Bimcnlaaiuli Berichten. (rad.) D U IT S C II L A N D. Bismarck ontving nog Maandagavond de ministers von Bülow en Redowitz en begaf zich Dinsdagvoormiddag naar Babelsberg tot den Keizer. De Ee.ichsanzeiger zegt vernomen te hebben, dat de Keizerlijke regeering, op grond van officieele berichten aangaande gruwelen van Turksche troepen jegens Russische gewon den en gevangenen, de Porte heeft herinnerd aan de bepalingen van de Geneefsche overeen komst waartoe Turkije is toegetreden. Duitsch- land heeft tevens bij de Europeesohe mogend heden stappen gedaan om zich in denzelfden geest tot Turkije te wenden. De minister van binnenlandsche zaken heeft in het koninkrijk Saksen Naar aanlei ding van liet dezer dagen openbaar gemaakt rapport van het Rijksdepartement voor gezond heideene krachtige waarschuwing uitgevaar digd tegen het grijs gekleurde zoogenaamd Amerikaansch leder, hetwelk, tegenwoordig veelal wordt gebezigd voor kappen op kinder wagens. RUSLAND. Te Petersburg is deu 22 dezer net volgende bericht ontvangen. In den vroegen ochtend van gisteren vielen -40 bataljons ouder Suleiman Pacha den Schipka-pas aan; zij werden her haaldelijk teiuggeslagehde strijd duurde in weerwil van de vallende duisternis voort. In denzei fden tijd rukte de vijand van Luwtscha op Selwi aandes middags begon bij onze voor hoede te Selwi het geweervuur; de uitslag van deu strijd is nog onbekend. B E L G I E. "Van den 30 dezer tot den ,3 September zal te Antwerpen het gewone congres gehouden worden door de vereeniging tot herziening en codificatie van het volkenrecht, waarop voor namelijk gehandeld zal wordenten eerste, over een'algemeen intei nationaal wetsontwerp omtrent het wisselrecht, overeenkomstig de verleden-jaar te Bremen aangenomen beginse len;*"^ ten tweede'óver de kwestie van averij- gros, mede te Bremen en reeds jaren te voren op verschillende conferentiën behandeld. Sl'ANJE. De Keizer en Keizerin van Brazilië ver trekken heden (23 Aug.) van Madrid naar Lissabon, vanwaar zij naar Brazilië zullen terugkeeren. DEN IIAAU, 22 Augustas 1S77. Z. M. de Koning zal a. s. Vrijdag een revue houden over het garnizoen der residentie. Te één uur zullen de tiuepen voor dit zeldzame militaiie schouwspel in de Maliebaan vereenigd worden. Iu vele jaren heeft geen paladc plaats gehaduie met 's Kouings tegenwoordigheid werd vereerd. De lieer mr. It. J. gi mil' Seliimmelpen- ninck van Nijenhuis, die op verzoek zijn eervol ontslag bekwam als commissaris des Kouings bij het Ned. Weerbaarheids bond, is benoemd tol lidder Groolkinis van den Gouden Leeuw vau Nassaude lieer dr. J. W. bchubart tot groot-olfieier van de orde van de Eikenkroon. C III E D A 3123 Augustus 1S77. Gisteren is J. C. Suttorp in de Noordvest- grneht alhier gevallen en zou verdronken zijn, ware het niel dut J. Smit, besteller van de Ilollandschespoorweg-maatschappij, zich onmid dellijk met een daar liggende schouw naar de plaats des onheils had begeven. liet mocht hem gelukken, door middel van een haak, deu dien keling van den giond te haten en met behulp van eenige personen aan den wal en vervolgens in een Jam-bijstaande mouterij te brengen. Ter stond werden alle pogingen aangewend om de schijnbaar uitgedoofde levensgeesten weder op te, wekken, waarin men door'geneeskundige hulp na verloop van eenigen tijd gelukkig mocht 'slagen. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennisdat de examens vuor het"verkrtjgen van akten van bekwaam heid tot het geven van lager school- en huis onderwijs voor de tweede maal in het loopende jaar zullen gehouden worden op Woensdag 3 October a. s. en volgende dagen; dat zij, die een dezer examens wenschen af te leggen, zich .uiterlijk vóór 12 September bevorens behooren aan te melden bij den schoolopziener van het district waarin zij wonen, of, van buiten 's lands komende, voornemens zijn zich te vestigen, met opgave van de akte die zij verlangen en overlegging van een of meer getuigschriften van hun goed zedelijk gedrag eu van hunne geboorte-akte, terwijl de dag en plaats hun door den schoolopziener zullen worden bekend gemaakt. Bij beschikking van den Minister, is aan K. van Wijngaarden I.lz., te Sliedrecht, tot wederopzegging, vergunning verleend vooreen stoomsleepdieust op de stroomen, rivieren en kanalen in acht provinciën. De St.-C't. van heden bevat de nominative opgave van de Europeesohe officieren, onder officieren en soldaten, overleden na evacuatie uit Atsjin, voor zooverre daaromtrent tot op den Oden Juli 1877 bij het Departement van Ooi log in Nederlandsch-Indie bericht was be komen. (100ste vervolg.) Blijkens mededeelitig van het Italiaansche gezantschap is de termijn tot het doen van aanvragen tot deelneming aan de tentoonstel ling van voortbrengselen en gereedschappen tot zuivelbereiding (inzonderheid kaas), welke in October aanstaande te Portici (Napels) zal wor den gehouden, veilengd tot den 3lsten der loopende maand Naar de AmstCt. vermeernt, bestaat bij de Regeering het plan een officieel rapport te doen uitgeven van de tentoonstelling van kunst, toegepast op