Eimienlaiiluiie Eericlui A". 1877. Maandag 9 April. m 413Ï. lint Kennisgeving. Vil' Een en Dertigste Jaargang. IIIBK.tr: XAKIV, E, 131. B(| tlcze Courant behoort een Bijvoegsel. Beschrijving der Personele Belasting en der Patenten. Ingingen welke door de Wet van den 9 April' DEN 1IAAG, 7 April 1S77. Z. M. de Koning wordt Dinsdag a. s. te Amsterdam verwacht. Ook H, M. de Koningin en II,II. K.K. II.II. de Prinsen Hendrik en Alexander zullen dien dag uit de residentie naar Amsterdam vertrekken. SCHIEDAM, 7 April 1S77. De Minister van Financiën heeft vast gesteld de 294sle staatslotei ij en bepaald dat die zal bestaan uit 21,000 loten, 10,500 prijzen en 2 premiën. De collecte wordt geopend op Maandag 7 Mei 1877 en gesloten op Zaterdag den 19 Mei daaraanvolgende. De trekking van de onderscheidene klassen geschiedt veertien dagen de cene na de andere. Die van de eetste klasse vangt aan den 4 Juni terwijl iu do vijfde klasse de laatste 100 uommers getrokken worden op Zaterdag 25 Augustus iS77. Blijkens het verslag der te Botterdam - gevestigd Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen zyn thans stations gevestigd to Ter Heyde, 's Gravesande, Maas sluis (Nieuwe Waterweg), Brielle, Ouddorp, Brouwershaven; Ziurikzee en Burchtsluis, en "Vlissingen. vin de laatste' drie jaren zyn 97 mensehenlevens door de hulp der bij de Maat schappij iu dienst zijnde vaartuigen en man schappen behouden gebleven. Voorts zijn wegens gedane diensten toegekend 3 gouden, 3groote zilveren, 15 zilveren en 9 bronzen medailles. Uit het fonds van mej. Ida Maria de Kaath is in de laatste drie jaren aan 100 weduwen of nagelaten betteklcingen van in de uitoefening van hun beroep omgekomen Nederlandsche zeelieden ondersteuning verleend, te zamen ten ten bedrage van f8000. Intusschen zijn de vaste inkomsten in de laatste jaren, voorna melijk door vermindering van reederijen en assurantie-maatschappijen, achteruitgegaan, zoo dat directeuren dan ook een beroep op alle belangstellenden doen om verdere medewerking en ondersteuning ter instandhouding en uit breiding der zaak te verkrijgen. Uit Vlissingon schrijft men aan de Midd. Gt. dat van de visschersloep de Zeeuw door de Engelsche visschers een bakenton met baken- lijn en twee lijnen want zijn gestolen. Dit is reeds de tweede tnaal dal zulks geschiedt, Ook van andere vaartuigen hebben die Britten der gelijke voorwerpen geroofd. - Ilet is te bejammeren, 'dat een regeering, zoo hooghartig en prikkelbaar als de Britsche, die zich tot in de afgolegenste landen doet gelden als do belangen van een barer onder danen gekrenkt wordenniets weet te beden ken om zoodanige rooverijou die gedurig voorkomen, te beletten. Ook der Nedetlandsclte regeeriug schijnt daartoe de macht te ontbreken. Hcrwijneu. De SOjarige landbouwer A, de IC., in deze gemeente, deed verleden week aangifte van do geboot te eener dochter. Een krasse" man! Vlissingon. Een zeer belangrijke arrestatie heeft hier in den avond vau 28 Maait op een der mailbooten plaats gegtepeu; een arrestatie die ten duidelijkste bewijst, dat oen politiebeambte op een gegeven oogenblik door gevatheid en intelligentie der justitie onschatbare diensten kan bewijzen. Ziehier iiet geval. De politie alhier ont- ving even vóór bet vertrek der mailboot een tele gram uit Brouwershaven,waariu gezegd werd, dat zekere Kloeto met zijn huisvrouw verdacht van - een poitefeuille inhoudende een aanzienlijke som in