Geiiiewis Jmclteii. Kerliitm ,v-4;tVc hoorde tot de bezittingen van den Vrijheer v. Bibra, den liberalen afgevaardigde voor Neu- wied-Altenkirchen. om alle rechtbanken on kantongerechten, te ontbinden. Hij vergelijkt de leden der Kamer bij kinderen, die wet vuur hebben gespeeld en hoopt, dat de Eerste Kamer het werk harer zuster ongedaan zal maken, indien niet do Mi nister v. Lijnden zelf tot inkeer komt. Het gerechtshof te 's llage heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de beide jl. Dins dag behandelde beroepen van vonnissen der rechtbank te Rotterdam, waarbij twee inwo ners van Kralingen wegens het aanleggen en houden van loterijen, niet bij de wet toege laten, tot f 300 boete zijn veroordeeld. Alleen voor zooveel de opgelegde straf!on betreft, wer den de vonnissen vernietigd en eene boete van f '100 voor eiken appellant uitgesproken. Uit de lijkschouwing van het kind uit de gemeente Loosdninen is gebleken, dat de dood niet hot gevolg is geweest van den door den ksveekeling toegebraehten slag. Eerstdaags wordt het visum reperlum ingewacht. Vad Omtrent de ramp, Vrijdag aan de Noord zeehaven voorgekomen, weidt men aan het "Vad. uit Wijk aau Zee, dat van drie mannen, waarvan twee gehuwd en een bovendien vader, die er bij zijn omgekomen, de lijken zijn ge vonden. Het vierde lijk, dat van een Eugelsch- rnan, wordt nog vermist. Zaterdag werd de locomotief door de stoornkraan uit zee opge haald. De lijken van den stoker eu den machi nist bevonden zich op de plaats, waar zij vóór het neei storten der machine gestaan haddeu. Ook liet lijk van den jongeling werd opge haald, met de handen nog in de zakken, ter verwarming tegen de zich tijdons het ongeluk juist ontlastende sneeuwbui. Rotterdam. De te dezer stede gevestigde Vereeuigiug van oud-Necrlandsch Indische strij de) s is door den Koning met den eerelitel van Koninklijke Vereeniging begunstigd, zoodat zij vooi taan den naam mag dragen van Konink lijke Vereeniging van oud-Indische strgders onder de leus »Je Maintiendrai," l)en Haag:. De politie is geslaagd in het opsporen der vijf personen, verdacht van ver leden week Maandag iu de Paulus-PoLerstraat een agent van politie moedwillig te hebben mishandeld en in een sloot geworpen. Zaandam. Jl. Zaterdag ochtend is door het inslaan van den bliksem in een watermolen staande in den polder Oostzaan, de man, die met zijn gezin aau tafel was gezeten, opge nomen en tegen den schoorsteen geworpen, waarna hij onmiddellijk dood bleef; een meisje bekwam hevige kneuzingen aan het geheele lichaam, een tweede meisje verkeeit in vvezen- loozeu toestand, de vrouw is vrij gebleven en de hond werd ook gedood, Terschelling. Willem Barendsz zag alhier het levenslicht: vandaar, dat men op zïjne geboorteplaats een aau zijne nagedachtenis ge wijd gedeukteeken gaarne zou wenschen op te richten. Eene commissie heeft zich daaitoe geconstitueerd, die de middelen overweegt om de zaak tot stand te biengen. Moppe!. 'De veehandel naar België en Frankrijk wordt levendiger. De aankoop betreft voornamelijk neurende (op ka'.ver staande) koeien. Men besteedt voor dit soort ri."