van Maandag 8 April 1878. Biitmlaiiichi Berichten. Biinenlaiiisolie Berichte£ I i t; &JÈL 1 £«- AS W E N G E I A K 1). Blijkens de pas versclienen Navy Listtelt de Engeische vloot in de Middelandsche Zee, thaus veisteiht dooi het Kanaal-eskader, 31 ooilogbsehepen, met 250 stukken geschut. De wachtschepen te Gibialtar en Malta zijn onder dit getal niet begrepen. Een Reuters-dépóche van gisteren van Syia meldt: liet is onjuist dat de Russen den dadel'yken afstand van de Turksche vloot eischen. Zij verlangen slechts dat die vloot te hunner beschikking worde gesteld in geval van oorlog met Engeland. In 't Lagerhuis heeft de Minister van Marine, de heer Smith, op eene desbetreffende vraag geantwoord, dat net eskader in de Stille Zuidzee met een pantserschip versterkt zal wor den en de onder-secretaris voor buitenlandsche zaken, de heer Bourke zeide, dat tengevolge van veitoogea van den ambassadeur Layard de Poite strenge bevelen gezonden heeft om plunderingen an gruwelen in de Grieksche provinciën met de meeste kracht tegen te gaan. Leuters-Office vei neemt van gisteren uit Calcutta, dat met 't oog op do crisis in Europa door de Indische Regeeiing ovei wogen wordt, of 't nemen van voorzoigsmaatregelen weusche- lyk geacht moet worden. De volgende diplomatieke stukken zijn openbaar gemaakt. Eene dépêche van lord Odo Russell aan lord Derby, gedagteekend Berlijn 13 Maart, waarin de ambassadeur mededeeling 'doet van Prins Bismarcks verklaringdat Duitschland niet aan eene confeientie zonder Engeland zal deelnemen en dat hij niet begrijpt, hoe het congres zou kunnen bijeenkomen, indien Engeland het niet bijwoont. Een depêche van sir II. Eiliot aan lord Derby, gedagteekend: Weenen 23 Maart, waarin de ambassadeur kennis geeft van eene dépêche van den Rumeenschen Minister van Buiten landsche Zaken Cogalniceanu, die bericht zendt van een onderhoud van den Rumeenschen agent Ghika met Prins Gortschakoff, bij welke gelegenheid deze laatste verklaarde, dat, xondanks ons misbaar in het binnen- en buiten land Ruslauds besluit onherroepelijk was; Rus land zou deze kwestie niet op het coBgres behandelen en, zoo het ons niet tot toegeven kon bewegen, zou het Bessarabie met geweld nemen. Tegenstand zou voor Rumenie nood lottig zyn." Cogalniceanu voegt er bij»Wy weigeren voor bedreigingen te wijken." Een dépêche van sir H. Elliot aan lord Salisbury van 3 April, welke mededeeling doet van eene verklaring van Gortschakoff, dat, zoo Rumenie zich tegen art. 8 van het tractaat van San Stefano verzet, de Russen Rumenie bezatten en het Bumeensche leger ontwapenen zullen. De te Portsmouth binnengeloopen transport schepen Euphrates ten Crocodilehebben jast ontvangen zich binnen 48 uren gereed te maken, tot actieven dienst. V In den Rijksdag te Berlyn werd heden door den Minister van Oorlog medegedeeld, dat er niets waar is van het bericht, in een extra nummer van een der bladen aldaar, dat het mobiliseeren van het leger zou worden voor bereid; dat de hoofd-officieren bevel zouden hebben ontvangen zich binnen vier dagen be- schikbaar te houden, en dat een observatie korps zou opgesteld worden aan de Oosten- rjjksche grens, Nog twee andere groote pnnt&m schepen de Monarch en de Invincible liggen gei eed om naar de Middellundsciie Zee te veitiekkeu. De Central News meldt, dat uit Birming ham aan het Lagen huis eene petitie gezonden is, ondei teekend door 3870 vrouwen, en waai in gesmeekt wordt dat ooi log vermeden worde, wijl er zooveel jammer uit vooitvloeieu zou. Een telegram aan den standard uit Volo doet het zoo goed als zekpr schijnen, dat de correspondent van de 'limes in die streek, de heer Ogle, laaghaitig vermoord weid. De Parijsche con espondent van As Daily News bericht, dat de hertog de Broglie den Maarschalk om een gehoor heeft verzocht, maar dat hem dit is geweigerd. Dit, gepaard met het ontslag van den heer Gotlelle als advocaat- generaal bij het hof van cassatie, en van gere- raal de Geslin als plaatskommandant van Parijs, voegt de correspondent er bij, kan veilig worden beschouwd als eene bevestiging \an des Minis ters Marcel e's vei trouwe lij ke verklaring, dat er geen tweede '16 Mei zal komen. OOSTENRIJK. In verband met de aan het Engelsche Parle ment overgelegde diplomatieke stukken betrek king hebbende op de verhouding tuischen Rusland en Rurneniemaakt de Politische Correspondent: den tekst openbaar van de, onder dagteekening van 28 Maart, door de Rumeensche Regeering verzonden nota, waarin zij tegen het tractaat van San Stefano pro testeert. Dit protest geldt de bepaling beti effende Bessarabië, de wijze der vaststelling