Bin juni ui min Benemen. mg. i de ones] OD-J rraal iBue] ordt, taan rten- eger met aag- rbW- eraal rinet inet, Mae i de nea. hst rver- nbsr i i, i een libe- sch een lezer oord dat, ogen "der I i. oog I •d te den 'naai TWEEDE KA1ER DER STATEN GENERAAL. Ziting van 'l April, De beraailslging over het ontwerp tot wij ziging «Ier wet op het notaris-ambt is voort gezet. Op nrt.ilO, vaststellende de voorwaarden voor benoembarheid van notariszijn twee amendemcnter voorgesteld, als: een van den beer Van Ecl, om den doctorsgraad in de rechtswetensclap te eischen voor een notaris, en een van dm heer Patijn, om den werktijd bij" een notarij, na afgelegd examen, op twee jaar in plaats van op een jaar te stellen. De beeren Lentiri, Van Baar, Godefroi eu de Mi nister bestredin het amendement van den heer Van Eek, als onvrijzinnig en practiscli onuit voerbaar. Hé amendement van den heer Van Eek is "Venvirpen met 53 tegen 8 stemmen, het amendemmt van den heer Patijn aange nomen met £8 tegen 28 stemmen. Het onder artikel 10 is aangenomen. Op art. 12 is het amendement van den heer van Naamen, om voldoende kanis der levende talen bij het gtaats-examen te eischen, verworpen met 48 tegen '12 stenrnen. De artt. 2 tot 5 van het ontwerp zijn1 goedgekeurd. Woensdag voort zetting. i Sitting van 2 April. 'In deze ziting is benoemd tot eersten com mies-griffier, n plaats van den heer Star Nu- man, de heer'mr. Cart Van der Linden, advo caat in den Haag, met 44 van de 70 stemmen. Be heer mr.1 Van Asch Van Wijk te Utrecht verkreeg 28 stemmen. De Kamer is daarna tot haren -secttearbeid overgegaan. De afdeelngeu der Tweede Kamer hebben gisteren eenigs wetsontwerpen onderzocht, waar onder dat tot wijziging van het hypotheekrecht. SCHIEDAM, den 8 April 187S. 4 Heden is het tien jaren geleden, dat by Koninklijk brsluit alhier werd opgericht het korps Scherpsshutters, thans Koninklijke Scherp schutters. Het voornemen bestond, deze gebeurtenis heden feesteljk te herdenken, doch verschillen de redenen'ikebben den Raad van Bestuur der Vereeniging, waaruit het korps werd gevormd, tot het besliit geleid dit nog eeuige wekeh uit te stellen. In de atting der Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam van gisteren morgen werd 'o, a. veroordeeldM. A. D,, wonende te Overschie, beschuldigd van het onbevoegd weg nemen van een kenmerk ter aanduiding van besmettelijkeziekte, tot 1 boete of 2 dagen gevangenis, i De Haagsche correspondent van de Gron. ■Ot. handhaaf! de waarheid van het gerucht omtrent een. huwelijk van Prins Hendrik met eene der- festers van Prins Ftiedrich Karl van Pruisem. 1 'Dezelfde! Vrtthtgever meent, dat met betrek king totrhei gSrucht omtrent de diplomatieke papieren, die door den lieer Target zouden zijn achtergehouden en betrekking hadden op eéue annexatie van Nederland, in de Tweede Kamer, mfsichiea in comité-generaal, eene in terpellatie aan de Regeering zal worden gericht. j— Prius '7rederik heeft een gift van f100 aan het Amsterdamsche Diamantwerkers- WeezenfondJ geschonken. De jaaflijksclre al ge mee tic vergadering van deelhebbers in de Hol 1. IJzeren-Spoorwegmaat schappij heef; Zaterdag in Odéon te Amsterdam plaats gehndi Over het boekjaar 1877 werd de exploitatie rekening intalans goedgekeurd, en-dienover eenkomstig bet dividend vastgesteld op f 58 per aandeel/ zoodat bij de steeds genoten voor- loopigo uitdeeling van f 20 nog te ontvangen is per aandeel f 38. Goedgekeurd werd een, behoudens bekrach tiging door de wet, gesloten overeenkomst met den Staat, volgens welke zonder op de voltooiing van de