A". 1877. Zaterdag 13 October. YerscUjat iaselijts, litpitajl Dinsdaj. Kennisgeving. Biiitealanistlie Bericliten. M 4264. H3 n. xi I> r tigst© J a a r g a u jr. Abonnementsprijs, pei Iwaitaai. 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke noinmers- 0.10. BUKE1JI: M A Is KT, 8$, 121. Advertentieprijs: van I10 gewone regels, met inbegrip van eene Courant1 10. Iedere gewone regel meer- 0 10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal beiekend. Inrigtingcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien liet ingekomen ver/.oek van F. II. HITMAN aldaarom vergunning tot plaatsing eener gaskraclit-machine van 2 paarden kracht, in zijne timmermanswerkplaats, staande en gelegen aan tien Singel Wijk A, nrs. 163 en '164, kadastraal bekend onder Sectie G. no. 1016, tot het in beweging brengen van Citkel-7agen; Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2en Jutiij 1875 (Staatsblad no. 95); Doen te weten Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secietarie der Gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den 25 Dcfobcr a. s., des middags ten 12 ure, ten Riadlmize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen bet oprigten dier inrigting in te brengen en die mondeling of scliriftelyk-toate lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Socretniie der ge meente, van de schrifturen, die ter zake mog- leu zijn iugehoirien, kennis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 11 October 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P..I. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris. A. W. MULDER. Sm i .1 m~:> I'. Ill I - I M Tl .1 I mmmmmm i .11 SS F U A X K It 1.! K. Een manifest van het bureau der linkei zijde van den Senaat vermaant de kiezers niet te gelooven dat de republikeinsche instellingen niet in gevaar zouden verkeeren, en dat bet Ministerie niet staan zou ouder clericnlen in vloed. Het stuk verklaart, dat al de officieele kandidaten vijanden zijn van de republiek. Het spoort de kiezers aan tot protesteerendooi de 303 terug te roepen. Er is ook een nieuw manifest verschenen van Mac-Mali011. j>De heftigheid van dc oppo sitie" (zóó wordt daarin gezegd) ïdoet alle illusie verdwijnen. Geen laster kan de waarheid veranderen. Neen! De Constitutie verkeert niet in gevaar, en het Gouvernement staat niet onder een voorgewenden cleticalen invloed. Niets zou liet kunnen doen besluiten tot eene politiek, die den vrede iu gevaar zou brengen. Neen! gij wordt niet bedreigd met ecu tcrug- keeren tot de misbruiken van het verleden. Dc strijd is tusschen orde en wanorde. Gij hebt uwe meeuing reeds uitgesproken. Gij wilt niet door vijandig gezinde verkiezingen bet land sloiten in eene duisteie toekomst van crisis en botsing. Gij wilt do rust verzekerd zien, van van binnen en van buiten. Gij wilt overeenstem ming met de openbare overheid, veiligheid by uw arbeid en uwe zaken. Daarom zult gij stern- poen op do kandidaten, die ik aanbeveel, Geeft gehoor aan mijn stem en ik, door de Con stitutie geplaatst 'op oen post diep de plicht mij verbiedt te verlaten ik sta in voor orde en vrede." Figaro heeft de eerste bladzijde van zijn nommer van Dinsdag gevuld met herinneringen uit liet leven van Mac Maltonom de kiezers, die aan de onvergelijkelijke grootheid van Mac Malion niet gelooven, van hun dwaling terug te brengen. Zijn vei blijf op de school St. Gyr, de inneming van den MalakolT-toren,jde oorlog in Italië, zijn gouveineur-generaalscltan in Algeric, de slag bij Reichsofen, liet optrekken naar Sedan, het onderdrukken der Communezijne benoeming tot President der Republiek, zijne proclamaties en toespraken, dit alles en nog veel ineer wordt, met eene toelichting a Ia Figaro, den volke te genieten gegeven. Zelfs wordt de zending hei dacht, die Mac Malion in '1861 te Berlijn vervuld heefttoen hij door Keizer Napoleon tot buitengewoon gezant werd benoemdom de kroning des KQnings bij te wonen. Dat was eene hoogst gewichtige ge beurtenis. want van alle gezanten was hij hot, dien da blikken bet gretigst zochten, hij, wiens naam op aller lippen was." Figaro heeft een inleidend wooid bij die schetsjes gesclneven. Ziellier hoe het luidt: sKie/eis, wilt gij den man kennen, wien een parvenu