Ingekomen een Koninklijk besluit, -waarbij Be Voorzitter wordt gemachtigd de nieuwbe- noemden te beëedigen. Bedoelde heeren, behalve mr. Pa tij n, in 't gebouw tegenwoordig, worden door den Griffier ter vergadering binnen- geleid, leggen in handen des Voorzitters de bij de Grondwet voorgeschreven eeden af en nemen zitting. De Voorzitter deelt mede, dat door de af- deelingen tot leden der commissie voor het adres zijn benoemd de heeren: G. Hooft, van Heukelom, Kappeyne, van der Putte en van den Berch. De commissie heeft reeds haar ontwerp-adres ter tafel gebracht. Zat voor de leden worden gedrukt en in de afdeelingen morgen te 11 uur wordeu onderzocht. De vergadering is hierop gescheiden. Zitting van '16 Juni. De Voorzitter deelt mede dat de geloofs brieven van den heer van der Kaay zijn inge komen. De commissie ad hoe brengt daarover rapport uit en concludeert tot toelating. Daartoe wordt besloten. De heeren Patijn en van der Kaay leggen ,in handen des Voorzitters de gevorderde eeden af en nemen zitting. Ingekomen is een wetsontwerp tot onteigening voor een spoorweg van Winterswijk naar de Pruisische grenzen. De Voorzitter deelt mede dat de Commissie van Redactie gereed is met haar gewijzigd ontwerp Adres van Rouwbeklag. Hij stelt voor het terstond in behandeling te nemen. Daartoe wordt besloten en het outwerp aldus vastgesteld *en met eenparigheid aangenomen Sire 1 »Met een diep gevoel vai weemoed heeft de Tweede Kamer der Staten-Generaal Uwer Majesteits mededeeling ontvangen, dat het God behaagd heeft Uwe beminde Gemalin, onze hoogst geëerbiedigde Koningintot zich te nemen. »Wij beseffen levendig, boe smartelijk dit verlies Uwe Majesteit en geheet het Koninklijk Huis getroffen heeft en deelen innig in Uwen rouw en in dien Uwer Zonen, aan wie eene teederlievemle moeder ontnomen wenl. »Die rouw cn die deelneming zijn algemeen. Sire! Geheel de natie treint met ons over den dood eener Koningin, die door buitengewone gaven des geestes, gepaaid aan een gemoed voor al wat goed en schoon is, ontvankelijk, eere deed aan de kroondie zij droegen door minzaamheidonvermoeide weldadigheidtoe wijding aan tiet aangenomen Vaderland, dat haar zoo lief was, aller harten gewonnen had. Haar naam zzl in gezegend aandenken blijven. Mogen de thans weder zoo treffend geble ken trouw en gehechtheid van geheel lietNe- derlandsehe volk aan zijnen Koning en aan het doorluchtig Stamhuis van Oianje, en het be wustzijn, dat Honger Wil aller lot regelt, Uwe Majesteit tot troost en steun strekken." Dit adres zal Z. M. wordeu aangeboden door den Voorzitter, de Commissie van Redactie (de heeren Oorver, Hooit, van Heukelom, Kap- peyoe, Fransen van de Putte en v. d. Beich van Heemstede) en de heeren IJeydenrijck van Eek en van der Schrieek. De Kamer is hierop tot nadere bijeenroeping gescheiden. SCHIEDAM, IC Juni 1S77. In de zitting van den Gemeenteraad alhier, gisteren gehouden, die door "15 leden werd bijgewoond, afwezig waren tie heeren Kerdel en Zoetmulder, werden: 1. de notulen van de zitting van 7 Mei jl. gelezen en goedgekeurd; 2. heeft de Voorzitter in de eerste plaats herdacht het afsterven van II. M. onze geliefde Koningin, en namens Burgemeester eu Wet houders voorgesteld de indiening aan Z. M. den Koning van een adres van rouwbeklag; nadat de^Raad zich hiermede had vereenigd -is het daarop aangeboden outwerp-adres bij .acclamatie aangenomen. (Van eeu en ander ^hebben wij reeds gisteren den inhoud medege deeld.) - 