Iran Rappard, van tier Hoeven, tie Casembroot, "Verheijeu, van Naamen, Fabius, Cremcrs, Gra- tama,' Schimmelp'etminck van der Oije, Oorver Hooft, Heijdenrijck, Bichon, Kerens, van den Berch, van Heemstra, A. Mackay en de Voor zitter. Tegen tie heeren Bredius, Idserda, van Kerk wijk, Uingst, Btussé, Kops, Mirandolle, Bergsma, Lambrechls, Zylker, Geertsema, Smidt, Renting, Vader, Haffmans, Ainoldts, Viruty, Moens, Kappeyne, Tak, Smitz, van Houten, Mees, Jonck- bloet, de Roo, van der Kaay, de Jong, Rom- bach en van der Loeff. Daarna komt in behandeling art. 2 dat aldus luidt: «Art. 81 der wet van den 20 Juni 1802 {Slid. no. 02) geldt voor alle branderijen, waarin andere werktuigen worden gebezigd of waarin •eene andere werkwijze gevolgd wordt dan die, .waarvoor reeds algemeene bepalingen beslaan.'.'. Do beer Verniers van der Loelf stelt de vol gende wijziging voor: bOiizö Minister van Fi nanciën is bevoegd om proefstokingenals bedoeld bij art. 81 2 der wet van 20 Juli 1862 Slblno. 02) toe te laten in alle brande rijen", verder als in art. 2. De Minister neemt het amendement van don heer Verniers van der Loeff over, waarna art. 2, aldus gewijzigd wordt goedgekeurd. Morgen voortzetting. SCHIEDAM, lfi Februari 1S77. De verklaring omtrent de toelating dor Nedei landsche koloniën tot de Algemeene Postverceniging, den '19 Januari jl. te Bern ouderteekend is door den Minister van Buiten- lnudsche Zaken aan de Tweede Ivatnrr in af- schiift medegedeeld. Don '13 dezer heeft te Brussel de uit wisseling plaats gehad der akte van beluach- tiging van het verdrag tussehen Nederland en Belgie tot wederkeerige uitlevering van misda digers, den 16 Januari 11. gesloten. Men verneemt dat de heer mr. J. A. Mutsaers ziju ontslag heeft aangevraagd aan Z. M. den Koning als lid van den Raad van State. (Val.) Ter voldoening aan zijne toezegging heeft de Minister van Financiën aan de Tweede Kamer doen toekomen eene statistiek van de lichamelijke onroerende goederen en van de in de grootboeken der nationale schuld inge schreven kapitalenwelke zich m de zooge naamde doode hand bevinden (met uitzondering van die, behoorende tot het privaat en publiek domein aan den staat en tot liet kroondomein). Daaruit blijkt dat de lichamelijke onroerende goederen in de doode hand een totale opper vlakte be«laan van 34,815 hectaren, 79 aren en 40 centiaren, waarvoor geene belastbare opbrengst in de kadastrale leggers is opge nomen, en dat de niet vallende onder art. 25, der wet betrekkelijk de grondbelasting eene ruimte van 355,051 hectaren, 78 aren en 12 centiaren innemen, met eene belastbare op brengst: ongebouwd van f 2,889,032.81, ge bouwd van 2,999.073.20. liet bediag vat. de kapitalen in de doode hand veitegenwoordigt eeue som van f 173,480,000.00 (2", pCtf 10,003,100 (3 pCt.), f 19,140,200.00 (4 pCt.) Gisteren is bij de Tweede Kamer inge komen een wetsontwerp tot wijziging van enkele bepalingen van het Burg. Welb. Het wetsontwerp heeft do strekking den termijn van meerderjarigheid van 23 op 21 jaar te brengen en de veni.i .aetatis af te schaffen. De Minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden dat, vermits te Cayenne de gele kooits heerscht, op schepen, die van daar komen, de quarantaine-maatregelen zullen worden toegepast. De Nederlnndschc, Hoofdcpmiriissie voor jde Parijsche tentoonstelling iii 1878 heelt tot uitvoerend comité^benoemd haar leden L. A. II. llartogh, J. W. A. .Tonckbloet, dr. L. Mulder, lierman