2de lot de 3de klasse 6 leedingen, van de 3de tot de 4de klasse 2 leerlingen en van de 4de tot de 5de klasse 7 leerlingen. Tot een nader examen zullen worden toegelaten 4 leer lingen der 'lste klasse, 6 leerlingen der 2de klasse en 4 leerlingen der 3de klasse. Niet ■bevorderd zijn 3 leerlingen der 'lste klasse 1 leerling-der 2de klttsse, 6 leerlingen der 3de klasse, en 6 leerlingen, die slechts enkele lessen volgden. De bevorderden zijn: uit de lste klasse: H. Kylstra, J, E. B'ylo, G. Hoog, A. Kicnmljser, H. C. Knappert; uit de 2de klasse: J. van der Most, H. van Lokhorst, A. D. Heederik, A. J. Moll, F. A. C. Legner, P.Houtman; uit de3dé klasse: P. Loopuyt, J. Legner; uit de 4de klasse: M. C. M. de Groot, J. J. Pigeaud, II. M, van Nes, J. van Zon, M. de Bruijn, P. K. Bentfort, J. B. Kant. Bij het eerste toelatings-examen zijn geëxa mineerd 14 jongelieden, van welke 8 zijn toegelaten, t w. J. Ris, N. F, Elzevier Dom J. lityun, J. Boumeester, II. T. de Groot, F. J. C. van der Schalk, A. A. Leciiner en C. Smith. Een nader toelatings-exnmeu zal 3 September e. k. gehoudpn worden, terwijl dan tevens de her-examens zullen plaats hebben. Het jaarlijksch examen naar de vorde ringen der kweekelingen aan de Inrichting voor Doofstommen onderwijs te Botterdamzal plaats hebben op Maandag 23 Juli a s, des namiddags te twee. uren in het kerkgebouw der Evangelisch-Luthersche Gemeente, te Rotter dam. In vorige jaren werd den leden eeu persoonlijke uitnoodiging gezonden. Het bestuur der Inrichting heeft gemeend van deze gewoonte te moeten afwijken, doch noodigt bij advertentie de leden en begunstigers tot bijwoning van het examenterwijl het aan de correspon- deuteu toegangbiljetten voor belangstellenden heeft verstrekt. We hebben gemeend de aan dacht van onze lezers op dit examen te moeten vestigen, om de belangrijke resultaten, die het Doofstommen ouderwijs aan die ongelukkigen geeft, teneinde daardoor de belangstelling van velen te wekken, en we herinneren tevens, dat de correspondent voor Schiedam, de heer dr. G. J. Vaillant, bereid is aan belangstellenden toegang- bewijzen te verschaffen. We zijn overtuigd, dat, indien van deze gelegenheid gebruik wordt ge maakt \elen opgewekt zullen worden tot be vordering van den bloei der Inrichting door toetreding als lid of donateur. Met het monument voor wijlen de Koningin (het kinderziekenhuis) wil het nog niet zoogoed vlotten als men beweert, zegt de Haagsche correspondent der Oron. Ct. Niet alleen dat Rotterdam dezelfde aanspraken als onze stad en ik moet het zelfs erkennen, misschien meer dere kan doen gelden, schijnt ook elders voor dit denkbeeld geen overgrootc sympathie te bestaan. Misschien zou het plan intusschen nog te redden zijn want eeu fiasco in deze zou zeer le betieuren wezen. Indien men al. in verschillende hoofdplaatsen des ijks sSophia- kindor/iekeuiHii/.en" uiteen fonds en onder óeu •algemeen bestuur, met plaatselijke commis sion van toezichtoplichtte, zou vermoedelijk alle naijver ophouden en het doel, de veieering van ile nagedachtenis der geliefde Yoistin door wélilatliglieiiIssiichtiogen, toch, zells nog beier bereikt worden. Doet' men dat niet, dau vrees ik vonr mislukking. Te Rotterdam zijn herkozen tot leden van den gemeenteraad (wit slembiljet) de hoeren J. G. Betz, J, Mees, mr. J, van Gennep, A, Milders', D. Visser, R. T. Thooft, E. C. W. Hoijer, P. II. Smalt, .1. II. üoogevveegen en gekozen P. llaveiaar Jzn., W. C. Schalkwijk, mr. J. san ileukelom en W. G. P. Toewater. (Groen sternbiljet). Gekozen de hoeren dr. F. Du