A". .877. rijdag 2 November. Verschijnt iastliiks, nitiezonieri DinsSai. Biitcilanisclie Berichten. Binnenland sclieE ei'j cbteii. tt, 33 en en. Dertigste Jaar-g-an.^- Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers 1 1.85. - 2.50. - 0.10. BUUEAVi MAB KT, JE, 131. Advertentieprijs: van 110 gewone regels, met inbegrip van eene Courant1.10 ledera gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend,; F It A N K R IJ K. De Franpais schrijft: »Men moet den Maar schalk slecht kennen wanneer men aanneemt, dat hij de ambtenaren van den 16 Mei kan prijs geven en zich tot werktuig van het radi calisme laten maken. De conservatieven kun nen zich op den Maarschalk verlaten, die al zyn beloften zal houden." Volgens de eveneens officialise Moniteur kan de aankondiging van het nieuwe Ministerie niet voor 7 November in het Journal officiel ver schijnen. Verder schrijft dit blad: De Maar schalk verklaarde aan eenige personen, die hem aanraden om terug te trekken, dat hij dit ge val alleen in overweging kon nemenwanneer het bleek, dat de Seuant hem niet verder onderstounen wilde, nooit echter tengevolge van de onbeschaamde eischen van het radi calisme. Volgens de Temps zal de hertog d'Audif- fret-Pasquier eerst Zondag te Parijs terugkeeren. De koloniën medegerekendzal de nieuwe Fransche Kamer 325 republikeinen, 112 13o- napartisten en 98 monaichisten lellen. Labadié, afgevaardigde voor liet departe ment nBouches du Ithóne", is wegens beleediging van den Maarschalk tot 2000 frs. boete ver oordeeld. De Union littêrcire te Toulousedie een barer nommers geheel aan Thiers had gewijd, is in beslag genomen en haar uitgever is voor de rechtbank gedaagd. IUKKIJE. Blijkens bericht van Suleiman-pacha hebben eenige hulptroepen de Mohammedaausche gevan genen in het dorp Fautour bevrijd, die bestemd waren hetzelfde lot te ondergaan als honderden Muzelmannen te Kabapelicour, welke aan de Bulgaren waren uitgeleverd en door hen ver moord. Wanneer bij de voorgenomen interpellatie te Athene zal worden betoogd, dat Griekenland zich wapent wegens den aanleg van Turksche fortificatiën langs en uilzending van ongere gelde troepen naar de Grieksche grenzen, zal de Porte aantoonen dat dit motief valsch is. Ghefket-pacha sloeg een aanval der Russen af, maar de brigade van Ismaël IJukki-pacha, die bij Tolicli verschanst was, is door den vijand uiteengedreven. Chefkel-paclia versterkt de position in de omstreken van Orkhanie. Suleiman-pacha bericht van 29 dezer, dat een Russisch korps vau de Dobrutscha naar Kuzgum is opgerukt. De troepen, die de bezetting leKonstan- tiuopel uitmaakten en naar het tooneel des oorlogs gezonden zijn, worden vervangen dooi de burgergarde. OOSTEN KIJK. De F "tlher LJoi/d meldt, dat in een Dinsdag gehouden grooten ministerraad eenstemmigheid verkregen is betrekkelijk het vraagstuk vau het tarief der in- en uitgaande rechten. Er werd besloten met Duilschland onmiddellijk onderhandelingen aan te knoopen tot liet sluiten van een verdrag op den grondslag der meest begunstigde natie, waarbij men voor de Oosten- rijksch-Hongaarsche monarchie echter den uit voer van grondstoffen naar Duilschland en den invoer van daar zal verzekeren, onder de bereids aangenomen maatregelen van controle. Voor de bewerkte voorwei pen zou de bestaande regeling gehandhaafd blijven. Zonder het nesultaal der onderhandelingen af te wachten, zou het nieuwe tarief, waarbij de onderhandelingen met Duitsch- land, deswege reeds gevoerd, tot grondslag zijn genomen, aan de beide Parlementen ter zelf standige beslissing worden voorgelegd. RUSLAND. Volgens een telegram aau de Qolos uitKju- rekdare van 30 Oct. is te Kaghismau de Rus sische administratie ingevoerd. De onderhan delingen met Kars zijn afgebrokenf de stadis geblokkeerd en het bombardement hervat. Volgens officiëele opgaven bedragen de verl ezen van de Russische legers van het begin van den