A". 1877. Biiteilanflseie Benutten.' Maandag 20 Augustus. Verschijnt Saplijts, MtpraiM Dirtaj. AS 4225. BimMscle Berichten. Hl e XT g-ang. 'Abonnementsprijs, per kwartaal. 1.85. Franco per post, door het gelieele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers 0-10. D U IT S C11L A N D. Uit Keulen wordt aan de jEllcrfelder Zeitung het volgende geschreven G el ij k ik u uit de meest vertrouwde bron kan mededeelenzal bij het (Pruisische) Iluis van afgevaardigden in de eerstvolgende zitting een ontwerp worden ingediend, ten doel heb bende: de spoorweglijnen Obevhausen-Arnhem en Giessen-Deutz met de Rijnbrug, beiden be- hoorende aan de Keulen-Mindener Spoorweg maatschappijvoor den Staat te koopen. De gewichtige beteekenis van het ontwerp voor het beginsel ter vereeuiging der gezamenlijke spoorwegen onder bestuur van den Staat \alt duidelijk in 't oog, terwijl het, wegens het groot strategisch belang dier beide lijnen, op militair-politieke overwegingen gegrond kan zijn en aangenomen dat de Landdag het goedkeurt de bevolking zich zooveel te vei liger kan gevoelen. "Na afstand der beide ge noemde spoorwegen behoudt de Keulen-Minde ner Maatschappij nog slechts de lijnen Keulen- Minden en Venlo-Hamburg." De Eiberf Zeitung plaatst dit bericht met eeoe in 't oog loopende letter. Volgens bericht uit Görlitz zijn op een aardappelveld in de nabijheid der stad levende Coloradokevers ea een aantal eiei en gevonden. Onmiddellijk zijn de noodige maatregelen ter verdelging genomen. ENGELAND. Aan de Daily Telegraph wordt bericht, dat in den avond van den '15 dezer een Russische afdee- liug, die een verkenning deed bij Karasiler, op den weg van Tirnova naar Osmanbazar, door de Turken is aangevallen en geslagen; twee ba taljons van het 41e regiment, die tot hulp wa ren afgezonden, ondergingen hetzelfde lot. De Russen verloren 200 dooden, 500 gewonden on werden tot hun legerplaats bij Kesrova vervolgd. "Volgens een telegram van den oorlogs correspondent van Daily JTews zij n de be richten omtrent de wreedheden, door de Tur ken gepleegd te Jeni-Saghra en te Eski-Saghra geenszins overdieven, maar eer het tegendeel. De 15e Augustus is teu huize van Napo leon's weJuwe te Chisleiiurst stil voorbijgegaan. Eugënie en haar zoon hadden namelijk hun viienden doen weten dat zij geen receptie zou den houdenmet liet oog op de naderende verkiezingen in Frankrijk. Al wat Louis Napo leon tot viering van uou naamdag zijnsgeslachts deed, was een kerkdienst bijwonen in de katho lieke kapel. Niettemin regende 'l kaartjes en schriftelijke gelukwenschiugeu in Camden House. Er kwam voor den jeugdigen Bonaparte ook een telegram van den Prins van Wales hetgeen nogal opmerkelijk is, Bij den aartsbisschop van Canterbury is een adres ingekomen, onderteekend door 96 BVREAL: MAK KT, E, 124. Pairs van Engeland, waarin, naar aanleiding van 't verschijnen der betuchte handleiding The Driest in Alsolutio-n, bij het hoofd der Anglicaansche Kerk wordt aangedrongen op strenge en openlijke veroordeeling van de keringen, in dit boek vervat, en van ile praktijk van mondelijke biecht in't algemeen. De aarts bisschop heeft geantwoord, dat hy niets ver zuimen zou; om 't schriftuurlijk karakter van de Anglicaansche Kerk te handhaven. Onder de onderteekenaars van 't adres waren de her tog van Westminster, Lord Shaftesbury, Lord Redesdale, Lord Ebuiy en Lord Dudley. Telkens worden in Engé'and^leveode colorado-kevers gevondenonlangs weer een in een post-waggon tussclieu Plymouth en Bristol. Dit exemplaar moet met eene Amen kaansche brieven-mai! zijn overgekomen. ,Ds nieuwe wet, voorschrijvende maatregelentot wering en verdelging van 't gevi eesdêinsect is dus maar juist bij tyds afgekondigd. - ,-*y v A— F R A i\' K K IJ K. De rechtbank te Versailles heeft Donder dag uitspraak gedaan in de zaak vud den oud afgevaardigde Menier tegen den uitgever en drukker van het Bulletin des Communes en den