9 Bniteglandsebe Berltltei. Binneilailsclu Bericïtei A". 1877. Woensdag 29 Augustus. AS 4231. IS e n a a r g- a ii g. COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal. 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. A&onderlijke nommers- 0.10. BUREAU: HARKT, E, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. O O S T E N R IJ K. De Pol Corr. meldt uit Ragusa, dat dain- surgenten uit de Herzegowina Woensdag het aan de Oostenrijksche grenzeD gelegen Turksche fort Dono aanvielen, doch na een strijd, die verscheiden uren duurde, aftrokken. Hetzelfde blad meldt uit Belgrado: De toe bereidselen voor de mobilisatie van het tweede armeekorps worden bespoedigd. Tot 6 Sep tember zal het eerste armeekorps aan de mon ding van de Timok tot Gramova, en het tweede bij Jonkovaklissa geconcentreerd zijn. Een som van 320,000 dukaten is hier als Russische subsidie ontvangen. De in het voorjaar ont slagen vreemde officiereu worden weder aau- genomen. De hertog van Leuchtenberg is, na 6 dagen te Belgrado vertoefd te hebbenweder naar het Russische hoofdkwartier teruggekeerd. Uit Bucharest verneemt het blad, 'dat de ge ruchten omtrent geschillen van Rumenië met het Russische hoofdkwartier kwaadwillige ver zinsels zijn. De Rumeensche armee zal over eenkomstig de haar aangewezen taak aan de operation deelnemen. Aan de Folit. Corr. wordt van 17 dezer uit Belgrado geseind Gisteren werd door den onder voorzitterschap van Prins Milaan gehouden ministerraad tot samenweikiug van het Servische met het Rus sische ieger in Bulgarije besloten. Tevens werd het bevel over de verschillende korpsen opge dragen aan Horvatovic, Nikolic, Leschjanin Alimpic, Protic en Vlajkovic. Eene te Belgrado vertoevende deputatie van Bosnische opstandelingen onderhandelt met den minister van oorlog over de vorming van Bos nische vrijscharen onder Servische officieren; over het zenden dezer scharen naar de leger kampen der Bosnische opstandelingen en over het plaatsen van alie Bosnische vrijscharen onder liet opperbevel van Servie. De Regee ring toont zich weinig genegen om in dit plan toe te stemmen. Dezelfde ministerraad besloot het initiatief te nemen tot eeue verzoening van alle partijen en, zoo zij hierin slaagt, een coalitie-kabinet samentestellen. Vóór de oor- logsverklaring zal de Skuptschina buitengewoon bijeengeroepen worden. Prins Zeschew is alhier uit het Russische hoofdkwartier aangekomeu en confereert niet Prins Milan, den minister Ristic en den mi nister \au oorlog. ItüSLAND. Uit Goriii-Sludem wordt van 25 dezer gemeld: Gisteren den ganschen dag schermutselingen. De Russen behielden hun stellingen. De ver dezen der Russen aan gewonden gedurende den vierdaagschen strijd bedragen 27 official en en 900 soldaten. Deze zijn unar Grabowa gebracht. Het aantal dooilen is onbekend. He denochtend te 9 uren is het kanonvuur tegen den Sehipka-pas door de Turken herhaald. Een bericht van 26 dezer uit Gorni-Studeni luidt: Gisteren 9 uren is de strijd bij den Schipka-pas hervat en met geduchte heftigheid voortgezet» Onze troepen behielden hun positiën en hebben de herhaalde krachtige aanvallen afgeslagen. Generaal Doroschinky, die de drie eerste dagen de verdediging van den Schipka- pas bestuurde, stierf heden den heldendood. Volgeus de laatst ontvangen berichten heb ben onze troepen geen voet van den Schipka- pas prijsgegeven. De berichten uit Konstantino- pel over het veroveren van 'eenige forten in den Schipka-pas door de Turken zijn clan ook, volgens de hier ontvangen berichten, geheel onwaar. T U R K IJ E. Abdoel-Kerim en Redif zullen op het Seras- kieraat geïnterneerd worden. Generaal Suleiman berichtdat twee der voornaamste stellingen van "tien Schipka-pas door de Turksche troepen zijn veroverd en in een later bericht over Adrianopel wordt ge meld dat genoemde generaal een derde stelling heeft genomen. Ook