Gèïèïïïë Bericlitei ADTERTEKTIil ff ïljfeitsiütiijarip Jj ECHTYEEJENISING JL ECHTVEREEHIGIBG, B' Vijfentwintigjarige door hem aan den Koning en aan den Lande bewezen 2o. te benoemen: tot Minister van Binnenlnndsche Zaken, den lieer mr. .1. Kappeyne van de Coppello, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal alsmede bij besluit van 2 Nov.met ingang van den 3den daaraanvolgende: 'lo. op verzoek een eervol ontslag te ver- leenen aan de heeren: "W. F. van Erp Taalman Kip, als Minister van Marine* mr, C. Th. baron van Lynden van Sanden- burg. als Minister van Justitie; jhr. mr. H. J. van der Heirn, als Minister l van Financiën; jhr. mr. P. J. A. M. van dor Does de Wille- bois, als Minister van Buitenlandsche Zaken; mr. F. Alting Mees, als Minister van Kolo niën, en II. J. R. Beijen, als Minister van Oorlog; onder dankbetuiging voor de vele en ge wichtige diensten door hen aan den Koning en aan den Lande bewezen; 2o. te benoemen: tot Minister van Koloniën; mr. P. P. van Bosse, Minister van Staat: tot Minister van Buitenlandsche Zaken, mr. W. baron van Ileeckeien van Keil, directeur 'van het Kabinet des Konings; tot Minister vau Justitie, mr. II, J. Smidt, lid van do Tweede Kamer der Staten-Generaal; .tot Minister van Marine, jhr. II. 0. "Wichers, ïein-luiti'iiant ter zee bij de Koninklijke Nederlandse!ie Marine; tot Minister van Financiënmr. J. G. Gleich- man, secretaris-directeur van de Nederland- sehe Bank, tot Minister van Oorlog, den heer J. K. II. de Roo van Alderwerelt, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Z. M. de Koning heeft heden ochtend 1 te *10 uren de leden van het nieuwe Kabinet ontvangen, tot het afleggen van hunnen eed. Onmiddellijk daainn verleende Z. M. eene buitengewone audiëntie aan Hd. afgetreden Ministers, van wie hunne opvolgers des mid dags aan de Departementen hunne portefeuilles hebben overgenomen. Z. M. heeft aan den majoor op nonac tiviteit, J. K. de Roo van Alderwerelt, van het wapen der infanterie, lid van de Tweede Kamer der Staten-Genei aalop verzoek eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. - Z. M. heeft benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, de heer W. D. van Cianenburglihoofdcommies bij het Departement van Binnenlandsche Zaken. SCHIEDAM, S November 1877. Naar wij vernemen bestaat bij het korps Stafmuzikanten der dd. Schutterij alhier het plan een uiUociing te neven ten behoeve van de peieislei den door den oikaan op Cuiaeao eh Bonaiie. Voor ile te 's Ilagc zitting houdende commissie is mojulïiouw A. G. S. van Krieken, hulpondei wij/.eies alhier, geslaagd voor de acte van hoofdonderwijzeres. Verder veikiegen akte als onderwijzeres in handwerken voor nut en smaak mej. de Pater, voor nut mej. Aenmey, voor smaak mej. van den Broek, allen leerlingen van de ICvveek- jchool alhier. Wij mogen niet onvermeld laten dat allen, die deelgenomen hebben aau de lessen van de Kweekschool en zich voor de akte-examens hadden aangegeven, geslaagd zijn, behalve een, die zich teruggetrokken heeft. Volgens opgave van het Bureau Veritas zijn in'de maand September 1877 verongelukt 90* schepen, als: van Engeland 33, Frankrijk 17( Duitschland 'II, Amerika 8, Noorwegen 5, -Italië 0, Nederiand3, Oostenrijk 1, Denemarken1 4, Portugal 1, Spanje 1 en 3 waarvan de natie onbekend is; hieronder zijn begrepen 10 schepen, waarvan nadere bijzonderheden ontbreken. In dezelfde maand verongelukten 5 stoom schepen, Yals: van Engeland 2, Duitschland 1, Amerika 1 en Spanje 1. Naar wjj vernemen, zal reeds binnen enkele weken een deel der St. Agatha-goederen in veiling worden gebracht. De veiling is reeds aangekondigd. Vad.) Jl. "Woensdag is te 's Gravenhageonder eere-voorzitterschap van prof, deBoneval Faure, de Protestantendag gehouden. De eere-voorzitter hield eene beschouwing over het recht en de christelijke moraal. Voorts werden besproken: armenzorg en confessionalisme. Des avonds te voren is de Protestantendag feestelijk geopend. Er werden zangstukken uit gevoerd, en de predikant Böhringer, van Am sterdam hield een rede. De bijeenkomsten geschiedden in de Lulhersche kerk, omdat de kerkeraad der Hervormde gemeente het gebruik van een der Hervormde kerken geweigerd had. Het N. v. d. D. verklaart de zekerheid te hebben, dat door het Eugelsche gouvernement aan President Burgers zelfs het aanbod van een pensioen niet gedaan is. De heer Burgers zou voornemens zijn naar Nederland te komen. Aan een jeugdig Nederlander, den heer 5. W. van Buuren, van