A°. 1877. Vrijdag 31 Augustus. Aê 4233. Mijnt iaplijts, litfBzoiieri Iisiai. Kennisgeving. Bnitenlandsehs Beiicllei. Buroemeester en Wethouders van Schiedam; .13 e n e n a a, r g- n. ii g-. COURANT. Abonnementsprijs, per kwaiual. f 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijk# nomtners- 0.10. ItUKEAlJ s HABHf, IS, 124. Inrlgllngcn welke gcvanr, schade of hinder kannen veroorzaken. Gezien het ingekomen verzoek van H. A. HOSMAN om vergunning tot oprigting eener dubbele Branderij op het perceel open grond, gelegen aan de Noord vestgracht, inden'sGra- velandschen polder, kadastraal bekend onder sectie F. no. 1048; alsmede tot plaatsiug van een stoomwerktuig,van 2 paardenkracht in genoemd pand, tot het in bewegiug brengen van een waterpomp. Gelet op de Arti, 6 en 7 der Wet van den 2en Junij 1875 Staatsblad no, 95); Boen te weten Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 13 September a. 8., des middags ten 12 ure, ten Raadliuize gelegenheid zal woiden gegeven om bezwaren tegen liet oprigten dier inrigtingeu in te brengen "en die moudeling-oftvchriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór liet tijdstip hierboven genoemdop de Secretarie der ge meente van de sclu ifturen, die ter zake mog- ten zijn ingekomen, keunis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30 Augustus 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJ K VAN MATEN ESSE. Be Secretaris A. W. MULDER. KUS LAND. Uit,Gorni Studeni wordt van 28 dezer gemelu Sedeit gisteienavoud is het geweervuur in den Schipka-pas bijna geheel opgehouden. Heden morgen was alles rustig. Onze troepen behouden hun stellingen. De Turken zijn achter de om liggende bei gen vei borgen en staan op een afstanil van de batterijen. liet aantal gewonden in de gevechten van 21 tot 27 dezer bedraagt 2480 man, waaronder 95 officiereu. Het aautal dooden is nog niet bekend. Uit Kurukdura weid den 28 dezer gemeld dat, den 25sten, bij liet aanbreken van den dag, Mouktar-pacha mei al zijn strijdkrachten een poging deed om onzen linkervleugel onder generaal MelikoiT om te trekken. De stiijd duurde tot vijf uur namiddags. Over de gnn- sclio linie werden de Turken teruggeslagen, 'ij trokken met groote verliezen af. T U K K IJ E. De Poi te richtte eeu nota tot Musnrus-Paclia, Waarin de aandacht van Engeland werd geves- igd op de -wapeningen van Griekenland en verklaard dat, indien een opstand uitbiak, oen Turksche macht naar Athene zou tukken om het Kwaad in zijn wortel uit te roeien. Engeland Advertentieprijs; van 110 gewone regels, f 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. richtte daarop vertoogen tot Griekenland, het geen tengevolge had. dat de Grieksche Regee ring een nota zond aan de Porte, behelzende vredelievende verzekeringen ea de belofte, dat desnoodig de Grieksche soldaten met de Tutk- sche troepen zouden samenwerken tot onder drukking van de roovers. De nieuwe leening is nog niet gesloten. De Ottomanische Bank heeft een syndicaat gevormd tot het geven van een voorschot van één milloen pd. st. op de opbrengst van «Je leeuiug. Suleiman seint, dat de Russen getracht hebben de hoogte van Alekertebel te hernemen, die door de Turken aan de linkerzijde van den Schipka-pas bezet was; de Russen werden echter inet aanzienlijke verliezen teruggeslagen. De aanvallen op de sterkten duren voort. De Rus sen hebben reeds 3000 dooden verlorende 7 verliezen der Turken zijn nog niet bekend. DU IT SU 11 LAND. Zondag had de onthulling plaats van de Canossa-zuil of Bismarck-steen, op den Burgberg bij Harzburg ia Brunswyk, naar aanleiding van Set woord van den rijkskanselier>Wij gaan niet naar Ganossa(De plaats waar in *1077 Keizer Hendrik IV gedwongen was zich voor den Paus te verootmoedigen.) Het weder was tegeu deu middag zeer schoon, doch toen begon er een orkaan te waaien, daarna wisselden plasregens, zonneschijn en motiegeu elkander voortdurend af. In weerwil daarvan was de deelnemiug aan het feest zeer groot en de stemming veer