Staatsspoorweg-sectie te Amsterdam te wachten, zoo spoedig mogelijk een voorloopige exploitatie zat aanvangen van ZaandamAm sterdam tot aan de Willemspoort, en tijdelijke station-inrichtingen zullen gemaakt worden in het Westerdok. Herkozen werd de aftredende commissaris mr. Messchert Van Vollenhoven en ter vervul ling van cle in 1877 ontstane vacature, gekozen tot commissaris jhr. inr. W. Roëll. Op den wensch, dat verbetering moge komen in de aansluiting te Rotterdam naar de halte jxle Beurs" aldaar, bleek uit mededeeling van den voorzitter, dat daarop uitzicht bestaat door juist nu aanhangige onderhandelingen met de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen waaronder de Beurshalte behoort. Naar wij vernemen, vertrekt dr. L. Mulder te 's Hage, lid der Nederlandsche hoofdcom missie voor de wereldtentoonstelling te Parijs, a. s. Zaterdag voor geruimen tijd derwaarts, zijnde hij door gemelde commissie met het toezicht op het êtaleerett enz. door collectieve Nederlandsche land- eu tninbouwinzending belast. Wij kunnen tevens mededeelen, dat deze inzending, te zamen in 92 kisten gepakt, en ongeveer 10.000 kilo wegende, 1.1. Donder dag in de beste orde aan 't statiou van den Hall. IJzeren Spoorweg te 's Hage is geladen en nog dienzelfden dag naar Par'y's geëxpedieerd. Het door den architect V. d. Brink ontworpen houten gebouw, dat op 't Champs de Mars voor de landbouwiuzending is opgetrokken, is 28 M. breed en 10 M., behalve een voor uitspringend voorstuk van nog 3.5 M., diep. {Vtr. Op de prijsvragen door de Nederlandsche Toonkunstenaars-vereeniging ten vorige» jare uitgeschreven, zijn tien antwoorden ingezonden. Één daarvan werd dóór de Commissie van beoordeeling met algemeene stemmen der be kroning waardig gekeurd, t. w. een trio voor piano, viool en violoncel. Bij opening van het naambriefje bleek de componist daarvan te zijn: de heer Carl Krill, muziek-diiecteur te Zeist. Ter gelegenheid van de plechtige viering van het 50jang bestaan der Kon. Mil. Academie te Breda op 23 September e. fc. zal er ook vanwege de Kon. Vereeniging jVoor het volk door het volk" een' internationaal festival van harmonie-gezelschappen, en door het dep. Breda der Nederl. Maatschappij van Nijverheid een tentoonstelling worden gehouden van voorwer pen, vervaardigd door industriöeien uit de ge meente en omstreken. Men bericht ons, dat een herbergier onder IJzendijKe is doodgeslagen en onder graanzakken verborgen, terwijl zijn huishoudster is geworgd. De dader te voortvluchtig. Vad De heer Grant, rle photogaaf, die de reis met de Pandora heeft medegemaakt eu wiens uitnemende photographiën destijds in alle illns- tratiën de aandacht trokken, heeft zich aange boden de reis van de Willem Barentsz geheel kosteloos mede te maken en neemt zelf rle kosten van zyn photogrnphrsche uitrusting op zichwat dankbaar is aanvaard. De heer Grant is een welgesteld Engelschman, die de photographie geheel uit liefhebberij beoefent en wiens werk onverbeterlijk wordt genoemd. De heer Heymans van Anrooy, militair stu dent, zal de expeditie als medicus vergezellen. Een telegram van de Nmo-York Ilerald te Londen ontvangen meldt, dat er van de kust van New-Engeland een lage barometerstand zich uitstrekt in de richting van de Noorweeg- sche en Engeische kusten en deze waarscirijn- lijk 3 April bereiken zal met harde ZW. tot NW. winden met regen en sneeuw. In den Atlantischen Oceaan tusschen de 45° en 55» breedte zal het de aanstaande week stormweder zijn. Als een bijzonderheid kan worden mede gedeeld, dat de eerste Westlandsche druiven reeds nu verkrijgbaar