3 H A0. 1877 Vrijdag" 27 Juli. m. 4208. YmcMjnt flaplijls, litpzomtal Dimiaj. Bnitenlaiiiscbe Bcricbttn. Bóiefllaiitele Bericliten. ijl '1 i:j TI] u ©n I> ©rtigst© Jaargang. t 1 li COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal. 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommersQ.10. BV BB AU: HARKT, E, X24. Advertentieprijs van 110 gewone regels1 00. Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. OOSTENRIJK. De Folit Corr meldt als authentiek uit Konstantinopel van 23 dezer, dat tengevolge van liet voorti ukken der Russen ten zuiden van den Balkan de toestand aldaar als in de hoogste mate dreigend wordt beschouwd. Het Duitsche gezantschap heeft het bericht ontvangen, dat de christelijke bevolking in Jenizagra door de Turken vermoord is. De Grieksche gezant ontving een telegram uit Cavarna nabij Balcik, waarin gemeld wordt dat de christenen er geworgd zijn. De gezant heeft het telegram aan alle gezanten laten zien. Uit Yarnas is een stoomboot van Lloyd naar Balcik gezonden om de vluchtelingen aan boord te nemen. De Engelsche gezant heeft er het oorlogsschip Sapid heen gezonden. De Sultan is in zeer droevige stemming door het bericht van Namik-Pacha, dat zijn leger van 40,000 man door desertie en ziekten gedund is. Er is voorts tijdiog ontvangen dat Suleiman Pacha met 21,000 mannen 2000 paarden te Adriano- pel is aangekomen. De Porte ontving voorts bericht, dat groote Engelsche transportschepen met voorloopige bestemming naar Aucona op weg zijn. Uit St. Petersburg wordt bericht, dat men in aanzienlijke kringen aldaar de stappen van Engeland als eene demonstratie van weinig beteekenis beschouwt. Eene landing yan En gelsche troepen te Gallipoli zonder aanvallende oogmerken zal door Rusland eenvoudig geïg noreerd worden. Volgens de Neue freie Sresse is onder de transporten vee voor het Russische leger op vreeseiijke wijze de veepest uitgebroken. Ook de Weeuer correspondent van de Times deelt dit voor de Russen hoogst ongunstige bericht mede en voegt er bijT schijnt inder daad of alle elementen tegen de Russen samen spannen. Hij vergeet echter dat't belangrijkste element hun zeer gunstig is, namelijk de tegen stand der Turken. F R A N K R IJ K. Men heeft aan de Zwitsersche grens een kist met medailles in beslag genomen, waai op zich aan de eene zijde de beeltenis van den heer Thiers, als randschrift dragendesThiers, président de la République Franpaise", eu aan de ftndcie zijde de iusciiptie: sGambetla, pro- tecteur infatigable de la République Franpaise", bevindt. De FiaDsche minister van financiën, Cail- laux, heeft een circulaire gericht tot de dircc- teuien-geneiaal en de betaalmeesters, waarin lij wijst op het gewicht van de aanslaande verkiezingen. sVoor dp conservatieven is liet "de kwestie, of de maai schalk in staat zal worden - gesteld die bestaande instellingen geregeld te doen werken, den vrede naar buiten en de orde naar binnen te handhaven" zegt de circu laire. »De regeering aarzelt dan ook niet aan de kiezers de kandidaten aan te wijzen, die haar steunen en die zij wenscht gekozen te zien. De minister van „binnenlandsche zaken heeft het reeds te kennen gegeven en ik her haal liet: de regeering mag door haar ambte naren niet worden tegengewerkt. De ambte naren van het ministerie van financiën afhangend, moeten, terwijl zij volkomen vrij blijven in liet- uitbrengen van hun stemmeD, een zoodanige houding aannemen, dat men hen niet tot de tegenstanders der regeering zal kunnen rekenen of hun invloed ten bate der andere partyen exploiteeren. Ik houd mij overtuigd, dat zij gedurende dp verkiezings periode de plichten zullen naleven, die de vaderlandsliefde en de omstandigheden hen voorschrijven; ik zal de mijne tegenover hen niet uit het oog verliezenzij kunnen ten allen tyde op mijn goede zorgen rekenen." ENGELAND. In het Lagerhuis heeft de heer^ Whalley ge vraagd, of de regeering aan de Russen had doen weten op welk oogenblik Engeland hotnoodig zou oordeeien eene vijandige