A". 1877. Woensdag 26 September. M 4251. Verschijnt laplijb, litpzonJerJ DlasJai. Baitnlaaiichi Berjchlen. JFQ u en. X> e r tigste Jaargang. I J - /LBOSNKMBNTSI'KIJS, [«hi kwartaal. 1.85. Franco per post, door het gehocle Rijk. 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10, HUKBAV: MARKT, E, 124.. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. 1.00» Iedere gewone re^el meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. T U K K IJ E. Geen der Mogendheden heeft haar bemidde ling aangeboden. In wel onderrichte klingen gelooft men. dat de Porte die niet zou aan nemen, zoolang er zelfs één Russisch soldaat op Turkscb grondgebied staat en dat in een wapenstilstand niet zal worden toegestemd, wanneer do grondslagen voor dun vrede niet bepaald zijn. Door het ontbreken van officiëelu bulletins liep het gerucht dat Plewna zich had overgegeven; dit gerucht is ten eenenmale uit de lucht gegrepen. Chefket Pacha is met Osman Pacha iu gemeenschapdeze laatste zal weldra van nieuweu kpjgsvoorraad worden voorzien. Volgens berichten uit Schumla vau2QSept, rukt het leger van Mehemed AH langzaam voor- vaaits langs den lecliteroever van de Banika- lom, naar Kopriva. Het 4'2e Russische korps bezet, het gebied van Domagile en Beclune tut aan Monaslir. "Een divisie van liet 13e korps bevindt zich te Balahaudar, de audeie divisiëu staan ten oosten vau Kopriva en Caucou: het 11e korps is te Osman Bazar. De overige stel lingen door de Russen ingenomen zijn Buzotsa en Cernitza. De Russen zijn gedemoraliseerd en trekken langzaam aclitei waarts. Zij wilden gis teren het bezetten van Cerkowni door Prins Has<an verhinderen, doch werden uaeenkorL- stondig gevecht teruggeslagen, Bezin en Verboca ■zijn door de Turken bezet; een veldslag is op handen. In het begin van September begon ismael- paclni op den bergiug en de hellingen tegen over Chalf.ilur en Chockschaber batterijen op te lichtou en opende een onschadelijk vuur tegen Teigukasolf's troepen, met het doel om paar de vlakte af te dalen. Op 19 Sept.. des namiddags 3 uur, ondernam de vijand eeu aanval op Chalfalur en Wercknidje-Tscharucht- sclii. Na een goweei vuur van twee uren werd de aanval afgeslagen. Be vijand vluchtte met verlies. Aan onze zijde vveul de kolonel tminoff aan deu arm gewond. Ben volgenden ochtend bij hetx klieken vau don dag buik een bende Baschi-Bazouks, 500 man sterk, door onze voorposten heen en vvieip zich op Atab, muur wen! onmiddellijk tei uggewei ponzonder ver nes van eenigo beteekenis te hebben toege bracht. Onze vei liezen bij al deze ontmoetingen waren over liet algemeen zeer gering. De chef van den staf' van het Zuidtu leger, Nepokoitschitzky, telegiafeeri'e den'21 Sept. uit üornji-Studenidat het den 19 en 20 alles rus tig was. De blokkade van Plewna duurde vooit. "Volgens olficiëcie berichten uitGornjl-Studoni over den strijd iu deu Schipka-pas, waren do verliezen der Russen aanzienlijker dan aanvan kelijk was gemeld. Zij bedroegen 31 ofticieien en ongeveer '1000 gekwetste of gedoode sol daten. Tiauten 0£ice meldt, dat de veispieide ge ruchten omtrent eeue bemiddeling valsch zijn. Mehemed Ali-pacha telegrafeerde jl. Zondag het volgende: Het slechte weer heeft onze operation jtotj den 21 dezer 's middags veilraagd. Er heeft toen een hevig gevecht plaats gehad. Wij drongen! door tot de verschansingen van den vijand. Be verliezen der Rbssen zijn dubbe, zoo zwaar als die der onzen. - Chevket- ha bericht uit Orkhani van 22 dezerDe divisie onder Ahmed-pacha, die ons gisteren verliet, om een konvooi levensvoorraad naar Osman-paclia te begeleiden, heeft 15 Rus sische bataljons infanterie en 3 regemeotcn cavalerie, met 8 stukken geschut verslagen, welke zijn doortocht wilden, onderscheppen, en is heden morgen te Denek, op twee uien afstand van Plewna, aangekomen. Er is aan Osman-ph- cha bericht gegeven, des andeien daags een uitval te doen, om eene aansluiting te beweik- stelligen. 