zijn bij J. Lelieman te Naaldwijk. Nog nooit was men er zoo vroeg mee. De Atser Ot. verhaalt het volgende: Een ingezeten van Assen, Zondag ochtend in de vroegte van eene politieke vermakelijkheid te huis komende, verzocht zijne vrouw om eenige lappen te krijgen en deze om zijne handen te wikkelen, daar hjj voornemens was bij de buren de ruiten in le slaan. De vrouw voldeed natuur lijk aan dat vreemde verzoek niet, waarop de man zeif liet gevraagde nam en om zijne han den wond, en aldus gewapend de naaste buren door een vreeselijk geweld op de ruiten uit hunne nachtrust wekte, zonwr evenwel de ruiten te breken. Weder te huis gekomen, kuste hij zijn vrouw en zijn kind, zeggende, dat hjj afscheid nam om nooit weder terug te keuren. Van den Groninger weg. waar hij woont, is hij toen gekropen naar den Bei Ier weg, van tijd tot tijrl briefjes aan zijne vrouw schrijvende. Al zingende bij de burgerschool gekomen, is hjj op de stoep van dat gebouw gaan liggen, waar hij wederom een briefjo schreef. Hij werd toen door een van de bewoners aldaar opge merkt, die hem vroeg hoe hij daar kwam en wat hij wilde. De man gaf te kennen, dat hij voornemens was om zich op de rails van den spoorweg te leggen, teneinde zich door den Sneltrein, die even voor acht uren van hier ver trekt, te lateu overrijden. Dit voornemen werd hem afgeraden, terwijl hij werd uitgenoodigri, een kop kolfie le drinken by den man, die hem op de stoep ge-vonden had. Aan deze uitnoo- diging gaf hij echter geen gehoor en vervolgde steeds zingtjird zijn weg, tot hij ten laatste niet ver van h'ët wachtershuisje bij Geelbroek bij den 'spoorweg aanlandde. Onmiddellijk legde hij zich op de rails "en viel in slaap. De spoorwegwachter, die eenigen tijd daarna den lijn inspecteerde, vond hem in dezen toe stand. Het eerste werk was natuurlijk den man te wekken 'en aan te manen zich te verwijde ren. Hij gat daaraan geen gehoor, waarop de wachtel' hem bij zijn kraag pakte, ten einde hem' van den spoordijk te sleuren. De man stónd echter eensklaps op en gaf den wachter een hevigetr slag in liet aangeziciit. Hierop volgde eeoe worsteling, die geruimen t'rjd aanhield. Intusschen had de vrouw van den wachter de'groene vlag uitgestoken, ten einde den naderenden sneltrein langzamer te doen rijden, welke vlag weldra werd verwisseld door de roode,' die den trein deed stilstaan'. Een tweede wachter had de worsteling opgemerkt en was toegesneld om te helpen den man van de rails te verwijderen. Tot bloedens toe ont ving hij tan den razende eert beet in een zijner vingers. De conducteurs van rlen sneltrein kwamen nu ook te hulp, tot het ten laatste na zeer veel inspanning gelukte den man meester te worden en hem rnet touwen ge boeid iu rlen trein te leggen. De trein vervolgde nu zijn weg, maai-moest spoedig weder stilstaandaar de man zijne boeien had verbroken en ouder bedreiging van al de omstanders tu zullen vermoorden, opnieuw in worsteling was geraakt met een conducteur. Voor de tweede maal werden toen touwen gehaald eu hij opnieuw geboeid. In Hooge- veen werrl hij aan tie politie overgegeven, die hem bij zijne aldaar wonende fatnilie bracht,'* maar hem steeds bleef bewaken, totdat uit Assen iemand arriveerde, die hein weder naar- hier bracht. De man heeft zich in dien tijd rustig gedragen en is dadelijk na zijne aan komst alhier naar bed gegaan en in slaap ge vallen. Men zegt dat de geneesheer, dien men toen raadpleegde, heeft verklaard, dat de man een aanval van verstandsverbijstering had, wat, na hetgeen is voorgevallen, wel haast aange nomen moet worden. Zijn