oorlog tot op 6 October GO,100 man. n U 31 E N I E. L':t Corabia wordt gemeld, dat kolonel Sla- nice.i iu den 31 October eene verkenning heeft gedaan in de richting van Vadiu bij Ratiova. De redoute bij Vadin en aangrenzende verstei kingeu werden na een kortstondig bombardement geno men en door twee Rumeensche compagniën bezet. De vijand ontkwam over moeilijke wegen langs den i echteroever van de Donau tegenover Rahovft en leed een aanzienlijk verlies. E N IS K L A N 1). Een Turksch blad is tot de ontdekking gekomen, dat Gladstone van Bulgaarsche af komst is Zijn vader dreef haudel in varkens in het vilajet van Kustendsche. Gladstone liep- op 1 O-jarigen leeftijd weg en werd tegelijk met een anderen veehandelaar naar Londen gezon den ooa daar varkens te verkoopeu. Daar ver anderde hij zijn naam van Trozadin in Gladstone en werd Gngelsch ouderdaan. De naafn Glad stone beteekent sbegeerte naar goud "1 Men schat de schadeveroorzaakt dooi de werkstaking der wevers in het graafschap Lancaster, die den 29n Augustus begon en waardoor -12000 ai bei dei s zonder werk waren voor de patroons op 300,000, voor de werk lieden op 12,000 ptl, st. I T A LI E. De correspondent van do Times te Rome seinde het \olgendo: olJet bericht dat pater Cuici door de Orde der Jezuïeten is uitgestootenwordt tegenge sproken door den Osservalore Fomano. Ilct wordt echter bevestigd door Curci zelf in een schrijven aan de te Florence verschijnende Armonia." De gouden medaille, die Koning Victor Emanuel aan Stanley heeft toegekendzal tot opschrift dragenAau den onverschrok ken onderzoeker van Afrika, Stanleygegeven door Victor'Emanuel. D U IT 8 C II L A N -1 De regeering van liet groothertogdom Hessen heeft thans bij de universiteit te Gies- sen door middel van een nieuw reglement voor goed een einde gemaakt aau ongeoorloofde promotiën tot de doctorale waardigheid. Vol gens den berichtgever zou het hoogst wensche- liik zijndat er ook voor de universiteit te Heidelberg hij voegt er bij: x>(eu Jena)?" zulk een reglement werd vastgesteld. EGYPTE. Tengevolge van een nieuwen aandraug van Engeland schijnt het Gouvernement nu toch ernstig gevolg te zullen geven aan het tractnat ter bestrijding der slavernij en van den slavenhandel. In het officiéél "orgaan vindt men namelijk eene kennisgeving omtrent de oprichting van bureaux ter afschaffing der sla vernij in Egypte. Behalve in de beide hoofd steden zullen er ook te Tanta en Siout, de centrale punten van den geheimen slavenhan del in het Egyptische binnenlandworden ge vestigd. Deze inrichtingen zullen staan onder directeuren, die als zoodanig den rang van »bey" zullen hebben, De Khedive van Egypte heeft de weder gade van Cleopatra's naald aan de stad New- York ten geschenke aangeboden. Er waren namelijk twee obelisken, die voor den grooten tempel te Ueliopolis stonden en Cleopatra deed beiden te gelijk naar ASexandrie ovei brengen. De kosten van vervoer naar Amerika worden op '100,000 dollars geschat, die men uit vrij willige bijdragen van Amerikanen wil bijeen brengen. SCHIEDAM, 1 November 1877. Op liet Concours gisteren door het college Olympia te Delft gehouden, wei den o, a. behaald in ilea wedstrijd met geweer: le prijs G. Vis ser D7. met 00 punten, in den'wedstrijd met pistool3e prijs D. Visser met 50 puntenin kamp om den 2en prijs. Hedenmorgen is in de mouterij van den heer J. Houtman, in de Vijgensteeg alhier, de mouters- kneclit D. Slinkers by het inhalen van de trijsmaud, door het ü-ijsgat gevallen en heeft zich daarbij ernstig bezeerd. Wij meenen reilen te hebben thans een spoedige oplossing der minlsteriöeie crisis te mogen verwachten. Als leden van liet nieuwe Kabinet worden allerlei namen genoemd. De meest waarschijnlijke combinatie is, naar wij meenen, de volgende: mr. Kappeyne, Binnenl. Zaken; baron vau Heeckcren, directeur van

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1