A". «878. Zaterdag' 26 Januari ,M 433.8. Kennisgeving. BnitEnlandsclie Beiiditsi. BimieilasiMlie Bericuten. Twee en ertisste Jaargang. - f 1 COUR AIS Abonnementsprijs, per kwartaal4.85. Franco per post, door het geheelc Bijk. - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU: MARKT, Ei 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels, met inbegrip van eene Courant 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgtlngen welke gevaar, schade of hinder ktinnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op art. 8 der wet vau den 2 Junij 1875 (Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend 4. Aan A. lil. VERBOOM en zijne regtver- kriigeudentot oprigting eener branderij op het perceel open grond (voormalig Balken- gat), gelegen aan de Hagastraat, kadastraal bekend onder Sectie E, no. 1275. 2. Aan de firma Gebr. NiEUWHOF en hare regtverkrijgenden, tot oprigting eener bran- derijop het perceel open grond (voormalig Balkengat), gelegen aan de Willemskade, ka dastraal bekend onder Sectie E, no. 1442. 3. Aan C. H. WINDHORST en J. VAN DER HARG en hunne regtverkrijgenden, tot oprigting eener branderij, op het perceel open grondgelegen in den 's Giaveiandschen polder, kadastraal bekend onder Sectie F, qo. '1120. Schiedam, den 24 Januarij 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. 1 De Secretaris A. W. MULDER ENGELAND. De reiziger Stanley is Dinsdag te Londen aangekomen (lus ongeveer tegelijk met een andere curiositeit uit Afrika: Cleopatra's obelisk. Sir Northeote heeft Dinsdag eene depu tatie van conservatieve afgevaardigden ont vangen welke der regeering eene ernstige houding en groote oplettendheid aanbeval tegen- over het op de lange baan schuiven der ouder handelingen over den wapenstilstand. Sir Northeote erkende, dat de toestand ernstig was en gaf de verzekering, dat de regeering zou volharden bij hare voorwaardelijke onzijdigheids- politiek, Aau de Times wordt uit Rome van 23 dezer gemeld, dat de ItaÜaansehe vloot bevel heeft ontvangen naar den Levant te stevenen. Northeote antwoordde inliet Lagerhuis aan llartiugton, dat hij inderdaad had ge/egd, dat de Regeering geen voorstellen zou indienen vóór zij de vredesvoorwaarden kende; maar hij hoopte toen, dat die voorwaarden binnen een of twee dagen bekend zouden worden. Sedert is echter een week verloopen en de vredesvoorwaarden zijn nog niet bekend, terwgl een aanzienlijk Russisch leger onophoudelijk vooi'wafu'tö trekt. De Regeering gelooft hierom met haar voorstellen niet langer te mogen talmen. Deze mededeeling werd met toejuiching dooi de conservatieven begroet. In het Iloogerhuis sprak lord Beaconsfiekl, den. hertog van Argyll beantwoordend, in den- v zelfden zin als Northeote. Hij eindigde zijne mededeeling met te zeggen, dat de Engelsche Regeering haar gediagshjn nie' afhankelijk kan maken van den wil van eene vreemde mogendheid, welke ook, waaneer zelfs inlich tingen worden teruggehouden. F It A N K B IJ K. Er zijn, zegt de Temps, gunstige berichten ontvangen omtrent de gemeentelijke verkiezin gen op Corsika. liet arrondissement Ajaccio telt 80 gemeenten. Daarondei zijn er 44 alwaar de republikeinen geheel of voor het grootste gedeelte hebben gezegevierd. In 2 gemeenten had ieder der partijen een gelijk aantal stemmen verkiegen. In 22 hebben de Bouapai tisten de jrneerdeiheid op zich vereeuigd. In 12 gemeenten is nog niet gestemd. Te zarnen hebben de republikeinen 23 gemeenten gewonnen. In de stad Ajaccio zijn de repu blikeinen met 1145 van de 4160 stemmen gekozen. Blijkens de Parijsche bladen heeft op den paardenspoorweg van de Place du Ti one naar Montreuii-sous-Bois een groot ongeluk plaats gehad. Bij den overgang op den ceintuur-spoor weg aan de rue d'Avron schrikten de paarden door het gefluit van een aankomende locomo tief en begonnen