A". 1877. Woensdag 22 Augustus. Ymdjjiit Japlijts, tnonSeri DMaj. J A. G- T. Binnenlanflselie Eerie Iteii. 'fê 4226. en n ID ertig-ste Jaargang. COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal. f 1.85. Franco per post, door het geheels Kijk 2.50. Afzonderlijke nommers 0.10. BUK KAUt HARKT, El, 121. De Commissaris des Kqnings in de Pro vincie Zuid-Holland, Gezien liet besluit van de Gedeputeerde Staten dier Provincie van 7 Augustus 1877, no 4; Gelet op art 11 der wet van 13 Junij 1857 Staatsblad no. 87) Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd besluit: 1°. de opening der jagt op klein wild, opge noemd in de 2de zinsnede van art. 17 der wet van 13 Junij 1857 Staatsblad n". 87); voor dit jaar in dö'( Provincie Zuid-Holland is vastgesteld op Zaterdag 1 September aanslaande met zonsopgang; 2". van die opening is uitgezonderd de uitoofening van het jagtbedrijf, vermeld in art. 15, lett. e der aangehaalde Wet; 3°. de korte jagt dagelijks en do lange jagt slechts driemalen 's weeks, cn wol des Woensdags, Vrijdags cn Zaterdags mag worden uitgeoefend. En zal de/e kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het, Provinciaal Blad en in de Nederlundsche Staatscourant worden geplaritst, - 's Gravenhage8 Augustus 1877. De Commissaris des Kantens voornoemd, Fock, F RANK It IJ K. Yan Gambetta's reis te Rijssel heeft geen der bladen iets per telegraaf kunnen melden, aangezien het telegraafbestuur alle telegram men onder zich heeft gehouden. Alsof men daardoor de rede en den machtigen indruk, dien ze gemaakt heeft, kon te niet doen! Het publiek heeft nu één of twee dagen later de rede volop, naar den oorsproukelijken tekst, kunnen genieten. Emile de Giiardin schrijft in la'France: Ik heb Berryer, Lamartine, Guizot, Lediu Rollin en Michel (van Bouiges) gehoord; maar nooit heeft één hunner zijne toehoorders meer ouder de macht \au zijn woord gehouden dan Gam- betta te Rijssel. De officieuse organen gevoelen het zei ven, hoe zwaar Gumbelta op hen en op de Ttegee- ring is neergekomen. Alle zijn ze tegen hem ten strijde getrokken, ook Clément Duveinois. Deze roept hem iu le Soir toe: sLegzelf uwe 'rekening over!" La Defense kiangt Garnbetta's rede als oproerig aan. De feesten te Cliei'bouig ter gelegenheid van Mac Malvons komst aldaar wai en luistei rijk. Om alle samenscholingen te vooi komen, heeft «les prefect van liet Dep. de l'Aisne be paald, dat ook de prijsuitdeelingen bij de kan tonnale wedstrijden niet meer in het openbaar mogen plaats hebben. De Temps zegt, dat uls dit zoo voortgaat, men weldra een politiever ordening k'tu verwachten, waarbij samenscho lingen van meer dan éen persoon wordeu verboden. De llépuhlirpue Frirttgaiso heeft aan haar abonnés een cadeau willen geven in den vorm van een photographie-krant, bevattende de por tretten van de 363 republikeinsche afgevaardig den. De politie heeft echter de uitgave ver boden het orgaan van Gajnbetta antwoordt op die plagerij, dat de vereeniging van de 3G3 straks op eene andere wijze 5in de nieuwe Kamer de politie nog onaangenamer zal zijn. O OS TE Jilt IJK. Uit Bucharest wordt aan de l'olit. Corr, geseindGeneraal Gourko maakt de Russische stellingen, van den Donau af tot aan den Shipka-paszóó sterkdat de Turken geen aanval zullen wagen. De beide legers ver schansen zich vooitdurend. Be Turken hebben vooral Plewua ontzaglijk versterkt, maar Osman Pacha verkeait niettemin in een moeilijken toestaud omdat de talrijke ruiterij der tegen over hem staande 80,000 Russen, zijn gemeen schap met Sofia te eenenmale heeft afgesneden, de convooien van munitie en levensmiddelen heeft onderschept en aldus de proviaudeering bemoeilykL De Kussen willen de operation niet hervatten vóór dêaank'rtTnïit van de geheels Keizerlijke garde, en dus is een stilstand van twee of diie weken waarschijnlijk. Zij ont ruimen de Dobrudscha volstrekt niet, Integen deel, het korps van generaal Zimmerman» wordt voortdurend versterkt en hij zal zeer spoedig weder aanvallenderwys te werk gaan. Uit Cettinje werd den 20 dezer aan de Dol. Con. gemeld, dat de Monteuegrijnen