jan de door Turkije aan Rumenié verschuldigde schadever goeding, en de bepaling betreffende den door tocht der Russische troepen doorliet Rumeensche gebied. De afstand van Bessarabiezegt de Rumeensche Regeering, is geene locale kwestie, maar integendeel eene zoodanig" waaromtrent geheel Europa bevoegd is te beslissen, daar deze afstand eene wijziging van Europa's werk van 1856 en eene verplaatsing der macht in zich sluit in eene streek, waar Euiopa vooit- durend groote belangen te handhaven heeft. F B i N I B II I. Volgens de Temps heeft de Fransche gezant te Londen, die met verlof naar Parijs zou komen, aanzegging gekregen om zyn post niet te verlaten, zoolang de buitenlandsche crisis in den bestaanden zorgwekkenden toe stand blijft. Naar gemeld wordt, heeft de Regeering last gegeven verscheidene gepantserde fregatten en korvetten uit te rusten. Deze vaartuigen zouden de Fiansche vioot in de Middellansche zee en de Kanaalvloot versterken, ten einde voor bereid te zijn op alle mogelijkheden, die uit de tegenwoordige crisis kunnen ontstaan. Volgens jFigaro zijn de koffers van lord Lyons, den Engelschen gezant te Petersburg, gepakt en is deze geheel reisvaardig. ITALIË. Het Vaticaan heeft aan de Duitsche bisschop pen instructies gezondenwaarin hun gelast wordt eventueeie onderhandelingen tot herstel der betrekkingen tusschen liet Vaticaan en de Regeering te Berlijn «iet tegen te werken. Rnsland zou als grondslag tot verzoening met het Vaticaan voorgesteld hebben een aannemen door de Curie van den .tegenwoordigen staat van zaken. DUIÏSCHL AND. In de yveek eindigende met 30 Maart is voor o,168,840 mark* gouden munt geslagen. Uit Rome wordt per telegraaf onder dagteekening van gisteren aan de Köln. Zei- tnnq gemeld, dat het autwooid van Keizer Wilhelm op den brief van den Paus den 3en dezer door den Beiei scheu gezant graaf Baum- garten aan kardinaal Franchi is ter hand gesteld. GRIEKENLAND. Na de nederlaag bij Macrinitza trokken zich de opstandelingen naar de grenzen terug. Zoowel de Italiaansche als de Engelsche schepen hebben last gekregen de gezinnen wier leven in gevaar is aan boord te nemen. Het Ameri- kaansch schip Maria vertrok van Smyrna naar Volo. Het eskader onder Hobart Pacha vertrok van Volo, waarheen is niet bekend. Het lijk van den vermoorden correspondent van de Times is nog niet teruggevonden. P E R ZI E, De Schach is jl. Woensdag met zijn gevolg' naar Europa vertrokken, en wel over Tiflis.' Waarschijnlijk zal hij over eenige dagen aan de grenzen zijn, TWEEDE KAMER DER STATEN GENERAAL Zitting van 5 April. Ia deze zitting is het debat voortgezet over het ontwerp tot wijziging der wet van 1854 betreffende de bedelarij. De heeren Lenting, Heydenrijck en Bastei t ontwikkelden vele be denkingen tegen de toepassing van het ontwerpf en vreesden dat het loffelijk doel niet zou wóf-" den bereikt. De heer Godefroi, ofschoon geen onvoorwaardelijk voorstander van het ontwerp, zag daarin eene verbetering van den bestaan- den, onhoudbaren en op eene fictie berusten den toestand, uitgaande van het bestaan van genoegzame gestichten tot opname van bedelaars. Hij deelt ook niet alle bezwaren der andere sprekers en gelooft dat nog verbetering door sommige wijzigingen mogelijk is. Verschillende sprekers motiveerden nader hunne stem tegen, het ontwerp, de heeren Mackay, Harinxma, Sickesz, des Amorie Van der Hoeven en Oorver Hooft, voornamelijk wegens de afhaukelykstel- ling der strafbaarheid van den onderstand van armbesturen en wegens het ingrijpen in de zelfstandigheid der armbesturen. De heer Vau den Berch van Heemstede wenschte preven tieve maatregelen en adviseerde om eene proef te nemen om de geschikte verpleegden in de bedelaarsgestichten naar West-Indië te zenden. De Minister van Justitie verdedigde daarop het ontwerp. De urgentie der herziening was sedert lang erkend. De stelsels van straffeloosheid van eenvoudige bedelarij en strafbaarstelling van elke soort van bedelary bestrijdende, verdedigde hjj zyn eigen stelsel als een zelfstandig, daai; het de strafbaarheid laat ophouden als het feit niet toerekenbaar is. De Minister zal Maandag zijne rede vervolgen. 3 5, Ssi- DE» HAAG, 8 April 1878. By Kon. besluit van 4 dezer, no. 9 is o. a. aan den heer J. W. Ris, lsten luitenant by de dienstdoende schutterij alhier, op zijn verzoek eervol ontslag verleend en is als zoodanig be noemd de heer J, A. Rodi, thans 2de luitenant. Ter eere van Z. K. H. Prins Hendrik werd jl. Donderdag op het Elysée een diner gegeven door den President der Fransche Republiek. 7'

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 5