ten Bosch," alwaar Z. M. op hct hordes ont vangen werd door Z. K. U. Prins Frederik der Nederlanden, die van het gevaarlijke van den toestand der Vorstin verwittigd, zich reeds in den ochtend naar dat verblijf had gespoed. Blijkbaar waren Z. M.» gelijk zijn Oom, diep bij deze droevige ontmoeting bewogen. I. M.zoomede de verdere leden der Vor stelijke Familie, zijn 11a een uur ioevens naar de residentie vertrokken, daar de berichten toen eenigszins gunstiger luiddenen de Lijdercs eenige rust genoot Ook Z. IC. II. Prins Hendrik, die zich te •Leeuwarden bevond, beeft naar Hnrlingen bericht gezonden, dat hij van zijn voornemen afzag om aldaar de plechtigheden van dezen dag bij te wonenen is onmiddellijk naar den Haag teruggekeerd, alwaar zich dus thans de geheele Vorstelijke familie bevindt. Groot is ile deelneming, onder alle standen in de residentie, gelijk zeker allerwoge in bet Vaderland, bij de ziekte der geliefde Vorstin wier herstel zoo algemeen, vurig wordt afge smeekt. Z. I(. II. Prins Alexander, die zich op ïhel Huis ten Bosch" bevindt, heoft een rustigen nacht doorgebracht en is herstellende van zijn zware verkoudheid. SCHIEDAM, 1 Juni 1S77. Het telegrafisch bericht, omtrent den toe stand van II. M, de Koningin heden namiddag te 5 uren 27 -minuten ontvangen en onmiddellijk 'als bulletin aan onze geabonneerden alhier verzonden, luidt als volgt: Heden nainldilag 1 uur. Dc toestand der Koningin is voor 't «ogenblik niet zoo gevaarlijk als heden «chffend. Tot hoofdonderwijzeres aau de bewaar school in de Nicuwstraat alhier is benoemd Me}. M. D. de Lange to Rotterdam. lieden middag is het uithangbord van de firma Kramers en de Groot, aan den Dam alhier, door den hevigen wind afgewaaid en trof de heeien J. M. Augustijn en J. F. Tim merhalls, die voor den winkel van genoemde firma stondenop de schouderswaardoor zij ernstig gekwetst werden, zoo zelfs dat zij niet zonder luilp hunne woning konden bereiken. In den zomer van hel vorige jaar ontving de brander R. alhier een briefkaait uit den Ilaag, waarop hem eenc bestelling werd gedaan van jenever en brandewijn, ter waarde van ruim f'100. liet gevraagde werd aan het opge geven adres, den kastelein 11. in het West- O einde te 's Hago, afgezonden. Deze was echter niet thuis, toen de twee fusten werden be zorgd en was bij zijne thuiskomst verwonderd over do ontvangst van iets waarvan hij niets wist. Zijne bevreemding verdween echter spoedig, daar zich eenige oogeublikken later iemand vei toonde, die beweerde dat de sterke dranken verkeerd waren bezorgd en bij zekeren H. in de llekkelaan moesten zijn. De kastelein, die reeds op liet punt stond den lieer H. alhier te schrijven, zag toen iUmr.au af; hij geloofde aan een vergissing en vei heugde er zich over dat de zaak zoo spoedig was opgehelderd. Eenigeu tijd later evenwel ontving hij een wissel, maar dut papier moest naar zijn meeniiig ook naar de llekkelaan. Do wissel werd echter nergens geaccepteerd of betaald, betgeen den heer R. te Schiedam aanleiding gaf den kastelein uil het Westeimle in rechten aan te spieken. Zijne vordering weid op grond van gebrek aan bewijs ontzegd. IÜerop werd de justitie met de toediacht dezer zaak in kennis gesteld en bet bleek toen dat van den naam van den kastelein II. door een onbevoegd persoon mis bruik was gemaakt, dat deze de fusten onder voorgeven eener vergissing liad laten afhalen, en dat diezelfde persoon de dranken te zijnen eigen vooideele hal verkocht. Die persoon was ilu commissionair- in wijnen eu sterke dranken, in