opgewonden. De optocht, samen gesteld uit vereenigingen van krijgslieden, veteianen, turneis, buigers, studentenscho lieren en bergwei kers, trok tegen half drie naar het plateau van deu berg en de onthulling had onder koi aal muziek en gezang plaats. De directeur Caslendijk hield de feestiede en eindig de die niet een duizendwerf herhaald leve de Keizei l leve de Hertog van Brunswyk i In de zaal hield professor Floto uit Jena een tweede feestrede, waarin hij een blik wierp op de eeuwen tussehen 1077 en 1877 en vooial Vorst von Bismarck hulde bincht. Deze zelf was niet bij de feestelijkheid tegen woordig. In een brief aan den heer Caslendijk had hij veiklaard, dat zijn gezondheidstoestand liet hem niet veroorloofde, doch dat hij in zijn geest hut feest medevierde en de zegeningen herdacht, die de geestelijke onafhankelijkheid vau alle vieemde overhcerscliing aan Duitschland had geschonken. E N «ELAN I). Uit Bangaioia in Britsch-Indie schrijft men dd. 22 Juli het volgende omtrent den hongersnood aldaar: Er valt uiets te schrijven dan over den hongersnood, die iedereen in liet aangezicht grijnst. liet land is als een groote woestenij. Mijn akker, die zelfs verleden jaar nog twee koeien voeden kon, heeft thans geen gins genoeg voor oen geit. Van deu spuoi weg wordt het uiterste gevergd; hij brengt wekelijks 4000 ton rijst in de provinciedoch daar deze hoeveel heid slechts toereikend is voor anderhalf millioen menschen en al de graanstapels in het land zelf uitgeput zijn, zoo moeten de overige drie en een half millioen in Mysore den hongerdood sterven. Het lijden der bevolking is ontzettend. Er is een geregelde dienst in het leven gei oepen buiten de gewone politie, om de dooden en stervenden weg te ruimen uit de straten van Bangalore; doch buiten de limieten der stad liggen overal lijkon. De lagere kasten koken en eten het vleesch der doodendeze week nog werden twee mannen op de daad betrapt en voor den magistraat gebracht. Twee dagen geleden, toen ik voorbjj de cavalerie-stallen reed, zag ik een troep uitgemeigelde vrouwen en kinderen wroeten in den paardenmest, om er de onverteerde graankorrels uit op te eten. F Jt A N K K IJ K. Alweer een senator als maire ontslagen. Het is graaf Ramponeen der vice-pi esidenten van den Senaat en voorzitter van den geweslelijken Raad van Ardèche. Rampon was maire van Gilhoc, een. plaatsje van I5D0 inwoners. Mis schien wonen daar nog menschen van aaits- vadeilijke zeden, die bewaakt moeten worden door een creatuur van den Minister de Fourtou. 't Is waar, Rampon was er door de burgerij gekozen tot lid van den gemeenteraad, en de Raad heeft hem tot maire benoemd. Maar zulke eenvoudige menschen weten niet hoevee! radi caals er steekt in iemand als Rampon, die tot liet linker-centrum behoort. Ilij was een der eerste monarchalen, die tot de Republiek be keerd zijn. Kan zulk een man nu, onder de Republiek, die de moreele orde aan 'tbestuur heeft, de sjerp van maire waard zijn? Volgens Je Soir hebben de volgende vorstelijke peisonen reeds beschikkingen ge nomen, om de wereldtentoonstelling van 1878 te bezoeken: de Koningen van Nederland, Belgie, Spanje en Poitugal, de Giootvorstiu Constantiue vau Rusland, de Kroonprinses vau Brazilië en haar echtgenoot, de graaf van Eu. OOSTEN KU K. Aan de Polit. Oorresp. wordt uit Bucharest officieel gemeld, dat een deel der Rumeensche armee den 28 dezer bij Cosabia den Donau is overgetrokken. Zoodia de brug geheel gereed is, zal de Vorst met het gros des legers volgen. Rumcnïe heeft geene militaire overeeukomst inet Rusland gesloten, en is niet voornemens dit te doen. Het bewaait zijn zelfstandigheid onder zijn vorst. I T A LI E. Kardinaal Bizzairi is overleden. Ilij is in 1802 te Pagliano uit arme ouders geboren. Pius VIII heeft hem lot ziju secretaris vei heven. In 'I85G zond Pius IX hem naar den Koning van Napels met cene veitrouwelijke zending, hi 1803 kreeg hij deu kardinaalshoed.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1