houding aan te nemen, ten eiude tot hetzelfde doel te geiaken door onderhandelingen in de plaats van geweld te gebruiken. De minister Northcote zeide, dat het hem thans niet gepast voorkwam hiei op te antwoordenwanneer hij echter het een of ander aan het Parlement had mede te deelen, dan zou hij dit doen. Volgens berichten uit Bombay van 25 dezer bestaat aldaar ernstige vrees voor een nieuwen hongersnood. RUSLAND. Eene officieele depêche uit Tirnova van 22 dezer meldt, dat de luitenant-generaal Schilder Schulduer den 20sten Plevna van de noordzijde aantastte, doch, daar de aanval van het Kostro- masche regiment vau de oostzijde mislukte, zich dientengevolge achter Biela terugtrok. Den 21sten kwarnen - er versterkingen. DeTuiken bleven in het bezit van Pievna. In het gevecht sneuveldeu 14 officieien en werd 1 generaal ge wond. Het vei lies aan soldaten bedroeg 1878 man. BUITSCHLAS1). Uit Dusseldorf wordt gemeld, dat de oud- Katholieke pastoor Kaiser lot de Roomsch- Katholiuke kerk is teruggekeerd eu zich aan de Vaticaansche Concilie besluiten heeft onder- woi pen. ITALIË. De oificieuse Siritto spieekt een gerucht tegen, volgens hetwelk de heer Crispi naar Rome is ontboden, ten einde metderegeeiing van gedachten te wisselen over de vervroegde btjeenrocping van het Parlement. AMERIKA. Met de werkstaking ziet het er algemeen rustiger uit. De weikstakeis blyven op hun cischeu staan; de regeering blijft de noodige militaire maatregelen nemen. Te Pittsburg is de orde hersteld. DEN HAAG, 28 Juli 1S77. Ook Z. K. H. Prins Alexander heeft het eerelidmaatscliap aanvaard van de Kon. Yer- eeniging van gepensioneerde officieren van het Ned. leger. SCHIEDAM, 26 Jnli 1877. Van eene nieuwe oplaag der door het Departement van Binnenlandsche Zaken uitge*- geven beschrijving met teekening van den Coloiado-kever zijn thans exemplaren bij den boekhandelaar G. J. Mingelen te 's Graveuhage, en verder algemeen, verkrijgbaar gesteld tegen den prijs van 1 cent het stuk. De Minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, bij de gemeenschap pelijke loodingen door de beambten van den Waterstaat en van het Loodswezenop" den droge van den Nieuwen Wateiwèg van Rot terdam naar Zee, op den 23 Juli is bevonden: aan de zwarte tonnenzijde 30.5 op de lijtr" der geleidelichten 31 op 50 meters bezuiden de lijn der geleidelichten 33 eu 100 ineter bezuiden die lijn 33.5 decimeter bij gewoon laag water, terwijl aan de witte tounenzijde door de deining niet gelood is kunnen worden. Peiling van 12 Juli: zwarte tonnenzijde 31.5 op de lijn der geleidelichten 31.5, 50 meter bezuiden die lijn 32 5400 ineter bezuiden die lijn 32, aan de witte tonnenzijde 27.5 decimeter, bij gewoon laag water. De Minister van Fiuanciëu heeft de reken- plichtige ambtenaren aangesclneven om munt biljetten, die kennelijke teekenen van vaisch- lieid bezitten, aan te houden en met vermel ding van den naam der aanbieders op te zenden aan liet Departement van Justitie, of aan den officier van Justitie. Onechte biljetten worden natuurlijk vernietigd. Dit vooruitzicht zal de bezitteis van twijfelachtige muntbiljetten wel weerhouden om ze bij een comptabel ambtenaar te brengenen over het algemeen het publiek huiveiachtig maken om muntbiljetteu nau te nemen. Misschien zal dit de circulatie van het goud bevorderen. -Z. M. de Koning heeft, volgens de Fiansche bladen, op IID. doorreis van Zwitserland naar Bagnères de Luchon, van Lyon komende, zich Zaterdag keilen tijd opgehouden te Mmat en Aurillnc. In eerstgenoemde stad werd Z. M. gecomplimeuteeid door den sousprefect en te Auritlac door den prefect van het Dep. Cantal, vergezeld van zijn secretaris-genei aal. De Koning, die het grootkruis van het Le gioen van Eer droeg, meikteaan het station een kwartiermeester der gendarmerie op, die met de militaire medaillegedecoreerd was: Z. M. ging op hem toe, sprak den krijgsman vriendelijk aan en diukte hem minzaam de handj A et

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1