A". 1877. Vrijdag 17 Augustus. M 4223. Tersclijüt Saplijïs, litpiomM DiisSaj. Kennisgeving. Kennisgeving. Biitenlaiiitle BurMtei e A' bland. Binneiilanfl'scliB Berichten 1 T2 xx a li t J f y. ABONNKMKfiTSi'Kijs, pei kwartaal. 1.85, Fran'co per post, door het gelieele Kijk 2.50, Afzonderlijke nommersO.10. BSRXAlii MAK KM MS, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels 1.00. Iedere gewone regel ineer0.10. Driemaal plaatsing wordt togen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders van Schie dam, Gezien art; 73 der verordening op de Brand weer, van 22 Februari) I860. Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat in de plaats van den Opper-Braad meester de heer J. DIJKMANS Gz.op zijn verzoek eer vol ontslagen, tot Opper-Brandmeester dezer gemeente, met ingang van 1 September e. k., is benoemd, de heer JAN JACOB VORMER. Schiedam, den 15 Augustus 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. JDe Secretaris, A. W. MULDER. Burgemeester on "Wethouders van Schiedam, Gelet op art. L203 der Wet-van dan,29.4unij-J85i (Staatsblad no. 85)regelende de zamenstelling. inrig- ting en bevoegdheid der Gemeentebesturen Poen te weten; Pat ile begrooting van de inkomsten en uitgaven dezer Gemeente, voor het dienstjaar 1878, op den 10 Augustus jl. nan den Raad aangeboden, op de Secre tarie der Oernecnte, voor een ieder ter lering is ncder- gelegd, en tegen betaling der kosten, in afschrift aldaar verkrijgbaar gesteld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 17 Augustus 1877. Burgemeester en Wethouders van Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. \V. MULDER. Beacoasfield eti Derby zullen gedurende het reces Londen of omstreken niet verlaten. Eer lang zal een Ministerraad worden gehouden. Tot afgevaardigde van Northampton (ter ver- vauging van Ward Hunt) is de conservatieve kandidaat Lord Burghley gekozen. Reuters office meldt uit Koustantinopei dat het leger uit Bagdad, sterk 35000 mau, naar Konstantinopel is teruggeroepenhet zal dóór de vallei vau den Euphraut derwaarts komen en vervangen worden door Turksche militie. Bedoeld korps zal eeue defensieve houding aannemen voor het geval dat Servie aan Turkije den oorlog mocht verklaren. Uit Schoumla wordt bericht vau 15 dezer, dat er bij Kustendje eeue verkenning heeft plaats gehad, waarbij het gebleken is dat die plaats door de Russeu ontruimd is. Dc Tui ken z\jn in verschillende richtingen voortgerukt, zonder de Russen te ontmoeten. F It A S K It IJ K. Den 15 dezer is ter gelegenheid van den Napoleonsdag in de; kerk St. Augustin, onder een grooten toevloed van Boïapaitisten, eene mis gelezen ter nagedachtenis van den Keizer, Toen de mis geëindigd wastwerd aan de Cas- saguac eene pvatie gebracht.] Tijdeus zijn verblyf te Bordeaux was het hotel, waarin Jules Simon vertoefdeevenals de woning van Thiers te Parijs, onder toezicht der politie. f Rothschild heelt 500 ps st. gezonden tot ondersteuning van de te Admnopel gevluchte Joden en Bulgaren. O OSTEJfElÏK. Volgens een bericht den'15 dezer te Pest ontvangen, hebben te Jagodhi in Servie onge regeldheden plaats gehad. De inwoners drongen op het ontslag van den burgemeester aan, Vele personen zijn iu verzekerde bewaiiug genomen. In Servie worden thans oorlogsbataljons gevormd door eene in eensmelting van de troe pen met de militie. ITALIË. - „_J£. ,H. .de.. Paus-.beeft .den ^ïertog.van Aosta (Amedeo) gelukgewenscht met diens jongste redding uit levensgevaar. Het bericht in de bladen, aangaande de vorming van een algemeen katholiek verbond ter herstelling van het wereldlijk gezag des Pausen, woidt in het Vaticaan ten eenenmale geïgnoreerd. RUSLAND. Het bericht betreffende het mobiliseeren van het geheele Russische leger, wordt officieel door liet Ministerie