Vmlünt iaplijh. aitpaieri DMai. "Buitenlaaiscke-Bericltex A". 1877. Zaterdags8 September. M 4239, Kennisgeving. Buhgemeester en "Wethouders van Schiedam; TG n. on D e r tigste J a a r g a n g-. 'M toaasa COURANT. A.BONNBHi£NT!»i>KiJi», per kwartaal. /-d.85. Franco per post, door liet geheele Bijk', - 2.50. Afzonderlijke nommers0.10. BUREAU: MAllKT, IB, 124. ADVEBTENïtEPKijsvan 110 gewone regelsf 1.00» Iedere gewone regel meer- 0,10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaai. berekend. Xnrlgllngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Gelet op ai t. 8 der wet vau den 2 Junij 1875 (Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend 1. Aau GIJSUERTUS FIERET en zijne regt- verkrygenden, om het pand, staande aan de Brpersvest, wijk C, no. 409. kadaster sectie B, no.'1455, in te rigten tot lKlikslagcr(j 2. Aau de firma VAN DEVENTER ZOON, en hare regtverkrijgenden, tot oprigting eener Branderij op het peiceel open grond, gelegen aan do Frankenlandsche Laan, kadaslinal be kend ouder sectie F. no. 1082 (oud no. 1023). Schiedam, den 6 September "1877. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJ K "VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. 11 ssissssssssssss raagt F It A N K 12 IJ K. De dagbladen melden, dat de heer Calmon in eene bijeenkomst van senatoren, uit naam van mevrouw Thiers, verklaard heeft, dat zij de medewerking van de regeering bij de be grafenis van haar echtgenoot aanneemt, doch op uitdrukkelijke voorwaarde, dat zij vryheid behoudt om de bijzonderheden der begrafenis te regelen en dat de afgevaardigden, die tot de 3C3 behoorden, in den lijkstoet onmiddellijk achter de familie zullen volgen. Voorts wil zij de personen aanwijzen, die de slippen van het lijkkleed zullen dragen en bij het graf zullen spreken. Zonder inwilliging van die voorwaarden zal mevrouw Thiers op eigen kosten haar echt genoot ter aarde laten bestellen. Een ander bericht is van den volgenden inhoud: Mevrouw Thiers had de voorwaarde gesteld, dat zij de kosten der begrafenis voor eigen rekening zou nemen en de orde der lykstaatsie zou regelen. Daar het gouvernement die voorwaarde niet heeft aangenomen en meviomv Thiers er niet van wilde afwijken, heeft de ministerraad besloteniiet decreet betieffende de begrafenis ia te trekken en nan de lijkstnatsie geer deel te nemendan alleen voor zoover betreft de militaire eerbewijzen, waarop Thiers als lid van het Legioen van Eer eu gewezen hoofd van het gouvernement recht heeft. De Libert/, zegt, dot de plechtigheid Zaterdag niet zal plaats hebben. Thiers heeft voorschiilteu gegeven nopens zijn begrafenis in het testament, dat bij een notaris te Lausanne berustte. Dat testament is te Parijs aangekomen, maar 't is onmogelijk vóór Zaterdag de bepalingeu, daarin voorkomende uit te voeren. liet lijk is tentoon gesteld-in de kapel; het publiek wordt er bij toegelaten. Mevrouw Thiers ontving o. a. condole ance-telegrammen van de 'stad Toul, van de Elzassers van Ilohwaldvan de werklieden van Anzin, van den burgemeester vau Napels, van de Franschen te Pera. De 'Grieken maken een adres gereed. Mevrouw Mac-Mahon zoud het volgende telegram: Ontvang de verzekering van al mijn sympathie in de ramp die u treft; van harte ueem ik deel aan uwe smart. Het eerste telegram dat mevrouw Thiers ont ving, kwam van den Koning van Belgie, daarna kwam dat van Mac-Mahou eu daarna een van den Czaar. Volgens den Parijscheu correspondent van de Daily News laat Thiers twee testamenten na. liet eene handelt over zijn vermogen, waar van het grootste gedeelte in het bezit komt van zyu gemalin eu schoonzuster. Over de rest heeft hij beschikt ten gunste vau neveu eu vrienden. Het tweede, is zijn staat- en letter kundig testament, welks uitvoering toevertrouwd is aan Barthélemy Saint-Hilaire, den boezem vriend van Thiers. Reeds Dinsdag,'s daags na den dood van Thiers, had er, ouder voorzitterschap van Gam- betta, te Paiijs een bijeenkomst plaats van alle in de hoofdstad aanwezige republikeinsche senatoren en oud-afgevaardigden, om te over wegen aan wie thans de leiding der paitijzou worden toevertrouwd. Er werd besloten Jules Grévy naar Parijs te ontbieden en hem de lei