bankpapier ontvreemd te hebben thans voortvluchtig, vermoedelijk zou trachten met een Engelsch schip naar Loudou to ontkomen. De inspecteur de heer Rauch, een zeer verdienstelijk politiebeambte, begaf zich, nadat alk: passagiers aan boord waren, naar de kajuit 2de klasse, maar aangezien noch signalement, noch eenig ander kenteeken was opgegeven, was het voor dien ambtenaar uiteist moeilijk, om onder zoo'n be- trekkelijk groot aantal personen den waren mis dadiger zoo die er onder was uit te pikken. Toch. wisL hij door een zeer aardig en spoedig verzonnen list den dief met zijn vrouw iu hon- den to krijgen. Iljj ging n. I. in de kajuit, neemt de houding aan van medepassagier en 7 plaats'zich vermoeid en geeuwende opfi- j vs Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele Rijk 2,50. Afzonderlijke - 0.10. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels, f 1.00, Iedere gewone regel meer- 0,10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. 3. Dn Burgemeester en Wcthóuders van Schiedam, Gezien de besluiten van den lieer Commissaris des Konings in ilo Piovincic Zuid-Holland van tien 14 Maart jl-, litt. A. Nos. 475/1 en 475/2 (3de Afd.) Prov. Bladen Nos. 28 en 29, betrekkelijk do beschrij ving der Personele belasting en van liet Patentregt voor 1877/78; Doen te weten: 1. Dat de uitreiking van da verklaringen aan depalent- pligtigenmet uitzondering van de hierna onder nos. 3 en 4 genoemd, over het dienstjaar 1877 en 1878 zal aanvangen op Maandag don 7dcn Mei aan staande, en dat de weder inzameling dier verklaringen acht dagen daarna zal geschieden, binnen welken tijd deze verklaringen door de belanghebbenden be hoorlijk zullen moeten worden ingevuld. Dat do Registers der paUntpligtigen zullen worden gesleten uiterlijk op den Sisten Mol aanstaande, en later gecne verklaringen meer mogen aangenomen wordenwordende wijders de belanghebbenden ver wezen naar het bepaalde bij artt. 18 en 37 der wet van den 21 sten Mei '1819 {Staatsblad no. 34), handelende zoo over de verpligt'mg van hen, welke bij de algemeene beschrijving zijn overgeslagen, als over de boete tegen verzuim van- en gebreken in de aangifte zelve te verbeuren. Dat de tijd tot hot doen der aangifte door Schippers, Eigenaais van- of directie voerenden over Vaar tuigen, mitsgaders reizende Kooplieden, Commissio nairs, Fabrikanten, Factoren, Kantoorbedienden, Inlamlsehe Kramcis, Bcbitantcn van Loterijbriefjes en ondernemers van publieke vermakelijkheden, aanvangt op don 1 sten Mei aanstaande, en eindigt op den loden der/elfde maand, voor zooveel het beroep niet in den loop des jahrs woidt aange vangen on met dien veistande, dat do Schippers of diiectie voerenden over Vaartuigen ivelko gein nik ■zouden kunnen maken van het vermogen, hun krachtons par. 19 en 20 der 10e tabel toegekend, tot aan den lnatsten Mei, mot de vertooning van liet bewijs van gedane aangifte zullen kunnen volstaan, welke aangifte zal behooi en te geschieden ter Secretarie iler Gemeente. Dat de uitreiking van de verklaringen aan dopatent- üigiigen, vet meld onder nos. 37 tot 40 van tabel XIV der wet, zijnde Slijters in Wijnen, steilte dranken en likeuren,'i'nppois, Kroegboudeis, Koffij- huishouders enz., zal moeten geschieden onverwijld na het ingaan van het belastingjaar; zijnde voorliet jaar 1877/78 op den eersten Mei n. s., terwij I deze na ailoop van drie dagen zullen opgehaald wolden. 