Mijnt iaielijts, litpzoiM Has. Bnlteilanisclii Bwidtei A". 18 77 Woensdag 1 Augustus. AS 4211. K enmsgevmg. Een tigste Jaargang, COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal. 1.85. Franco per post, door het geheele Kijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUK.KA.Us HARKT, K, 124» Advertentieprijs van 110 gewone regels1.00a Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweehaal berekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op art. 219 der Wet van den 29sten Junij '1851 (Staatsblad no. 85), regelende de zamenstelling, inrigting en bevoegdheid der Gemeentebesturen: Öoen te weten'. Dat de Kekening en Verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer Gemeente, over het dienstjaar 1876, op den 30sten Julij jl. aan den Raad is ingediend, en tegelijk op de Secretarie dezer Gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd; terwij! die rekening tevens legen betaling der kosten, in afschrift aldaar verkrijgbaar is gesteld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 31 Julij 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. F R A. N K R IJ K. Mac Mahon heeft Zondag namiddag een wapenschouwing over de troepen te Bourges gehouden. De Italiaansche regeering heeft haar verze kering aan de Mogendheden herhaald, dat zij vast besloten is neutraal te blijven. Meer dan tien prefecten zijn door uitgevers van dagbladen voor liet gerecht gedaagd wegens het schenden van de wetten van 1849 en 1875 op de drukpers, ofmet andere woorden, wegens het verbod van colportage. Mac Mahon heeft bij zijne komst te Bour ges het eerst de kathedraal bezocht. Daar werd hij bij den ingang opgewacht door den aarts bisschop, die insgelijks sprak van het ïten einde toe." »Wij weten allen", sprak de prelaat, sdat gij altoos blijft waar gij zijt,, en dat gij ten einde toe volhardt." Toen Mac Mahon voor eenigen tijd het •was onder het ministerie Dufaure Lyon heeft bezocht, was zijn eerste bezoek niet naar de kerk. De Mol iV Ordre en de Lanterne zijn elk tot 5000 frs. boete veroordeeld wegens het opnemen van artikelen van Rochefort. Maandag ochtend heeft er een ontzettend ongeluk op het fort Mont-Valérien plaats gehad. Een kazemat, waar acht artilleristen bezig waren met het ontladen van oude houwitsers, is in de lucht gesprongen door het vuur vatten van het vaatje kruit, waarin de lading der houwitsers was overgestort. 't Was eene vreese- lijke ontploffing, Onmiddellijk ontstond er brand in den omtrek en er volgde eene nieuwe ont ploffing van een twintigtal stukken, die binnen het bereik van het vuur lagen. Toen de brand gebluscht was, vond men zes vermiukte lijken. De zevende artillerist leefde nog toen men hem vondmaar eenige oogenblikken later was ook hij een lijk. De achtste leefde nog een paar uren eu kon op de aan hem gerichte vragen, hoe het ongeluk ontstaan was, antwoorden. Hij zeide dat het vaatje kruit vuur had gevat, zonder dat hij wist hoe. 'Men heeft, hem op eene berrie geplaatst om hém naar het gasthuis Val-de-Grdce te dragen. Maar hy bezweek reeds onderweg. i ENGELAND. Keuters Office meldt de£ ontvangst te Kon- stantinopel van een telegram van Osman-pacha, dd. '27 dezer, luidens hetwelk de Russen Loftcha, iu weerwil van den krachtigen tegenstand der ingezetenen, hebben bezet. Gisteren hebben de Turksche troepen de Russen verjaagd en Plevna, na bestorming, weder bezet. Eene depêche van Aii 8a'ib, gedagteekend uit Podgoritza van 27 deze:, bericht, dat het garnizoen van Uitofcha, aangevoerd doorElias- pacha, de Montenegrijnen op de hoogten van Glavina heeft geslagen. De Daily Telegraph méldt, dat de expeditie der troepen naar Malta spoedig zal hervat wor den. Vier regimenten infanterie, twee regimen ten brigade artillerie zullen derwaarts vertrekken. Sir Stafford Northcote heeft in het Lager huis verklaard, dat de Britsche vloot om geen audere reden de Besika-baai heeft verlaten dan om te kruisen. De heer Bourke verklaarde, dat Rusland nog niet heeft geantwoord op de dépêche van lord Derby, betreffende de