Verschijnt japlijb, ipzoniM BWap initenlandsejie Berlclilen. Bmenianflsclis McM A". 1877. Vrijdag 5, October. M 4258. lien nis ge v\ n g. Kennisgeving. JQ e ii e ii X> ertigste Jaargang. ABONNKSiKNTsritUs, pur kwartaal, f 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Wonderlijke nommers - 0.10 BUKEAII: MAK AT, K, ISA. Auvertkntiepkijs: van 110 gewone regels, met inbegrip van eene Courantf l.'lO. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen twfemaai. berekend. Inrigtliigcn welke gevaar, seimcle of Jiiniler kunnen veroorznken. B U n G E M K E S T E n on Wet KOUD E II s van Schiedam.; Gelet op art. 8 der wet van den 2 Junij 1875 (Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn ver leend 1. Aau JACOBUS HOEK en zijne regtver- krijgeuden, om zijn pand, staande en ge legen aan de Westvest, wijk A. uo. 250, kadaster sectie C, no. 787 (voormalige Stoommolen »de Gaper") iu te rigteii tot JBrnmlerij; alsmede tot plaatsing van een Stoomwerktuig' van 2 paarden kracht in genoemd pand, tot liet in be weging brengen van verschillende pompen. 2. Aan CORN1 KLIS UOOGENUOEZEM* en zijne regtverkrijgendeu, tot oprigting eener Branderij, op zijn perceel open grand, gelegen aan de Veile vestgrncht, in der Nieuwlandschen Polder, kadastraal bekend onder sectie F, rio. 391. Schiedam, den 4 October 1877. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER. Inrigtingcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. F it A N K It IJ K, De lieer Jules Simon is jl. Dinsdag gevaar- Ai Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien bet ingekomen verzoek van P. J. BRUIN EM AN aldaar, om vergunning tot plaat sing van een stoomwerktuig van 2 paar denkracht, in zijne branderij gelegen aan den Buitenhaven weg, Wijk B, no. '10, kadastraal bc-kend onder Sectie G. 107, lot bet in bewe ging brengen van verschillende pompeu; Gelet op do Arlt. 6 en 7 der Wet vau den 2en Junij 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd dat op Bondcrdag den 18 October a. s.dos middags ten 12 ure, ten Raad huize gelegenheid zal woiden gegeven om bezwaren tegen liet plaatsen van dat stoomwerktuig in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichter.; en dat gedurende drie dagen vóór liet tijdstip hierboven genoemd, op du Socretaiie der ge meente, van de schiiflurcn, die ter zake mug- ten ziju ingekomen, kennis kau worden ge nomen. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 4 October 1877. Burgemeester on Wethouders voornoemd, 1'.'.!. VAN DIJK VAN MATENESSE. Du Secretaris A. W. MULDER. lijk ziek geworden, doch heden verkeert hij iu een beteren toestand. Naar gemeld wordt, was de kardinaal de Bonnncho.se, aartsbisschop van Rouaan, be- keud als ijverig Bonapartist, dezer dagen te Rome, waarheen hij door de ex-Keizerin en haar zoon gezonden was, om den Paus te be wegen zich aan de zijde van den Prins te stel len. Pius IX moet echter verklaard hebben, dat het gewenscht is dat Mac Mahon voorioo- pig belast blijft met bet bestuur over Frankrijk, daar de Kerk iu hem een trouw verdediger heeft gevonden. Terwijl de aartsbisschop van llourges driedangsclie gebeden beeft bevolen voor den sgoeden" uitslag der verkiezingen, heeft de Association de Notre Dame du Sahit voor bare leden in gansch Frankrijk eene tieuvaine, ncgea- daagsche gebedenuitgeschreven. Aan de ge- loovigen, die hieraan deelufenjen, heeft de Paus insgelijks aflaat toegezegd. Zakdoeken met het poitret van Thiers zijn niet bestaanbaar met eene goede zedelijke orde. Een aantai van die doeken zijn door de overheid iu beslag genomen, en twee Lvonsche fabrikanten, die zakdoeken iiadden laten ver vaardigen met het manifest der linkerzijde er op gedrukt, zijn door de rechtbank veroordeeld ieder lot eene