Woensdag 18 Juli. Terscliiifciaplijis, éibéM BMaj. MlüiüiMM Berichlen. m - Biifenianilscjie Berleliten. A". 1877 4201. 13 e n en «X a a x- «*- a u $>-. COURANT. ABONNEMKNTsmus, per kwartaal. 4.85. Franco per post, door het geheele Rijk. - 2.50. Afzonderlijke nommern - 0.40. 7 BUKEAII: illABKT, JB, 124. Advertentieprijs: van!40 gewone regelsf 4.00. Iedere gewone regel meer-0.40. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. F BAS KRUK. De rede, die de minister de Fourtou ïq de Kamer heeft gehouden in antwoord aan de linkerzijde bij de ontwikkeling der bekende motie van wantrouwen, is thans afzonderlijk in druk verschenen, met den daarbij gevoegden titel: het program der radicalen en het program der conservatieven. Alzoo opgesmukt is de rede bij hoopen van exemplaren aan de prefecten gezonden, om die door tusschenkomst der maires door de colporteurs te laten verspreiden. Volgens Jlavas heeft de regeering aldus de officieele kandidatenlijst vastgesteld: 250 Bonapartisten, 170 legitimisten en 117 Orle- acisten. De prefect der liaute-Garonna heeft te Toulon een verecniging gestoten, op grond dat zij ia hare zaal aan de straat het beeld der Republiek zoodanig had geplaatst, dat de voor bijgangers het zien en zich daaraan ergeren konden. La Defensehet orgaan van den bisschop van Orleans, zegt ongunstige berichten te hebben ontvangen uit vele departementen, die het blad vrees inboezemen voor liet welslagen der verkie zingen in anti-republikeinschen geest. ITet blad is van meening dat de prefecten te weinig ijver aan den dag leggen. OOST ES KIJK. Aan de Polit. Qorr. wordt uit Petersburg van 10 dezer gemeld: Het leger rukt voort op den Balkan. Gisteren avond namen de Russen stormenderhand het dorp Simovitz nabij Nicopolis. Vei volgens werden de hoogten bezet, die -deze plaatsen bestrijken, waarbij een gioote hoeveelheid ammunitie werd buitgemaakt. De Turken, vreezonde omsingeld te worden, trokken zich heden met het garnizoen terug, en de Russen bezetten Nicopolis, dat door de Turken verlaten was. Een Rumeensche batterij nabij Iskass bestookte de Turken in de flank. Dezelfde correspondent meldt dat Suleiman Pacha den 15 te Amtivari zich inscheepte naar Konstantinopel, 3'Voorbij Sign (in Dal malie) hebben 3000 insurgenten onder Despotovie verscheiden dorpen verbrand en het vee weggevoerd. DUITS CII LAK 1). Te Burghausen overleed de bekende strijd lustige bisschop van Mainz, von ICetteler. Wil helm Emanuel baron von Keiteler werd geboren te Munster in 1811hij wijdde zich aanvankelijk nan de rechtsgeleerdheid en we: d in 1837 Prui sisch ambtenaar. Eenigeu tijd daarna koos hij Jen geestelijken stand en werd in '1846 pastoor to Hopsten, In 1842 werd hij verkozen tol lid an liet Frankforler Parlement. Sinds 1850 was hy bisschop vau Mainz. Het domkapittel zal waarschijnlijk dr. Moufangalszijn opvolger voor- CsteHen. Het bericht uit Munchen, volgens het welk de Beiersehe bisschoppen een protest tegen de handelingen van -den minister van eeredienst haddeu ingediendwordt in ;het or gaan van het aartsbisschoppelijk vicariaat al daar ten stelligst: tegengesproken. Men ver moedt dat het telegram gegrond was op èen misverstand. Een der bladen had namelijk gesproken over het vroeger bisschoppelijk pro test, aangaande eene formaliteit bij de benoe ming vau geestelijken en vermoedelijk heeft een berichtgever dit opgevat alsof er sprake was van een nieuw protest. TURKIJE. Men verzekert dat Feouf Pacha de Russen teruggeslagen heeft achter den Balkan bij de ijzeren poort. Mr. Layard, de Engelsfcjie gezant bij de Porte, heeft de rapporten der consuls in Bulgarije ontvangen, waarin de door de lussen gepleegde wreedheden aan de Muzelmanneti worden ge- Sr constateerd. Mr. Layard onderhandelt ,r.et de Porte over den doortocht door de Dardanelles It U S L A S D. Officieel wordt uit Tirnova van '15 dezer gemeld: vDe vooihoede der Russische armee is den '13 des avonds te 5% ure Bulkant ongehinderd doorgetrokken. Den 14 des namid dags werd Khaukwy door generaal Gurko bezet. 