pont en mr. E. E. van llaalle. (Bruin stembiljet). Gekozen de heer II. de Die. Te Bei'kel zijn ingeleverd, 112 biljetten van de '113 kiezers. Gekozen de heeven .1. Koot (aftredend lid) met 107 en A. van der Burg Gz. met 58 steminon. De heer J. van Mannekes, aftredend lidbekwam 55 stemmen. Te Delfshaven herkozen de heeren J. J. Kam II. Henkes, E. Kiderlen, O. Metselaar en J. Caspers. Te Delft herkozen de heeren, mr. M. A. "Wijnaendts, II. Hartog Heijs Jr., A. van der Leeusv, mr. A. J. Hoekwater en dr. J. J. van Kranendonk. Gekozen de heer J. II. Draijer. Te de Lier gekozen de heer E. Hanemaaijer. Herstemming tusschen de heeren J. Stokdijk Sr. en G. W. de Jong. Te Maassluis herkozeu de heeren J. Zaneveld en S. Uitdenbogaardt. Gekozen de heeren C. Maas en A. van Rees. Te Maaslatid herkozen de heer Ad. van der Lely Jbzn., terwijl een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. Disselkoen en en J. van der Wel. Te Overschie herkozen de heeren S. Poot, D. Zeeuw Az.L. C. Dijxhoorn en 0. de Bruijn, Te Schiebroek herkozeD de heeren J. Ruys en C. Vermeuleo, Gekozen de lieer G. de Keyzer. Te Roermond hebben van de 605 kies gerechtigden voor den gemeenteraad 646 kiezers van hun recht gebruik gemaakt. Of de bedreigingen van de geestelijkheid aan de sdierbase parochianen" ook baten! Toch is het afwezig blijven van slechts 19 kiezers in een stad als Roermond een voorbeeld, dat wel algemeene navolging verdient. Fad.) Blijkens een bij de Regeering ontvangen officieel bericht uit Londen, van 15 dezer, heeft zich in eeti koestal aldaar opnieuw de veepest geopenbaird, {St. Ct.) De Minister van der Ileim wordt den 23en dezer in de residentie terugverwacht. Door de zorg van het depart, van marine wordt de Maas, van zee tot Rotterdam, gedu rende het zomerseizoen opgenomen en op kaart gebracht. Bij de op gisteren aan het Ministerie van Binnenl, zakeu plaats gehad hebbende aanbe steding van baggersverken aau den Hoek van Holland, zijn aannemers geworden de hoeren D. Volker, te Dordrecht, en A. Volk er, teSlie- dreclit, voor f3,382,000. De overige inschrijvers waren de heeren .1. Blokland, te Ilardinxveld; L. Kalis, te Sliedrecht, en D. Bolier te Scherpe- nis«e, voor ('3,989,000; Buet et Bechet, te Parijs, voor f 5,100,000T. Winier en Cote Glasgow, voor f'5, 200,000, en A. Olivier, te Ilampstadt, voor f 4,000,000. Voorts is nog aanbesteed het verrichten van baggerwerken tusschen de peilpalen 8 en 33 en de daarmede gepaaid gaande opiuitning van den ouden noorden Ketelleidam, tot voortzetting der vei breeding van den Ketelmond, tot Overijsel, iu hot belang van den walm weg van Zwolle naar zee. Minste inschrijver J.van de Velde, te Papemhecht, voor f 175,000. Onze lauilgenuüie, mej Heilbron, is van 1 October af" voor tü maanden geëngageerd aan het Theatre Lyriqne te Paiijs. Volgens het Vaderland bevindt de heer E. Roller, lid van hei Aziati-ch Genootschap te Paiijs, zich tijdelijk to Amsterdam om daar een belangwekkend woik over de belegering van l'arijs dom de Uuitsche troepen en over de Communewaarvan bij ooggetuige was iu de ilebi eeuwsehe taal te doen tb ukken. indien de zegsman van 't Handelslied goed is ingelicht, dan zou eeu der beroemdste scliildeiyen »Do anatomische les," van Rem- biaml, zoo goed als verloien zijn. De wijze waarop die .schilderij voor eenige jaren ver doekt is, zou tot die treurige uitkomst hebben geleid. Hopen wij dat de berichteu dienaan gaande overdreven zijn. De loüdssclioeiier no. 10, schipper Engels, die met vijf leden der Dierkundige Vereeniging een