Bnitenlandsche Bericliten. BinuenlatidsGlie Berichlen. Geienils Berichte! van Maandag 23 April 1877. OOSTENRIJK. Eea telegram van 20 dezer uit St. Peters burg aan de Bolit. Oorr. meldt, dat de reeds aaagekoadigde circulaire van GortschakofT tot dusverre nog niet verzonden is, daar het open baar maken der besluiten van de Russische regeering tot den 29 dezer maand uitgesteld is. De terugreis des Keizers van Kischeneff naar St. Petersburg zal den 30sten plaats hebben. De sedert 13 jaren, tusschen Rusland en Rumenie hangende kwestie omtrent klooster goederen is definitief ten voordeele van Rumenie geregeld. Een vorstelijk besluit is te Bucharest ver schenen, waarbij'1 de mobilisatie wordt gelast van het staande leger, het territoriale leger en de reserve; ook de burgerwacht wordt onder de wapenen geroepen. De Kamers zijn tegen 26 dezer tot een buitengewone zitting bijeenge roepen. De 1lomunal bevat een door Demeter Biatianu geteekend artikel, waarin deze zegt: Het is onze plicht tegen de schending van Rumenie's grondgebied, van welke zijde zij ook n.oge komenten aanhoore van Europa te protesteerende legersdie in strijd met dit protest, in 't geval eener hoogere noodzakelijk heid Rumenie zouden wenschen door te trekken, moeten van ons de bepaling der zone en de regeling der voorwaarden, waarop zij kunnen passeerenontvangendie legers echterdie zonder dergelijke regeling onze grenzen over schrijden, zullen als vijand behandeld worden. RUSLAND. Nadat aan de Porte van de zijde van verscheidene mogendheden kenbaar gemaakt was, dat de neutraliteit van Rumenie door geen tvactaat gewaarborgd isverklaarde zij volgens de Agence. liusse, dat zij, zoodra als de Russen Moldavië binnenrukten, onmiddellijk eenige strategische pumen aan den Donau bezetten zou. Uit St. Petersburg svordt gemeld dat de C/aar direct naar Kischeneff vertrokken is. Zouüer Moscou aan te doen. De minister van oorlog vergezelt hem. Men verzekert dat aai ts- hertog Albrecht ie Kischeneff verwacht woidt. ENGELAND. Een bericht aan de Times uit Konstan- tinopet van den 20 dezer bevat, dat de Poite rekent op de neutraliteit van Oostem ijk ,pu ,op de bemiddeling van Frankrijk. Het uitzicht top den ,aanstaanden oorlog boezemt Turkije vrees in. Het zou gaarne het oor wjilen jeeneu aau voorstellen tot eene vredelievende .schikking, zoo hof daartoe niet te laat is. Volgens een bericht uit Rome. aan $de Daily News tiacht de ultramontaansche partij door tusschenkoinst van Msgr Czaski, een bloed- verwant van de Prinses Odescalchi, een opsta :1 in Russisch - Polen te weeg te/(bropgftn0 De bsieven, die over deze zaak wordfia g visspJd, 'onien,, over Obstenrijk verzonden.* Koeriers vem;ekken van het Vaticaan over-Wbgnep jeu vandaar naar Lember'T. E It A N.K RIJJK,,',, Hat Memorial diplomatique bevestigt het gerucht, dat door de omgeving van den Sultan met ijver onderhandeld wordt met een agent van ügnatieff te Koustantinopel. Mahmoud Da- mad-Paeha en Reauf-Pacha stellen alles in 't werk om een vergelijk direct met Rusland tot stand te brengen. AMERIKA. De democratische gouverneur Nicholls be schikt over een genoegzaam aantal ledeu in de beide Kamers om die wettig te constitueeren, President Ilayes gaf gisterenavond een officieel feestmaal ter eere van de Grootvorsten Constanlijn en Alexis van Rusland, waataau de gezanten en het corps diplomatique deel namen. SCHIEDAM, 21 April 1877. Naar men verneemt is bij den Raad van State ingekomen een wetsontwerp tot wijziging der successiewethoudende invoering eener successiebelasting in de rechte lijn. De uitvoer van vee in de drie eerste maanden van 1877 uit de noordelijke provinciën wordt geschut op p. m. 20,000 stuks, vertegen woordigende een kapitaal van 3 '/2 millioen. De Goesche Ol. verneemt, dat de Jubilee zangers een goed deel van de opbrengst hun ner laatste uitvoering voor 't asyi-Steenbeek hebben afgestaan. De Jiumtlode meldt: Onlangs is eender zalen van liet Trippenhuis te Amsterdam, die waarin Rembrandt's staalmeesters hangt, eenige dagen gesloten geweest. Aanleiding daartoe gaf de ondekking van pen sierlijk houten plafond met beeld- en schilderwerk, waarvan het mid delvak een mythologische voorstelling vei toonde. Thans is het linnen, dat deze, zoideting verborg, weggenomen en wordt het plafond hersteld. Men mag onderstellen, dav ook ïd de andeie zalen zich dergelijke plafonds bevinden. Thans ziet men er slechts linnen bekleedsels met pa pier beplakt, en driemaal in