Minister van Binnenlandsche Zaken. De recht bank heeft beslist, dat de beide eersten buiten het geding zijn. Ten opzichte der vervolgiug tegen den Minister heeft zij zich onbevoegd verklaard. In zijn antwoord op een toespraak van den voorzitter der kamer van koophandel te Caen heeft Mac-Mahon gezegd, dat het gouver nement thans alle kwesties met betrekking tot handelstractaten ondei zoekt. TURKU E. Te Konstantiuopel beweeit men weêr eene samenzwering te hebben ontdekt en wel ten gunste vau Prins Jussuf Tzzeddin, den zoon vau Abdul-Aztz. In verband hiermede is de hand gelegd op de echtgenoot van Aristarchi- boy, gouverneur van Cos. Bij deze dame moeten een aantal brieven zün in beslag genomen waaruit blijken zou dat ze in verstandhouding stond met de Russen en Bulgaren. Mevrouw Aiistarehi is toen onmiddellijk naar Klein-Azie verbannen. Alle Bulgaren die bij het algemeen be stuur te Konstautinope! of in de provinciën een post van vertrouwen bekleeddeu, zijn door het gouvernement ontslagen. Suleiman Pacha bezette Kozlevci, 10 mijion van Elena, ten Noorden van den Balkan. i' S E R V I E. Al de ministers hebben hun ontslag inge diend. Behalve dat van den minister-president en den minister van openbare werken werd het ontslag niet aangeuomen. De overige minis ters behouden hun portefeuilles. Ristics is tot minister-president benoemd. 011RANT. t Advertentieprijs: van 110gewonervgeUf 1.00, Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweekaal berekend. U M E N I E. Generaal Gourko, zijne Russische troepen in uitmuntende positiën achterlatendezal vergezeld van kolonel Cubanolt te Bucharest aankomen en vervolgens naar St. Petersburg vertrekken, om het bevel over de Keizerlijke garde te aanvaarden. Bratiano is naar het Keizerlijke hoofdkwartier vertrokken. BES HAAG, 17 Augustus 1877. Bij Kon. besluit van 16 dezer is de lieer D. Raven, ontvanger der registratie en domei nen te Schiedam, benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in dat kanton. Bij Kou. besluit van 15 dezer zijn bij de dd. schutterij te Maassluis benoemd tot Isten luitenant de heer C. Maas, thans 2de luitenant; tot 2den luitenant de heer P. G. Kamphuis. S C HIE D A M 18 Augustus 1S77. In de gisteren gehouden zitting van defl Gemeenteraad waren twaalf leden tegenwoor dig; afwezig de heeren Knappert wegens onge steldheid, Vrijland door afwezigheid buiten de Gemeente, Kerdel, J. B. Nolet en Zoetmulder. Zijn ingekomen missives van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van: 1. Het raadsbesluit van 13 Juli 11. nopens het doen \an betaling uit den post voor onvoor ziene uitgaven, dienst 1877 2. liet tweede voljaars-kohier van de plaat selijke directe belasting over 1S77 3. De verordening regelende de jaarwedden van het hulppersoneel bij het lager onderwijs 4 en eene, houdende bericht van de aanne ming voor kéuAlsgeving van de verordening, regelende het 'Uitytad hulponderwijzers en hulp- ouderwijzeressAiU üsy het lager onderwijs. Alle deze stukkon aangenomen voor kenuis- geving. 5. Van het Burgerlijk Armbestuur de reke ningen over 1S76 en de begrootingen voor 1878, van genoemd Armbestuur en van het Stads-Ziekenhuis. In handen van deFiuan- cieele Commissie ten line van onderzoek en rapport. 6. Bericht aan voormeld Armbestuur, dat alle schuldvorderingen ten zijnen laste en van het Ziekenhuis, over '1876 en vroegere dienst jaren, zijn voldaan. Aangenomen voor ken nisgeving. 7. Het verslag van het Burgerlijk Armbe stuur over 1876. Ter inzage en aangenomen voor kennisgeving. 8. Rekening over 1876, van de commis sie van beheer der fondsen van het voor malige Oude-Mannenhuis. Ter inzage ter be handeling in eene volgende vergadering. 9. Twee ontvverp-besluiten tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven en tot het doen van af- en overschrijving op den dieast van 1877. Ter inzage en aangehouden.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1