5. Dat de beschrijving voor de Personele Belasting voor dagdienst van 1 Mei 1877 tot den laatsten Apri! 1878, insgelijks een aanvang znl nemen op Maandag den 7dcn Mei aanstaande, terwijl degenen, welke op don 20ston dier maand geen biljet mogtcn ont vangen hebben, verpligt zullen zijn, hetzelve ten kantore van den ontvanger der Directe Belastingen fe doen afhalen, en aldaar, behoorlijk ingevuld, terug te bozoigcn vóór den 31 derzelfde maand; strek- kende verder tot naiigt, met betiekking tot de berekening van don aanslag voor de Hum waarde, do Deuren en Vensters en de Hanidsteden, dat de bevolking van do kom dezer Gemeente bedraagt een aantal van 21427 zielen. ,0. Dat, ingevolge nrt. 29 par. 2 dor wet van den 29sten Maart -1833 Staatsblad no. 4), tot Tegenschatters in deze gemeente zijn benoemd de lleeron: MAT- TIHJS VAN ERKEL, AREND VAN DEN BERG, MAR'ITNUS WOUTERLOOD on JOHANNES FRAN- CISCUS RO'/.ESTRATEN. 7. Dat bij bezwaarschriften tegen de aanslagen in zake - do personele belasting en het patentregt, ingevolge art. 1 der wet van 4 April 1870 {Staatsblad no. 00) behoort te worden overgelegd, een duplicaat van hct( aanslagbiljet, tegen betaling van 5 cents hij 'Jou Ontvanger verkrijgbaar gesteld. Wordende voorts do Ingezetenen aandachtig gemaakt i. •1869, {Staatsblad no. 59) in de Wetten betiefl'ende de Personele Belasting van -1833 en 1843 zijn gebragt en wol bijzonder op de volgende artikelen der Wet van 1869, te weten*. Art. 5, waarbij is bepaald, dat de belasting niet is verschuldigd wegens de eeuige vrouwelijke be diende, overigens naar do eerste, derde of vierde klasse belastbaar, in dienst van den belastingpligtigo, welke geeno andere' bedienden houdt en vier of iiieor eigen of aangehuwde kindeien, kindskindeien of pupillen bij zich heeft inwonen, die op den eersten Mei des ]itars, waarover de belasting loopt, jonger dan een en tmntig jaar zijn. Art. 7, houdende bepaling dat de twee eerste paragrnphen van art. 27 der bovengenoemde wet van '18113 Worden gelezen nis volgt: 1. Die na den '15 Mei een perceel in gebiuik neemt, is voor dit perceel do belasting naar de niereerste 'grondslagen voor den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, vmchuldigd. 2..Aan den belastingpligtige, die in don loop dos dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende goedeien of iemand in zijne dienst achter te laten, wordt ontheffing verleend van zijn aanslag naar de vier eerste grondslagen vo°r den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, indien daarvan door hem, binnen den tijd van eene maand, vol gende op die waarin hij het perceel verliet, tegen bewijs, schriftelijke aangifte is gedaan ton kantore des ontvangers, op den aldaar kosteloos verkrijg baar biljet. De ontheffing wordt ook verleend over het driemaande- sïijksch tijdvak waarin het perceel werd vei laten, indien de belastingpligtige daarna, doch in den loop van hetzelfde tijdvak een ander peteeel, waarvoor hij belast ingpliglig is, in gebruik neemt, overlijden van den belastingpligtige ticden zijne erfgenamen in dezelfde regten en verpligtingen. De aangiften, volgens het eciste en (leute lid inge diend, worden als gewone bezwaarsclniften aan gemerkt en behandeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar hot behoort, den 7 April 1877, Burgemeester en "Wethouders van Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. Bij O «r. .- 9

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1