te steigeren, met het gevolg dat het rijtuig, niet in tijds uit den weg kun nende komen, eenige meters ver door de loco motief werd weggeslingerd en verbrijzeld. Een der passagiers werd letterlijk onthoofdde koetsier verpletterd; den conducteur werden de beide boenen boven de knie dooi gesneden, terwijl een jeugdig passagier een lichte ver wonding kreeg eu de andere, zijnde een ouder- wijzeres in de muziekmet den schrik vrij kwam. De Kamer nam liet ontwerp tot kwijt schelding der stallen, opgelegd wegens peis- delicteu van 1G Mei tot 31 December, aan. Rouher en Dufaure voerden het wooid. Alle amendementen werden verworpen. SPANJE. Het huwelijk van Koning Alphonso XII met de infante Mei cedes is in de kathedraal van Onze Lieve Vrouw van Atocha voltrokken door den kardinaal-patriarch van Indiebijgestaan door een aantal andere prelaten. Het hof, de buitengewone gezanten der Mogendliedeude grandes vau Spanje, de militaiie overheden eu de Ministers waren tegenwoordig. In de kerk werden allerprach tigste toiletten opgemeikt. Vooiat trok ook de aandacht de tallooze menigte, die zich in do straten verdrong achter de opgestelde troepenen ten deeie uit land lieden samengesteld. De straten, langs welke de koninklijke stoet trok, waren met «vlaggen versierd eu betuigingen van sympathie deden zich luide in de voorname wijkeu hooren. De Koninklijke stoet met zijue gala-rijtuigen, de koetsen van dens adel eu van het corps diplomatique, de schitterende livreien en de versierde paarden vormden een grootsch schouw spel, dat aan deu.luister van een vroegeien tijd herinnerde. RUSLAND. Uit Kasanlijk wordt van 22 dezer getelegra feerd dat generaal Gourko van den 15 tot den 17 bij Philippopel strijd voerde tegen de gezamenlijke armee van Suleiman-pacha, sterk 40,000 man. Na liet gevecht van den 17 werd de armee van voornoemden pacha in twee deelen uiteengejaagd. De Russen maakten 97 stukken geschut buit. De eene helft der Turksche armee, onder Fuad-Pacha, vluchtte des nachts in de richting van Najatsehin naar het gebergte, en de andere helft, onder Suieiman-pacha, in de richting van Ilaskios, vervolgd door de Rus sische generaals Scobelell' en Karzoff. T ÜKKIJ E. Donderdagavond ontving de Porte de vredes voorwaarden; ze zijn hard. Eene voorwaarde is een zware schadeloosstelling der oorlogs kosten en een gedeelte van het grondgebied zal bezet blijven tot die betaald is. De Porie beraadslaagt. Nog is geen besluit genomen. Het schijnt, zeker, dat zij de voorwaarden zal aannemen. Aan de gezanten bleven deze on bekend. DÜITSCIILAN'D. Uit Karlsruhe wordt gemelddat bisschop Reinkens den oud-katholieken pastoor Hamp, die onlangs is gehuwd, heeft gesommeerd zijn ambt neder te leggen. EERSTE KAMER OERSTATEN GENERAAL. Zitting van Donderdag 24 Januari. De Voorzitter deelt mede, dat door de af- deeliugen zijn benoemd tot Yoorzitteis, de heereh: Beeienbroek, Smit, Duyrnaer Yan Twist en Yan Swinderen; tot onder-Yoorzit- ters, de heeren: De'Raadt, Van Rhemen van RhemenslmizenNobel en Hein en tot rappor teurs o. a. over het wets-ontwerp tot herzie ning van de kiestabel, de heeren: de Raadt, Borsius, de Sitter en Hein. Yei der deelt de Voorzitter mede dat de eind verslagen over de vier aanhangige wets-ont- werpen waai onder dat tot herziening van de kiestabel reeds zijn gedrukt en rondgedeeld. Hij stelt voor de beraadslaging over die ont werpen te bepalen op morgen te elf uren. Daartoe wordt besloten. Nadat de heeren Hengst en de Raadt namens de commissie van rapporteurs op in hare han den gestelde verzoekschriften rapport hadden uitgebracht, werd de vergadering lot morgen gescheiden. SCHIEDAM, don 25 Januari 1S7S. De loting voor de Nationale Militie voor 1878 zal o. a. geschieden te Schiedam den 18 en 'J9 Februari.

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 1