A". 18 Woensdag 10 October. 4261. YwMjnt iaplljb, litiairi Blislai. Builetilaiiüclte Bsricliten. ID u. e ii 3I> ertigrst© J a a r «r a n Abonnejientmmujs, ("er kwaitnnl. f t.85. Franco per post, door het geiieele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10 BUStSS^W: HARKT, E, 120=. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels, met inbegrip van eene Courantf 1,10# Iedere gewone regel meer- 010, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal beiekend. F It A X K It IJ IC. De lijst der ropnblikeinsche kandidaten voor de Fransche verkiezingen van 14 Oct. bevat de namen van de 352 van de «363". Ynn de 'JI overige vaten G overleden en 5 lindden voor de kandidatuur bedankt. In 7 kiesdistricten bebben de republikeinen geen "kandidaten gesteld (3 in het departement Cötos du Nord, 2 in het dep. Nord, 1 in liet dep. Tarn en 1 in het dep. Bnsses-Pvrenées), De Regeering heeft in 4G disti iclen geen offiqioele kandidaten gesteld, waaronder '16 in het dep. Seine. Slechts in G kiesdistricten betwisten 2 republikeicsclie kandidaten elkander de zege en allen hebben beloofd bij een herstemming te wijken voor hen, die de meeste stemmen op zich veieenigen. In 31 distiicten zullen deBonapartisten. legitimisten en orleanistcn elkander liet terrein betwisten. Bij heistemining zullen de legitimisten zich van de stemming onthouden. Het toeval wil, dat niet alleen over 11 ïcpubhkeinsche afgevaar digden, maar ook over 11 afgevaardigden van de rechterzijde niet weer zal worden gestemd. Tot deze laatston belmoren de onder curateple gestelde de Caslellane en de vroegere Minister Matbieu Bodet. Zondagochtend is het manifest van Gam- betta aan de kiezeis bekend geworden. De toon van het stuk is vrij wat heftiger dan de koude en hoekige zinnon, die Grévy Zaterdag als manifest uitgaf. In vele opzichten herin nert de taal van Gambetta aan de rede te Rijssel, waarvoor hij terechtstond. «Mijn innige oveituiging, zegt de schrijver, gegiond op zekere gegevens, veroorlooft mij zonder grootspiaak te zeggen, dat Frankrijk over 8 dagen bij de stembus, ten spijt van alle maatregelen tegen de vrijheid dor verkiezingen, den adminislratievcn dwang zal afkeuren, de "bfftcieele kandidaten en hunne agenten ver- Etoolen, en royalisten, kei/ei lijken en clerica len, schelmen en levenmakers, verre van zich werpen zal, Fi ankrijk zal de dictatoriale poli tiek veioordeelenliet zal aan het hoofd van het uitvoerend bewind, die zlju'iianrn tot een plebisciet heeft geleendgeen ander alternatief ovei laten dan méégaan of heengaan. Wat ons betreft, gerust op den steun van heiland, dat alsdan plechtig zich geopenbaard heeft, zullen wij Frankiijks wil weten te doen zegevieren boven de legenstiibbelingen van een onmach tige en onvei betcrlijke inindciheid. Zonder haitslocht, zonder zwakheid, zonder opgewon denheid dooti wij onzen plicht. Het bond tus- Eclien alle biavo Franschen, liberalen, repu blikeinen, later bekeerd of reeds van jongs af aan, werklieden, landbouwcis, burgers, zij die werken on spaien, zal ons veistandig doen blijven en onovei vvinnelijk voor Vadcilaud en Republiek." Een nieuwe vervolging is tegen Gambetta jngesleld, wegens hel Zondag vei schenen mani- fest. Er zal evenwel niets gedaan worden, om A t de verspreiding van dat manifest te beletten. De Parijsche politie heeft beslag gelegd op een brochure, getiteld: «l'Empire, la guerre et les cures" en een getiteld: «Le manifeste du Maréehal", beide uitgegeven door Fisch- bacher. De jongste «London Punch" onderging hetzelfde lot Het 'Fransche gouvernement heeft een nieuw middel uitgevonden orn de republikein- sclie manifesten onschadelijk te rnaken. Zoodra ergens een dergelijk manifest wordt aangeplakt, komt er een beambte om er een manifest van een officiëelen kandidaat over te plakken. Wederom is een der 3G3 gestorven Albert Castèlnau, vroeger afgevaardigde van het departement Ileiault. In den Senaat heb ben de Bonapai tisten een vei lies geleden door het overig dek van Bom beau. Het t Jéurnal official" deelt een circulaire van de Fourtoo mede. De Minister gelast daarin de prefecten maatregelen te nemen, ten einde