den vorigen avond het laatste buitenwerk van Niksic,- op den berg Tschadjelitza, bestormden Een bericht uit Zaia van dienzelfdén dag meldt, dat de Moutenegrijuen den voiigen nacht de stad Niksic zyn binnengetrokken. Het sterke buiten wei k Tschadjelitza is stormenderhand door hen genomen. De va! der vesting is ophanden. Een steike Turksche kolonue moet uitKolacin zyn opgerukt, om Niksic le hulp te snellen. Uit Bucharest vernam hetzelfde blad, dat Prins Mirski benoemd is tot bevelhebber over al de Russische troepen van Tirnowa.tot bij den Shipka-pas. Hertog Leuchtenberg staat met eene aanzienlijke macht bij Elena. Tus- scheu Lotcha en Selvi hebben de Russen posi ties betrokken. Twee Turksche monitors en de foiten bij Siiistria bombaideenlen Kalaiasclii. E Ji li E L A N I). Volgens een telegiam uit Bei lijn aan de Daily Dews heelt de Ottomaausehe Bank te Konstantinopel een nieuwe Turksche leening gesloten ter nomiuaie waaide van drie miüioen. De I'oite zal daarvan 2'5 miUïoeu ontvangen in gei eed geld. Dij de verkiezing van eer. afgevaaidigde van Claie is sir Bi yan O'Loghen, een bloeder van het overiedeu Pm lemen tslid vandieu naam, gekozen met 1721 stemmen; de conservatieve kandidaat veikiecg 572 stemmen. De spoot weg van Pietoria naar deDela- "oa-bnai was het <11 oot^clie werk, waarvan O te president Bulgers 'den loekoinstigeu bloei der Advertentieprijs: van 1—-10gewone regels, 1 00. Iedere gewone regel meer010. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Tiansvaal verwachtte. De boeren behoefdeu daa niet alles over de Kaap te ontvangen. Maar datzelfde werk was ook oorzaak, dat Engeland de Transvaal aanhechtte: bestond die spoorweg, dan verloor het de inkomende rech ten en de voordeeleu, die uit het vervoer over de Kaap aan Engeland ten deel vielen. Sir Theophile Sliepstone heeft dan ook ver klaard, dat aan den Delagoa-spoorweg vooreerst niet kan worden gedacht Natuurlijk wordt da ware reden niet genoemd, maar heet het, dat door het bestuur van president Burgeis de financiën der Transvaal in zulk eenr benarden toestand verkeeren, dat eerst voor de betaling der schuld moet worden gezorgd, alvorens aan groote openbare werken aauzienlijke sommen besteed mogen woiden. Sir Theophile Sliepstone schijnt niet in te ziep, dat juist door dien spoorweg de welvaart van de Tiansvaal zoozeer zou toenemen, dat de schulden konden worden betaald. T U K K IJ JE. Ristics heeft den 20 dezer aan de Porte doen weten dat Soi-vio geen keunis üiaagt van het aan Rusland toegeschreven plan om een deel der Russische armee door Servië te doen heertrekken. Hij ontkende dat Servie besloten heeft aan den ooi log deei te nemen, EdhemPacha heeft den heer'Layard beloofd, geen uitvoering te zuilen geven aap de vonnissen der krijgsi aden tegen de Bulgaren in Rumciie, alvorens daarover de Poite te hebben geraadpleegd. Te Salomki is de. staat vau beleg afgekondigd. Uit Alexaudrie wordt van 19 dezer ge meld, dat het gei ucht, dat het Egyptische con tingent ten behoeve van Turkije vermeerderd zal worden, in waarschijnlijkheid toeneemt. 1) U IT S C IIL A K D. Prins Bismaik is den 20 dezer uit Yarzin te Berlijn aangekomen. Het bericht uit Konstantinopel aan de Kol- niscJte Zeiltuig, meldende dat de klachten ove.- gruwelen, die door de Russen gepleegd zouden zijn, ongunstig zijn opgenomen door de regeering te Berlijn, wordt door de Nordd, Allg Zeitung bevestigd. 11 U 31 E li I E. Acht Tuikselie schepen hebben den 17 dezer troepen in de Dobrudscha aan land gezet. Vele Russische tioepen zijn hun tegemoet ge zonden. Men vei wacht een aanval van Egyptische troepen. De spoorweg van Kusterntje is uog in handen der Russen. Gisteren is een leveudig vuur gewisseld tusscheu de Ru me enen en de Turken bij Koiabia. U E L G 1 E. Den '17 dezer zijn do AntwerpscheRubeus- feesten aaugevange» met eeu letterkundig con gres, dat door een negentigtal personen, allen Belgen, wei d bijgewoond. Het -onderwerp der beiuadsluging was de wenschelijkheid der oprich ting van ceue lettel kundige akademie in den

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1