Gouda, thans te Londen woonachtig, is door de »Roya! Scottish Society of Arts", te Edinburgh, een zilveren medaille van verdienste vereerd wegens een door hem uitgevonden werktuig voor de kubus wortel trek kiug. Yluardingen.De jl. Woensdag door Bur gemeester en Wethouders alhier gehouden openbare verhuring voor den v tijd van zeven jaren, van zeven perceelen Weiland, gezamenlijk 18 hectaren, 13 aren, 91 centiaren, aan de gemeente Vlaardingen behoorende, heeft de belangrijke som van f 3810'sjaars opgebracht; de vorige verhuring bedroeg f 2310, zoodat deze perceelen Weiland thans f 1500 's jaars meer zullen opleveren dan vroeger. (2V. VI. Ct.) Dolfshaven. Jl. Donderdag werd door den Gemeenteraad de begrooting voor '1878 niet alge- meene stemmen aangenomen, en wel de ont vangsten tot een bedrag van f 138,639.39'.'2 de uitgaven f '135,449.25, sluitende alzoo met een batig saldo van f 3190.14'/5. Onder de uit gaven komen voor: onderwijs f 22,577, politie en brandweer f 13,195, schutterij f' 700, ren ten en aflossing van geldleeningen f 7805,25, terwijl voor het eerst eene scm van f 1600 werd toegestaan tot het maken eener bad- en zweminrichting in de rivier de Maas. Onder de ontvangsten komen voor: plaatselijke directe belasting tot een bedrag van f 11,200; hoofde lijke omslag f 7200; opbrengst van haven- en sluisgelden f 24,000, schoolgelden f G0Ü0 en belasting op de honden f 525. Voorschoten. De heer J. M. van Kempen, chef der vermaarde zilverfabriek alhier, is overleden. Amsterdam. Naar wij uit goede bron vernemen heeft de heerM. Oostmeijer, alhier, niet, gelijk men verwacht had, wegens het afbreken van den muur op het Sophiaplein, de Amsierdamsche Omnibusmaatschappij in zoo genaamd kort geding voor de Arrondissements rechtbank gedagvaard; maar tegen haar thans voor dit college de gewone rechts vordering ingesteld tot ontbinding der huurovereenkomst, met vergoeding van kosten, schaden en inte- ressen. De zaak zal dus voorloopig wel niet in openbare behandeling komen. Inmiddels is men thans bezig ook de laatste overblijfselen en fundamenten van den muur weg te ruimen. Opdam. Ofschoon van de openbare school- ook' door Protestantsche kinderen wordt ge bruik gemaakt, wordt te dezer plaatse op Roomsche heilige dagen geen school gehouden en eenvoudig vacautie gegeven. Nijmegen. Het schijnt thans met de ont manteling der vesting te dezer stede ernst te worden. In deze maand zal o. a. aanbesteed Worden het verwerken van 25,000 M1. aard werk, 970 idem verplicht breekwerk en 100 idem kiezel. Deze werkzaamheden bestaan in het slechten van het fort Sterreschans en het gedeeltelijk verleggen van den weg Nijmegen Kleef. Kampen. Alhier is een district geformeerd van de vereeniging nEigen Hulp." Bij Valenciennes heeft een groot spoor wegongeluk plaats gehad; drie personen werden gedood, vijftien gekwetst. Bij gelegenheid van het huwelijk van Adelheid von Rothschild met haar neef baron Edmond heeft haar vader aan de Joodsche gemeente Frankfort 300,000 mark (f 180.000) geschonken voor den bouw van een nieuwe school. Patti heeft weer vijf maal in Engeland gezongen a 10,000 francs per avond; ze zal nu negen maal in Milaan zingen a 8000 francs per avond en daarna in Venetie vier maal voor denzelfden prijs. The Englishman, die te Calcutta verschijnt, bevat in zijn nommer van 22 October een telegram uit Madras vau den 19denj waarin men leest: >Te Bangalore worden dagelijks een twintigtal lijken in de stiaten opgeraapt van personen, die van honger zijn omgekomen. Een rapport van het gemeentebestuur consta teert, dat van 7 tot 17 October men 236 zoo danige lijken had weggeruimd. Oficice.l is be wezen, dat deze groote sterfte tengevolge vair den hongersnood algemeen is in Mysore." Theophile Foucault heeft eene nieuwu stoommachine vervaardigd, waarbij in plaats van water, geest van salmoniak den stoom geeft. Salmoniak levert bij '100 graden, wan neer water op zijn best het kookpunt heeft bereikt, reeds 7 atmosfeeren druk, terwijl de verbruikte stoom weder terstond in koud water onder het bewerken van negatieven druk wordt opgenomen en in den ketel teruggevoerd. Voorspoedig bevallen van een Zoon. II. II. MULLER, geliefde Echtgenoote van N. BIJLO Jr. Schiedam, 3 November 1877. VAN FREDERIK MEERHOF •4f§. EN ELIZABETH SCIIUIERMAN. W* Schiedami November -1877. Hunne danlclare Kinderen, Mj) ANDRIES VERBEEK W- en ADRIANA VAN DER SLU1.TS. V> Schiedam, 4 November 1877. ^j\

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2