YenMint iartits, litpioniM DWai. A". 1877- Woensdag 19 .September. AS 4246. Kennisgeving. BniteiMsclie BerioHen. s. Keu eu Dertigste J a a r a n TC COURANT. Asonnkmkntsprus, per kwartaal. 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk 2.50, Afzonderlijke noinraers .10.10. HUK EAUMAK KT, E, 124. Advertentieprijs ran 110 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 010. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester en Wethouders van Schikbar; Brengen ter kennis van de Ingezetenen: .1, Dat door den Raad dier Gemeente, in zijne Open bare Vergadering van de» 4 September jl.ter vol doening aan liet bepaalde bij art. 54 der wet, rege lende de /runenstelling, inrigting en bevoegdheid der Gemeentebesturen van den 29 Junij 1851Staatsblad no. 85), zijn benoemd: Tot Leden der Commissie belast met de Directie der Stedelijke Gasfabriek, onder Voorzitterschap van den Burgemeester, De lleeren J. M. VAN DER SCHALK, J. VRIJLAND. 1'. MELCHERS en J. LOOPUYT. Tot Leden der Commissie, beiast om Burgemeester en Wethouders bij te staan in het toezigt op liet be heer de Fabricage betreffendeonder Voorzitterschap van den Wethouder J. A. NOLET Wz., Do lleeren .1. M. VAN DER SCHALK A. RIJNUËNDE, J. L. J. JANSEN en J. LOOPUYT, 2. Dat, te» gevolge der periodieke aftreding van Raads leden, tot aanvulling der daardoor ontstane vacaturen, in de volgende Commissie» zijn herbenoemd of be noemd A. Tot Lid der Commissie tot liet ontwerpen der Verordeningen, tegen wier overtreding straf wordt be dreigd, ter voldoening aan art, 177 der Gemeentewet en ter voorbereiding van hetgeen by art. 178 dier Wet is bevolen, want van de Burgemeester als zoodanig Voorzitter is: Herbenoemd de Heer L. W. JANSEN. jJ. Tot Lid der Commissie tot liet herzien van alle Plaatselijke Belastingen, daaronder begrepen de rogten, loonen en andere gelden, in art. 238 der Gemeentewet bedoeld Benoemd, in de" plaats van den Heer M. Kerdel, de Heer C. J. LONCQ. C. Tot Lid der Commissie tot het opmaken en bij houden van den stunt, bij art. 229 en des gevorderd, ook van dien bij art. 230 der Gemeentewet voorge schreven: Benoemd, in de plaats van den Heer T. Zoetmulder, de lieer D. PiGEAUD J.Dz. D. Tot Leden der Commissie tot tiet verrigtcn van al hetgeen bij de Wet op de Schutterijen aan het Plaatselijk Bestuur en niet bepaaldelijk au» het Hoofd daarvan is opgedragen Herbenoemd de lleeren J. L. J. JANSEN, Voorzitter, en I.. W. JANSEN. X Tot Lid der Commissie tot het geven van ver slag en het dienen van raad nopens de begrooting en de rekening en verantwoording der plaatselijke inkom sten en uitgaven, ingevolge de artt. 203 en 219 der Gemeentewet, door Burgemeester en Wethouders aan den Raad aangeboden, en ten aanzien van de begroo tingen en rekeningen bij art. 148 dier Wet bedoeld: Herbenoemd de Heer L. W. JANSEN. F. Tot Lid der Commissie van Contróle, ingevolge art. 35 der Verordening regelende de heffing der Plaat selijke Directe Belasting binnen deze gemeente, wnarin Burgemeester eti Wethouders als zoodanig zitting hebben Herbenoemd de lieer J. L. J. JANSEN. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 17 September 1877. Burgemeester en Wethouders van Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Dn Secretaris A. W. MULDER. F It A N K It JJ K. De heer de Fourtou is jl. Maandagavond te Parijs teruggekeerd. Decazes wordt heden ver- i waeht. In een toespraak tot Het comité voor den wijnbouw te Cnstillon, stelde ^e Minister Decazes met nadruk de vredelievende en verzoenende gezindheid van de Fransche" Regéering in het Jicht. Europa had'volkomen jbegrepen, dat de nieuwe militaire organisatie' een volkomen definitief karakter droeg en keurde de vrede lievende houding van Frankrijk goed. Jlavas meldt dat de datum voor de verkiezingen definitief is vastgesteld op 14 October. Het decreet zal in de volgende week verschijnen. De Temps meldt, dat het proces van Gambeüa Zaterdag aanstaande bij de rechtbank in behandeling zal komen. 