A0. 1877. Zaterdag 1 December. M. 4299. Verschijnt toplijls, nitpiert Jinsiaj. Kennisgeving. Biiteiliiiscle Berichten, Een en Dertigste Jaarsrang-. COURANT. Abonnementsprijs per kwartaalf 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk. - 2.50. Afzonderlijke nummers - ,0.40. BDKEAV; IH&KKf, 124. Advertentieprijs: van -110 gewone regels,. met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Inrigtingen welke gevaar schade ol' binder kannen veroorzaken. Burgemeester en W et houders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken: 1 Van A. ODÉ, om vergunning lot nprig- ting eener slachterij in het pandstaande en gelegen aan den Rotterdamschen Dijk, Wijk B, no. 76, kadaster sectie G, no. 93S. 2. Van P. J. B0UMAN, om vergunning tot oprigting eener branderij, op (iet perceel open grond, gelegen achter de Nieuwe Haven, kadastraal bekend onder sectie E, no. '1106; Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2en Juuij 1875 (Staatsblad no. 95); Doen te weten Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den 13 December a. s., des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeveu om bezwaren tegen het oprigten dier inrigtingen in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge meente, van de schafturen, die ter zakemog- ten zijn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het behoortden 29 November 4877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. Be Secretaris A. W. MULDER. PBAKKBia, De Kamer heeft met 313 tegen 212 stemmen de verkiezing van baron Grosse Albi vernietigd. Batbie had den 28 dezer weder een ont moeting met Mac-Mahon. Men verzekert dat hij zijne pogingen vernieuwde om den terugkeer te bewerken tot het normale parlementaire stelsel, Mac-Mahon heeft den president der Kamer Grévy bij zich ontboden. Zij hadden den 29 dezer een langdurige conferentie op het Elysoe. Op het vernemen, dat eenige senaatsleden en afgevaardigden bij de presidenten der beide Kamers stappen hebben gedaan om hun onge rustheid te kennen te geven over de veiligheid der volksvertegenwoordiging en om te spreken over de wijze, waarop deze eventueel zou kunnen worden beschermd, heeft Mac-Mahon zich genoopt gezien om de presidenten van Kamer en Senaat bij zich te ontbieden, ten einde hun medetedeelen dat een dergelijke vrees allen giond miste en dat de volksver tegenwoordiging in geen opzicht gevaar liep. De Parijsche correspondent van de Times meldt, dat de vrienden en trouwe bezoekers van het Elysóe verklaren, dat Mac Mahon verschukketijk gebeten is op de Kamer wegens haar vol ma van Zaterdag, hetwelk hij als een aanslag tegen zijne r,echten beschouwt; dat hij ,^,ZP wederstandspolitiek zal voort^tja^^jh*u Senaat eene nieuwe ontbinding vragen. Mocht tnen hem de ontbinding weigeren, dan zal hij altreden staat rneu hem de ontbinding toe, dan zal hij spoedig de verkiezingen uitschrijven, enmocht de natie zich dan weer tegen zijne staatkunde verklarenonverwijld het bestuur nederleggen. De correspondent kan kwaiyk gelooven, dat het in Mac Mahon's plan ligt een tweede ont binding te vragen. Het laud heeft hem pas geautwoord. Waarom zou hij het dus opnieuw raadplegen? Hoe kaa men onderstellen, dat het binnen twee maanden met zichzelf in tegenspraak zal komen? Waarom zal bet Gou vernementzich blootstellen aau het gevaar, om zonder goedgekeurde begrooting te regeeren, en alzoo deu haat tegen .zich te vermeerderen eenig en alleen om onder dezelfde omstandig heden, aan dezelfde kiezers, dezelfde vraag te stellen? Andere personen zijn vat? meaning en deze, schrijft de correspondent,"Jïeüben liét waarschijnlijk bij liet iechte eind dat de Maarschalk zich ontslagen zal achten van zijne ondoordachte belofte en een voor de Kamer aauuemeliji; Ministerie zal vormen, indien de Senaat eene tweede ontbinding wei gei t. Hier is de correspondent met zijn geloof in de war; want als