A Biiteilaidsole Berichten. Yersc|ijnt iaplijïs, BitpzoMri DMat J-iiMllü f set' Beric lit bi. A°. 187 Woeusdag 21 Maart. M .4118.' Kennisgeving. J a a i' g- a u g. TH <3 IX <3 II Abonnëmëivsprijs, pei kwartaalf 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommsjg - 0.10. In «Ie luisaan liet Bureau «lezer Courant geplaatst, voor de nagelaten betrekkingen van de bemanning der verongelukte loggerschepen Prins van Oranje en Mar ievan «ie Vlaar«llng- sclic vlssclicrsvlootwaaronder zich bevinden 12 weduwen niet 33 kinderen, Is sedert «1c laatste opgave ontvangen f O.A§, makende met het vroeger op gegeven bedragf 148.01. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schiedam, Ia aanmerking nemende, dat behoefte be staat aan vermeerdering van peisoneel voorde bediening der brandspuiten; Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat zijdie genegen zijn bij de Brandweertegen de bij de verordeaiug vastgestelde belooning, in dienst te treden, zich daartoe kunnen aan snelden bij den Opperbrandniecster dezer gemeente, den heer J. DIJK.MANS, wpuende nan de Boterstraat aldaar. Schiedam, den 16 Maait 1877. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN. MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. ENGELAND. In het Iloogerhuis heeffc graaf Derby gezegd, dat graaf Sehuwaloff het antwoord van Rusland heeft ingediend en dat daarin eenige wijzigin gen zijn voorgesteld, die nog niet in overweging zjjn genomen. Vooits heeft graaf Derby medegedeeld, dat de regeering, verlangde dat sir Elliot onmid dellijk naar Konstantinopel zou terugkeeren. Daar deze echter nog eenigen tijd rust wenschte te houden zal hij vooralsnog met ve; lof blijven en de legeering tijdelijk in zijne functien doen voorzien. In het Lagerhuis heeft Bourke, in antwoord op eene viaag van den heer Simon, medege deeld, dat, tengevolge van Engelands vei toogen, aan de uit Rumeuie vei dreven Isiaêüeten ver- gunniug is veileend aldaar teiug te komen. TUIIKIJ E. De Montenegnjnsche gevolmachtigden wach ten nog altijd antwoord. Wanneer Engeland en Busland het eens worden, zal dit den vrede met de Montenegiijnen gemakkelijker maken. Er zijn dei tig senateurs benoemd, waai van eenige niet-Muzelmannen. Server Pacha is be noemd tot president van den Senaat. Maandag zou de plechtige opening van het Parlement plaats hebben. - Tusschen Bonaveutura en Drezgrai heeft 17 tusschen de opstandelingen en de Tui-- RtfHEAV: JiAKKT, K, 124. ken een hardnekkige strijd plaats gehad, die zes uren duurde. De Tui ken trokken teiug op Livrio; van beiden zijden zijn groote verliezen geleden. Uit Ragusa wordt vau 19 dezer gemeld: Prins blikita heeft de Montenegnjnsche gedele geerden machtiging verleend om bij de Porte alleen de vaart op de Boyana te eischen en af te zien van den eisch betreffende Spezzia. F R A N K li, IJ IC. Volgens berichten uit Londen is het protocol nog niet oaderteekend. Men verzekert dat alleen de Oostenrijksche gezant nog geen machtiging van zijn regeering heeft bekomen. De Frêcurseur deelt mede dat de basis van de nieuwe suiker-conventie tusschen Frankrijk, Engeland, Belgie en Nederland zou zijn het stelsel van raflineeren in entiepöt. Belgie zou bijna geheel de rechten op de suiker afschaffen en de nieuwe conventie zou met 1 September in werking treden. BELGIE. De Nord meent te weten dat in het proto col der Mogendheden geen bepaling is opge nomen betreffende maatregelen tot ontwapening van Rusland en Turkije, waarvan in verschil lende bladen is gesproken. Z 1VITSERLAND. Bij de manifestatie door de leden van de Internationale, gehouden tot herdenking van den '18n Maart, kwain de politie tusschenbeide, die het roode vaandel wegnam, waartegen zij, die aan de manifestatie deelnamen, in vei zet kwamen. Verschillende