toestand op dit oogenblik moet ook nog tot die meeoing aan leiding geven. - Men leest omtrent de Amsterd. schutters in »de Kout van een Amsterdammer." »De Amsterdamsche schutter onderscheidt zich hoofdzakelijk daardoor, dat hij evenveel ge voel voor zijn waardigheid heeft als een kat voor algebra; hij verzuimt zonder eenige ge wetenswroeging zijn dienst en het kan hem weinig schelen of hij zicli bespottelijk aanstelt; hij studeert er oporn toch vooral niet tege lijk met zijn nevenman het geweer af te zetteu, zoodat gijals gij een partijtje schutters ziet manoeuvreerenbij het afzetteu der geweren onwillekeurig aan een hagelbui denkt; hij heeft zoo weinig respect voor zijn «spuit,dat hij er- zijn brandend eindje sigaar in verbergt; hij vindt het dol amusant om met drie kamuiaads geza menlijk een vigilante te huren, ten einde er mede naar het Funen te r'yden en de geweer- loopen uit de portieren te laten steken. Hij schudt van pret als het hem gelukt vdó zijn officieren op of in rle omnibus te komen en zijn superieuren te kunnen toeroepen: Bezet, kapitein of luitenant!" Wanneer hij toevallig huisheer is en onder- zijn huurder* een sergeant of korporaal heeft, die niet curiam betaalt, dan antwoordt hij op het commando oio liet een of ander te doen: »Als je me eerst me drie maan den huur- betaalt!" De mooiste Witzen (naar schutter lijke opvat ting altijd) zijn echter in de eerste plant* om hardnekkig te weigeren voor eigen rekening een pakje te koopen en li» civiel en soms op klompen bij de oefening te verschijnen, en in rle tweede plaats, als er schijf wordt geschoten, allerlei dom- en dwaasheden te debiteeren. Ik weet niet of met de tegenwoordice geweren trog dwaashe den kunnen gedaan worden, maar ik herinner mij uit den tijd der laadstokken het geval, dat een schutter dergelijk instrument in rlen loop liet zitten, wanrdonr achter het Vosje een koe jam merlijk werd getroffen, terwijl bij een andere gelegenheid een geheele compagnie een vol half uur naar een weggeschoten ruimnaald zocht. Dat verder sommige schutters met Nieuwjaar alma nakken te koop aanbieden en vaak eeu groot deel van de opbrengst aan Bacchus offeren, is een overbekend feit. {Amst. Ct.) Delft. Een vleeschhouwer alhier had ver zuimd een koe aan te geven, van welk verzuim de rijksambtenaren waarschijnlijk onderricht waren. Eenige van de gevreesde raven zwier ven althans reeds om hun prooi, ieder oogen blik dreigende haar aan te vallen. In dien uitersten nood nam onze slager tot een uiterst redmiddel zijn toevlucht. Do koe werd opgeheschen over don muur van de slachtplaats, zoodat ze op een bleek terecht kwam. De bewoner daar naast was natuurlijk niet weinig verwonderd zoo'n presentje en op die manier te ontvangen. De genomen voorzorg mocht echter niet baten. De ambtenaren, aanvankelijk eenigszins verbluft, ontdekten spoedig het bedrog en de koe werd, als minder aangename ontknoopiug van deze niet onaardige intrige, onteigend. (Jï. Cl Amsterdam. Uet gerechtshof te dezer stede heeft bevestigd het vonnis der rechtbank al hier, waarbij drie beklaagden tot correctioneele gevangenisstraffen zyn veroordeeld ter zake van de bekende onbevoegde opgraving van, eeu lijk van het Roornsch-Kathoiieke kerkhof le Laren en overbrenging daarvan naar de gemeente begraafplaats, terwijl de zevert overigen zijn vrijgesproken. Leeuwarden. Door don Koning is, gelijk in vroegere jaren, aan onderscheidene gedeti neerden in het tuchthuis alhier ontslag of aM-.ig vau straf verleend, en wel aan 8 ontslag, aar:

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 3