaus Vader, om de door de Regeering voorgestelde vrijstelling van granen en peulvruchten te doen vervallen. Over het amendement op liet artikel garens staakten de stemmen, weshalve het artikel zelf moest wor den aangehouden. Morgen herstemming over dat amendement eu dat van den heer Verniers van der Loeit", tot algeheele vrijstelling. Art. 3, tot vrijstelling van invoerrecht der deelen van schepen is goedgekeurd. Bij art. 4 is aange nomen een amendement van den heer de Bruijn Kops, om ruw of ongebleekt drukkatoen, ten gebruike van katoendrukkerijen en ververijen, vrij te stellen. Morgen voortzetting. 1)EN HAAG, 15 Februari 1S77. Z. M. de Koning wordt tegen Zaterdag a. s., des avonds omstreeks 6 uren, alhier verwacht. Z. K. tl. Prins Hendrik zal zich Zondag a. s., uit Luxemburg, herwaarts begeven. SCHIEDAM, 15 Februari 1877. Blijkens achterstaande aankondiging zal het scherpschutters-muziekkorps dezer dagen een concert geven ten voordeelc van de 12 wedu wen en 33 kinderen, nagelaten door de beman- ming van de loggerschepen Frins van Oranje i en Markbelioorende tot de Vlaardiagsche visschersvlootdie bij de in December en Januari jl. gewoed hebbende stormen, liun giaf in de golven heeft gevonden.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1