geelachtige lijtnige olieverf overgeschilderd. Bij den heer J. B. Timmer te Dordrecht is een wondervisch te zien van '10 voet lang. Er zijn, geiooven we, wel dames die eenigszins opzien tegen het doen van bestel lingen aan de bekende Parijsche manufactuur winkels. Zien ze echter hoe anderen zich door de moeilijkheid van het Frausch heenslaan, dan zal haar schroom wel wat afnemen. lAdolphine" deelt daaromtrent in de Zuiph. Ct. een paar meikwaardige staaltjes mede, Eene bestelling uit Zeddarn, van 19 Februari Jl.luiden als volgt»Sluur gezwind staaltjes veur een jurk van bientje, 't mot veur Poaschen dienen. Ik reken op oew." Een juffer uit Raalten spreide hare taalkeunis als volgt ten toon: Raalten, 1 Maart'1877. vEnfoyez .aciets de poussière pour japons. Uw Dv. Dr. Kaatje Jansen," 1 Scheveningen. Jl. Zaterdag had men.weder- een meuschenleven .te betieuim Een matroos" die direct bijide landing derschuittmet touw - en anker naar,den wal ging, verdweeu in de diepte, 4 uren later haalde men zijn dijk op. Ylissingcn. Dinsdag avond iseeaScheve- niogsche bom mót visch alhier biimengeloopen, die zich naast1 een Eugelschen visscher vast- meerde. Ta! van kooplustige lieden bestormden de bom en liepen over de Engelsche schuit heen. Dit begon eindelijk de- E gelsuhen ,.te vervelen, zoodat zjj hun ladder wegnamen. Toen ontstond er twist, waarbij een man te water raakte. De politie maakte aan de zaak een einde door harerzijds een ladder beschik baar" te stellen. Aan de Times wordt uit Philadelphia een ontzettend onheil bericht, dal Woensdag 11 dezer de stad St. Louis heeft getroffen. Het »Southern Hotel," een der grootste hotels in die stad, zes verdiepingen hoog en ruimte be vattend voor 700 gasten, is des nachts ten Half twee een prooi der vlammen geworden. De brand is in een der vertrekken gelijkvloers uitgebroken; maar, langs de elevators'opklim mende, hadden de vlammen binnen 10 minuten de zesde verdieping bereikt, waar het dienst personeel sliep. "Weinige minuten daarna waren' de drie bovenste verdiepingen met een schier ondoor- dringbaren rook gevuld, zoodat de bewoners der kamers naar de ramen snelden om langs dien weg te om,komen. Intusschea was de rook'in sommige vertrekken zoo dik, dat de gasvlam men werden uitgedoofd en hierdoor de redding schier onmogelijk werd. Aanstonds waren biaml- spuiten ter plaatse aanwezig en nog mocht het door ladders, tegen liet gebouw opgesteld, aan onderscheidene dames en kindei eu in uachtge- vaad gelukken aan de vlammen te ontkomen. Meer dan 20 gasten, hoofdzakelijk vrouwen, spiongen uit de bovenste verdiepingen naar beneden en verloren daarbij schier allen het leven, terwijl andeien van hun beddegoed eeu koord maaktenwaarlangs zij ontkwamen. De bewoners der lagere verdiepingen bleven meeren- deels ongedeerd. Van hen, die hooger gehuisvest waren, meent men dat niet minder dan '100 in de vlammen zijn omgekomen. De Duitsehe consul, dr. Gerlach, sprong uit het vensteren brak zijn been. Anderen uitwendigi onverlet hadden echter door schrik en angst hun ver stand verloren. Na verloop van een uur was het inwendige van het huis geheel verteerd en stortten dak en binnenmuren in. Terwijl de materieele schade op een millioen p. st. wordt begroot, heeft deze ramp natuurlijk algemeen den diepsten indruk gemaakt. Te meer waar schijnlijknadat onlangs in diezelfde stad ook het Protestantsche weeshuis door de vlammen werd vernield. De Duitsehe schrijver Spitzer zegt over vrouwelijke schoonheid 'o: a,Giet volgende: In onzen tijd van caoutèhouc en '.vatten, chignons en Amerikaansche tandmeesters kan-'' men zich alleen nog houden aan -de oogen eener vrouw; want deze laten zich niet kunst matig kleuren of door andere vervangen.-" Als mooie viouwen valsche oogen hebben, ,danzyn l«et, goddank, althans haar eigen oogen. Hèt salicyl-zuur, dit moderne algemeene hulp- en 'geneesmiddel, is thans ook als genees heer van stijfsel opgetreden.- Wauneer men" eenige druppels er van in veischgekooktestijf- seb giet, wordt deze er door gevrijwaard van zuur worden, zelfs indien zij langeu tijd in een warm vertrek staat; en zelfs, wanueer zij ge heel verdroogd is en door een weinig warm water weder week wordt gemaakt, is zij nog bruikbaar. Om den minister van Nepal in Hindos- tan, sir Jong Bahadur, vau wien wij oulangs meldden, dat zijne drie vrouwen bij zyne begra fenis vrijwillig den vuurdood kozen, wordt op sehe Courant i

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 5