1) LI T S C H L A N 1). De Russische militair gevolmachtigde von Reuterndie tot nu toe Keizer Wilhelm op zijne reis heeft - vergezeldbegeeft zich naar het Russische hoofdkwartier. Volgens een bericht uit Berlijn aan de Köln Zeiltuig is ei-tegenwoordig zooveel valsch Russisch papier iu omloop, dat het publiek niet dringend genoeg daartegen gewaarschuwd kan worden. Als eene illustratie op de rnirakuleuse genezingen, die volgens ultiamontaansche bla den in de eerste dagen van September te Mar- pingen hebben plaats gehad, wordt door een »rechtgeloovig Katholiek" als ooggetuige aan de Saar-tind-11 osehcilutig het volgende mede gedeeld: Den '1 dezer zag men op het slatiou te Trier onder de talrijke bedevaaitgangers eene lamme vrouw, die op een paar splinternieuwe krukkeu vooitstrompeide en te Marpingen ge- noziug ging zoeken. Te midden der buitenge wone drukte bij het laatste gelui van liet spoor- klokje, riep de conducteur dat de nog aan komende passagiers zich mocsteu haasten daar de bepaalde tijd van vei trek reeds verstreken v t- Terwijl nu ieder zich in allerijl beijverde om iu den tieiu te komen, liep de lanirne viouvv, die zich zoo vlug niet kon bewegen, groot gevaar van te moeten uclileiblijven, toen zij op eens, tot algemeene vei hazing der toe- schouvvois, hare luukken ouder deu arm nam, op een diaf langs het perrou snelde ea ving ou beheudig in een rijtuig sprong, OOST K K 11 IJ K. Etikele personen te Weeiien, die 'twel weten kunnen, verzekeren dat ook de aan staande verkiezing van den nieuwen Paus eeu onderwerp Van de gedachten wisseling tusschen Bismarck en Andrassy uitmaakte. Onmogelijk is dit zeker niet; voor liet jouge Duilsche rijk ea zijn strijd inet het uUiamontanisme is de keuze van deu nieuwen Paus vau niet minder belang dan de Oostersche kwestie, en bij de bestaande vriendschapgerijke verhouding tot onze monarcl ie is 't allerminst voor Duitsch- land onversu-, .lig, welke houding zij tegenover het conclave aannemen zal. It US LA 1(1). Uit Gornji Studeni wordt van 23 dezer gemeld, dat de aanval der Turken bij Czerkovno, op 21 dezer, totaal afgeslagen is. De aanval is den volgenden dag niet herhaald. De Turken trokken terug. Wij hadden een verlies van 20 officieren en 400 soldaten. De Turken hebben minstens 1000 man verloren. Het Russische korps cavaleriedat op den weg van Plewna naar Sophia stond, heeft twee verkenningen gedaan, waaruit gebleken is, dat de Turken' vele troepen uit Sophia hebben laten komen. Den 20sten. rukte de vleugeladjudant graaf Stackelberg uaar Reschitz, en vernietigde voor dat dorp drie Turksche escadronS, maar liy ontdekte achter hen infanteriewaarna hy terugtrok met eeu verlies van 5 dooden, ter wijl 2 officieren en 11 soldaten gewond zijn. Den 21sten kwam kolonel Tutolmin, nadat hij Turksche cavalerie teruggeworpen had, tot de ontdekkingdat 10" bataljons Turken tnefer- artillerie bij Temin verschanst eu dat er ook twee regimenten cavalerie aanwezig waren. F K A iN K K IJ K. De rechtbauk heeft bij haar uitspraak in de zaak van Gambetla de declinatoirc exceptie vau niet-ontvankelljkheid door Allou bepleit, verworpen en liet vonnis des eersten rechters bevestigd. De heer Jules Gré\y heeft de hem aan geboden kandidatuur in liet negende arron dissement van Parijs, dat door Thiers vertegen woordigd was, aaugenomeu. De olficieuse Moniteitr meent te weten, dat alle conservatieve kandidaten voornemens zijn hunne instemming te betuigen met het manifest van Mac Mahon en dat zij die iu de door hen verspreid wordende aanplakbiljetten te kennen zullen geven. Een zeker aantal tot allo groepen der repubUkeinsche partij behoorende oud afge vaardigden uit Parijs eu de departementen heb ben oen tegen-manifest aan de Staten uitge vaardigd dat het manifest vau Mae-Mahou op den voet volgt. ENGE L A N 1». De Daily Telegraph, bericht dat do herhaalde aanvallen der Turken op de Russische posities bij Czcrkovna nvslukt ziju tengevolge vau on genoegzame ondersteuning. De Russen, die eene sterke overmacht hadden', behielden hunne posities. Het verl es der Turken was zeer groot. Men verwachtte spoedig een nieuwen amval vau hen. Tliaus deelt de Volksslem eeu bericht mede vati de Cape Argusvolgens hetwelk dépêches ontvangen waren met do Oaldera, machtigende de betaling van 750 p. si. per jaar aan den heer Burgers, uit de inkomsten van de Transvaal. Cape Argus had echter nog

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1