Tersciijiit iaplijls, ipzoMerd Diasias. BuiteilandsclieBericlitsa. A". 1877. lijdag 13 April. 4134. Kennisgeving. Kenn is ge ving. Een en Dertig-ste Jaargaw^, Abonnementsprijs, per kwartaal1,85. Franco per post, door het goheele Kijk - 2,50. Afzonderlijke nommers- 0,10. BUBRilli; MiiKKV, JB, ISA. Advertentieprijs: van 110 gewone regels. 1 00. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgdngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junij 1875 {Staatsblad n". 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan THEODORUS DE GRAAF en zijne regtverkrijgendenvergunning is verleend om het pand staande en gelegen aan de West- Fraukelandsohe Laan, kadastraal bekend onder sectie E. no. 1594, in te rigten tot bierbrou werij. Schiedam, 12 April 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DI.1K VAN MATENESSE. 45« Secretaris A. W. MULDER. Inrlgdngcn welke gevaar, schade of binder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken om ver gunning o. Van de firma J. II. VAN GENT, tot plaat sing van oen Stoomwerktuig van 2 paardenkracht, in hare Biauderij aan de Nieuwe Ilaven, Wijk G, No. 195, kadaster sectie E, No. 1328. b. Van O. J. WOUTERLOQDtot plaatsing van een Stoomwerktuig van 2 paarden kracht. iu zijne Branderij aan de Warande, Wijk G, No. *191#, kadaster sectie E, No, 1449. c. Van de firma GEBRs. HOUTMAN, tot plaatsing van een Stoomwerktuig van 2 paardenkrachtin hare Branderij aan de Weslvest, Wijk A, No. 254, kadaster sectie C, No. 434. d. Van G. F. J. BEUKERS, tot oprigting eener Branderij op een gedeelte van het perceel open grondgelegen aan de Noordvestgracht in den Nieuwlnndschen polder, kadastraal bekend onder sectie F, No. 1000. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2en Junij 1875 {Staatsblad no. 95); Doen te weten Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderdo g den 26 April a. s., des middags ten 12 ure, ten Rand omize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen liet oprigten dier iurigtingen te brengen en die mondeling of schrifte lijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór liet tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge meente van de schrifturen, die ter zake mog- ten ziju ingekomen, kenuis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den *12 April 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. 25b Secretaris A. W. MULDER. DülTSCHLASl). i Overeenkomstig het besluit van den Rijks kanselier worden al de ten opzichte van de runderpest in den laatsteu ;tijd voorgeschreven buitengewone maatregelen opgeheven omdat de ziekte als geweken kan worden beschouwd. Een Keizerlijke kabinetsorder van 10 dezer bepaalt, dat aan den rijkskanselier een verlof wordt verleend tot Augustus. De vervanging van den rijkskanselier geschiedt op dezelfde wijze als bij liet vroegere verlof in *1872, wat de binuenlandsche rijksaangelegenheden be treft door den president van de rijkskanselarij Hoffmann, de buiteulandsche rijkszaken door den staats-secretaris Bülow, in Pruisische aangele genheden door den vice-president-minister Campliausen. De Keizer behoudt zich echter voor ook gedurende het 'verlof den raad van den rijkskanselier in te wijinen. Te Berlijn is alweer^en ultramontaansch journalist, tie Landdagafgevaardigde Cremer, oud-redacteur der Qermania, tot gevangenisstraf veroordeeld wegens beleediging van den Koning van Beieren. Uit Koningsbergen wordt bericht, dat de scheepvaart geopeud is. OOSTENRIJK. Uit Ragusa wordt van 11 dezer gemeld Tusschen de Miriditen en de Turken hebben er sedert drie dagen aanhoudend gevechten plaats gehad. De Montenegrijuen zullen de demarcatie-lijn bezetten en eene verdedigende houding aan nemen. II 1 G 1 e. Te Antwerpen is tot lid van den Bel gischen Senaat gekozen baron Osy, clericaal; hij verkreeg 450 stemmen meer dan de liberale kandidaat de Bosschaei t. Er heersebte Dinsdagavond groote opgewon denheid naar aanleiding van de verkiezing. Benden van clericalen en liberalen doorkruisten de stad onder het zingen van liederen. Er hadden eenigo standjes doch zonder ernstig karakter plaats. Verschillende personen en agenten van politie bekwamen ernstige wonden tengevolge van projectielen die onder do me nigte werden gewoipen. Een twaalftal per sonen werd gearresteerd. De burgerwacht, die door den burgemeester was opgeroepen, is nog steeds "onder de wapenen. T U li K IJK. De Kamer heelt met 65 tegen *18 stemmen zich definitief veiklaard logen eiken afstand van grondgebied aan Montenegro. De Turken ontwikkelen eene groote be drijvigheid; 24KtÖpp-knnomien worden opnieuw verwacht ter verdediging van den Donau-oever. Zes bataljons met paarden en amriiuuitie .voor de artillerie zij o den 10 dezer te Yarni ont scheept. Sadyk-Pacha heelt een contract ge sloten voor de dagelijksche levering van levens middelen. 30,000 zakken meel zijn deze week naar VViddin gezonden, waar eenige duizenden soldaten werkzaam zijn ter voltooiing der bui tenwerken. Het territoriale leger in het Vilnjet vau den Donau is reeds onder de wapens. Men verzekert dat het geheele territoriale leger nog niet 200 bataljons vermeerderd zal worden. R U 8 L A ND. Het Journal de St. Bèlershourg zegt, dat ten gevolge van de beslissing van Turkije teu op zichte van het protocol een nieuwe overweging door de mogendheden noodzakelijk is. De corr. Agence Eusso meldt dat de Turksche gezant te Petersburg tot dusver de verwachte circulaire ziju er regeering nog niet heeft overhandigd. Men gelooft aldaar dat in die circulaire de eischen der Mogendheden ten- eenenmale zullen afgewezen worden. ITALIË. De Unit a Ca/tolica bericht, dat op het "Vaticaan de gunstigste berichten ontvangen zijn van de nuntiussen aangaande de denk beelden der Mogendheden ten opzichte der allocutie van '12 Maart. Het blad voegt er bij, dat de Mogendheden binnenkort maatregelen zullen voorstellen, rustende op de overweging, dat Rome als zetel van het Hoofd der Katholieke wereld, in een exceptioDcelen toestand verkeert, 't geen ook door de Italiaansche Regeering, die eene wet in 't leven heeft geroepen tot verzekering van 's Pausen volledige onafhanke lijkheid, erkend is. De Diritto meeet te weten, dat de Paus aan de Christenen in het Oosten liet recht ge schonken heeft hun patriarchen cu hun bisschop pen te benoemen, behoudens de aanvraag te Rome voor de kanonieke instelling. GRIEKENLAND. Er broeit weder oen opstand op Cretin Het schijnt echter, dat de Creteusers wel meer onafhankelijkheid en billijke rechtspi aak, maar geen vereeniging met het Grieksche konink rijk verlangen. De Grieken hebben de Serviërs in hunnen oorlog tegen Turkije wel niet ondersteund, maar zij hebben toch ten behoeve van de gekwetste Serviërs een collecte gehouden, welke 23,688 drachmen heeft opgebracht. PBASKK IJ K. Het wordt bevestigd, dat de Porte het pro tocol en de verklaring van Schouwalofï ver werpt. De Porte spreekt er niet van een ge zant naar Petersburg le zeuden, maar heeft ook niet te kennen gegeven, dat zij dit niet doenzal. Men hoort van troepenbewegingen in Rusland. De toestand is ernstigmaar niet hopeloos.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1