boete van '100 fr., de beide drukkers lot eene van 50 en 25 fr. De rechtbank te Yervins heeft liet opmer kelijkste vonnis uitgesproken, waarvan dezer dagen gehoord is. De oud-afgevaardigde Turquet, een der 3G3, had het Bulletin des Communes aangeklaagd wegens laster. De rechtbank nu heeft het blad niet alleen vrijgesproken, maar Turquet ook veroordeeld tot eene schadever goeding van 2000 fr.omdat hij zich vei stout had een officieel orgaan voor het gerecht te dagen. De Mot d'Ordre, die keer op keer ver oordeeld is, zoodat zijne gezamenlijke boeten omstreeks 20,000 fr. bedragen, heeft opgehou den te verschijnen. Le Soir beiidit dat de heer Derdon, Belgisch hoofdambtenaar bij de politie, te Parijs is aangekomen. liet observatorium van Marseille kondigt eene komeet (staartsteiaan; ze is ring enkel met liet vei grootglas zichtbaar, doch nadert snol. Zij bevindt zich op dit oogenblik in liet ster- lenbeeld de Uroole Beer. T U il IC IJ E. Men verwacht offensieve opeiatiön der Rus sen aan de beneden Lom. De Tui ken hebben er hunne versterkingen vermeerderd. Dinsdag bad er een groole veldslag plaats bij Alexam'ropul. Hot was een hardnekkig ge vecht en de strijd duin de nog vooil, toen de depêche verzonden werd. De overwinning scheen aan do zijde dor Tinken te zijn. Uil Plnlippopoli wordt bericht, dat twee Turksclio divisiendie in dorpen door Bulgareu belegerd werden, bevrijd werden doer Ibrahim Paclia, die de beide divisiiin naar Phiüppopoli bracht en vervolgens naar Ivarlova is opgerukt, welke plaats, nadat de muzelmannen en joden er uit wn'-en getrokken, gebombardeerd werd. De Bulgaren zonden eenige notabelen aan Ibra- him-Paciia om hunne onderwerping aau te bieden, die aangenomen is. Fazhi-Pacha zal het bevel over de Turksche divisie aan de Donau aanvaarden. OOST K N' U IJ K. Ue Bolil, Gorr. meldt uit Bucharest vau 3 dezer, dat er sedert Maandag een groote beweging onder de Russiesch - Itumeensche troepen bij Plewna waargenomen is. Verster kingen zijn er reeds aangekomen. In bet begin der volgende week zullen de operation hervat worden. In het Russische hoofdkwar tier was rnen reeds sedert eenigen tijd onder richt, dat .korpsen IIongaarsche,-Pooische en- Turksche vrijsclmren eene beweging tot aflei ding zouden maken- Hiertegen nu ziju de vereischte voorzorgen genomen. Hetzelfde blad bericht voorts uitCettinje van 3 dezer, dat sterke afdeelingen Tuiksche ongeregelde troepen bij Sutoiran Montenegro zochten binnen te dringen, doch zij werden Da een bloedig gevecht van cenige urenteiug- geworpen. KUSLANl). Uit het hoofdkwartier bij Plewna wordt van 2 dezer bericht dat Grootvorst Nicolaas met Karei, Vorst van Rumenie, en generaal Todt- leben Zondag en Maandag alle vooruitgeschoven stellingen en batterijen van ons en van de Rumeoiürs bezichtigde. Alle werken, de onze zoowel als de Rumeensche, zijn vergevorderd. De Tin ken beantwoorden ons vuur niet. Elders is bet rustig. D U IT S C H L A S D. Do inschrijving voor de Ilongaarsche leening in gouddie iu liet buitenland bij de Rotli- schiUlts geschiedt, heeft hier te lande op 9eu ■10 October plaats. EH'Ii E L A N I). Het ^Mansion House Fund" voor de noodlijdenden in India bedroeg eergisteren 284,000 pd. sl. De toestand in lndie is weinig veianderd en de aanvragen om hulp nemen steeds toe. Een bericht te Londen ontvangen houdt in dat 700 Kiupp-kanonuen door lluslaml be steld zijn. DEN HAAG, 4 October IS77. Z. M. de Koning beeft gisteren namiddag te half zes ure ontvangen de commissie uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal, belast met liet aanbieden' dor lijst van kandidaten, tor vervulling van de opengevallen betrekking van raadsheer in dat college.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1