ten Kate, P. Stortenbeker,. Jac. P. R. Gaiesloot en P. C. van Kerkwijk. Deze benoe ming moet nog door don Koning bekrachtigd worden. Uit Curapao wordt weder geklaagd over de verbittering in Venezuela legen den gouver neur, die in weerwil van alle vertooning der Venez. regeering. weder den uitvoer van wape nen heeft toegelaten en de schoeners JBosa en Colon heeft doen uitzeilen, waarlegen de han delsagent van Venezuela ernstige bezwaren had ingebracht. Men vreesde dat dit de betrekkin gen met de Republiek weder minder gunstig zou maken, terwijl men juist de hoop begon te voeden,'dat de verhouding vriendschappelijke!' worden zou. Van goed ingelichte zijde verneemt men, dat de directie der Kühi. Mindener en Rijn spoorwegmaatschappij die, zooals bekend is, reeds zeer groote kolen-transporten hebben van Westfulen naar Holland en vooral naar Amsterdam, hebben besloten ter verdere uitbrei ding dier transporten lagcie tarieven iu te voeren, indien belanghebbenden willen eou- tracteercn voor geregeld wekelijksche aanvoeren. Wanneer men bij dit vernieuwd tarief wil contiacleerenis als beginsel aangenomen, dat, hoe meer men vervoert, des te lager de vracht, lot een zeker minimum, wordt. De zoo gunstig bekende mijn «Consolidation" b. v. zal door zijn groot debiet hier te lande de laagste vracht genieten. (JV. i>. il. D.) De heer Koopinau, vroeger predikant te Bavendi echt, hoeft toch wei ke.ijk bij het spoor wegongeluk te Gladbach beide beeneri gebioken. De breuken moeten echter niet gevam lijk wezen. Het lloofdcomitë van het sKoode Kruis" ontving dezer dagen de som van f 230,74, zijnde de opbrengst van eeii concert, te llehler gegeven, ten behoeve der stiijders te Atsjin. Men scluijit uit IJmuiden van 12 dezer aan het U. v. J. D. Bij den jongsten zwaren storm was voor liet gebouw der ambtenaren van de in- en uit gaande rechten alhier een belangrijke oever- afschuiving ontstaan. Gisteren werd door de kleine sluis gespuid met dit gevolg, dat de afschuiving dermate toenam, dat een gedeelte van dnu rijweg in het kanaal stortte. liet gebouw staat thans slechts ongeveer 13 pas van de rechtopstaande steilte door de afschuiving gevormd. Eenigo bewoners hebben dan ook wijselijk hun boeltje gepakt. Dit afkalven is geschied zonder dat er zee in de vooi haven stond. Door het voor het fanaal alleruadeeligst spuien is voor de sluizen eene zeer belang rijke diepte, op sommige plaatsen van 0 meters, ontstaan. Nu beeft men wel voor do kleine sluis eene zekere hoeveelheid steen gestoit, maar dit is een emmer in een brouwketel. Voorziening was gister reeds dringend noodig, maar er wonit niets gedaan. Eene levenskwestie voor het nieuwe kanaal is het plaatsen van een machtig stoomwerk tuig te ScheLlingwoude en het spuien door het kanaal geheel te doen ophouden. Bij drukke scheepvaait is het spuien ook een enorm beletsel voor de scheepvaait, daar men in uien niet schutten kan. Noch liet kanaal zelf, noch de scheepvaait mogen afhangen van den stand van het poldei water in den ljpohler. Een liefhebber van de ouflteolt zendt de U.