3. Is ingekomen een missive \an Gedep. Staten houdende goedkeuring van het rands tal ing uit den post van Onvoorziene Uitgaven begrooting '1876; 4. Idem, van 26 April jl., t.ot het doen van af- en overschrijving op de gemeentebegroo- ting 1876; 5. Idem, van 26 April jl.. houdende wijziging in de ontvangsten en uitgaven der gemeente- begrooting 1876; 6. Idem, van 7 Mei II., tot betaling uit den post van Onvoorziene Uitgaven, begrooting 1877 7. Idem, van 26 April jl., nopens de uitbrei ding van het hulppersoneel op de openbare school voor meisjes; 8. Idem, van 7 Mei jl., tot af- en overschrij ving op de begrooting der Schutterij voor 1876; 9. Idem, van 7 Mei jltot onderhandsche verhuring van een wachtlokaal en pakhuisje aan J. D. Pigeaud en J. Knock. Al deze missives worden voor kennisgeving aangenomen. 10 Proces-verbaal van de opneming door Burgemeester en Wethouders der boeken en kas bij den Gemeeate-Ontvauger op 12 Mei jl. Aangenomen voor kennisgeving. 11. Voordracht tot benoeming en bevorde ring van hulppersoneel bij het lager onderwijs. Öp de voordiacbt ter benoeming van een hulp onderwijzer 3e klasse en eenhulpoudonvijzeres 3e klasse zijn geplaatst: Voor de le openbare Armenschool, L. J. Belonje, te Waddinxveen en II. Boogaards, te Rotterdam. Voi.r de openbare Meisjesschool Mej. G. A. van Diermen, te Putten en Mej. M. Ilazelliorst. te Oldenzaal. Op die ter bevordering tot hulponderwijzer 2e klasse aan de le openbare tussehenschool, J. L. Wever, te Schiedam. Ter inzage nedergelegd om in eene volgende vergadering de benoeming te doen. '12. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijzigiug, in verband inet een in do vorige zitting genomen besluit, van de bestaande verordening, in zooverre dat eike hulponder wijzer of hulporidenvijzeres van de 2e of 3e klasse voor iedere aanteekening op de akte f DO meer zal ontvangen, wanneer door hern of haar in dat vak onderwijs wordt gegeven. Dat voorstel geeft tot eeuige beraadslaging aanleiding maar wordt aangenomen met 13 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Loncq en L. W. Jansen, 13. Ontwerp-besluiten tot liet doen van af- en overschrijving op de Gemeeute-begrooting en betaling uit den post van onvoorziene uit gaven, dienst 1876 en 1877. Aangenomen met algemeene stemmen. 14. Rapport van de Commissie van Fabricage op een adres van C. B. van Vooren, tot wegruiming van boomen aan de Damlaan. Ter inzage en aangehouden. 15. Idem op het adies van J. A. Jansen c. s.tot verbetering van de schutmiddelen bij hooge vloeden. Ter inzage en aangehouden. 16. Idem op het adres van J. van Ree om demping van een gedeelte sloot aan den Sin gel. Ter inzage en aangehouden. 17. Rapport van de Financieele Commissie, nopens de rekening der stedelijke gasfabriek over 1876. Ter inzage en aangehouden. '18. Idem nopens de rekening van het Han dels-Entrepot over 1876. Ter inzage en aan gehouden. *19. Verslag nopens het eind-examen aan de burgerscholen voor middelbaar onderwijs. Ter inzage en aangenomen voor kennisgeving; zullende het in het gedrukt verslag der han delingen worden opgenomen. 20. Misiive van de plaatselijke schoolcom missie, houdende bericht \an den tijd waarop het examen aan de opeubaie burgerschool en de scholen voor jongens en meisjes zal worden gehouden. Aangenomen voor kennisgeving. 21. Missive viui het Burgerlijk Armbestuur, van af- en overschrijving op de begrootingen- van het Burgerlijk Armbestuur en het Stads ziekenhuis over 1876. Aangenomen met algemeene stemmen. 