-';- ;u be trekkelijk hooge prijzen; van f 190 a .10 per stuk. Ook in vette koeien gaat veel 'om. Uit Frieslaud en Groniugerlaud, uit de kleistrekeu, passeeren alhier dagelijks per spoor prachtige soorten, die tot zelfs f300 en meer, geldeu. Utrecht. Alhier was iu de algeloopen week het sterltecijfer grooter dan liet geboorte cijfer. Dit komt iu groute gemeenten eu iu ge wonen tijden zelden voor. na acht dagen op de golven te hebben rond gezwalkt, een 8-jarig meisje gevonden, gezeten' op een stukje dak der ouderlijke woning,-ge dekt door de oude jas van haar vader, haar. in de ure des gevaars nog tijdig toegeworpen. De heer II. C. Ribbius, predikant te Druten, gaf voor dat kind bij de wed. Wermnskerken te Tiel een boekje uit, »Johanna van Beek* wonderdadig gered," rnet liet portret der ge redde. Uit de opbrengst van dat boekske kon aan Johanna in een pensionaat een goede op voeding worden bereid. Zij werd verloofd aan een candidaat-notaris en nu dezer dagen is haar verloofde tot notaris benoemd en treden zij weldra iu den echt. Een misdaad, waarvan men ijst, is te Clichy gepleegd. Iemand heeft zijne moeder op de gruwelijkste.wijze vermoord, liet monster "greep het slachtoffer bij de haren en bonsde het hoofd zoolang tegen den grond, tot dat de vrouw een lijk was. Toen liet onrnensch gevat werd, waren zijn gezicht en handen met bloed bevlek!. De heer Chaudelon, een Belgisch inge nieur, heeft eeue slemmachine vervaardigd O waarvan de inrichting op 't volgende neerkomt. Elk kiezer ontvangt van den president van 't stembureau zooveel ballen als er personen ge- kozeu moeten worden. Hij gaat daarmede naai* de machine en werpt ze in de galen, die be stemd zijn voor de personen die hij wil kiezen. Die gaten kunnen niet meer dau ëén bal bergen, en eerst de kiezer zelf doet herri wegvallen door 't openen en sluiten van de deur doof welke hij het bureau verlaat. Zoodra dau de ballen vorder loopen, gaan zij door een tel machine, die zij door hunne zwaarte in be weging brengen, geven, evenals bij gasmeters, 't aantal stemmen aan en loopen vervolgens langs een gemeenschappelijke goot terug naai' den president, die dezelfde ballen aan een volgenden kiezer kan geven. Naluui lijk zijnde telmachines gedurende de stemming afgesloten, doch zij geven onmiddellijk du alloop der stem ming 't getal stemmen aau op eiken kandidaat uitgebracht. Van alle ziekten, die dagelijks de sterflijst vermeerderen is de longtering zeker de meest algemeene, de incest wanhopende voor de huis- gezinnen. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna oveial geleerd, dat de teer, die een baretachtig product is van de dennen, een zeer merkwaardigen en gelukkigen invloed heeftop de zieken, die aan tering of bronchites lijden. De beste wijze om de teer te gebruiken is iu den vorm van kapsules. De Teerhapsuks van Ouyot zijn een der rneest populaire genees middelen voor bovengenoemde ziekten. Gewoon lijk neemt men twee kapsules telkens voor men gaat eten. De weldadige invloed doet zich spoedig bemerken. Oiri zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft, moet men op de drie kleurige haudteekoning van den heer Gnyotf op liet étiquette letten. Te verkrijgen te Schie dam bij D. MALTI1A Gz, en in de meeste Apotheken. "Nod. Horv. Kerk. Beroepen: te Hellevoetslttis, van CoeveidenAdiin»!, te Hai dei wijk. Ridderkerk, G. H. van Kasteel, to Giessen Nieuwkcrk'. Weesp, W. van Markent0 Ihimmelo. Wezepo, A. G. Uarger, te Giethoorn. Nienwpooit, (classis Gouda), \V. Kaijenbelt, te Bode- graven. Bedankt: voor Breskcns, .T. G. YV. Krol, te Bin- ther. Oudega, P. .1. Mouton, te Ophemert.Ylis- siugenP. N. Pikaar, tu JRhenen, Hoofdplaat, W, II. Dekking, kand. Leni-sum, E. Bargcr, te Lunte-' ren, Grijpskerk, Dirkslnnd en Nieuwe Tonge, P, Baitstrn, te