-Ct. de volgende waarschuwing ter plaatsing. Evenals alle vooijaren breekt ook nu de tijd vveer aan, dat rnen iuet vrucht jacht kan.maken op de eienieslen der ringnips, die gewoonlijk onze appel- en, pereboomen^ teistert. Het wijfje van den vlinder, die ziqh uit de poppen dezer mps ontwikkelt, kleeft de eie'i:n.j orn jde jarige loten der boomen in een ïingvorir. waaruit reeds tegen het.einde van April de rupsen kunnen voortkomen, die gezellig langen tijd in nesten leven, en ook ais zoodanig ge makkelijk vernietigd kunneu worden. Delfsbaven. Gisteren werd aan de fabriek van de firma Christie Nolet en de Kuyper alhier met goed gevolg te water gelaten Zr. Ms. stoomkanonneerbuot, groot type, Wodan, be stemd tot het voeren van een getrokken kanon van 28 centimeter (achterland). De tweeling-schroefstoomwerktuigen (com pound systeem)stoomketelstoebehooren en compleete uitrusting zijn mede in bovengemelde fabriek vervaardigd. Den Haag. Naar wij vernemen zal Z. K. H, Prins Albert van Pruisen in den aanstaanden zomer wederom tot de logeergasten belmoren iu het gemeente-badhuis te Scheveningen, dit jaar echter vergezeld van zijne gemaiin en lid. gezin. Het gerechtshof alhier heeft gisteren uit-' spraak gedaan op het nppel van het vonnis der rechtbank te Rotterdam, betreffende de veroor deeling tot f300 boete van iemand uit Amster dam wegens het aanleggen en houden eener ver hollen loterij. Het hof heeft dat vonnis vernietigd daar er was rechtgedaau op een onwettig bewijsmiddel en op nieuw rechtdoende den appellant aan het hem ten laste gelegde schuldig- verklaard en wet aanneming vau vei'/.achtende omstandigheden in eene geldboete van f 100 veroordeeld. Dordrecht. Bij de politie alhier is aangifte gedaan, dat door een onbekend persoon .aart de woningen van ingezetenen uit den midden- en wei krnansstand briefjes in den vorrn van circulaires worden vei spreid, waaronder staat T. J. W. de Prouw Sc Co. en aan het hoofd «Onderlinge Steenkolenhandel, gevestigd te Dordrecht, kantoor Kasperspad no. 462" T. J. \V. de P. Co. schijnt de naam eener firma 'te moeten beteekeneu en hoewel het niet bekend is, zou die firma te Dordrecht kunnen bestaan; liet kantoor echter Kasperspad no. 462 is er zeker niet, de bewoner van dat huis E no. 462 heeft zich reeds beklaagd dat hij ten gevolge der circulaire moeite had ondervonden. Het voienstannde schijnt reeds genoegzaam, om ieder af le raden deel te nemen aan da gemakkelijkeen voordeeligemanier, om in het bezit van brandstoffen te geraken, zooals dit in die circulaire wordt voorgespiegeld, al vorens men zich heeft overlnigd, dat de zaak richtig is, en komt deze voorzorg noodig voor, ook niettegenstaande de cadeaux, die in ds cireulaiie worden toegezegd aan de aandeel houders, aan wie, tegen betaling van slechts 10 cents per week, alle deze voordeeien groot moedig worden aangeboden. DordCt.) Nieuweiliep. Naar men verneemt zal het koloniaal-werfdepot, thans te Harderwijk ge vestigd, naar hier worden overgeplaatst, zoodra de thans in aanbouw zijnde forten gereed zijn, en er dus een geschikte kazerneering voor dia manschappen b"schikbaar zal zijn. {Jl. cn Nd. Ct.) Tcsscl. Dagelijks spoelen vele wrakstuk— ken, rondhouten aan, ja zelfs een zandwegen van het spoor, gemerkt uo. 3, is er aange spoeld. Ook. een gedeelte van een naambord, waarop Uni, vele doode schapen enz., allesi afkomstig van schipbreuken uit den laatsten storm. Zuffcu. In 1807 vluchtte uit deze gemeente een notaris, met achterlating van een tekort in eenige zijner administiatiën. Een paar erfe nissen hebben den man er thans weer bovenop geholpen, en nu heeft hij te Zulfen een zaak gelastigde aangesteld tot vereffening der oude schulden. Deze blijde tijding werd den volke bij adveitemie medegedeeld.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2