gendarmen en leden van de Internationale bekwamen sabelhouwen en messteken. De vergadering van de Interna tionale was zeer onstuimig. DVITSCHL AN 1). Blijkens bekendmaking van de Duitsche Rijkskanselarij dd. 15 Maart zijn, sedert die van 8 Maait, in het koninklijk Pruisen geene nieuwe gevallen van veepest vooigekomeu. In het koninkrijk Saksen is de aanwezigheid der voepest geconstateerd: den 11 Maart te Klotsche bij Dresden den 12 Maait opnieuw te Lugau, en ziju de besmette beslagen, lespectievelyk 12 eu 5 stuks vee, onverwijld afgemaakt. EERSTE KAMER DER STATEN-GEN ERA AL. Zitting van 19 Maart, De Kamer heeft heden avond hare werk zaamheden hei val. Al da van de Tweede Kamer ontvangen ontworpen, behalve die der rechter lijke organisatie, zijn naar de afdeelingen ver zonden. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van '19 Maart. In de zitting ,van heden heeft de interpellatie van den heer Haffmhus, omtrent de opheffing Advertentieprijs van 1.10 gewone regelslTOO. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. der pauselijke consulaten, plaats gehad. De spreker vroeg: Heeft zich in den laatsten tijd een feit voorgedaan, dat die opheffing juist op dit oogenbhk noodzakelijk maakte en de bestendiging van den status quo sedert '1871 niet gedoogde? Zoo ja, welk feit? Spreker deze vraag toelichtende, betoogde dat er geen enkele aanneembare reden voor het feit was te bedenken eu dat daarom te meer de intrek king den Katholieken, vooral van een Katho liek Minister van Buitenlandsche Zaken, bitter - moest treffen. De consul was pauselijke consul. De Minister van der Does de Willebois ant woordde dat hij peisoonlijk hier niet stond als Katholiek of protector der Katholieken, maar wel als uitvoerder van de grondwet en rijks wetten en om volle vrijheid te verleenen aan ieder onderdaan. Wat de opheffing- van het consulaat-genei aal van den Kerkdijken Staat te Amsterdam betrof, de Kamer had hem het eerst een" wenk daartoe gegeven en ze was het gevolg van den ouhoudbaren toestand, dat nevens een consul van Italië, een consul-gene raal zou aanwezig zijn vau den Kerkelijken Staat (thans eene provincie van Italië). Op aan- diang van den Italiaanschea gezant, had de Minister den consul-generaal herhaaldelijk uit- genoodigd zich terug te trekken, evenals elders, Toen dit niet geschiedde, moest hij den Koning voordragen het exequatur op te heffen, De heer Godefroi heeft de handeling der Regeering ver dedigd, als het uitvloeisel van eene internatio nale verpligtiug. De lieeren Haffmans en van Nispen bleven de daad onnoodig en onstaat kundig noemen. Eerstgenoemde bracht haar in verband met de decoratie van den ex-consul, waartegen de heer de Casembroot protesteerde en de Minister ook. DEN IIAAG, 19 Maart 1877. Het heeft Z. M. den Koning behaagd het beschermheerschap van de vereeniging sliet Nedeilandsch Ruud veest arnboek" te aan vaarden. Bij Kou. besluit zijn de jaarwedden van de rijksveldwachters nader vastgesteld als volgt: voor die der 1ste klasse op f 750; voor die der 2de klasse op f 650; voor die der 3de klasse op f 550; voov dio welke bijzonder be last zijn met het toezicht op de jacht en visschenja. der 2de klasse op" f 620h. der 3de klasse op f 525een en ander te rekenen van 1 Januaii 1877, K. II. Prins Fmlcrik begaf zich gistei en- namiddag te 4 u.lO m vei gezuld van Z. D, II. don Piins von Wied, die oei gisterenmiddag te, 1 ure uit Duitschland alhier is terugge- keeid, nahr Bei lijn, ten einde het geboortefeest vau den Dnitschcn Keizer bij te wonen. Uit Berlijn wordt gemeld, dat ia de pro vincie Pommeien voor den prijs vau ruim een half millioen mark een groot landgoed aange kocht is voor den Prins von Wied. Het" be-

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1