ding op te dragen. Een groot aantal Republikeinsche oud afgevaardigden is reeds te Paiijs aangekomen, om de begrafenis van Thiers by te wonen. Gnmbelta eu Murat, gérant van de Ilepu- lligue Frangaisc zijn a. s. Dinsdag gedaagd voor het correctioneel gerechtshof, wegens be- leedigiug van don Maarschalk en van de Minis ters, zegt de Gazette des Tribunaux. Het Journ. des Déb. had zich nog niet uitgelaten over de vervolging vau Gambetla, Thans brengt dat blad de zaak ter sprake om er een scherp afkeurend oordeel over uit te brengen. Nooit, zegt het, hoeft Gambetta eene meer constilutioueele, een voorzichtiger, een fijner 1 edevoering uitgesproken. De partijgan- gcis van het kabinet beschuldigen hem, dat hij komedie speelt met deze gematigdheid. Maar het kabinet staat niet stil bij die redevoering. Wat heeft hot met die redevoering te maken? ITet is de gelegenheid, die men heeft aange grepen. Meu beschuldigt Gambetta tegen de grondwet te hebben gesproken, en dit is niet waar. Men beschuldigt hem den maarschalk bc- leedigd te hebben en niets is steiker gelo gen. Maar nog eens, wat kan dat schelen? Gambetta moet de vijand der constitutie en de beleediger van den maarschalk zijn. Wij hopen dat de leehtbanken -weigeren zullen zich hier toe te leenen. Zij zullen een vonnis uitspreken, geen dienst bewijzen. Wat rncu thans doet heeft niets met het recht te makenmaar wel niet de politiek. Uit een oogpunt der wet s de uitslag niet twijfelachtig. Had Gambetta het recht niet te spreken, gelijk bij gesproken heeft, dan zijn wij allen schuldigen, dan is er in Frankrijk geen vrije discussie meer, 12 N UI E L A N 1). De Standard bevat een telegram uit Bucharest van den volgenden inhoud: De slag bij Loflcha begon met een hevigen aanval der Turken voor de stad zelf. De Rasse tv, sloegen den vijand 9maal terug en dwongen hem in de stad terug te trekken. Na een vreeselijken strijd in de straten werden de Turken genoodzaakt de stad van de andere zijde te verlaten; zij trokken in groote wanorde tetug, door de cavalerie achtervolgd. De Limes dringt er op aan, dat Engeland, met goedvinden der neutrale Mogendheden, tusschenbeide zal komen. De interventie zou kunnen plaats hebben op den grondslag van de conferentie van Koustantiuopel. Een telegram aan de Times uit Ostrog van 5 Sept. zegt dat tusschen de Montenegrynen en Turken onderhandelingen worden gevoerd. Er wordt te Londen een Engelsch adres gereed gemaakt tot betuiging van sympathie aan den heer Gambetta. Van den Londenschen Trade Council ontving Gambetta reeds een dergelijk adies. Voor de lijders vau den hongersnood in Indiü is reeds 90,000 pd. st. bijeengebracht. DUITSCULAX D. Ten bewijze dat de Colorado kever in de Pruisische provincie Saksen na het laatste be richt nog niet was uitgeroeid, wordt uit Sit- zeurode het volgeude gemeld. Den 25 Augustus bestond er vrees dat, in weerwil der verbran ding en omploeging op de besmette aardappel velden, de kever niet verdwenen zou ziju, daar men op die velden zulk een aautal larven en eieren had gevonden, dat er aan eeno verdeie verspreiding onmogelijk kon worden getwijfeld. Daarom werden er den 27 op verschillende akkers ia rayon Laugenreichenbach opgravingen gedaan. Aldaar vond men in den grond niet slechts larven, maar ook een aautal kevers in het allereerste stadium van ontwikkeling. Nadat meu op tien andere plekken binnen dat rayon dezelfde ontdekking had gedaan, worden den volgenden dag ook op een paar velden in hét aangrenzende inyou Probsthain kevers en larven gevonden. Den/elfden dag vond meu ze ook op het stadsveld van Sehildau, den volgenden dag bovendien op een daaraangienzend stuk. Dientengevolge is in de vorige week op zestieu akkers het gewas afgemaaid, in kuilen verza meld, met benzol overgoten, iu brand gestoken en daarna op de aangevulde kuilen de grond opgehoogd tot op 7 decimeteis boven het ter rein, hetwelk daarna werd omgeploegd. Oin de ontsmetting te bevo: deren, heeft men ook het omgeploegde gedeelte met eene nanzielijkc hoe veelheid benzol begoten en ten slotte geëgd. Het zoeken naar larven en eieren wordt ech ter in de omstreken voortgezet. &S-,

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1