300 aldaar overvallen Nizams namen de vlucht. De Turken trokken zich terug in de j iehting van het dorp Koraro. Het verlies der Russen bedroeg 1 doode en 5 gewonden." RUKESIE. Sedeit Maandag morgen 7 uren wnppeit de Russische vlag vau de vesting Nicopoli, welke door de Turken is verlaten. Bij de verkiezingen in do landsdistricten in Servië op 14 dezer, zijn "de oppositie-leden herkozen, E S a E L A N D. Gladstone heeft eeu onderhoud gehad met de heeren Jorissen eu Kruger, de gecommit teerden uit do Transvaal, omlegen de annexa tie te protesteeren. DEN HAAG, 17 Juli 1S77. Zaterdagmorgen te 10 uren kwamen IIII. MM. dn Keizer en de Kei/erin van Brazilië te Rotterdam aan. Daar zij incognito reizen had geen oflicicolo ontvangst plaats, maai de burgemeester was aan het station aanwezig en vergezelde de vorstelijke personen op een rijtoer door de stad. Z:; bezochten de doofstorn- menïnrieluiiig, waar zij meer cian een uur bleven, het Museum Boymans en de cellulaiie gevangenis. Te 3 uren vertrokken zij naar Gouda, bezich tigden daar de bloemde geschilderde kerkglazen, het oudheidkundig museum en een derpijpen- fabrieken van den heer P." Goede wangen. Te zes uren dienzelfden dag uit Gouda vèr- trokken, kwamen zij te half zeven in de hof stad aan waar zij ontvangen werden door onzen Minister van buitenlandsche Zaken, den Brazi- liaanschen gezant, adjudanten van den Koning en Prins Hendrik enz. Een rijtuig met .vier paarden en andere hofrijtuigeu stonden gereed de vorstelijke reizigers en hun aanzienlijk gevolg naar hun hotel, iHotal Bellevue", waar 29 prachtige ingerichte vertrekken voor hen in gereedheid zyn gebracht te brengen, doch HH. MM. gaven er de voorkeur aan, misschien om het incognito, den trouwens zeer geringen afstand te voet af te leggen. Bij het hotel waren, als officieel eerbewijs, twee schildwachten geplaatst, doch deze zijn, op verzoek van den Keizer, verwijderd. Dien dag en Zondag bezochten de vorstelijke reizi gers verschillende inrichtingen in den Haag en Scheveningen. SCHIEDAM, 17 Jnli 1S77. Bij de heden plaats gehad hebbende inleve ring van stembriefjes ter verkiezing van-vijf leden voor den gemeenteraadhebben van de 718 kiezers 597 hunne stembiljetten ingeleverd. Ter eere van de sRoUerdamsche Lieder tafel" onder directie van den heer C. C. A. De "Vliegh is Vrijdagavond een feestconcert gegeven, waarbij ook de Burgemeester tegeuwoordig was en voorging in 't brengen van hulde aan da Liedertafel voor de te Luik behaalde overwinning. .üe Minister vau Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, bij de gemeenschap pelijke loodingen door de beambten van den Waterstaat en vau het Loodswezen, op den droge van den Nieuwen Waterweg van Rot- teidam naar Zee, op den '12 Juli is bevonden: aan de zwarte tounenzjjde 31.5 op de lijn der geleidelichteu 31.5 op 50 meters bezuiden - de lijn der geleidelichten 3.25 en 100 meter bezuiden die liju 32, aan de witte tonnenzijde 27.5 decimeter bij gewoon laag water. Peiling van '16 Juni: zwarte tonnenzijde 29 op de lijn der geleidelichten 30.5, 50 meter bezuiden die lijn 32;-100 meter bezuiden die lijn 33; decimeter, bij gewoon laag water, terwijl aan de witte tonnenzijde door de deining niet gelood is kunnen worden. Ook de Commissaris des Koniugs in Zuid- Holland heeft namens den Minister van Binuon- landsclic Zaken de aandacht der gemeentebe sturen gevestigd op het gevaar, waarmede de Güloraiio-kever ons land bedieigt, mot uitnood!-' ging de ingezetenen tot waakzaamheid aan te sporen. Als kaudidant voor de Tweede Kamer ter vervanging van den heer Smitz, die tot lid der Eerste Kamer gekozen werd, noemt men in het district Eindhoven, mr. Iiarry Barge, advokaat te Nijmegen. Reuter ontvangt uit Singapore bericht,

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1