zijn te Konstantinopel berichten ontvan gen van een groote overwinning, die door Moukhtar zou zijn behaald. Uit Erzerum wordt van 26 dezer gemeld: De Turken vielen de Russen bij Kiziltepe aan en bezetten de stellingen van den vijand. Een Russisch korps marcheerde in de vlakte van Soubatanwaar een ernstig gevecht ontbrandde. De Russen trokken in goede orde af. De Tur ken bleven meester van het slagveld. De ver liezen aan beide zijden waren groot. Een nieuw gevecht wordt verwacht. Uit Tillis wordt bericht dat de Turken, die poogden een dubbele omtrekkende beweging uit te voeren mislukt is: De Turken versterken de veroverde positiën. De beslissende ontmoe ting is verdaagd tengevolge van de uitputting van beide partijen. E N (i ELAN D. De correspondeut van de Daily News, die de gevechten in den Schipka-pas bijwoonde, bericht dat de Russen Vrijdag 13000 man ver sterking kiegen en daarop de Turken verdreven uit de door hen veroverde steilingeu. De cor respondent voegt er bij dat aanzienlijke ver sterking in aililleiie en infanterie op weg is naar den pas, en gelooft, dat deze versterkin gen voldoende zijn om het bezit van deu pas aan de Russen te verzekeren. De Engelsche liefdadigheid gaat voort te zoigeu voorde behoeften der noodlijdenden door deu hougei snood in Iudiü. liet totaal bedrag, dat thans bij den Loid Mayor voor de onge- lukkigen is ingekomen bedraagt ruim 3S0u0 pel. st. Iu Schollaud zijn tengevolge van de vele regens overstroomingen ontstaan, die onder scheidene menschenlevens hebben gekost. IT ALI E. Een telegram uit Rome van 25 dezer meldt het volgende: Daar de Spaansche regeering een besluit heeft genomen, waarbij het bestuur over de Itafiaansche kerk en het Italiaansche gast huis te Madrid wordt afgestaan aan den Ita- liaanschen gezant, zoo heeft de Pauselijke nun tius, aldaar aan het Vaticaan gevraagd, of hij zijn diplomatieken post moet verlaten. Het Vaticaan zal morgen eene beslissing nemen. GRIEKENLAND. In officiëele berichten wordt het bericht van een opstand in Thessalië en op het eiland Creta gelogenstraft, Eenige Christenen in Thessalië, door de Turken getart, vielen laatstgenoemden aan, maar namen, op de nadering der troepen de wijk op Grieksch grondgebied. SCHIEDAM, 2S Augustus 1S77. Volgens een ter beurze te Rotterdam verspreid gerucht zou een Hollander te "Weenen in arrest genomen zijn als, verdacht van het maken en in omloop brengen van valsche Oostenriiksche 5 pCt. schuldbrieven (papieren zilver metalliek.) Vanwege liet Utrechtsche comité van het jRoode Kruis" wordt rnet het stoomschip Koningin der Nederlanden een bezending goe deren, kribben, linnen enz. naar Konstantinopel verzonden. Naar wij vernemen, zullen, vermoedelijk tegen liet einde dezes jaars, twee nieuwe stoom schepen der Maatschappij ïZeelaud" op de lijn VlissiogenQueeuborough in dienst gesteld wordendie thans aan de Clyde te Glasgow in aanbouw zijn. Ze zuilen de namen dragen van Prinses Marie en Prinses Elizabeth naar de dochters vau den grootherhog van Sakseu- Weimar-Eisenachwiens gemalin de zuster is van Z. IC. II. Prins Hendrik. Deze beide stoomschepenwelke ieder 100 meter lang zijn, zullen in ruimte en doel matige inrichting voor passagiers de Stad Middelburg en de Stad Vlissingen nog over treffen. De salons zullen met weelde eu smaak ingericht worden, terwijl schilders van naam, als de heeren Mesdag, Heemsketk van Beest eu Kelluer, hun medewerking hebben toege zegd oin de paneelen der beschotten met hun werken op te luisteren. MiddOt.) De eeiste prijs van f3000, door de heeren li, Rooses en J. van den Branden te Antwer pen behaald in den sledelijken kampstrijd voor een mrk over Rubens in de Vlaamsche Schil de) school, is beiden iu verdeeliug uitgereikt. Stmpervirem deelt med;, dat door deu heer II. van Nes te Boskoop door zaaiing aard.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1