van den op-tmd, eon binnengesmok kelde Carnet, een organisateur van oproeren en vim nationale vernedeiingenzich aanma tigt te gelasten tneó te gaan of heen te gaan? Wilt gij den soldaat kennen, wien n.en aan zegt dat hij zij 11 post te verlaten heeft, het Hoofd des Staats, van wien men verlangt (lat door hein geheel Finnkiiik zal capitulooron voor de ei-eU'-n van liet vandalisme en de legeering- loosheid? Werpt dan dc oogen op de volgende regeleu," Uit Marseille wordt aan de Temps bericht dat daar een nieuwe circulaire van de Fourtuu is aangeplakt, waarin de prefecten worden aangemaand om voor het handhaven van de vrijheid van stemming te zorgen. De Semaino religieuseliet orgaan van den aartsbisschop van Parijs, roept thans op hare beuit de. goloovigeu ten gebede voor den goeden uitslag der verkiezingen. »W'j hebben eene ciisis te doorworstelen, eene groote maat schappelijke daad te verrichten", aldus het be gin vim do oproeping; Balles doet ons zien, wat Frankrijk te duchten heeft, indien het niet in Gods hand ware." (Lees: iu handen van den Paus en do bisschoppen, zegt een der Patijsche bladen.) jOveral waar liet mogelijk is, zal men trachten dag en nacht in vereoui- ging te bidden, van Zaterdag 13 October dot den volgenden ochtend, den dag dor vei kie zingen." Do vereenigingen zulten in eenheid van geest en hart hot Ycni Creator, de lila- riiën van do Heilige Maagd, bet F ar co Domino zingen; zij z.ullen den Heiligen Jozef in dier voege aanroepen: slleilige Jozef, schutspatroon der Kerk, die men vervolgt, schutspatroon der werklieden, die men op het dwaalspoor brengt, schutspatroon van den huiselijken aard, welks reinheid met den dag vermindei t, bescherm iu dit plechtig uur Frankrijkden oudsten zoon der Kerken het volkdat zooveel krijgs knechten aan God gegeven heeft." Een van de deloyaalste kiesnianoeuvres der Fransche Regeenng is zeker wel die, welke opgesloten ligt in de mededeeiing der officieuse Agence Mavas, dat het saldo der ontvangsten ruim 21 '2 inillioen fiancs bedraagt en zal gebezigd worden om liet Fiansclie volk van eenige drukkende lasten te bevrijden, zooals 4. om de patentbelasting te verlagen met '13 centimes; 2. om het zegelrecht op handelspapier te verminderen liet een derde, dat is van '1.50 op 1 per jmille; 3. om dë belasting op het vervoer van vrachtgoederen te verlagen van 5 op 4 pet. Buitendien worden veilaging van briefport, telegraaf en drankverkoop in uitzicht gestaldeen uniform- port van '15 centimes voor brieven en een minimum van 50 centimes voor telegrammen lot tien woorden, en het vei kooprecht van sterken drank verlaag] met Vi. Dit alles, wanucer namehjlc de Regeuiings-kandidateri worden gekozen en alzoo de Regeering zelve bestendigd. Het is te hopen dat het volk te verstandig zal zijn, om zich op zulk eene plompe manier in den val te laten lokken. E X U E li A X I». Loid Salisbury zeide iu eene redevoering te Bradforddat de ooi iog alle vrees voor Ruslauds agressieve macht had doen veidwijnen. Daar men niet wist in hoever de oorlogvoerenden waren uitgeput, was lietoumogelijk een langen oorlog of een tijdigen viede te voorspellen, liet was een oorlog, b>j welken de opgewekte limlslocliten eeist moeien uitwoeden, alvorens het eind .urn komen. Engeland deed zijn uiteisle best om den vrede te doen sluiten. Het Mansion House fund" voor Indië bedraagt thans 347,000 pil. st.waarvan reeds 300,000 pd. st. zijn overgemaakt. Uit Melbourne was 6000 pd. st. naar luiliö gezonden. Uit Calcutta wordt van II Oct. gemeld: De staat van den oogst is veel verbeterd. Overal js tegen gevallen. Alle gevaar voor hongersnood in het noorden van Brilseh-Indië is geweken de financiëele toestand is beter geworden. Te Southampton wordt het jacht Con stance gereed gemaakt voor eon tocht naar Konslnntinopel. Het wordt geladen met een zware lading goederen, bijeengebracht door do door barones Burdett Coutts gestichte veieeui- ging lot ondersteuning der Turken: genees middelen, vorbandsmiddolenbeddengoed, de kens, klcedingsf ukken, waaronder 10,000 paren kousen, waterdichte goedeien, eelwaien in blikken bussen enz. Ilcl bevel over het jacht wordt gevoerd door den eigenaar, kapitein

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1