zoöiogischeu kruistocht in de Noordzee maakte, keerde eergisteren te Vlissingen in de haven terug. De tocht was tot Helgoland uit gestrekt en de rijkdom van het verzamelde- overtreft, vooral wat lagere dieren aangaat, verreweg de - verwachting van de deelnemers, Wel een bewijs dat, waar de Noordzee nog zooveel onbekends oplevert, een dergelijk onder zoek in onze tropische gewesten niet mag ver zuimd worden, vooral nu vreemdelingen reeds begonnen zijn onze laudgenooten daarin 'voor te gaan. In de Doopsgez. kerk te Rotterdam is de 80e jaarvergadering gehouden van het Ne der!. Zendelinggenootschap onder presidium van den heer W. Th. van Griethuijzen, van Rotterdam, in plaats van den heer C. P. Hofstede de Groot, van Kampen, die ongesteld was. Na eenige discus sie over den aard der scholen iu Miuahassa werd door de verschillende commissiën verslag uitgebracht, waarin o. a. bleelc, dat de uitga-, ven in 1876 f 88373,40 tegen f 84360,25' aan ontvangsten hadden bedragen; er was echter tot dekking van het tekort des vorigen jaars nog f11750,28' en voor de scholen f 8207.27 ingekomen. In de tweede zitting zal de benoe ming van bestuursleden plaats hebben en komt het jaarverslag in behandeling. De vergadering werd bijgewoond door 73 afgevaardigden. In de Oron. Ct. wordt er op gewezen, dat brand en brandgevaar bij hooi door een hoogst eenvoudig rniddel kan voorkomen wor den. Een landbouwer bestrooide, als er een Yoer hooi in de schuur was gebracht, dit met een pond zout, waardoor het sterke broeien werd getemperd en het hooi bovendien smake lijker en gezonder werd. En voorts had hij midden in den hooistapel eene opening van benoden naar boven. Deze vei kreeg hij door een vrij groote mand op den bodem te plaatsen eu, naar gelang de hooistapel hooger klom, steeds liooger op te trekken. Die opening rookte na eenige dagen als een schoorsteen. liet vocht van het hooi ontlastte er zich door in een dikken damp'gedurende vele dagen. Des win ters was al het hooi. behalve een klein weinigje vlak bij den schoorsteen frisch, droog eu ge zond, en het werd met graagte door het vee gebruikt. Ylmirdingen. Woensdag avond arriveerde de 4de en tevens de laatste haringjager met 203 ton volle en '13% ton maatjesharing, uit makende de vangst van '19 .schepen. De over- gaie luid plaats van 7 tot 9 Juli en de haring jager vertiok vau de vloot den 9 Juli. Den20 dezer, mogen de zeifvnngers binnenkomen, Delfshaten. Dinsdag jl. word alhier uit Engeland overgebracht en in bet I'amiliegiaf neergelaten het stoffelijk overschot ia» mevrouw Leveuston. Deze datne bracht jaarljjks een bezoek aan het graf van baar beide geliefde kinderen, waarbij zij, hoewel liet reeds '12 jaar geleden was, hot verlies van deze betreurd. Amsterdam. Z. IC. II. Pi ins Alexander heeft iicL bescheimheerschap over liet Dia mantwerkers- wpezenfonds alhier bereidwillig aanvaard, als opvolger vau wijlen II. M. de Koningin, die vele jaren beschermvrouw over dat fonds was. Ooststelliugwcrf. Bij de gemeenteraads verkiezing liet zich een 92jarig man de trap van het raadhuis op- en afdragen om zijn stem uit te brengen. laven. Sedert eenige dagen hecrscht i'n deze gemeente in enkele gezinnen coae zeef kwaadaardige dïarrhee, waaraan reeds drie kinderen, o, a. twee uit dén gezin, zijn over leden, terwijl Zondag weder een jongeling bezweek, na eene ongesteldheid van slechts weinige uren. Ook elders hebben zich dergelijke gevallen van deze ziekte, gewoonlyk sporadische cholera genoemd, voorgedaan.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2