dienst van genoemden brander, L. oud 39 jaren In zijne handeling had hij echter zijn nicht, do winkelierster A. M. S. betrokken, want baar liet bij de briefkaart schrijven en met den naam van 11. uit het Westeinde ondertee kenen. Beiden stonden gisteren voor het ge rechtshof to 's IJage terecht J A. M. S. beschuldigd van valschhoid in een onderhaudscli geschrift door liet namaken eener handteekening, L. J. van het gebruik maken van dat vaischo stuk. De eerste besch. bekende de briefkaart te hebben geschreveu, maar onder voorgeven dat zij dit had gedaan op verzoek van haar neef en zonder te weten dat zij zich daardoor aan een strafbare daad schuldig maakte. De tweede besch. bekende eveneens liet hem ten laste gelegde, maar deed het voorkomen alsof bij goen plan had gehad om den heer R. te benadeeleu. Hij had den naam van den kastelein H. gebruikt omdat dezegelijk hij beweerde, hem nog een zeker bedrag schuldig was. Adv.-gen. mr. Gregory vooropstellende dal aan de schuld van de eerste besch. kon worden getwijfeld, was persoonlijk toch daarvan over tuigd maar oordeelde dat zij geheel ouder de pressie van haar neef vaisehheid had bedreven. Daarom vond hij aanleiding vour haar het minimum der sliaf, 45 dagen celstraf en eeue boete van f 50, te eischen. Op den tweeden besch. moest daarentegen, met het oog op eene vroegere veroordeeling wegens diefstal te Leiden geploegd en ook met liet oog op zijn ongunstig verleden, eeue zwaardere straf worden toege past. Ten zijnen aanzien rcquircerde adv.-gen. 3 jaren gevangenisstraf en eene boete van f50. Als verdediger trad op mr. Wttewaai, die trachtte aau te toonen, dat de eerste beschul digde zonder eenig bedriegeiijk oogmerk had gehandeld en dat er, wat den tweeden beschul digde betreft, verzachtende omstandigheden waren die lot het opleggen eener geiingo straf ia eenzame opsluiting le ondergaan zouden aanleiding geven. Na re- en dupliek bepaalde het Hof de uil- spraak op gisterenmiddag ten half vier ure. Toen heeft liet IJof de eerste besch. vrijge sproken van liet haar ten laste gelegde, daar niet gebleken was dat zij met bedriegelijke bedoelingen bad gehandeld en den tweeden bescli.met aanneming van verzachtende om standigheden, veroordeeld tol 2 jaren gevan genisstraf en een boete van f 50. Voor liet lidmaatschap der Tweede Kamer zijn nog de volgende kaudidalen gesteld: Dr. Th. Ch. ij. Wijnmalen en mi*. L. W. O. Keuclienius, door du kiesvcrceniging sNeder- land en Oranje*' te Rotterdam. Mr. L. Ëd. Leuling, door de Eerkelosche libeiale kiesvereeniging. De heer S. Iling&l, door de kies vereen iging te Leeuwarden en do kiosvereciiiging »Münal- dumadeol" en de afdeeling van volksonderwijs te Deiruun. De heer Liefiinck to Kiir.sweiddoor de Biidsehe kiesvereeniging «Hervorming zonder wsmotde." Do heer .1. P. Bre.iius, door do Dordrechlsehe vrijzinnige kiesvci ceniging. De heer II A. Insinger door de katholieke kiesvereeniging «Hegt voor allen" te UUIen/aal (district Almelo.) Mr. D. van Hek. door de kiesvereeniging «Plicht eu Recht" lo VIKsingun. Do heer .1. Voorhoeve llzn., door nnli-revo- litionaiie kiezcis te Zwijndrecht (district Dord recht.) De heer Werdoiüller von k.lgg, door do anti-liberale kiesvereeniging Kuilenburgen om- stieken kandidaat gesteld, beeft verklaard die kandidatuur ditmaal niet te aanvaarden. In dc St. Ct. No. '123 (bijvoegsel) zijn in twee overzichten opgenomen de uitkomsten der bevolkingsstatistiek over Januari van dit jrar. De reizigers uit Holland naai* België en Frankrijk, die van rond