A". 1877 Zaterdag 4 Juli. M 4199 jiiltilaiiitit Berichten. BineilaDistie Berichten. n Jaargang. B U 8 L A N D, Een depêche der Algememe Internationale uit Tiflis meldt: Het garnizoen te Bajazed, dat 23 dagen was ingesloten, is door troepen van generaal Ter- gukasoff bevrijd; een volkomen zegepraal werd behaald over de 30,000 Turken, die de citadel blokkeerden, vier stukken geschut wer den veroverd; Bajazed is verwoest De Agence JRusse seinde den 10 Juli: „De Rumeensch-Servische alliantie, waarvan in de dagbladpers gesproken wordt, is zeer wel mo gelijk een feit, maar zeker zou daardoor geen verandering behoeven te komen in de goede relaties tusschen Rusland en de beide Vorsten dommen." Ook in een telegram uit Pest aan de Daily News wordt van dit verbond als van een fait accompli gesproken. Het tractaat is defi- -„iiiüefgeteekend. enuServie's militaire medewer king zal tegen het midden van Augustus een aanvang nemen. Door de Servische Regee ring is, volgens hetzelfde bericht, een leening van 2 millioen ducaten te Parijs gesloten, welke gedeeltelijk door Rusland gewaarborgd i3. Een te St. Petersburg uit Alexaudropol ontvangen officieele depêche van 9 dezer bevat: Nadat generaal Loris Meiikoö' bericht had ont vangen, dat bijna al de gezamenlijke strijd krachten onder Mukhtar-paclm legen Kars optrokkenstelde hij voorioopig liet verder bombardement dier vesting uit, zond liet geschut naar Kurukdara en Alexandropolen concen treerde zijn kavalerie bij Chadjivali en zijne infanterie bij Zaïm, De Qolos meldt dat bij de administratie van het Donau-ieger verduisteringen tot een bedrag van 200,000 roebels ontdekt zyn. "Vooral ontbreken in de magazijnen groote hoeveelheden hooi en granen, waarvoor niettemin de koop prijzen reeds gekweten zijn. Bovendien is het meeste brood, dat voor het leger afgeleverd wordt, gebleken ongenietbaar te zyn. De groote kwaal, waaraan het Russische leger tijdens den Krim-oorlog leed, is dus na ruim 20 jaren nog niet genezen. OOSTENRIJK. De Polit Oorr. ontving een depêche uit Bucharest, waarin wordt tegengesproken het gerucht, dat de Rumeenen de Donau zyn overgetrokken en ontkend wordt, dat een con ventie tusschen Rumenie en Servie gesloten is. Eerstgenoemde staat zal een defensieve houding bewaren. Uit Belgrado worden van 12 dezer ge roeid, De afgevaardigden, die uit de Skupt- schina zijn gegaan, zullen vervolgd worden als hebbende beleedigd en belasterd de Skuptschina 8u het ministerie, zij kunnen dientengevolge niet herkozen word-n. »>e Voist heeft gewei gerd een deputatie uit de oppositie te ontvangen. De staat van beleg, die boden zou eindigen, is verlengd. ENGELAND. De Globe spreekt stellig het bericht van de Daily News tegen, dat lord Beaconsfield waar schijnlijk zijn ontslag zou nemen. Het blad ver zekert, dat de premier hieraan zelfs niet gedacht heeft. J., Reuters agent te Konstantinopel seint, dat de Engelsche consul van' Scatari is gegaan naar Cettinje, om officieus een wapenschorsing tusschen Turkije en Montenegro voor te stellen. Uit Varna wordt bericht dat een Turksch fregat Siafercopol heeft gebombardeerd en dat andere fregatten naar Sebastopol zijn vertrokken. Van den bijbel, die bij de opening der Cax- ton-teutoonstelling in 12 uur gedrukt en ge bonden werd (het boek heeft 4052 bladzijden en is in Turksch marokijn gebonden met de wapenen der Oxford-universiteit), zyn 100 exemplaren genummerd en gezonden o. a. aan de Koningin, Beaconsfield,den Keizer van Brazilië, Grant, mrs. Gladstone en aan eenfge bibliotheken. T R KIJ E. Het gerucht van den dood van RedifPacha wordt officieel tegengesproken. Uit Cairo wordt van 11 dezer bericht dat het bedrag, dat vereischt wordt voor de be taling der Juli-coupon van de geünifieerde schuld aanwezig is, FRANKRIJ K. De minister de Fourtou heeft eene circu laire aan de prefecten gezonden, waarin hij hun gelast in 't openbaar niet anders te ver schijnen dan in ambtskleeding. Ditzelfde geldt van de