te beletten, dat op welke wijze dan ook, hetzij door aanplakbiljetten, geschriften of redevoeringen in het openbaar gehouden, ver raderlijke aanvallen worden gericht tegen de Regeering van den Maarschalk, waarin men liet ten onrechte doet voorkomen, alsof zij onder clericale invloeden een staatkunde zou kunnen volgen, die voor het behoud van den vrede gevaarlijk zou kunnen zijn. "Van Victor Hugo's «Histoire d'un crime" was eergisteren geen exemplaar meer te Parijs te krijgen. Er zijn nieuwe uitgaven ter perse tegen 7 frs. 50 en er zal een goedkoope editie van 2 frs. veikrijgbaar worden gesteld. TURKIJE, Moukhtar Paoha bericht van den 5 Oct.liet grootste deel der Russische troepen verliet de hoogten van Kabak eu trok zicli terug naai den voet van den Karatmol. De Russen lieten te Kabak een achteihoede van 6 bataljons in een verschanst kamp achter. Er zijn geen sporen meer van den vijand te Baldavan, Kysil- van, Oghouyle. De verliezen dev Russen in de veldslagen van Yohndar, Gul varen on Aladja- Dagh bedragen '10,000 dootlen. De onze onge veer 2000 waaronder 9 officieren." Layard is uit de Besika-baai te Konstan- tinopel tei uggekeerd. Meliemot Ali zal liet leger togen Monte negro aanvoeren. Do Poito heeft Prenktio, oppei hoofd der Miridilen, naar Konstantinopel ontboden, onder bedreiging dat ingeval hij Piet aan niet voldoet, zijn veimogen in beslag val worden genomen. 1) U I T S C II I. A N 1). De Noriid. Ally. Zeiiungbeiesligt liet bei icht dat er tusschen Dnilscldand en Italië geen alliantie liactaat is gesloten. Naar hare ver zekering zouden daavomtient aanhangige onder handelingen volstiekt geen storing van don vrede ten doel hebben, maar snmenwciLing voor het geval dat de verkiezingen in Frankrijk in clericalen en daardoor in agressieven zin mochten uitvallen. Bismarck is naar Varzin vertrokken. Uit Essen wordt gemeld, dat de Russi sche Regeering bij de firma ICrupp weder 300 kanonnen heeft besteld, waaronder een groot aantal stukken belegeringsgeschut. Tevens wordt uit Berlijn gemeld, dat zij aldaar contracten heeft gesloten voor aanzienlijke leveranciün van wollen- en andere goederen. Met uitzondering der linneufabrieken heerscht reeds in alle we verijen een buitengewone bedrijvigheid. OOSTKNRIJ K. De JPolitischc Corresp. meldt uit Belgrado onder dagteekening van 8 dezer: «De onder handelingen tusschen de Servische Regeeiing en de Russische agenten ziju afgeloopenmet het resultaat dat er tusschen Servië en Rusland een definitieve overeenkomst is gesloten. Gis teren is eene Servische brigade naar de grenzen op marsch gegaan. Eerstdaags wordt een overste van den Russischen Generalen Staf hier ver wacht.'' De Montenegi ijnen in de Herzegovvina hebben eene defensieve houding aangenomen. De Turken ontvangen voortdurend versterking en maken zich gereed om de vei leren posities te heroveren. ENGELAND, Sir Stafford Northcote heeft te Exeter eene rede gehouden. Aangaande den oorlog tusschen Rusland en Turkije verklaarde hij, dat elke der beide oorlogvoerende partijen gebruik zou maken van eene gelegenheid tot het verkrijgen cener vredelievende schikking zonder nadeel voor de militaire eer. In zijn laatste nommer voeit Punch den geest van Thiers ten tooneele en laat hem tot Mae-Mahon zeggen: Zie in mij niet langer een mededinger! Wees in tijdsgewaarschuwd: handhaaf de Republiek! It II M E N 1 E. Het bericht dat de Czaar den winter te Cotrocoeni zou doorbreugen is ongegiond. Bij een aanslag op het leven vau Vorst An- dronikuff in Daghestan, werd deze licht gewond. De Votsl van Montenegro heeft een wapenschorsing bevolen tot 11 dezer. Men verwacht spoedig een aanval op de foiten van Kolaschiu en Spirz. SPAN J E. Negen peisonou, voorzien van wapenen en ammunitie, zijn gistei en gevangen genomen, na een schermutseling waarbij ee:i pet soon wertl gedood en een gekwetst. Een oiuleizoek is be gonnen. A J! ERIK A. Den 3 dezer woedde een storm in de Staleu van hot centrum en aan de kust vau den Atlan tische» Oceaan, die veel schade, velschillende spooi wegongelukken en tal van rampen op zee veroorzaakte.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1