van Oorlog verklaard onge grond te zijn. R II UI E N I E. De Russische batterijen bij Ölobosia beschoten Dinsdagavond Rusehtschuk. De brand die dien tengevolge daar uitbiak, duurde tot midder nacht. Vanaf Woensdagmorgen 5 uur wordt Schiurschewo door de Turken gebombardeerd. De Russen beantwoordden het vuur niet. GRIEKENLAND. De regeering heeft besloten de bemanning der vloot te wapenen. Het daartoe opzettelijk door den secretaris-generaal Palasoas ontworpen plan werd verkozen boven dat van den Minister van Marine. De xegeeriug zal een buitengewoon krediet van 30 ïïiiiiioim diaclunen aanvragen. S C HIB I) A M 18 Augustus 1S77. Op het drietal ter beroeping van een predikant bij de Hervormde gemeente te Mep- pel komt o. a. voor, de heer C. de Wilde Cz, predikant bij die gemeente alhier. Bij bescliikkiug \au Gen Minister \an Marine is o. a. de jongeheer "W. C. Kimmijser alhier, met ingang vanl October a. s,, bijnoemd tot student voor den militairen geneeskundi gen dienst der zeemacht. lieden werd te 's Hageonder voorzitter schap van den majoor-kommandant der Kon. Scherpschutters aldaarde derde jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de ver- eeniging van officieren van Scherpsch utters- korpsen, waarin in de eerste plaats hulde werd gebracht aan de nagedachtenis vau het over leden bestuurslidkapitein Fratermanwiens onvermoeide toewijding aan den arbeid dezer veieeaigiug in dankbare herinnering werd ge bracht. Uit een terugblik, zoowel van den Voor- 'zitter als van den Secretaris, op de werkzaam heden in het afgeloopen jaar, bleek dat het aantal leden niet was achteruitgegaan en dat men het doel der verecniging; de militaire organisatie der weerbaarheidskorpsenook nu weder op krachtige wijze heeft trachten te bevorderen. Onder de daartoe gebezigde middelen verdient vermelding het rekwest aan Z. M. den Koning naar aanleiding van den toestand der levendev strijdkrachten, welk adres acht stellingen bevat, waarin zoowei de basis als de grenzen eener dringend noodzakelijke hervorming zijn aange wezen en afgebakend, zoomede een brief van dankbetuiging aan den Minister van Oorlog voor de door Z. Exc. voor de weerbaarheid ia het algemeen gesproken bemoedigende woorden naar aanleiding van den aandrang in de Staten-Generaal, om zich van ondersteuning der weerbaarheidsvereenigiugen te onthouden, welke brief ten gevolge had 's Ministers ver klaring, dat de vraag; hoe de weerbaarheids korpsen dienen te worden georganiseerd, door den Minister in gezette overweging zou wor den genomen, zoodra de onderhanden zijnde en omvangrijke arbeid van het ontwerpen der wetten tot legeling vau de militie en van de schutterijen eu der organisatie onzer levende strijdkrachtigen hem daartoe tijd zal laten. Geen wonder dat dus het door den Minister te kennen gegeven voornemen, om ook aan de scherpschutterskorpsen eene organisatie te schen ken, met genoegen in het verslag woult ver meld. Met het oog op den rouw over het over lijden van II. M. de Koningin, heeft het be stuur het niet gepast geoordeeld eeuige officieele feestviering aan deze bijeenkomst te verbinden. Wellicht zal later, indien de geldmiddelen het veroorlooven, eeue huishoudelijke schietwed strijd plaats vinden. De heereu Visser van Schiedam en Prince zijn tot bestuuisleden gekozen, terwijl de heer Mouton benoemd is tot afgevaaidigde ter weer baarheidsvergadering wien de veigadering tevens opdioeg het voorstellen eener mutie strekkende om den president van hetcentraal- comité te bewegen op zijn verzoek om ont slag uit deze iunctio terug te komen. Een der leden, die inlichtingen vroeg om trent de ueerbaarheidsloterij ontving van een zijner college's persoonlijk geruststellende mede- deelingen

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1