22. Missive van het hoofdbestuur derveree- niging tot afschaffing van sterken drank, om ondersteuning dier vereeniging. Ter inzage, 23. Adres van het Bestuur der Scheepstim merwerf ïde Nijverheid", om verlenging van huur van liet perceel grond in Galgoord tot 14 Februari 1910. Ter inzage en aangehouden. 24. Adres van A. Bakker, om aanstelling als makelaar in granen, gedistilleerd, jeneverbessen en steenkolen. Ter inzage en aangehouden, 25. Mededeeling door den Voorzitter, dat hij persoonlijk aan Z. K. H. Prins Alexander den uitslag heeft medegedeeld van de pogingen in overleg rnet de alhier bestaande sub-commissie aangewend, tot het samenbrengen eener bijdrage ten behoeve der te Amsterdam te houden ten toonstelling van kiinst-njj verheid en dat hem bij die gelegenheid de aangename taak is op gedragen, om namens Z. K. II. den gemeenteraad en den ingezetenen dank te zeggen voor de zoo ruimschoots ondervonden medewerking. Op voorste! van den heer J. Lechnev wordt den Voorzitter voor zijn bemoeiingen in deze- door de vergadering dank betuigd. 26. Voorstel vau Burgemeester en Wethou ders lot bepaling van de heffing der plaatse lijke directe belasting voor het loopemie jaar op 4''t percent, alzoo tot gelijk bedrag ate voor den afgeloopen dienst Aangenomen met algemeene stemmen. 27. Evenzeei; wordt, met algemeene stemmen vastgesteld het eeiste voljaars-kohier der plaat selijke directe belasting over 1876, loopende over de wijken A. B on C. ten bedrage van ('15691,42 28. Rekening van de Commissie van beheer van fondsen herkomstig van de voormalige gilden, dienst 1876. Aangenomen rnet alge meene stemmen. De Voorzitter en de Heeren J. B. Nolet en Vrijlanduitmakende de Commissie van Beheer, hebben, tijden0 de behandeling, de vergader zaal verlaten, terwijl de heer J. A. Nolet Wz., oudste Wethouder, tijdelijk het Voorzitterschap heeft waargenomen. 29. Voorstel vau Burgemeester en Wethou ders, in overleg met de Commissie van Fabri cage, tot openbare aanbesteding van verfwerk. Aangenomen met algemeene stemmen. 30. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toewijzing der aanbesteding van een school gebouw eu onderwijze! swoniog aan de Broers- vest, aan den laagsten inschrijver, H. Wien- hoven, voor f36,900. Na eenige discussie aan genomen met 9 tegen G stemmen. Voor hebben gestemd de Heeren Loncq, J. A. Nolet Wz. J. I.eehner, Pigeaud, Roehints, Rijnbende, van der Schalk, Knappert eu I.oopuyt. Tegen stemden de Heeren J. L. J. Jansen, Jj. W. Jansen, Melchers, J. F. Legner, Vrij land en J. B. Nolet. 31. Na afloop van de onderwerpen die aan de orde van den dag waren gestelu, heeft de heer van der Schalk, de aandacht der verga dering op twee punten gevestigd. lu de eerste plaats wenschte hij dat er eene betere aansluiting van deze stad met de spoor wegen zou plaats viuden, en vooral dat meu aan het station aan de oeurs te Rotterdam zou kunnen in- en uitstappen. Ten gevolge van de inlichtingen door den Voorzitter gegeven wordt beslotenBurgemeester en Wethou ders, die te dezen aanzien reeds in overleg zijn getreden met de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te machtigen, dat zij ook uit naam van den gemeenteraad kunnen optreden bij het doen van de noodige stappen om in dien toe stand verbetering te verkrijgen. En ten tweede vroeg de heer van der Schalk of op den algemeenen rouwdag bij .de begrn-

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2