reiskaarten voorzieu zijn, kunnen met ingang van 1 Juni a.s., naar verkiezing, zonder bijbetaling de lijn Zwaluwe- Zevenbergen en ZwaluweBreda volgen. Door de Amsterdamsche Bank wordt over 1876 een dividend uitgekeerd van 4 pCl. Volgens een bericht uit Brussel aait de' Amst. Cl. hebben de Nederlandsche afget'ö'aV-- d igden ter Parijsche suikerconventie, naar aanleiding van uit's IIngc ontvangen instruction, toegestemd in het onderteekenen van de pro cessen-verbaal, hetgeen tot dusver geweigerd was. Johu Lotlirop Motley is, zooals wij gis teren reeds mededeelden, overleden. Hij stierf Dinsdag, op 6i jarigen leeftijd, ten huize van zijn schoonzoon Algernon Sheridan te Kingston, Te Dorchester in Massachusetts geboren, genoot hij zijne opleiding nan de lioogeschool te Har vard. In 1841 tiad hij in diplomatieker! dienst als gezauLseliaps-secretaris te Petersburg. Later* bracht hij jaren door in Duitschland en Neder land, waar hij de bouwstoffen verzamelde voor zij u beroemd werk, History of the Rise of the Dutch Republicdat in '1856 't licht zag. In '18G5 verscheen 't laatste gedeelte van zijn His tory of the United Netherlands, die in 1874 gevolgd werd door zijn laatste werk, The, Life and Death of John of Rarneveld, Advocate of Holland; with a view of the primary cattses of the Thirty Years' JVar. Wij Nederlanders zijn den lie^ Motley veel ver- plicht. Bij heeft, even waardeerend als talent vol, de glorierijke geschiedenis van ons verleden toegelicht en helpen vereeuwigen. Zijne nage dachtenis moet bij ons in liooge euro blijven. (N. R Ct.) Men schrijft uit bet Westlaml: Als bijzonderheid mag vermeld wordendat eergisteren reeds eeaige kinnetjes nieuwe aard appelen voor Engeland geladen werdén. Ilet- onguuslige weder in aanmerking genomen, waar door schier alles ten achter is, ja veel ten ach ter zal blijven, is liet beiicht te belangrijker, dowül de eigenlijke handel met Engeland eerst over drie a vier weken begint. De aspergeteelt is zeer slecht, en hoewel de j prijzen hoog zijnis er geen jaar bekend, waarin zoo weinig *d omgezet. i De tuinen ui er, oppervlakkig beschouwd, I over 't algemeen goed uit, dank zij het eenigs zins gunstige weder der laatste dagen; toch zeggen de tuinders, dut do bosse-, pruirno- en pereboomen veel door de nachtvorsten geleden hebben, bet beschot erg zal tegenvallen en de prijzen hoog zuilen zijn. Men meldt, dat de kerse- eu vrucht* bootnen in de Provincie Utrecht vrij gunstig staan, en wanneer geen onvoorziene omstan digheden zich voordoen, een flinke oogst kan verwacht worden. Vlaanlingon. In een vergadering van anti-revolutionaire kiezers alhier is besloten tot het oprichten eener Kiesvereeniging. onder den naam «Nederland en Oranje," welke liet Chris telijk-historisch beginsel, naar den maatstaf der Heilige Sclnift, tol grondslag heeft; met het (iocl om voor de verkiezingen voor de Eerste en Tweede Kamer, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad geschikte kandidaten te stollen, die genoegzame blijken hebban gegeven, het beginsel der Yereeniging le zijn toegedaan. Tot kandidaat voor (ie Tweede Kamer is terstond geproclameerd generaal von Wrangcl. Delft. Gisteren bad aan den consli uclie- winltel ecu treinig voorval plaats. De werkman K, wilde zich met- een laadstok in de band langs een steile trap naar benedon begeven, toen bij het ongeluk had te vallen. De laad stok drong hem daaibij zoo diep door hel rech teroog, dat de hersenen ernstig werden belecdigd.-

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2