onder-prefecten en secretarissen-generaal en raden bij de prefectuur. De minister meent dat het aanzien en het gezag d>er ambtenaren verhoogd zullen worden, als deze zich in den geborduurden rok aan de bevolking vertoonen. DEN HAAG, 13 Juli 1877. HH. MM. de Keizer en Keizerin van Brazilië zuilen Zaterdagnamiddag in de residentie aankomen, komende van Brussel, waar Don Pedro en zijn gemalin één dag na hun vertrek uit Engeland zullen vertoeven. Z. K. B. Pi ins Hendrik wordt uit Soestdijk alhier verwacht, ton einde den Keizer van Brazilië te begroeten. Naar wij vernemen is door het bestuur der Muziekschool alhier tot 2den onderwijzer aan de pianoklassenin de plaats van den heer J. II. L. Rijken Gz.op zijn verzoek eervol ontslagen, benoemd de lieer W. C. de Lange van het conservatoire te Keulen. Het bestuur der vereeniging Paulus op het gelukkig denkbeeld gekomen zijnde, de kin deren der Zangschool een genoeglijken avond te verschaffengaf daaraan gisteren avond uitvoe ring op eene wijze, die ons deed zien hoe goed dit aan zyne handen is toevertrouwd. Het was in één woord voor die kindereu een feestelyke avond. Goochelen en pianospel wisselden de kinderliederen af, die werden ten gehoore ge bracht, zóó, dat men met recht iets goeds van dit kinderkoor verwachten mag. De kinderen werden ruimschoots op verver- sehingeu onthaald, Heden middag werd A. Verbruggever pleegde in het St. Jacobs-Gasthuis, door een hooi wagen aan de Westerkade overreden. Het geroep van den voerman om uit den weg te gaan, werd, daar hij doof is, door Verbrugge niet gehoord, zoodat hyi door de paarden werd omvergeioopen en de wagen hem over de beenen ging, waar aan by ernstig bezeerd werd, terwijl hij door den va! een wonde aan het hoofd bekwam. De heer dr. P. J. Jansen verleende liem ter»" stond heelkundige hulp, waarna hij voorioopig in de naastbyzijnde branderij werd gebracht, om later naar het gasthuis te worden vervoerd. Bij het Departement van Binnenlandsche Zaken bestaat het voornemen om de derde rijkskweekschool voor hulponderwijzeressen te Nijmegen te vestigen, indien het gemeentebe stuur daartoe zijn medewerking wil verleeDen. Met 1 November e. k, eindigt de proef tijd voor den tijd van drie jaren gesloten tus schen den Staats- en den Rhijnspoorweg, oin alle treinen te Utrecht op het station van den Rhijnspoorweg te doen aankomen en vertrekken. De directie der Staatsspoorwegen zou deze over eenkomst niet willen vernieuwen, maar zijn eigen treinen weder op zijn eigen station doen aankomen en vertrekken. «Hoe zullen wij dan eindelijk vraagt De Tijd bij de Protestanten de overtuiging «vestigen en van hen de bekentenis afpersen «dat in landen met een gemengde bevolking «gelijk Nederland de Katholieke kerk het er «niet op toelegt, Staatskerk te zijn?" Wedervraag: was onder Filips de bevolking hier te lande niet gemengd Nog vermeteler is de volgende zinsnede: »Eene kerk, die, zeifs toen zij de nllecnbe- «staande in Europa was, immer het beginsel «beleed, dat het geloof slechts door de prediking jtmog nader uitgebreid en door vrije instemming |0D9g worden aangenomen; die elke afwijking ï,van dit beginsel afkeurde en bestrafte, die «zelfs verbood den doop toe te dienen aan de skinderen der ongeloovigen op haar eigen gebied, «zonder de vrije toestemming hunner ouders; «die Kerk moet zich niet laten welgevalen de «aantijging, dat zij niet door overtreding harer «predikers, maar door bet geweld der wereldlijke «overheid hare leering wil doen ingang vinden." Kan dat ernst zijn 7 Zijn dan de verhalen van den brandstapel, van de vervolging van I'rotes- COMIAIT. Abonnementsprijs, r«' kwartaal. 4.85. Franco per post, door liet gelieele Byk - 2.50. Afzonderlijke nommer*- 0.40. BUREAUt MARKT, E, 124 Advertentieprijs van 410 gewone regel*. 4,00. Iedere gewone regel meer.- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. SCHIEDAM, 18 Juli 1S77. ii>tï i

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1