'Het parket heeft den heer Allou, verdediger van Gambetta, hier van reeds kennis gegeven. "Volgens de Defense zijn reeds verscheidene mülioenen frs. bijeengebracht voor conservatieve propaganda by de verkiezingen in Frankrijk. Sedert 16 Mei worden de repablikeinsche dagbladen meer dan ooit géiden. De grootste vlucht heeft la France, het dagblad van Emile de Girardin, genomen. Dat orgaan, hetwelk vóór '16 Mei slechts eene oplaag had van een vijfduizendtal exemplaren, heeft door het talent, waarmede de hoofdredacteur dag aau dag de Republiek tegen de mannen van '16 Mei ver dedigt; zijne oplaag achtereenvolgens zien klim men tot tien, twintig, dertig, veertigduizend exemplaren, en thans heeft het een cijfer be reikt van meer dan vijftigduizend. Het voorloopig onderzoek heeft aan den dag gebracht, dat do diefstal van 700,000 IV, in de kamer der makelaars van do Beurs van Parijs,,die van '1,800,000 fr. op den spoorweg van Calais naar Parijs en de groote diefstal van obligatie» der stad Parijs door dezelfde personen is gepleegd. Slechts een paar personen van het complot bevinden zich in hechtenis. De zaak zal in Panis worden geïnstrueerd. Aan Eugelaud is de uillevering gevraagd van Ch. Martin. E f G E I. A N 1). Daily Telegraph deelt de aankomst mede van Stanley te Emboma, oostkust van Afrika, op den S Augustus. Stauley onderzocht de rivier Lualaba, waarvan hij de identiteit roet de Congo-rivier constateerde. De Times bevat een telegram uit Ostrog van gisteren inhoudend, dat Bresicka gecapi tuleerd heeft. Uit Bilek wordt gemeld, dat de belegerden in die stad vvenscheu te capituleeren. Reuters Office meldt, dat Suleiman pacha den '16 dezer het fort St. Nikoiaas in deu Scbipka-pas heeft genomen, waarvan thans de Ottomannisehe vlag wappert. De inname van dat fort is voorafgegaandoor vreeslijke aanvallen der Russen op de Turksche stellin gen, die deu weg naar Gabrova bestrijken. De telegraafkabel Amoij Shanghai is hersteld. UK KIJK. Reuters Office bericht, dat de grootvizier aan *mr. Layard het volgende heeft medege deeld Osman-pacha heeft gisteren de Russen geslagen, die 8000 man aan dooden en gewon den verloren, benevens vele kanonnen en eene groote hoeveelheid ammunitie. De slag duurt voort. De Porte ontkent eene nota van Servie ont vangen te hebben. Eene depêche van Osman-pacha, te Konstau- tinopel ontvangen, luidt: Acht Russische kolon ies, die Plewna hadden aangevallen, zijn allen in groote wanorde teruggeslagen. De Russen verloren 15,000 man drie kanonnen en eene aanzienlijke hoeveelheid ammunitie, alsmede drie vroeger door hen genomen redoutes. RUSLAND. Den 16 dezer werd het bombardement van Plewna voortgezet. De Turksche batterijen beantwoordden ons vuur bijna niet. Vorst Karei heeft de orde van St. .George gekregen. GRIEKENLAND. De Turken ondervinden moeilijkheden bij het proviandeeren van Plewua. Chivro is naar Oskamia vertrokken, om het bevel te aanvaarden over het korps, bestemd om Plewna te ont zetten. Men hoopt dat Osman inmiddels kan stand houden. De Duitsche ambassadeur te Konstantinopel heeft uit naam van Rusland vertogen tot de Porte gericht wegens het gewelddadig wegvoeren van christelijke familiën, tehuis behoorende in Mingrelie. Volgens een gerucht heeft de Porte een nota aan Servië gezonden naar aauleidiug der wape ningen aldaar. lUUIENIE. De Montenegrijnen zijn '16 dezer begonnen Bilek te bombardeereu, welke plaats, wegens de overmacht der aanvallers, vermoedelijk niet tegen hen bestand zal zijn. liet plan is ook een aauval op Trebinje te doen. Een bericht uit Ragusa van '17 dezer meldt dat Bilek zich op genade en ongenade heeft' overgegeven. U E L G 1 E. Uit Mechelen wordt aan de Indèpeniance geschreven, dat aldaar, sedert de beslissing in de bekende zaak der openbare school voor middelbaar onderwijsruim vijftig personen zich als leden der Liberale Vereeniging hebben laten opschrijven. liet militair hospitaal te Gent, ingericht voor 300 z'.oken, is door brand vernield. Het is nog in ttjds gelukt de 85 aanwezige zieken naar andere gebouwen over te brengen. Van het meubilair en materieel is weinig gered. Te Brussel overleed eergisteren de ver maarde hoogleernar Aitmeijer, professor, in do wijsbegeerte aan de universiteit aldaar. Hij

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1