iilnndert. Aangenomen:" naar Vun'rsche, J. II. GuUlenarmf te Oostheim. Dubbeldam, II. II. van Oostrom Soedef te St. Jansga, - - - a K t SCHIEDAM, 20 Maart 1877. Heden herdenkt onze geachte stadgenootde heer mr. K. A. Poortman, de veertigjarige uit oefening zijner notarieele praktijk, bij welke ge legenheid, naar wij vernemen, hem vele bewijzen van belangstelling te beurt vallen. De Slaats-courant behelst de volgende opgave van de op 15 Maart 1877 in de onder staande entrepots aanwezige hooveelheid bui- tenlandsche ruwe suiker: Amsterdam0,242,301 kilogr. Rotterdam 2,717,783 Schiedam Dordrecht Middelburgs Totaal "8,960,144 kilogr. Onder de opgave der brieven, geadreeseerd non onbekenden, over de 2e helft der maand Februari, welke aan het postkantoor to Rot terdam schriftelijk door geadresseerden of afzen ders kunnen gereclameerd worden komen o. n. voor: J. Braat te Maasland, K. Iloogendyk te Schiedam. De Staats-courant van lieden bevat de nominative opgave van de Europeesche officieren, onderofficieren en soldaten, overleden na evacu atie uit At-yin, voor zooverre daaromtrent tot op den 'lOdon Februari 1877 bij het departement van oorlog in Nederlamlsch Indie bericht was bekomen. (88ste vervolg.) Naar wij vernemen zal eerstdaags eene volledige uitgaaf verschijnen van de werken van den Ouden Heer Smits. Deze uitgaaf zal bezorgd worden door zijn vriend, den lieer Bodewijk Mulder en een levensbeschrijving met portret bevatten. Naar men verneemt, heeft de heer v. Baumhauer, onlangs tot algemeene verbazing benoemd als inspecteur van liet Lager Onder wijs in Noord-IIolland, geen vergunning kun nen krijgen, om deze betrekking tegelijk met die van secretaris der Ilollandsehe Maatschappij van Wetenschappen te Haarlem te bokleeden. Zaterdag 11. zou hem die vergunning door direc teuren geweigerd zijn. Daar men vermoedt, dat de heer v. Baumhauer het secretariaat boven het inspecteurschap verkiezen zal, zou er dan een nieuwe inspecteur benoemd moeten worden en zou er aldus, wat de heer Heemskerk ge wikt had, nog ten goede beschikt kunnen wor den. (IV. JR. Ct.) Een particuliere brief van een marine officier, gestationeerd op tie kust vau Atsjin in do nnbyheid van Simpang Olim, 6 Februari 11,, behelst o. a. het volgende: »Het is hier andere op Atsjin zeer gezond; althans aau boord van de schepen heeft men veel minder zieken dan op Batavia of Soera- baia. Als de boel hier maar eerst een beetje op orde is geloof ik dat Atsjin ons wel voor deel zal opbiengen, en zoolang zal het nu ook wel niet meer duren, wat sommigen ook jam meren. Als die lui'/elven eens een kijkje konden komen nemen op Oleh-leh, Bras, Edi, Pedir, zouden ze geloof ik heel raar opkijken dat het hier in dien korten tijd al zoo vooruit gegaan is. In Oleh-leh en den kraton is het werkelijk alsof je in eeu gewone provinciestad komt. Tot het afleggen van het voorjaars examen ter verkrijging eeuer akte in eeu der vakken van iiet lager ouderwijs hebben zicli 500 candidaten aangemeld, waarvan 221 vrouwe- .lijke en 285 mannelijke kandidaten. Voor de hoofdemder wij zeisakte hehbeu zich opgegeven k\'60 kandidaten; voor de hulponderwijzereakte 'voor de akte als hoofdonderwijzeres 12, JHïjJais hulpondervvijzeres 49. Heftig trekt Prof. Vreede in het V. D. ïtJiVI-wvl-e >- velde tegen het besluit der Tweede Kamer f l- Een hort o roman. Bij 'den' watersnood vau 1801 werd Tc Leeuwen,' ua de doorbraak,

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2