wreedheden der Russische troepen in Azie. De Engelsche vloot bestaat uit 228 oor- logsschepen van alle soorten en 126 transport en andere schepen, met een personeel van 7000 officieren en 53,000 manschappen. Het Tichborne-proces heeft volgens offi- cieele opgaven aan Engeland ruim 60,074 pd. st. gekost. O OSTENRIJ K. De Polit. Oon\ meldt uit Bucharest: Naar men verzekert, heeft de bevelhebber der Rume- nische troepen te Nicopolis uit het Russische hoofdkwartier instruction ontvangen, voor zekere gevallen, waarin het noodzakelijk kan zijn dat de Rutnenische troepen met de Russische samenwerken en deelnamen aan gevechten. De Moniagsrevue deelt inede, dat de Minister van Financiën, baron de Pretis, en de tlongaarsche Ministers Tisza en Szell naar Weetien ontboden waren en deelnamen aan eon ministerraad met Auersperg, Andrassy, Hofmaan en Bylandt, waarin de vraag in over weging werd genomen, of het oogenbiik niet gekomen was oin de tot dusverre aangenomen passieve houding te laten varen, door het leger althans een deel te mobiliseeren, opdat Oosten- rijk-Hougarye voor alle eventualiteiten, uiteen militair oogpunt, gereed zou zijn. Graaf Andrassy, die dezen stap noodzakelijk acht, zegt de Kevue, deukt daarbij niet aau een wijziging der Oostenrijksche politiek, welke niets anders blijft beoogen dan het waarborgen van de belangen van het rijk. De aanwezigheid ^an Midhnt Pacha staat in geen enkel opzicht met de voorgenomen maatregelen in verband. De politiek der Oostenrijksch-Hongaarsche monar chie is ver verwijderd van elk denkbeeld van gebiedsuitbreiding, maar zij kan niet dulden dat een nieuwe orde van zaken zonder haar mede werking of tegen de door haar beschermde belangen, in 't leven geroepen worde, DUITSCULAND. In de vorige maand zijn er tusschen de regeeringen van Pruisen, het koningrijk Sak sen, de beide Mecklenburgen, Oldenburg, Brunswijk en de drie Hanzesteden onderhan delingen geopend over maatregelen ter bescher ming en verbetering der visscherij. De Pruisi sche regeering vertegenwoordigde bij die be raadslagingen het hertogdom Anhalt en krach tens de conventie van 15 Mei des vorigen jaars ook de Thuringsche staten. Als resultaat dezer onderhandelingen is thans een ontwerp-tractaat aan de genoemde regeeringen voorgelegd en de toetreding opengesteld voor alle overige Bonds-statenalsook voor Oostenrijk-Hongarije. Ten Noordoosten van het aardappelveld te Mülheim, hetwelk onlangs ter verdelging der Coloradokevers is uitgebrand, zijn thans insgelijks van die kevers en larven gevonden. Op eene oppervlakte van slechts eenige vier kante meters zijn er iu den namiddag van 27 dezer veertig larven in verschillende graden van ontwikkeling bijeenverzameld. Onmiddelijk is op dat gedeelte eu over eene ruime uitgestrekt heid op het omliggend terrein de verbranding en omploeging verricht. Te Keulen zijn eenige personen vanwege het Fransche ministerie aan gekomen, om onderzoek te doen ten opzichte van den kever en de maatregelen ter zijner verdelging. TURKIJE. 1 Het Turksch gezantschap te Weeaen is belast met het overbrengen van mededeelingen aan Midhat-Pacha en de verzending vau zijn ant woord naar Konstantinopel. Er loopen tegen strijdige geruchten omtrent de bedoelingen der Porte ten zijnen opzichte. 55 Circassiërs, die te Kavarna en Balt- schik (aan de Zwarte zee) zich aan ernstige wanordelijkheden schuldig maakten, zijn, zoo zegt de Tnrquie, ter dood gebracht. Men zegt, dat te Kavarna 100, Grieksche families gedood of weggevoerd zijn. I TALIE. Zaterdagavond zijn de paarden voor het rijtuig vau Prius Amadeus, hertog van Aosta, op hol geraakt. De Prins sprong uit het rijtuig en kreeg een ernstige wonde aan 't hoofd. De nacht was rustig en de patient neemt iu beter schap toe. AMERIKA. Er heerscht thans hier overal rust. De ministers' hebben hunne dagelijksche vergaderingen ge staakt. De militie te Nieuw-Orleans is, tenge volge \an het dreigen met werkstaking door eenige iudustrieeien, onder de wapenen geroepen.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1