Mac Mahon eene tweede ontbinding vraagt, za! hij die toch ook wel verlangen. Weer anderen verklarendat de voorzitters van de Kamer en den Senaat zich naar den Maarschalk zullen begeven, om te trachten hem met het Parlement te verzoenen. Eindelijk nog is er een gerucht in omloop, volgens hetwelk de Kamer in de afdeelingen eene deputatie van elf leden zal benoemenmet Jules Grévy aan 't hoofd, eu dat die deputatie, aangevuld met acht leden uit de republikeinsche minderheid van deu Senaatbij Mac Mahon een gehoor zal vragen, ten eiude hem een eerbiedig adres ter hand te stellen, waarin hij herinnerd wordt aau zijue plichten jegens het land en het algemeen stemrecht, en hem tevens te kennen wordt gegeven, dat Frankrijk hem bijzonder dankbaar zal zijn, indien hij terug keert tot deu regel in alle constitutioneele lauden, die wil dat men met de meerderheid regeert. ITALIË. De olericaal-legitiinistische Union erkent thans ook, berichten uit Rome outvaugeu te liebbeD, waarin gemeld wordt dat 's Pausen toestand van dien aard is, dat hij aan zijue omgeving ongei ustheid inboezemt. De gcestvci mogens van Pius IX zijn nog altoos helder, maar zijn lichame lijke krachten nemen af. Ouderdom, ziekte en vooral zedelijk lijden hebben zijn kiachtig gestel gesloopt. Voor liet overige wordt in een - telegram uit Rome bericht, dat hel Vaticaau de Fransche bisschoppen heeft uitgeuooiligdmet het oog op'sPausen bedenkeli'kei) bedevaarten naar het Vaticaan te orgauiseeren. Het proces tegen de broeders van Antonelli, ter zake van de nalatenschap van den kardinaal, dat reeds uitgesteld was van den 8 tot den 29 dezer, is door de rechtbank opnieuw ver daagd, eu wel tot 6 December, op verzoek van de verweerders, die steeds trachten de zaak zooveel mogelijk op de lange baan te schuiven. T U K K IJ E. De Turken vielen den '27 dezer de Russische strijdmacht aan bij Trstenik en RIahala. De Russen werden aanvankelijk teruggedrongen, maar nadat zij versterking hadden gekregen werden de Turken genoodzaakt zich tot het defensieve te bepalen. Een Turksche verkenning in de richting van Pyrgos had hetzelfde resultaat. De Engelsche vloot wier bestemming was om de Besikabaai te verlaten teneinde te Smyrna te overwinterenheeft uit Malta het bevel ont vangen in de Besikabaai te blijven. - - J I E S I E. De Wetgevende Kamers zijn den 27 dezer te Bucharest geopend. De eerste minister Bratiano las de troonrede voor, waarin o. a. daaraan wordt herinnerd, dat in April van dit jaar de onaftiankelijkheid van Rumenië is geproclameerd. De Vorst en de kamers houden zich vast over tuigd, dat de waarborgende mogendheden heb ben erkend, dat Rumenië werkelijk levenskracht bezit, en dientengevolge ook alle vreemde, voogdijschap eu vasalplichtigheid als geëindigd beschouwen. OOSTENRIJK. De commissie voor den Ausgleich heeft by de behandeling van het nieuwe tarief de be paling aangenomendat de geheven rechten in goud moeten worden voldaan. SPAN J E. De Minister van Buitenlandseho Zaken zal heden aan de vertegenwoordigers der vreemde Mogendheden mededeelendat de Koning in het huwelijk zal treden met Prinses Mercódes de Joinville. Sedert den 15n dezer heeft zich in Duitsch- land geen enkel geval van veeziekte voorgedaan. Men beschouwt derhalve de ziekte als afgeloopen eu heft te Eibingen en elders de voorgeschreven maatregelen betreffende desinfectatie enz op, OOSTENRIJK. In alle kringen komt men hier meer en meer tot de overtuiging, dat wanneer Plewna gevallen zal zijn, vredesonderhandelingen tus- schen de oorlogvoerenden zullen volgen. 11 E L O 1 De Minister van Financiën heeft wetsont werpen ingediend, waarbij hij krediet vraagt voor 't maken van twee forten te Antwerpen en tot aanvulling van 't geschut. ENGELAND. De vaart op het Suez-kanaal is weer ge opend voor den handel, zoe wordt uit Alexandria

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1