nijverheidte Amsterdam. Naar wij vernemen hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de stembriefjes van de iaatste I-Iaagsche geineenteraads-verkiezing van het gemeentebestuur opgevraagd, een her telling gehouden en bevonden, dat het stem bureau voor de, laatste maal juist heeft geteld. (Fad.) Tot directrice van het asyl Steenbeek, in plaats van wijlen mej, P. Voute, is benoemd mej J. H. Kruyf, te Leeuwarden, die deze be noeming heeft aangenomen. Volgens het 55e verslag over den toestand van het toevluchtsoord voor weezen te Neer bosch bij Nijmegen was liet bedrag der giften in geld van 1 Juni '1876 tot 31 Mei '1877 ge stegen tot de aanzienlijke soin van f03,552,53 fa en voor de driemaanden verschenen30Juni 11. f '14,800,44/,. Uit de jaarrekening blijkt, dat de drukkeiy van het gesticht een voordeel opleverde van f 9,578,12 en dat tot onderhoud der 450 weezen T58,702,70 was uitgegeven, behalve 9,818,'19 voor de gebouwen. Op '1 Juni '1803 stond de stichter alleen en seileit wei il die instelling uitgebreid en onder houden door dageiijkschegiften, terwijl zij thans in onbezwaarde» eigendom bezit de gebouwen en gronden, meubilair eu het te veld staande gewas, «nel een inventaiis der weezeiulrukkerij, tut een bedrag van f'20,110,75. Ouder de vele uitstekende boeken, die door de heeren Blomhert Timmerman te Nijmegen iu het licht werden gegeven, behoort sDe Vogel, Natuuistudiën van J. Michelet." JJe beioemde populaire Fransche schrijver bezat in zeldzame mate de gave om de liefde voor de natuur aan te kweeken door zijn levendige poëtische voorstelling, vereenigd met een schat van wetenswaardige zaken uit de schoone schep ping. Dat zyn werken ook hier op hoogen prijs wordeu gesteld, blijkt uit den tweeden druk van ïDe Vogel." Onder de gemeente Zwaluwe is een hond doodgeschoten, lijdende, volgens verklaring van den plaatsvervangenden districls-veearts te Ze venbergen, aan hondsdolheid. Door den Burge meester is het bevel tot het drogen van muil korven voor honden uitgevaardigd. De heer Lion Cachet beweert in een brief aan de Standaard, dat sde Transvaalsche Republiek door den heer Burgers, president, met medeweten of medewerking van Swart, den gouvernements-secretaris s. c., aan den vertegenwoordiger der Britsche Regeering is overgeleverd, niet alleen zonder slag of stoot, maar op half joviale, half kruipende wijze." De bewijzen voor die stelling ontleent de heer Lion Caehet aai. de bescheiden door Shep- stone overgelegd. De heer Burgers zelf zal zich, indien hij het noodig acht, verantwoorden. Maar ook dan wanneer het waar mocht zijn, dat Bui gei s deu onverrnijdelijkeu uitslag voorziende, zich iti het belang des lands met Shepstone verstomt om de lotwisseling der Transvaiers zoo dman lijk mogelijk te maken, dan is het toch mik waar, dat niet hij de Transvaal in dien stand heelt gein acht, maar de binnen- en buitentaiid-che vijaudenEngeland en zij die met Lion Cachet de Republiek liever Engelseh zageu worden, dan bestuurd door een man van de godsdienstige overtuiging van Burgers. Van deze ging de weusch uit, dat de Heer over de Transvaal blazen' zou, en nu hun wensch vervuld is trachten zij Burgers de schuld te geven Een ingezetene van Vlissingen solliciteerde naar de betrekking van veldwachter in eeue kleine gemeente van Noord-Brabant. Namens den burgemeester werd hem geantwoord, dat hijom zijn kans te vermeerderenmaar in persoon moest overkomen. Onderaau den brief leest men: bN.B. Voor de betrekking komen alleen in aanmerking zij, die den R. K. godsdienst belijden." Het postoriptum is met potlood, maar blijk baar met dezelfde hand geschreven als de brief. Een inwoner van Amsterdam, een kapi talist, ging dezen zomer op reis en liet zich ambtshalve aanslaan in de inkomsten-belasting. Nu laat het zich begrijpen dat zulk een aanslag ambtshalve altijd het hoogste cijfer dat billij ker wijze mag worden vastgesteld zal aange ven. Is het te hoog, de belastingschuldige heeft dan gelegenheid zijn bezwaren in te dienen eu zijn-aanslag te doen verlagen. Bedoelde aangeslagene kwam vari de reis terug vond zijn aanslagbiljet en begaf zich naar den wethouder van financiën om zijn bezwaren tegen den aauslag in te dienen. liet bezwaar van dezen belastingschuldig» was evenweldat hij te laag was aangeslagen, en bij verklaarde niet te wenschen dat anderen ter wille vau hem meer zouden opbrengen. Wij weten niet of zich op het stadhuis reeds meer zulke belastingschuldigen hebben vertoond, - maar 't zou een verblijdend toeken zijn, indien het beginsel meer en meer gehuldigd werd, In een Ilaagsehe correspondentie der Zutf. Ct. leest men o. a. het volgende vOnder de mindere volksklassen is zelf het leven van prostitutie geen schande meer. Gis teren heb ik daarvan een spiekend voorbeeld gezien: Mijn waschvrouw had mij vooreenigen tijd haar nood geklaagd, dat een harer zusters plotseling was ovei loden en een huis vol kin deren onverzorgd had achtergelaten. Uit medely- den had ik een deel van mijn garderobe ter harer

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2